Hmotnost mimi v bříšku v 26 týdnu. Jaká má být?

aji81
16. črc 2008

Ahoj holky, byla jsem včera u doktora jsem 26+3tt a mimi má hmotnost jen půl kila??!!. Byla jsem z toho dost vyděšená, v knížce jsem četla, že by mělo mít něco ke kilu. Doktor ale řekl, že je vše vpoho. Má s tím někdo nějakou zkušenost prosím?!. Myslím, že je to holčička, tak že ty jsou třeba menší?. Prosím o radu, děkuju mějte se Alča

kar.la
16. črc 2008

Aji, mrkni sem:
http://www.porodnice.cz/node/34579
Tam jsou hmotnosti krásně rozepsané + další info.
Myslím, že velikost tvého mimča je OK a hlavně, ULT je pouze orientační a vždy se musí brát v potaz telerance +- 😉

mywiel
16. črc 2008

Mojej svagrinej sa tiez sekli, ked sa maly narodil tak mal o pol kila menej ako jej hovorili a vsetko je ok. 😉

eliotka
16. črc 2008

aji, když říkal dr., že mimi je v pořádku, tak je vše ok. Záleží na tom, jak jste s manželem vysocí a tak.
UZ je navíc, co se týče váhy VELMI orientační.

svoma
16. črc 2008

Ahoj aji,pokud ti dr. řekl,že je vše vpořádku,tak není co řešit.Užívej si těhotenství a nestresuj se. 🙂

smardik
16. črc 2008

aji pokud doktor říkal že je vše v pořádku tak určitě bude 🙂, ono mi doktor říkal že to pouze orientační, nemůžeš to brát jako opravdu má tolik. Ale já byla v nemocnici a tam se paní ve 29týdnu narodila holčička a měla 980 gramů a doktoři byli rádi že je tak velká 🙂 tak neboj, ještě u tebe v bříšku pobude tak to dožene

titkovamiriam
16. črc 2008

s tou hmotnostou to neberte tak vazne 🙂 ,mna vystresoval doktor den pred porodom ked mi robil sono pri michalovi a bola som v nemocke koly tlaku tak mi expert povedal ze dieta je po 2,5kg a nema ani 48cm-total znicena som dosla na izbu a ked prisiel lekar kuknut /izbovy/ a ja mu to vravim tak on ze to uz nevedia zmerat presne ze dieta je uz v panve-no skoro ma miglo druhy raz ze preco teda strasia zeny radsej mal byt ticho michal sa narodil 52cm a 3,5kg 😀

aji81
autor
16. črc 2008

kar.la: Děkuji moc za ten odkaz, neskutečně mě to uklidnilo!!!! Fakt moc děkuji, vypadá to že je to normální. Asi moc čtu knížky🙂.

svoma
16. črc 2008

Ono to taky závisí na dr.,jaké má zkušenosti s utz a také na tom utz,musí být kvalitní,aby se hmotnost mimi dala co nejpřesněji odhadnout,ale i tak je třeba počítat plus mínus. 😉

aji81
autor
16. črc 2008

holky: děkuju za uklidnění, ani jsem nečekala tak rychlé odpovědi, jste super!. No, jinak si tedy užívejte své bříška🙂. Už abych měla mimi v náručí, jsem v tomhle moc zodpovědná a člověk má pořád strach aby bylo vše vpořádku, aby se mi něco nestalo co by ovlivnilo mimi ale to vy určitě znáte taky... 😉

svoma
16. črc 2008

Aji,každé těhotenství a mimi je jiné,nemůžeš to srovnávat s někým jiným. 😉 Určitě bude vše vpořádku,jen se nestresuj a užívej si to. 😉

emily3
16. črc 2008

aji ako uz tu pisali, nevedia to presne zmerat, takze to neber vazne. a nemusi sa kazde dieta zmestit do ich tabulky. mne tvrdili 3 dni pred porodom ze bude mat 3300g, co som nebrala vaze..nakoniec mal 3740g-,
takze sa nestresejuj bud rada ze babo rastie a ma vsetko co ma mat a uzivaj si tehulkovanie 😉 😉 😀

miskakiska
16. črc 2008

Ahojte holky.Tak ja si myslim ze kolko mimi vazi zavisi aj od toho aka stavba ja mama a tatino.Ja som 172cm a mala som pred prvym tehu 55kg manzel je 182cm a takych 125kg mal.Mne ostaly 4kg syn mal 4200 a 54 cm.Teraz som pribala 11 kg a druhy vazi okolo 2kg.Pytala som sa dokiho a on mi povedal ze to su len statistiky ze to sa presne urcit neda kolko vazi.

aji81
autor
16. črc 2008

jo a holky, docela mě pobolívá břicho v okolí pupíku, když si to tam stisknu tak mi projede docela ostrá tahavá bolest, nevíte co to může být?

pipinka82
16. črc 2008

Aji v ktorom si tt ja mám jednu známu a tú tiež bolieval pupík a hlavne v tedy ked sa obracala z boku na bok a došli jej na to že mimi bolo do pupočnej zamotané ☹ ale to neznamená že to bude aj tvoj prípad neboj sa 😀

svoma
16. črc 2008

Já to měla taky,prý je to od toho,jak mimi tahá za pupeční šňůru,prý si s ní hraje. 🙂

aji81
autor
16. črc 2008

jsem v 27tt, u dokotora jsem byla včera a bylo vše vpoho, pupečník nebyl obtočený ale už tehdy mě to bolelo ale prostě člověk má na toho doktora tolik otázek, že pak zaručeně na něco zapomene. Asi si vždycky napíšu seznam🙂

svoma
16. črc 2008

to není tím,že by byl obtočený,mimi ho normálně chytá ručičkou a tahá,prostě si hraje. 🙂

zuan
16. črc 2008

mne par dni pre porodom povedali, ze maly ma 3200g a narodil sa 3830g chlapina. tie ultrazvuky su vraj nastavene na mensie miery - lebo sa v minulosti rodili mensie deticky. neviem, co je na tom pravdy.

myschka
16. črc 2008

No já měla odhad před porodem v porodnici max 4kg a malá měla 4350g , muj doktor nás odhadl dva dny před porodem na 4,25kg takže se trefil líp 😀

tunylyk
16. črc 2008

zaujímavé čítanie,z počutia mám zas opačné skúsenosti,kamoške odhadovali takmer 3100g a malý sa narodil sotva 2200g,dalšej vyše 4kg,už jej chceli robiť CR kôli uzkej panve a nakoniec drobec 3100g

svoma
17. črc 2008

Ahoj,tak to mě dělali utz pár hodin před porodem a řekli,že malá má kolem 2500g a měla 2650g. 🙂 Ale záleží to na kvalitě utz a zkušenostech lékaře. 🙂

kacka.va
17. črc 2008

já bych váhu mimča vůbec neřešila. Jediné podle čeho to odhadují je délka stehenní kosti, velikost hlavy a bříška a podle toho určují váhu.

petule.h
17. črc 2008

Tomík měl okolo 40tt okolo 3kg říkali , pak jsem přenášela 11 dní a měl 3800kg
te´d 39tt má něco přes 3kg,tak uvidíme..
ultrazvuky nejsou přesné a záleží na přenášení dítěte..na posledních dnech před porodem

juzinka
18. črc 2008

Mne v pondelok povedal Mudr. že máme 2450 g, to sme boli v 33 tt a povedal, že babatko je o 2 týždne vačšie. 😅

svoma
18. črc 2008

Ahoj Juzinka,je vidět,že se u tebe má dobře. 😉 Tak hlavně aby bylo vše vpořádku a tys nakonec porodila zdravou holčičku. 😉

juzinka
18. črc 2008

´Dakujem Svoma, len nakoniec aj tak nevieme čo čakáme, lebo bnaposledy povedal, že to vyzerá na chlapca, ale fakt hlavne nech je zdravé

svoma
18. črc 2008

Aha,já myslela,že je to holčička,máš to uvedené. 🙂 To nevadí,tak hlavně,ať je mimi zdravé. 😉

juzinka
18. črc 2008

Mám lebo nám to bolo 3 krát povedané až teraz v pondelok, že vraj chlapec zatial to nemením uvidím.

svoma
18. črc 2008

Juzi neboj,brzy uvidíš na vlastní oči,co se narodí. 🙂

heresta
18. črc 2008

Ahoj holky my byli minulý týden na 30tt a mala mela jen 1490g 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru