III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

spetra
12. led 2009

tanuki: tak jsi ě ukecala a já objednala manducu 😉

jajdaelda
12. led 2009

radu, nevzdávej to,určitě se rozkojíte...tedy já si nemyslím,že měkká prsa znamenají málo mlíka....já když je mám hodně nalitý,tak odsaju tak 70-100 ml z jednoho a většinou do hodiny Kubulína krmím a nají se...čím častěji budeš přikládat,tím víc se Ti budou nalejvat...a jak psala myslím tanu, hodně pij, to má taky dost velký vliv..

holky, my jedeme ve čt do Brna do školy...moc se mi tam nechce, tedy hlavně kvůli tý cestě po D1 😠 .Celý dva roky, co tam jezdím,je zima v pohodě a zrovna s prckem musí mrznout a sněžit 😠 Jinak si myslím,že to manža s malým zvládne...jsem ráda, že se Kubula naučil na interval 2,5-3 hodiny, protože jinak bych odbíhala na kojení každou hodinu 😅

holky, píchají na 3měsíční kontrole nějaké očkování? Četla jsem,že hexavakcíny je nedostatek ☹

betina
12. led 2009

ahoj holky,

jajdi,jj píchají, my jsi dostaly minulý čtvrtek.

radus vydrž, já měla taky krizi v kojení,poslala jsem MM pro nutrilon, abych měla klid, že kdyžtak mám a přikládala každou hodinu.u nás řev jak blázen, malá nutrilon nechtěla. měla jsem úplně měkká prsa a během noci se mi nalily a kojím dál. ale kdyby se tak nestalo, najedu na UM, protože ty nervy to byla teda síla ☹

radus78
12. led 2009

jajdi, píchají, my ji nedostali jen proto, že teď řveme jak o život, tak ji nechtěla dr. ještě víc dráždit. 😀

radus78
12. led 2009

jajdi, beti, já bych byla klidnější, kdyby normálně přibírala, ale vypadá to, že přibírá málo. ☹ Tchýně mi půjčí váhu na které se dá alespoň orientačně vážit, tak uvidíme. Pokud mi nebude přibývat, tak se UM asi nevyhneme. Ráda bych jí zkusila dát odstříkané mlíko, ale mám půjčenou odsávačku a nějak mi to nejde. Ručně toho odstříkám víc. 😖

betina
12. led 2009

radus, ještě zkus zavolat sem, já tam taky volala a uklidnili mě a pomohli....

je to normální laktační linka
# Národní linka kojení 261 082 424

# Národní linka kojení sídlí ve FTN Krč. Připravte si RČ.dítěte,které potřebujeme pro vykazování zdravotním pojišťovnám.

radus78
12. led 2009

dík beti, ještě zkusím tu váhu a když tak zavolám. MOžná jen jančím a ono to bude dobré

spetra
12. led 2009

radus: držím palce.... já ám pocit, že jednou jsem z mlíke nahoře a jednou dole...
Já teda musím téměř při každé kojení dávat obě prsa... jedno mu nestačí... ☹
my byli dnes na plicnímm na kontrole tbc - v pořádku, takže zítra jdeme na 3. měsíční...

jajdaelda
12. led 2009

spetra... no to jsem se chtěla taky zeptat...přišla nám pozvánka,ale do příbramské nemocnice-asi kvůli bydlišti malýho,....ale může to vyšetřit pediatr? Zítra jdeme také na šměsíční,tak se jí zeptám

radus78
12. led 2009

jajdi, asi jo, nás tam poslal přímo pediatr.

ilci
12. led 2009

holky, tak ať se rozkojíte 😉

spetra
12. led 2009

nám pediatrička řekla, že musíme první na tbc a pak na 3. měsíční jinak nemůže očkovat hexou...

jajdaelda
12. led 2009

no ale mě právě zaráží, že mi zaškrtli, že máme přijít na kontrolu tbc ne na očkování

radus78
13. led 2009

jajdi, taky že jo. My tam přišly, doktora jsme ani neviděly, sestřička zkontrolovala stroupek, prohmatala uzliny v podpaží a za uchem, řekla že to máme krásné a do průkazky napsala že nás můžou naočkovat. Protože tam nikdo nebyl, tak to ANička absolvovala celé v čepici a z overalu jsem jí vyndala jenom ruku a rozepla dupačky a bodyčko. Na sestřičku jenom mrkla a spala dál. 🙂

ilci
13. led 2009

je, tak ani nevím, že bych měla jít na tbc
to chodí všichni?

radus78
13. led 2009

ilci, nás tam poslala dr. tak uvidíš, jestli vás tam taky pošle.

jajdaelda
13. led 2009

tak jsme po kontrole...váha 6,81 kg a 64cm. Tak to tbc je prý kontrola a musí se na kalmetizaci - ilci - my dostali pozvánku na to tbc od nemocnice
radu - ani nevím,že by měl malej někde stroupek 😅 kam se tbc očkuje? Ramínko?

tak hexu nám taky nedali,neb má malej rýmu,takže kapičky, sirup a za týden kontrola... ☹ proto má i prý tu stolici hlenovitou
jo a s tím hrtanem jedem na ORL do Motola

tanuki
13. led 2009

Koukám samé starosti ☹ U nás Veru dobrý, jen já starosti se školou. Nejenže se enstíhám připravit na ZK, ale ještě mě tohle zrovna baví (jestli se to tak dá říct) a pak lituju, že se k tomu nejsem schopná víc dokopat. Akorát večer, když usne, tak se vzbudí za 30min a řve..tak jí dám 2.prso a je klid, jen pak děsně čůrá...Jenže když jí dám z druhého hned, tak se pozvrací! Takže uspávání nadvakrát.
Jájo, tak ORL je tam mé nejoblíbenější oddělení, samí ňuňu doktoři, strašně milí a schopní.. Tak dej vědět, až sem pojedete, můžem si dát spicha 😉

ilci
13. led 2009

mě dr říkala, že na očkování rýma nevadí
jdem na kontrolu ve čtvrtek, tak uvidíme

betina
13. led 2009

ahoj holky,

jajdi, tbc se očkuje do ramínka a zůstává tam sropek a některým miminkům to hnisá ☹ jajdi, to jste teda pěkní macíci, ale je to dobře!!!!chlap má být pořádnej

ilci, to tbc je povinný, nejste očkovaní? tvá dr.by si tohle měla pohlídat

tanuki, já tu šklu asi vzdávám, ještě po večerech dělám do práce a fakt už nemůžu 😠 dneska malá vstávala po hodině a půl a od 4 od rána mi začal ještě blít pes, to už fakt nevím, kam dřív skočit. on umí dělat hroznýho pacienta, knučí, poamlu leží s nohama nahoře a do toho řve malá. jojo, u nás je to veselý 🙂 🙂

spetra
13. led 2009

tak my máme 5,99 kg a 61 cm... neumí udžet hlavičku do sedu... takže za 14 dní kontrola a mezitím hodně cvičit... to jsem zvědavá jak ho budu nutit...snažíme se cvičit jak to jde... hexu jsme taky nedostali protože jí je málo a my navíc stejně musíme přijít kvůli té hlavičce, takže za 14 dní... vyzvedla jsem si recept na prevenar.. asi ho dáme rovnou z hexou.. i když dr. říkala že většina maminek to dává každé zvlášt, prý aby toho neměli hodně a já si zase říkám, proč ho trápit každých 14 dní, když to může být jednou za měsíc...
ilci:tbc snad očkovali do ramínka v porodnici ne?
Beti: no koukám, že to máte opravdu veselí... toho jsi si naložila nad hlavu .... já jse hrozná když už mám chvilku tak se stejně neučím... mám pocit že musím udělat něco.... 😠

ilci
13. led 2009

ale jo, očkovaní jsme z porodnice
jen jsem netušila, že se chodí na kontrolu do nemocnice, já myslela, že to kontroluje obvodní dr.
nám to hnisalo dost

tak do sedu prcka nezvedám, netuším, jestli hlavičku udrží 😅

tanuki
13. led 2009

jo, to jsem si včera taky říkala, že tu kočku uškrtim- člověk má chvíli na odpočinek a ona začne mňoukat.
Takže Prevenar platíme, ju? No to mám radost... asi se zeptám babiček, zda nachtějí přispět na "dárek" ke 3měsícům 😉 My jdeme až 22. Hlavičku do sedu drží, ale ne vždy, to jsem zvědavá, v jakém rozpoložení jí Dr. vyhmátne.
Spetro, znáš ten cvik, že si dáš malého obkročmo přes nohu (on je vzpřímený) a nakláníš s ním střídavě doleva, doprava, dopředu, dozadu.. nutí ho to posilovat svalíky.

spetra
13. led 2009

ono by se to ani nějak často dělat nemělo zvedat prcka do sedu... je to jen kontrolní metoda doktorů... aspon tak jsem to někde četla... my máme cvičit tak že má pást a otáčet z hlavou ne ji mít jen zvedlou.... a neměl by mít ruce v pěst jak má....
my nebyli v nemocnici ale na plicním... možná je to všude jinak... nát to pediatrička o šestinedělí řekla, že máme jít první na plicní a pak k ní... když to hnisá tak to má nějakou reakci není to špatně...

radus78
13. led 2009

jajdi, stroupek to nazvala sestřička u dr. když nás posílala na TBC. Taky mi to bylo divný. Nám to hnisalo taky dost. Co ti dala dr. na tu rýmu? Taky nás začala trápit.

Včera už se mi zase začaly nalívat prsa. Malá jedla v 9 pak ve 2 ráno a pak až po 7. ráno. Tak super noc jsme ještě neměli. Doufám, že budeme mít pořád dost mlíčka a že malá bude přibývat. Mám půjčenou váhu, tak uvidíme, kolik bude mít za týden. Když jsem ji vážila včera, tak přibrala od čtvrtka jen 40g ☹

jajdaelda
13. led 2009

já žádnej vpich nemůžu najít,tak snad to bude v pohodě..
na rýmu nam dala Nasivin-vytirat, a na hleny Spiropnt a Fenistil kapky. Ja mu jeste strikam nosik Sterimarem,protoze mame sucho kdyz topime v krbu. Tak nas dr. zkousela jen z nejakeho reflexu na zadickach. jinak nic,ani paseni ani sezeni.
jinak prevenar budou davt spolecne s druhou davkou hexy ve 4 mesicich.
Skolu asi o rok posouvam. uvidim ted ve ctvrtek,co mi na to v skole reknou.

Tanu...urcit Ti dam vedet,kdy pojedeme do tohho Motola a rada vas s Veru uvidim.

ilci
13. led 2009

nám ani nepase koníky, bo ho to neba
já jsem ráda, že už aspoň není žlutej 😀

radus, my mívali taky super noci a prcek se zase začal budit na jídlo mezi 2 s 3h
tak ať vám to vydrží

spetra
13. led 2009

mě je doma taky moc nechce právě pást, ale u doktorky se musí předvést 😉

radus78
14. led 2009

holky v 7 ráno se mi narodil synoveček Pavlík. 😀

jajdaelda
14. led 2009

radu...tak to je super...Anička bude mít kámoše....

u nás byla suprová noc - spánek 20:00-3:45 a pak 4:00-6:15..jenže si říkám,jestli to není tím Fenistilem, protože od rána prcek skoro pořád spí..teď je 3,5hodiny bez jídla a neprotestuje..

tak jsem nás objednala do Motola...sestřička mi říkala,že dr. se na Kubu koukne,ale asi neuvidí víc než pediatr a tak,aby zjistili,jestli je vše,jak má být,tak budou muset Kubu uspat 😢 Toho se docela bojím....

ke všemu jsem to dneska dostala 😠 a to kojím jak o život...tzn..už žádná přírodní antikoncepce 😠

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru