III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

ilci
9. pro 2008

aha, nám je 62 už většinou krátká 😀
ale kolik prcek měří, nevím

jajdaelda
9. pro 2008

nám je taky 62 většinou krátká....dneska jsem se snažila na přebalováku malýho změřit....vždy když se natáhl,tak jsem připravila metr a sotva jsem mu ho dala k hlavičce,tak nohy skrčil... 😀 takhle se to opakovalo asi 5x,tak jsem to vzdala 😎 ...jdeme za týden na přeměření ve dvou měsících,tak si počkám

betina
10. pro 2008

ahoj holky,

radus z délky si noc nedělej, mně malá roste jen do šířky 😀 ve dvou měsících se mi vytáhla o 6 centimetrů a ted jde spíš do té šířky.
jinak kojím teda přes den každé dvě hodiny, kromě kdy kočárkujeme, to vydrží klidně i 4 hodiny 😀 a přes noc tak co 3 hodiny. Ale byla jsem ted jednu noc u táty a pěkne jsem to asi pohnojila, nechtěla tam spát vůbec, tak jsme byly skoro pořád vzhůru, jenže jsme přijely tead rychle domů a dnešní noc byla něco podobnýho. Uspávání je v pohodě, ae pak se probudí a nechce spát. ☹ jestli to tak půjde dál, jdu se oběsit. Mně ten malej lump spí v lehtku doma tak max.20 minut, pak řev a chce se nosit, chudíci moje záda.
Tak jajdi s tím cvičením..chystám se v neděli do posilky, kromě břicha (po císaři) a jsem zvědavá, ale taky to nebude žádná hitparáda. Ale to, co píšeš, je pravda, neměly bysme se extra potit, vyplavuje se kyselina mléčná a miminkům pak prý mlíko moc nechutná, tak uvidím. Asi budu teda tlustá a chutná 😀 😀

tanuki
10. pro 2008

Beti, je mi líto, že je Verča takové číslo a zároveň jsem ráda, že nejsme jediné miminko, které ještě nespí skoro celou noc 😠 😀 😀 😀 dnes se po dlouhé době budila až po 4ech hodinách 😀 Přes den taky chce jíst pořád, ale docela i spí..jenže včera prospala celý den a večer vůůbec nechtěla, byla to hrůza.
My už jsme byli 3noci mimo - 1. u babičky, to nebylo nic moc 2.na chatě, to už bylo trochu lepší, ale nad ránem se pořád budila (spala v korbičce) a 3. byla teď v sobotu u babičky a to už bylo úplně v pohodě

radus78
10. pro 2008

Ahojky
dneska jsme měly taky nějakou divnou noc.
Říkám si, že když vidím, co mívá v plence, tak prostě prospívat musí, i když možná míň než podle tabulek. Když jsme byly v poradně 21.11.tak mi dr. nic neříkala, že by měla málo. 😅

ilci
10. pro 2008

jo, cvičení, furt si říkám, že bych měla začít

jinak je malej v obličeji dost osypanej, koukala jsem na net a říkám se tomu asi novorozenecké akné
zkouším ho mazat bepanthenem, jestli se to nezlepší
v sobotu máme vítání občánků, to bude repre foto, chudáček malej

radus78
10. pro 2008

já přemýšlela, že začnu chodit na cvičení pro maminky po porodu. Je to i s hlídáním.

My měli vítání dneska. Dali jsme jednomu známemu, co tam byl, foťák ať nás vyfotí. Tak na jedné fotce mám zavřené oči já a na druhé MM 😝

jajdaelda
10. pro 2008

ahoj holky...tak malej taky nespí celou noc...dneska po dlouhé době spal v kuse 4 hodiny...
s manžou jsme si o půl noci mysleli,že vypukla 3.světová 😀 Kubulín si tak prdnul, že to zbudilo i manžu a to je co říct 😀
Zato dnešní den stál za to....od pěti jsme vzhůru a malýho krmím co hodinu, hodinu a půl max. A to si vždy jen tak trochu cucne. Do toho spal pouze 1x 20 minut, jinak jen tak naoko pospával. Jela jsem do práce,tak jsem doufala,že usne v autě a zabere tak na hodinu - potřebovala jsem jít ke generálnímu. Sotva jsme přijeli do práce, začal brečet ☹
Tak doufám,že bude alespoň dobrá noc...po dlouhé době šel spát přesně v osm, nakrmenej a vykoupanej a zabral okamžitě,ani jsem nezvládla přečíst pohádku...

vítání občánků,to ani nevím,jestli se u nás dělá....

už jste si zažádaly o porodné?

jajdaelda
11. pro 2008

Tak noc je super 😅 Standardně 2x vzhůru, ale teď se mu nechce vůbec spát 😠

ilci
11. pro 2008

jajdi, o porodné MM žádal hned ten den, co jsme dorazili z porodnice, oběhal to v rámci vyřízení rodného listu, pojišťovny
no, nám prcek na spaní moc nezabírá, trvá to i hodinu a někdy vyměknu a hodím ho do postele k nám
ovšem v noci mě překvapil, usnul po půl hodině po koju a než jsem ohřála vodu na dokrm, byl totálně tuhej, takže dokrm se nekonal 😅
a vydržel spát 2,5 hodiny, což je bez dokrmu u nás super
poslední 2dny prdí jak o život, ale už od pondělí nekadil, tak nevím, jestli je to OK ☹

jajdaelda
11. pro 2008

ilci..a už jste to porodný dostali? Já čekala na změnu trv.bydliště....
Tak to nás problém s usínáním většinu není...ale přijde mi,že má Kubulín v sobě hodiny a budí se standardně kolem půl jedné a pak kolem půl čtvrté :(...možná by taky vydržel,kdyby neměl ty prdíky,protože před samotným vzbuzením se někdy i hodinu svíj a dostává je ze sebe....jj,taky poslední dny moc nekadí,zto čůrá jak protrženej 😅 neboj,je to OK, chytré knihy píší,že několikadenní absence není na škodu,že to značí,že se mléko maximálně využívá 😉

ilci
11. pro 2008

my teď co máme dokrm, kojíme v noci zase jen 1x, kolem 2h a pak až před 7
jen dnes, když dokrm zaspal, se vzbudil dřív
ale taky před tím pofňukává nebo prdí, to mě vzbudí a letím aspoň na WC, než se probere úplně

na účtě to bylo do měsíce

ilci
11. pro 2008

teď kojím a jde z něho smrad přímo děsnej, tak už se možná kadění povedlo 😅

tanuki
11. pro 2008

😀
Tak Verunka včera poprvé usnula ve své postýlce (předtím usínala v košíku na kolečkách..který jezdil.. Potřebovala teda asistenci s vypadajícím dudlíkem..ale to, co tomu předcházelo byla hrůza. Velký bolení z prdíků, pak se vyprděla a začalo to usnání. Ale v noci i ráno se ozývaly obrovské prdy s kňouráním. Dnes to vidím na velkou dietu 😔 zatím jsem na racio polystyrenech a přihodim k tomu něco výživného a 100% bezpečného!

ilci
11. pro 2008

já se jíst dietně snažím a stejně nic
ale když poctivě piju kojo čaje, aspoň se dlouho netrápí

tanuki
11. pro 2008

a poctivě je jak často? já myslela, že 1-2stačí...? Já si dnes připadám, jak kdybych měla premenstruační syndrom!? 😕

betina
11. pro 2008

ilci,

na novorozenecké akné nám pomohl černý čaj-na vatičku, ráno a večer mazat a do týdne měla krásnou pokožku, rovněž jsme museli ven dávat úplně obyčejnou Indulonu a opravdu akné zmizelo-trik od paní doktorky

tanuki
11. pro 2008

Jak jste na tom s MS? Já dnes měla depku..připomnělo mi to premenstruační syndrom a začala jsem špinit. hmmm, žeby? 😠 😠 😠

jajdaelda
12. pro 2008

tanuki....já zatím nic a doufám,že to tak ještě nějaký měsíc vydrží 😉

jajdaelda
12. pro 2008

mě spíš štve to,že se mi asi hormony vracejí do normálu a začínám se opět osypávat jako puberťák 😠 Myslela jsem, že to v určitém věku přejde 😅

betina
12. pro 2008

jajdi kubík je krásnej!!!!!

a s tím akné..bud v pohodě, mně se to taky vrátilo, mám osypanou bradu, takže asi věk nehraje roli ☹
malá chytla rýmu, tak se bojím, aby se to nějak nerozjelo ☹

tanuki
12. pro 2008

naše zas trochu pokašlává ☹ Njn, už se nám blíží kritické období - myslím, že okolo 3měsíce děsně klesnou protilátky, které má ještě od nás z placentárního oběhu..tak bývají nemocní. Hm a my na to máme ještě super roční období, co 😠 Snad to všichni nějak zvládneme.
Tak já a MS asi nakonec nic? To se jen zbláznila moje děloha, která se rozhodla každý čtvrtek očišťovat 😅 Já mám akné při MS, teď zatím nic. Ale taky mě to upřímně krká..puberta pasé a nic, těhotenství, mateřství a pořád to není fuč 😠 Já se teda musím přiznat, že momentálně na svou pleť totálně kašlu, takže bych se jí chudákovi nedivila.

radus78
12. pro 2008

tak já taky vypadám jak puberťák a to je mi 30. Na ksichtě se mi udělaly dva obrovské vředy a o těch menších ani nemluvím ☹
MS nic, ale mám prášky takže ji ani nečekám. 😉

jajdi, ten obleček je úžasný

jajdaelda
12. pro 2008

díky holky..když jsem ten obleček viděla,tak jsem neodolala...i když to bude mít na sobě jednou (tedy s dnešním focením 2x) 😀

s těma beďarama - možná zkusím to, co doporučovala beti pro prcky, třeba to zabere i na mě 😀 Já se tedy o pleť taky moc nestarám,tak se asi není co divit.

radu, ty už bereš HA?

radus78
12. pro 2008

jajdi, jo nechala jsem si ji napsat na kontrole po šestinedělí. Je i pro kojící.

jajdaelda
12. pro 2008

Tak mě, i když jaterní testy dopadly celkem dobře, tak dr. HA nedoporučuje...tak uvidíme za půl roku,co s tím... probírala jsem to s manžou, a říkala, že si můžu nechat dát tělísko, ale že to je snad na 5 let a nebudeme moc mít mimi....tak na to se tvářil,že jakobych nic neřekla... 😅 tak nevím,ale asi bude Kuba jedináček...

radus78
12. pro 2008

jajdi, já myslím, že tělísko si pak můžeš kdykoliv nechat vyndat.
U nás je třeba kondom dost sci-fi, takže jsem si nechala napsat prášky, i když s nima mám špatné zkušenosti. Nemohla jsem kvůli nim otěhotnět a musela se léčit na hyperprolaktinémii. Nevím, jestli budu v HA pokračovat i po tom, co přestanu kojit, aby se mi ten problém zase neopakoval, až budu chtít otěhotnět.

betina
12. pro 2008

jajdi,

tak se mnou v porodnici na pokoji byla maminka s tělískem 😀 😀 nějak nezafungovalo 😀

dneska jsem byla s jizvou po císaři u dr.pořád bolí, tak prý to může bolet ještě půl roku po zákroku, navíc mám jizvu dost viditelnou a tvrdou, což se v některých případech stává, takže u mě jedině laser prý pomůže 😀 no jo, fešanda už ze mě nebude 😀

spetra
12. pro 2008

beti: chudáčku ty máš s tím císařem jen problémy... Ale ta jizva je dost dolů ne, takže ani v plavkách není vidět nebo jo?
My jsme byli včera u doktora.... Tomášek má ale naštěstí prý jenom rýmu... dnes už je to lepší než včera.
MS naštěstí nedorazila.
Radus ta HA se bere nonstop bez 7 dennních pauz, takže MS nedorazí při jejich užívání?

radus78
12. pro 2008

spetra, přesně tak je tam 28 tablet. Jen jsou trochu dražší na 3 měsíce 470 Kč. Dřív jsem měla HA za 300

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru