III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

betina
30. led 2009

raus, taky jsme přišly z procházky a taky spinkáme 😀 , ale už jsem musela jít zahoupat korbou, že jsme jako v kočárku 😀 😀
jinak z veruš bude asi televizní maniak, když je k neutišení, stopro zabírá tohle 😀

https://www.youtube.com/watch?v=KC9FtLQJoGM

radus, vše nejlepší ke 4.měsíci a najiždíme na pátý 😀

radus78
30. led 2009

beti.. díky 🙂

marci
30. led 2009

Tanuki já ho v noci nepřebaluji - 1 - 2 kojení zvládá bez přebalení, protože bych ho rozebrala a on by začal dělat vylomeniny, takhle spí hned dál. Na noc mu dávám Bamboo extra + bambusovou vkládačku BabyIdea a natahovací vlňáky. Ráno sice plenka váží skoro jak David, ale neprotekl mi fakt ještě ani jednou 🙂

ilci
30. led 2009

gratulace Aničce 🙂

radus78
30. led 2009

ilci, díky
beti, Anička taky čumí na televizi a tohle je dobrý 😀

jajdaelda
30. led 2009

tak jsem to s tím spánkem zakřikla.....od čtyř Kubulín nespal a zabral až teď....tak doufám,že vydrží nějakou chvilku...a ještě mě pozvracel 😠

tanuki
30. led 2009

tak jsem na straně 93 😎 prolítávám a zapisuju- píšu Veru zpětně deníček.. 😅 je to sranda... jak je tam chválíme po porodu, jak hezky spinkaj.

chtěla jsem se zeptat, slyšejí už prckové na jméno? Mně přjde, že už se konečně otáčí podle toho, kdo mluví, ale na své jméno ještě moc ne

jajdaelda
30. led 2009

tanu...Kuba se otáčí taky za hlasem,ale na jméno ještě neslyší...ale moc se mi líbí,když mě nebo manžu vidí po delší době, jakou má radost..to by i slza ukápla 😉
se snažím dělat případovku,ale jsem nějaká vyřízená...a dala jsem si sklenku bílýho a nějak tuhnu 😅

tanuki
30. led 2009

to jsi teda žena činu - s tou prací a zkouškama! To je hrůza, mě každá večer, celý večer honí mlsná!

jajdaelda
30. led 2009

tanu...to jen tak vypadá... 😉 ...
jo, předběžně jsem domluvila sraz s koníkovkama Pražandama - hlavinka a spol., - samo se mohou přidat i nepražandy (třeba jajdaelda 😀 a spol.) ,ale až bude trochu tepleji...

taky mám dneska chutě....jdu se mrknou co máme...nebo se spíš půjdu mrknout do postele 😀

jajdaelda
30. led 2009

tak jsem malýmu odsála 130ml a jdu spát...dobrou noc.

ilci
31. led 2009

tak u nás spaní přes den furt stejný, kolem oběda tak 1,5 hodiny, další hodina na procházce a opět byl vzhůru od 15 do 23h 😅
ale my jsme se na prcka připravili a vyspali se k večeru, takže nám nevadilo, že je tak dlouho čilej 😀
ovšem dneska překvapil, spal od těch 23h až skoro do 7 v kuse, ani neměl po probuzení extra hlad
ovšem já byla v 5 vyspaná 😀

zdá se mi, že na jméno slyší, aspoň se u toho děsně řehtá
a jak vidí tatínka, maminka ho nezajímá 😀

holky a ta mlsná vás honí na co? na víno nebo sladké? mě na oboje 😀
dneska si dám trochu červeného, mají dojít naši
jinak tu do rána mírně nasněžilo

jajdaelda
31. led 2009

ilci...tak toje slušný, od 23 do 7,tiše závidím....ale zase od 15 do 23 vzhůru 😅 to fakt nezabere??? Vždyť musí být utahaný....
no tak já šla spát ve 23 kojo o půl noci a pak se Kuba probral v 5, kojo, zabral do 6 a pak až teď...jenže od těch 5ti chrápal 😅 ,takže já už nezabrala, jsem jak králík...
nejlepší je manža...včera po dlouhý době vstával s námi v 5....a celý večer,že je z toho nevyspání unavený, zalomil to ve 22 a teď ještě spí 😅 To nevím,co by dělal,kdyby musel ještě kojit a přebalovat 😀 No jo no,co naděláme,že 😉

jajdaelda
31. led 2009

jinak ta mlsná...já mám pocit,že u mě je to jedno,hlavně abych měla něco v puse 😀
a takový chutě,resp. mixy,co jím, jsem neměla ani v těhotenství 😉

jajdaelda
31. led 2009

jo a u nás se taky rozsněžilo 😠 Padjí tu úplný chuchvalce.

jajdaelda
31. led 2009

a manža teď ještě provokuje 😀 že prý ho kousla moucha ce-ce,když spal tak dlouho 😉 Co na to říct....

ilci
31. led 2009

jajdi 😀 😀
manža taky chrněl do půl 9
a Mikeš to před chvílí zase zalomil
si říkám, jestli není nemocnej, takhle spát 😀
od těch 15 do 23 si třeba zdřímne jednou na 20 minut, to ho skoro ani nestihnem vyndat z vaku, sám opět neusíná, protože se neumí sám uklidnit

tanuki
31. led 2009

bré ráno, tak muž spal dnes u rodičů..a já bdila s Veru ☹ Ona má prostě děsně lehké spaní a jakékoliv vrznutí jí vzbudí 😖 Takže být dvakrát za sebou probuzená po hodině..opravdu paráda

A už se někomu dalšímu snaží mimi překulovat? my teda vůbec 😀

jajdaelda
31. led 2009

tanu...ze zádíček na bokto jde Kubulínovi samo....ale děsně se mu líbí se stavět na nohy ...a dneska zjistil,že umí vejskat, tak už tady máme hodinu koncert 😖 😀 to mi to učení půjde samo ☹

tanuki
31. led 2009

Verča je na nohách taky hrozně šťastná 😀 no..ale to se nejdřív bude muset plazit a batolit 😀
Verča nemá důvod se překulavat 😝 😠 tak nevím..ale já jsem se prý překulovala enormě pozdě, až začala mamka zjišťovat, zda nejsem vadná 😀

betina
31. led 2009

tanuki,

na přetočení je ještě brzo a verunka má na to dost času. taky mě to trápilo, že se malá nepřetáčí a pak mi jedna mamina v disjuzi psala, že přetáčení je na 5.měsíc a že její simonka se dlouho nepřetáčela a pak najednou na konci 5.měsíce se přetočila, za 14 dní si sedla a v 10.měsících začala chodit, takže bych se toho nebála. verunka má dost času!

jajdaelda
31. led 2009

tanu...taky si myslím,že je na přetáčení brzy a hlavně, každý mimi to bude mít jinak
tak po celodenním ječení mi praská hlava ☹ fakt se v tom Kubulín vyžíval....tak teď jsem si dala decku bílýho a jdu na školu,ale asi dřív usnu...dneska jsem fakt grogy a to odopoledne hlídal většinou manža

betina
31. led 2009

jajdi, omlouvám se, jestli to pletu, ale ty kojíš, že jo? já bych si totiž taky strašně dala decku, ale bojím se... ☹ myslíš, že decka je v poho? taky ted makám a fakt mi nemyslí palice, tak bych si taky dala něco dobrýho 😀 , třeba by se mozkový závity rozjely, i když se bojím, že mi e totálně zničila laktace 😀 😀

tanuki
31. led 2009

já jsem si už třikrát dala dvě decky 😉 (za ty tři měsíce, ne za jeden večer 😀 ) Kójo to neruší myslím, spíš aby dítěti zbytečně neumíraly mozkové buňky 😅

jajdaelda
1. únor 2009

beti...jojo kojím,plně....a dám si tak decku 2x do týdne....laktace v pořádku a malej se zdá taky ok 😀 Myslím,že ne všechen alkohol přejde do mlíka.....na moji postavu je decka jako nic 😉 ale pravda je ta,že po roční téměř abstinenci cítím už první doušek 😀

holky...mě se dneska ráno zvednul žaludek....a když jsem dělala kuřecí vývar,tak mi to taky moc nevonělo 😒 stejně jako v těhu 😀 si ten testík asi fakt budu muset udělat 😅

ilci
1. únor 2009

jajdi, třeba jsou to jen nervy a nevyspání

jajdaelda
1. únor 2009

ilci...v to doufám 😉 přijde mi to na příznaky i docela brzo......i když nervy mám snad v pořádku, jen to nevyspání....ale co, když budu,tak budu, když nebudu,tak nebudu 🙂 svět se nezboří...když jsem nad tím tak přemýšlela,tak by to mělo i své výhody 😉

ilci
1. únor 2009

jajdi, tak abys nebyla v závěru zklamaná, že třeba těhu nejsi 😉

tanuki
1. únor 2009

jo, a příští měsíc se pak budou snažilkovat 😀
No u nás už měl bratříček dvě příležitosti 😝 M. to okomentoval slovy, že si koledujeme. ale je to jeho vina 😉 takže kdyby náhodou... Ale já spoléhám no hlen- vždy jsem ho před ovulkou mívala, tak bych jí snad poznala.
jinak já těhu poznám podle prsou, což bych při kójo fakt nepoznala 😀

Ilči, vy se budete snažit docela brzo, viď? 🙂

ilci
1. únor 2009

tanu, tož původně jsem myslela, že by mohl být sourozenec tak za 2 roky, ale teď to oddaluju 😀
ať si mimča užiju 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru