Hmotnost mimi v bříšku v 26 týdnu. Jaká má být?

aji81
16. črc 2008

Ahoj holky, byla jsem včera u doktora jsem 26+3tt a mimi má hmotnost jen půl kila??!!. Byla jsem z toho dost vyděšená, v knížce jsem četla, že by mělo mít něco ke kilu. Doktor ale řekl, že je vše vpoho. Má s tím někdo nějakou zkušenost prosím?!. Myslím, že je to holčička, tak že ty jsou třeba menší?. Prosím o radu, děkuju mějte se Alča

svoma
4. lis 2008

Pajmis ahojky,jen jsem nakoukla,já byla nastřižená dvakrát a ani v jednom případě jsem o tom nevěděla,zjistila jsem to až po tom,co dr. řekl,že mě musí sešít po nástřihu. 😉

kacka.va
4. lis 2008

pajmis: masírovala jsem hráz (i když jsem to docela flákala, protože mi po tom tvrdlo břicho a nesnáším silice z růže, takže mi to smrdělo) a hlavně mi Dr. který mě rodil říkal, že pokud budu tlačit přesně, jak bude říkat, tak to bude lepší. Takže jsem to dělala přesně podle toho, jak mi dával povely, sice malá vyšla na víc zatlačení, než by bylo asi normální, protože Dr. se mi snažil vytahovat hráz a zkoušel, jak to nejlíp udělat, ale nakonec se zadařilo.

majandra
5. lis 2008

ahojte,
no ako Vas tu citam, tak nie som jedina, ktora sa boji porodu.....nabuduci tyzden idem prvy krat do nemocnice do poradne a vobec neviem ako to tam chodi.....budem tam vyzerat ako truhlik....

pajmis
5. lis 2008

svoma - tak to máš asi hodně vysoko práh citlivosti... nebo seš supermanka 😀 já ucítím určitě všecko 😲

kacka - no, já sem si říkala, že nebudu při porodu napjatá a uvolním se a budu to dělat tak , jak si napsala...protože sem to kdysi viděla na videu, že ženská byla uvolněná, tlačila tak, jak ji řekli a ten porod byl užasnej...ale taky sem - celkem nedávno, viděla video s porodem a tam tu ženskou šmikali nůžkama a krve z ní teklo jak z vola, že to ucpávali sestry hadrou ☹ tak se bojím... nejhorší je, že sem slyšela, že jak vás nastřihnou, tak vám tam pak hrknou nějakou desinfekci a pak to štípe...je to pravda??? 😕

kacka.va
5. lis 2008

pajmis: já před porodem na žádná videa nekoukala a když jsem na ně koukla po porodu, tak jsem si fakt gratulovala, protože některá ta videa na internetu jsou fakt skoro řezničina. I když jsem měla dlouhý porod, tak těm na videu se to teda neblížilo. Jinak mně teda trošinku praskla kůže ne na rodidlech, ale kousek vedle a když to pak desinfikovali, tak to teda štípalo hodně, ale dalo se to v pohodě vydržet, protože člověk už viděl mimčo, tak byl z toho tak nějak v transu 😉

svoma
5. lis 2008

Pajmis ani bych neřekla,jsem si toho asi jen nevšimla v té chvíli,jsem měla něco jiného na práci. 😉 Ale kdybych viděla,že bere nůžky,tak bych snad utekla. 😀 Mě teda neštípala desinfekce,při prvním nástřihu jsem skoro necítila ani šití,jen to tahalo,ale při druhém mě děsně bolelo šití,museli mi to znova umrtvit a byl to děs a hlavně to trvalo dlouho,ale tím tě nechci vyděsit,ono to spíš bylo tím dr. 😠 Jsem ho pak viděla a zjistila jsem,že špatně vidí,měl strašně silné dioptrické brýle nablízko a u porodu je neměl,jsem si říkala,kdo ví,co mi to tam sešil,ale naštěstí to dobře dopadlo. 😉

svoma
5. lis 2008

Majandra ahojky,já se teda porodu vůbec nebála,ani prvního,ani druhého. U prvního jsem si říkala,že porodila spousta žen a že mají i více dětí,tak že to nemůže být tak strašné a u druhého už jsem věděla,do čeho jdu,navíc jsem oba porody měla hodně rychlé. 😉

ell23
14. srp 2013

😲

eevicka83
16. srp 2013

Moja mala v 25tt 688g ale fakt by som sa tymto udajom neriadila lebo to odhaduju len podla rozmerov co nameraju a to je fakt +- aj 200-300g podla mna v takom tyzdni..

eevicka83
16. srp 2013

teraz podla rozmerov v 29tt mala vraj uz 1400 g co zodpoveda 30tt priblizne ale to je len orientacne si myslim

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru