III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

jajdaelda
1. únor 2009

ne ne...zklamaná určitě nebudu...beru to tak,že co se má stát,se stae....

tanu...taky jsem to vždy poznala podle hlenu a bolesti,ale poslední MS byla bez bolestí a v době ovu,žádný hlen,tak proto si řikám,že ovu nebyla 😉

je u nás azuro,tak jdu vystrčit prcka na terasu 🙂

jajdaelda
1. únor 2009

tak už spí..jsem zvědavá, jak dlouho mu to venku vydrží 🙂

tanuki
1. únor 2009

ta kojící krize ěm nějak poznamenala - čtu tu "jdu vystrit prsa na terasu" 😅

tanuki
1. únor 2009

chybí mi tam č

ilci
1. únor 2009

tanu 😀

u nás dopoledne sněžilo, byli jsme venku kolem poledne, to svítilo sluníčko, teď je zase tmavo
už aby bylo jaro 😀

betina
1. únor 2009

ahoj holky,

u nás napadlo strašně moc sněhu, tak jsme včera byli na 3hodinové prochajdě a dneska na 2hodinové. Jinak v noci se stal nějakej zázrak a malá spala bez přestávky od 11 do 2 a pak do 6, to se nám ještě myslím takhle nestalo.
takovouhle zimu se sněhem miluju, je čisto, tak nemusím furt koupat psa jak imbecil, ale na jaro se těším, hlavně na to cestování. Až budu mít jeh golfky a autosedačku na pevno, to bude paráda.

jajdi, jak píšeš, co se má stát, se stane. my jednou taky zariskovali a byla jsem vykleplá hrozně, ale jenom z jednoho důvodu, že mám císaře, jinak kdyby se stalo....asi bych měla stejnou radost jak poprvé 😀

ilci
1. únor 2009

gratulece Verunce ke 4 měsícům 😉

náš prcek usnul opět až po 23h, ale spal až do půl 6 a pak zase od půl 7 do 9h
dokonce usnul sám v postýlce
ale fakt přemýšlím, jakým způsobem mu to spaní posunout, kdyby chtěl usínat aspoň ve 21h 😒

ilci
1. únor 2009

jak se vám prcci přitahují do sedu?
náš teda vůbec
a celkem mi vadilo, jak ho tchán tahá za ruce, sice ne úplně do sedu, ale to by se nemělo, ne?

radus78
1. únor 2009

beti, gratulace Verunce!!! 😀
ilci, nám se moc nechce se přitahovat. Je to spíš výjimka. Myslím, že to co dělal tchán by se dělat nemělo.

jajdaelda
1. únor 2009

beti...taky velká gratulace......a to víš,že bych měla radost....fakt to beru jako dar...je tolik lidí,co nemohou mít děti anebo se jim to nedaří...a povést se nám to 2x na poprvé,to by byl zázrak a řekla bych si,že prostě je nám přáno.. 🙂

tanu: 😀 😀 fakt jsem se pobavila.... tak to bych asi umrzla a ty trojky nebo čtyřky co mám by se zimou smrskly na jedničky 😀

ilci...no Kubulín se právě přitahuje až moc...nechce ležet a jen by seděl....to přitahování je myslím v tomhle věku dobrý,mě to dr. řikala,že párkrát za den by se to mělo zkusit,že se posilují svaly...jenže Kuba je v pololeže v kojo polštáři a najednou udělá sklapovačku a převrátí se na bříško tak,že si čuchá k nožičkám....a běda,když ho vrátíme zpátky do pololehu...

tanuki
1. únor 2009

ilči, my taháme, hrozěn se jí to líbí.. moc se to dělat nemá.. za prstík se moc nepřitahuje.

Ad těhu - mně to čůrání na papírky chybělo celé těhu- je to supr..čekáš, čekáš, koukáš jak tmavne 😵 😵 😵

ilčo a kolik hodin nespí předtím než jde spát? U nás se šlo ve 20, pak probuzení když jsem si já šla lehnout ve 23, pak ve 2,3,5:30,7:30 a vstávání. Pak spánek 9:30-11(usnutí u kója), pak spánek odpo v kočárku.

jajdaelda
1. únor 2009

tak v té průkajdě, co Kubulín má je, že ve 4. měsící se při přitažení za ruce zdvihá hlavičku...tak nevím...

tanu...mám "kámošku" v jedné diskuzi na snažilkách a ty tam teď testíkujou každej den 😀 fakt mě to baví s nima sledovat,jak čárky tmavnou a mám radost s nima 😉

myslím,že ilci psala, že Mikeš nespí od 15.hod do 23...max. s jednou 20ti minutovou přestávkou...

ilci...a co zkusit začít dělat rituál - ve 20 vykoupat, pak nakojit, pak uklidnit a dát do postýlky...asi to nebude bez breku,ale myslím,že by si zvyknul...i když ono každé mimčo je fakt jiné,ale určitě se to brzo posune 😉

ilci
1. únor 2009

jajdi, to jsme zkoušeli, chvíli ho to v postýlce baví a pak řev ukrutnej, Mikeš je celej rudej, slzy jak hrachy ....

ilci
1. únor 2009

já právě jen zkouším, jestli se přitáhne sám, to ho nebere, stejně jako pasení koníků 😀
ale občas zvedne hlavičku, když leží na zádech
jinak jsem začala dávat trošičku čaje na spokojené bříško a začal lépe kadit, skoro denně a opravdu vypadá spokojeněji 🙂

jajdaelda
1. únor 2009

ilci..tak to fakt nevím...my učili malýho hned od mala na osmou v posteli...první dvě noci byly hroznej řev..pak už v pohodě.....před tím kojo, u kterého usínal...možná proto si to s tím spojil...jo a taky mu pouštíme pravidelně stejnou hudbu,což prý mu dává signál,že je noční spaní...teď když spí odpo dýl (jako dneska cca do sedmi),tak vím,že budu kojit až tak v osm,půl deváté a zřejmě ho budu muset uklidnit na sobě a pak dát teprve do postýlky...když ho dám do postýlky a nezabere hned,tak vím,že něco není v pořádku...buď si chce ještě odkrknout nebo ho trápí kadění,tak mu pomůžu a je klid a usne...

jajdaelda
1. únor 2009

ilci..a od koho je ten čajík?

ilci
1. únor 2009

jajdi, koupila jsem od hippu

nám prcek celkem spal ze začátku, ale pak se nějak "zkazil"
teď poslední 2dny má zase totálně jiný režim, doteď jsme jedli cca 4, 8, 12, 16, 20 h
a najednou se začal budit později, tak se to celé zase posunulo 😀
včera se vzbudil až skoro v 7h, dneska zase jedl kolem 6

tanuki
1. únor 2009

myslíš, že je to tím mléčným příkrmem, že vydrží 4hod? My máme zoufalí hladový řev večer po koupání - než se vše zorganizuje - krémování, oblékání.. Ale musím se s prominutím smát, protože ten řev je po max 2,5hod od kojení, takže to taaak zoufalé být nemůže. 😉 nicméně dnes k tomu byl trochu důvod - mám zas hodně nalitá prsa a když do toho hltá, je jí z toho blbě a trochu si po kójo ublinkne

Upřímně si myslím, že ona by už nějaké kašičky uvítala.

betina
1. únor 2009

ilci,

co s tím usínám, fakt nevím. od začátku jsme najeli na 19:30 koupaání, pak kojo a pak spinkání, ještě zpíváme stejnou písničku (když jse malý bobr spát 😀 a ona usne. ale je to tak s 15 minutovým řevem, to jako jo.
tanuki, taky si už myslím, že by amlá něco uvítala, jen jsem ji dala dvakrát ochutnat jogurt s vanilkou, jenom na kraj jazýčku a málem i jazky spokla 😀 , tak jsem měla strach, jestli bude chtíti mlíčko a chtěla 😀 ale taky se těším, až ji něčím přilepším 😀

děkujeme ke gratulacím

jo a s tím sezením, málá se přitáhne, jenže ona sedí často ☹ když třeba ležím, tak ona není na mých nohách v pololehu, ale vyžaduje sezení a když to tak není, strašnej řev. Ve čtvrtek jdeme na druhou hexa, tak se chci dr.zeptat, nemyslím si, že je to správně. a to přitahování se nemá dělat, dokud si miminko nesedne samo, no nevím....

jajdaelda
2. únor 2009

beti...tak to má Kubulín taky...na těch nochách taky rád ležel,ale teď už tak nevydrží a má tendenci si sedat.

holky,jak jsem včera dala malýho na terasu,tak jsem ho namazala,ale zapomněla na nosík...a má ho od tý doby pořád červenej 😅 doufám,že mu neomrzl,bylo na nule ☹

ilci
2. únor 2009

jajdi a sluníčko nesvítilo?
jestli ho nemá opálenej

my máme taky od začátku koupání mezi 19 a 20h - pokuď se teda totálně nepokadí třeba v 18h, to se koupe dřív 😀
v 20h kojo a pak ho uspáváme, ale pořád bez úspěchu
včera jsem vytuhla ve 22h a kdy usnuli chlapi, nevím, ovšem ten menší chlap pěkně řval 😅
napřed nám furt něco hlasitě vykládal, řehtal se, my už na posteli usínali a on v postýlce pěkně čilej 😀

jinak ty pauzy mezi jídly - určitě je to tím, že dokrmuju UM, páč když by pouze na MM, krmila jsem co 2hodiny a přibíral málo

radus78
2. únor 2009

holky, v nějaké chytré knížce jsem četla, že si můžeš s miminkem hrát tak, že se přitahuje do sedu, ale nenecháš ho sedět a hned ho zase položíš na zádíčka. Ale myslím si, že dokud nedrží hlavičku samo,tak by se to dělat nemělo. Anička ji drží jen výjimečně. 😒

betina
2. únor 2009

radus,

taky si myslím, že on kadý řekne o tom sezení něco jiného. my jdeme ve čtvrtek na druhou hexu a jak jsem tak četla, tak poté druhé bývají většinou teploty apod..tak uvidíme ☹
jinak jsem dneska koupila kašička Sunarka, tak ji zkusím malé na noc lupnout a uvidíme 😀

tanuki
2. únor 2009

Beti, bereš to do vlastních rukou, jo?
V Praze je to s Hexou kritické- není, takže my ještě nemáme ani tu první.

Aničce a Verunce hezké držení hlavičky a maminkám co nejvíc pohody 😉

Jak často máte děti v takovém tom sedolehátku? Dnes do mě švagrová hučela, ež je v něm veru moc a jak je to nezdravé..že o tom teď četla knihu. Jenže, kam s ní? Má ho zvednuté jen trochu a dobře na nás vidí. Když je na zemi na dece tak 1) na nás většinou nevidí a stěžuje si 2)a to je hlavní..je odspodu zima. A na gauči být nemůže, aby se neskutálela..

jajdaelda
2. únor 2009

ahoj holky....

ilci..sluníčko svítilo,ale než jsem stačila Kubulína vymodit, tak bylo pod mrakem,takže spíš to je asi opravdu od zimy,ale dneska už to celkem ustoupilo...

s tím sezením jste mě fakt nahlodaly...protože Kuba sedí docela často :(,tak zkusím zítra zavolat pediatričce...

beti..tak jsem na ten Tvůj hokus pokus zvědavá 😀

tanu...několikrát za den, ale cca tak na 20 minut...občas v tom nevydrží ani 5 minut, občas v tom usne...někdy ho v tom nechám spát, někdy ho přenesu do postýlky....taky to má většinou takový ten polosed..

tak jsem naprdnutá...jeden profesor mi podruhé vrátil práci..nelíbily se mu tam 2 pasáže (z toho jsem jednu opsala z knížky,tak fakt nevím,co po mě chce 😀 )... s tím,že buď to dodám do soboty,kdy mám přijít na test a pokud bude práce i test OK, tak mě ještě vyzkouší....pokud práci nedodám do soboty,tak ji mám dodat do 12.2. a 16.2. mám přijet na zkoušku - ha v pondělí a pojedu sama s prckem do Brna!!! Nehledě na to,když jsem se to nenaučila za 3 týdny, tak za týden se to taky nenaučím...nejhorší je,že nemáme vůbec žádný skripta,jen jeho prezentace, který jsou o ničem..zbytek si musíme pořídit sami knížky..a to platíme dost vysoký školný 😠 Fakt mě těžce demotivoval...a to mám dělat další dvě zkoušky v pá a so ☹

spetra
2. únor 2009

Jajda: s tou školou je to kříž.... já už s tím opět chtěla seknout... dnes jsem se domluvila s manželem, že pokud nedám opět dnešní zkoušku, že končím.... nakonec jsem ji dala... manžel je z mé školy už na mrtvici... doma práce stojí protože se bud věnuji T. nebo se učím.... a on si musí brát kvůli každé mé zkoušce dovolenou a jet se mnou a s T. 2 hodiny tam, pak někde jezdit a 2 hodiny zpátky... tak je naštvaný, ani se mu nedivím, ale zase si říkám, že by mi pak bylo líto, že jsem to vzdala...

My taky nemáme ani první hexu, máme si za týden zavolat, jestli už je... ☹

V lehátku ho mám jak kdy, on v něm moc být nechce... typuju tak 45 minut denně, ale pak jsou dny třeba jako dnes 6 hodin v autosedačce...

Radus: T. halvičku při přitahování do sedu neumí udržet, kvůli tomu jdeme taky na Vojtovku, jen to občas zkusím, jestli už se to náhodou nenaučil... Pak mi jako by sedí na noze, nohy mezi mou nohou...

spetra
2. únor 2009

jajda: manžel tvrdí že by klidně 2 prcka už teď, ale neuvědomuje si jaký by to byl blázinec... pak by koukal...
No než se T. narodil tak jsem měla představu T. stěhovat do pokójíčku v půl roce.. 😀 teď už radši žádnou představu nemám... 😀
Tanuki: jak se ti povede udržet Verunku spát na boku? My máme problém taky s krkáním, kolikrát si krkne třeba jen jednou za den... ☹
Radus: mě T. taky jinak přes den nežv kočáru neusne... takže jsme chodili ven ivtěchnejvětšíchmrazech, anijedenden od jehonarození jsem nevynechala... popř. usne u koja, ale to se nesmím ani hnout a vydrží tak10 minut...

JJ Ilči to jsme dopadli... přesně jak vidí tatínka a je najezený, maminku nepotřebuje... 😠
O sladkém mi ani nemluvte, já bych si za to žraní zasloužila...ale už to musím omezit.. nebo ze mě bude kulička... 😖
Já měla dnes deci svařáku... 😉 Do mě cpali pivov jednom roce a vůbec se to v mém okolí dělá do teď.. ☹

jajdaelda
3. únor 2009

spetra....o domácích pracech mi ani nemluv...už mi to doma taky leze krkem a těším se,až bude po víkendu a já nebudu muset tak intenzivně myslet na školu...
Jo, manža už se taky nějak nebrání dalšímu prckovi, ale přesně jak řikáš, neuvědomuje si, jaký to byl blázinec. ... pro něj by se toho asi moc nezměnilo,chodil by do práce, na squash a hokej...ne,že by mi doma nepomáhal,ale prostě kojím já, a s prckem jsem doma taky já...

holky, normálně jsem zkoušela Kubulína lochtat na bříšku a on se začal smát typickým smíchem,ne vejskáním,jako doposud...sice to nebyl dlouhý smích,ale náznak toho dětského smíchu 🙂

tanuki
3. únor 2009

tak číhám netrpělivě na Beti, páč jsem vstávala asi 6krát za noc... žeby dítě nechtělo abych studovala 😀 takhle skvěle vyspaná jsem opravdu svěží na to, se učit 😉

O domácnosti mi nemluvte - o víkendu jsem pořád uklízela-místo učení..a už je tu za 2dny zas nepořádek. Válí se tu dětské věci, to je riziko podnikání, ale i manžovy svršky v obýváku 😠 😠 😠 Normálně mu jednu z příštích nocí dám službu u Veru, a pak jí asi zkusíme nechat vyplakat, já to nepřežiju 😢 😢 😢 ale tohle se dlouhodobě taky nedá přežívat.
Veru chodí ven také v každém počasí, i na dlouho... naštěstí často s babičkama. I když mě by vůbec neuškodilo se hýbat.

ilci
3. únor 2009

lehátko - prcek v něm dřív býval celkem často, protože ho postýlka nebrala
teď je radši na dece, protože tam může kopat nohama a hýbat se 😉

první hexu budem opět zkoušet koncem února, neměl zhojené ramínko a mě se to stejně furt nelíbí, tak uvidíme

dneska jdem na kyčle, tatínek půjde o něco dřív z práce a jde s náma
jsem celkem ráda, minule jsem měla horečky, taxem ani sama chodit nechtěla
a když jsem viděla ten blázinec, málo místa, mimčo není kam položit a musí se nosit, čekačka skoro půl hodiny .....
to by mi ruka upadla 😀

holky, tak ať ti zkoušky zmáknete

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru