Hlenová zátka?

ajakordi
16. pro 2022

Ahoj ,potřebuji radu byla jsem dnes na kontrole v poradně a jsem 39+1.
Doktorka nabízela Hamiltonuv hmat ,ale já nechtěla mám termin porodu 19.12 a 22.12.
Jenže jelikož jsem prvorodička,tak nepoznám jestli mi ho dělala nebo ne.
Kamarádka říkala,že bych to poznala,ale nejsem si jistá,protože mě dnes vaginálně kontrolovala paní doktorka a chvilku tam něco dělala ,ale říkala ,že čípek mám zavřený.
Dělala i minule kontrolu vaginální a neměla jsem právě, žádné špinění nic,tak mě to dnes znervóznilo.
Jenže jsem začala malinko špinit a vyšel ze mě nějaký kus a nevím,zda to není hlenová zátka.
Chtěla jsem se zeptat tady jaký kdo má na to názor.
Přikládám fotku.
Děkuji všem za odpovědi ☺️🤔

palja
16. pro 2022

@ajakordi to nejde ani poznat
Já jsem měla hlenovou zátku u první dcery. Tam to odešlo několik hodin před porodem a bylo toho strašně moc, takový sliz s černou krví do celé dlaně, možná i víc. U druhé dcery jsem zátku vůbec nezaregistrovala.
Jinak hlenova zátka může odcházet několik týdnů před porodem a ani si toho nemusíte všimnout
A za druhé po vaginálním vyšetření můžete lehce zaspinit.
Já jsem byla u prvního porodu ráno na vyšetření, dr řekla, že na porod to ještě nevypadá a večer jsem začala rodit. Napřed mírné krvácení jako máte na papíře a k tomu lehké MS bolesti a pak jsem začala hrozně moc krvácet a kontrakce byly po 2 minutách.

ajakordi
autor
16. pro 2022

@palja Dobře děkuji za zkušenost myslím si,že to je spíš po tom vyšetření ,protože jsem úplně zavřená ,ale pravda,že mě přemohla nějaká únava,tak uvidíme ,třeba to přijde 🙂 každopádně spíš to mělo konzistenci hrudek,tak kdo ví 🙂

palja
16. pro 2022

@ajakordi tak to mohla být klidně část hlenove zátky. Ta může odcházet několik týdnů před porodem, někdy několik hodin, je to fakt různé. Nestresuj se zbytečně, porod určitě poznáš 🙂

ajakordi
autor
16. pro 2022

@palja nestresuji jen jsem nervózní no ,zažívám to poprvé no 🤭🤣☺️🥰ale moc se na malého těším 🙏

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru