CS 1-2 ve 30tt. Mám zůstat doma, nebo chodit do práce?

Na dnešní kontrole mi dr. naměřila čípe 27 mm a doporučila klidový režim. Ohledně neschopenky se musím rozhodnout sama (kvůli mateřské). Jak jste na tom byly vy? Chodily byste dál do práce, nebo byste raději zůstaly v klidu doma?
iluss
11. led 2013
To je hodně individuelní a dost to záleží na druhu práce, kterou děláš (jestli sedíš v kanceláři, běháš jako servírka či děláš něco úplně jiného).
blondynka400
11. led 2013
Jestli nestojíš 8 hodin denně na nohou, není podle mne důvod jít na neschopenku..Já měla v 30tt u druhého těhu CS 3, dál jsem chodila do práce (v podstatě až do porodu), doma se starala o malého prcka, akorát jsem vynechala posilovnu a práci na zahradě a malá se narodila v 39ttt.
Ale on ten CS není moc přesný, jde o to, zda je čípek jenom změklý, nebo zda je i otevřený, zda naléhá hlavička...
elana
11. led 2013
Kdybys napsala na porodnice.cz MUDr. Kouckému (zkušený porodník, který tam vede poradnu pro těhotné a jeho oborem jsou předčasné porody), napsal by Ti asi čtyři věci:

1. CS nic nevypovídá o tom, kdy porodíš, navíc jeho stanovování patří do 90. let minulého století
2. pokud máš cervikometrii ve 31.tt s výsledkem 27mm, pak Ti (podle tohoto stanovení) předčasný porod nehrozí, protože limit je 25mm
3. ani cervikometrie se po 31.tt už měřit nemá, důležitá je cca. mezi 20.-30.tt a pak by neměl být čípek kratší, než těch 25mm. Pokud není (tj. u Tebe ne, je delší), pak předčasný porod před 36.tt podle současných poznatků nehrozí.
4. pokud se má spustit porod, nezabránila bys mu, ani kdybys proležela celé těhotenství s nohama nahoře a hlavou dolů. Toliko ke klidovému režimu.
eloana
11. led 2013
jak pisi holky-tak dr.koucky rika,ze tabulkove hodnoty jsou do 30tt, pak uz to nema cenu merit.......o nicem to pry nevypovida......
kristi
11. led 2013
22tt a CS 3, odpocivam, ale do prace bych nechodila tak jako tak
malazelvicka
11. led 2013
Ahoj, já být tebou, jdu na PN! Nic, ani o pár korun navíc, který si vyděláš prací, Ti nestojí za to, aby se Ti mimčo narodilo dřív. Pokud koukám správně, jsi v 31tt. Pak by sis to akorát vyčítala, kdyby mimi něco bylo, kdyby se narodilo v týhle době. Já jsem doma od cca 14tt (kvůli práci - jsem zdr. sestra), nicméně v 30tt mi dr sdělila podobnou informaci, že mám čípek 30mm, o 10 dní později už jen 27mm a okamžitě nařídila klidovej režim. Takže se od té doby jen vesele válim (běžnej pohyb doma je OK, víc už to ani moc nejde, jsem jak meloun :-| :-N )a je mi, i mimču hej 😉 Teď jsem 35+1tt a pořád se to drží. Takže asi tak 😉

Začni psát odpověď...

Odešli