III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

spetra
13. únor 2009

manželovi se včera pokazilo auto (je profesionální řidič), tak to šel ze žalu zapít... 😠 a teď je mu pěkně blbě...
pokud mu ho nestihnou dnes opravit tak vyrazíme na moravu k babičíce... Dneska jdeme s T. na cvičení kojenců tak se těšíme. Noc naprd, 5x vzhůru. Ted T. chrápe ve vaku a tatka v posteli 😠 😠
jinak škola je přes víkend jistá... ve středu mám zkoušku a pokud ji nedám, tak mě vyhodí pro nedostatek splněných kreditů...

betina
13. únor 2009

tak holky pro vaše pobavení....

tak dneska máme za sebou opět jeden z príma dnů. ten začal už včera, kdy jsem tady potkala dvě maminky, obě mají chlapečky (1.měsíc a 3.měsíce), na mou udivenou otázku, jak jim v noci spinkají, odpověděly, že jden spí 5 hodin v kuse a druhý 7. raději jsem se nezminovala o spaní mho malého upíra (změním ji jméno Verunka na Upírka). Tedy poté, co včera spala pouze 2 hodinky v kočárku, jsem si říkala, že alespon v noci by mohla spát, ano spala. od 19:30 do 23:00 a poté po hodině a půl, posledí span skončilo ve 4:15. poté, co mi nepomohlo ani to, že jsem ji začala vyhrožovat vývarem z makovic, jsem začala hledat, kde by v ní mohly býti ukryté baterky Duracel. Bohužel nic. tak jsem celá v depresi s kruhama pod očima a již hotovým obědem, volala o půl 6 babičce a chtěla si postěžovat. ta mě uklidnila, jelikož prý sousedka má miminko, které nespí v noci a tak s ním maminka jezdí v noci po městě, aby spalo. zjistila jsem tedy, že můj malý upírek je vlastně poklad a že si nemám na co stěžovat.....no nic, jsu si teda šňupnout, abych přežila následující den plný aktivit

hezký den 😀

tanuki
13. únor 2009

Spetro, tak alespoň budeš mít jasno!!! Já prý můžu přerušit až na 5let, tak jsem v klidu 😀

Beti, je důležitý vědět, že může být i hůř. Já už to taky neřešim. Můj andílek, který spinkal sám v postýlce a budil se ve 2a 5 je definitivně pryč. je to moje malá hladová prdlavka. část noci mi spala na břiše, protože s sebou tak šila, že jsem to už nemohla vydržet. Taky skoro celou noc měla dudulíka, no prostě hrůza. Pro mě je největší priorita, že je zas mlíko OK..
Jinak je to ale stejně záhada. Mlíka už mám opravdu dost, ale prostě si večer tolik nedá a vzbudí se v 11nebo i dřív a když jí dám z lahve své..tak se pořádně nasosá, pak jí dám ještě prso..a spí třeba do 1 😕

jajdaelda
13. únor 2009

beti, jak píše tanu...může být i hůř...kolega jezdil se synem v noci v autě po městě,aby to drncalo 😀
dneska jsem byla u té "kámošky", vrátila jsem jí ty věci a pokecaly jsme o dětech..tak její 9ti měsíční holčička se stále v noci budí na kojení a to 1-2x 😅 Prý mimo banánů nic nejí, ani kaše,ani normální omáčky,ani maso...ale chce kojit

...tak sourozenec nebude 😉 , MS dorazila 😠 Tak jsem zvědavá,jak to bude zase s kojením,protože prý to ovlivní chuť mlíčka...pravda je,že se minule Kubulín docela škubal a moc nejedl 😖

jo a jinak jsme se s manžou dneska bavili o tom druhém mimi....tak normálně souhlasí 😲 a to jsem ho opravdu neškrtila 😀 a přiklání se k tomu,že to necháme osudu a nebránil by se, pokud by to bylo v brzké době 😅 No, tak já to vidím tak, že počkám,až bude Kubovi rok, pokusím se ho trošku užít a hlavně,aby začal chodit,... a taky,abych se dala trochu dokupy...asi bych i chtěla,aby se druhé narodilo na jaře/létě..

jak se ty priority mění 😀 ..ještě před 4-mi měsíci jsem byla zastánce jednoho prcka 😀

ilci
13. únor 2009

jajdi 😀
no, já asi počkám, až budou prckovi dva roky a začnem pokoušet osud
ale zase vzhledem k mému věku nevím no
pořád přemýšlím nad variantou RD
a naopak jsem si říkala, že by byl zase fajn podzim

jajdaelda
14. únor 2009

ilci...no právě k tomu věku.... 😉
no a vzhledem k tomu,že jsme se takhle domluvili,tak půjdu do 2leté rodičovské....ono je to ve skutečnosti vlastně jen rok a půl....

jajdaelda
14. únor 2009

jo, a manžu taky naštvalo to s tou opičkou,tak včera koupil Kubulínovi krásnou měkounkou ovečku...a Kuba se s ní už muchluje 🙂 tak jsem opět za něj šťastná

nosítko jsem objednala, tak poreferuji,až vyzkoušíme 😉

betina
14. únor 2009

holky,

tak s těma miminkama, taky bych neváhala nebýt té sekce. onu doporučují dva roky odstup, ale my se s MM dohodli, že to asi příští zimu začneme zkoušet a uvidíme 😀 jj, mění se to, taky bych neřekla, že budu chtět tak brzo další mimi.
jajdi, tak pak o aý nostíku přijde, tak musíš detailně popsat, jsem zvědavá 😀

ilci
14. únor 2009

jajdi, já jsem starší než ty, ty v mým věku už budeš mít dávno druhý 😉

jajdaelda
14. únor 2009

beti....ta věta určená mě je fakt povedená 😀 dala jsem si svařák,tak jsem ji četla 3x,a přemýšlela,jestli na mě ta decka tak působí 😀 ...ale chápu ji 😉

beti...po pravdě, já si mimi neuměla představit vůbec...tak teď bych to viděla tak,že ještě půjdu do práce na částečný úvazek, na podzim se začneme pokoušet a pak budu doma 2-3 roky 😅 a užiju si oba dva prcky...jen, nevím nevím,jak tu bakalářku 😅 Ale tím se teď nebudu stresovat,že?

ilci...vím,že jsme se o věku tady bavily,ale mám za to, že jsme tak nějak nastejno 😉 +- rok.... no a mýmu manžovi už taky není dvacet,tak právě proto jsme se na tom shodli...ne,že by nemohl i ve 40 ti 😀,ale přeci jen mít v 50ti desetiletý dítě 😒...............tak nějak nechápu ty dnešní sélebrity 😀 že si pořídí v 60ti a více mimčo.....přijde mi to sobecký...

jajdaelda
14. únor 2009

pamatujete helcuh? občas sem taky zabrousila...koukala jsem do jejího albíčka a ta má táááááááááák hodně vlasatý mimi 🙂

ilci
14. únor 2009

jajdi, tož já rodila ve 33, ale už mi je 34 😉
a když by se zadařil rozdíl 3 roky .....
moje babi byla babičkou v 38 letech, to já možná stihnu to druhé 😉

betina
14. únor 2009

ilci, jajdi, myslím si, že důležitý je, že miminko mít můžete!!!!, takže dva tři roky pauza, se snad nic neděje 🙂 a půjdde to hezky a v tom případě necháme název téma 3.trimestr stále a společně se k tomu probojujeme!!!!!

když jsem otěhotněla, říkala jsem si, že jsem ještě mohla počkat (čerstvě 26 let), ale u mě bylo všechno rychle-od 18 spolu s MM bydlíme, ve 23 letech svatba a ve 26 miminko, jen jsem si jaksi neužila singles života 😀 ale to ted nevadí, mám verunku a jsem štastná 😀 i když všechny moje kámošky miminka nemají (ty, co mají jsem poznala až v těhu.

jajdi, ted jsem si to po sobě přečetla, na to bych potřebovala litr svařáku, abych to rozluštila- pro mou omluvu, na klíně mi seděla verča
😀

radus78
14. únor 2009

ilci, tak já snad v těch 33 budu mít to druhé. 😉 Doufám, že to bude bez problémů, když Anička byla s problémama.

u nás během včera a dnes napadlo asi 30 cm sněhu, takže se s kočárem zase brodíme. 😀

tanuki
15. únor 2009

Beti, to jsme na tom podobně - moje kamarádky taky ještě moc děti nemají, akorát jedna, která byla v podstatě mojí nej. na střední, a pak jsme se odloučily..má teď rodit 😅 Měla jsem to jako nepotvrzené info .a od ní teď, když už se to řítí do finise 😀 takže tam teď jedu na návštěvu, ačkoliv bych se měla učit. Včera sjem tomu zas moc endala a dnes jsem nevyspalá.. asi zkusíme tu kaši. Verče už brzo budou 4měs, chtěla jsem to vydržet co nejdýl.

Takové blbé dotazy: Když kojíte, je dítě v klidu? Veru pořád šmrdlá rukou, jak štěně, akorát když má extrémní hlad, tak v klidu. A druhá věc, jak jsou na tom děti s mrkáním? Veru mrká fakt málo 😔 Občas nás na to upozorní někdo "cizí" 😠

ilci
15. únor 2009

tak tento týden máme děsné noci a dnes to gradovalo
prcek se budí od půlnoci co hodinu, dudlík nepomáhá, řve, takže nosím
normálně jí v 5h, ale ve 3h už nešel utišit, taxem kojila + dokrm a řval furt
ve 4h nastoupil MM a uklidňoval a uspával skoro do 5h
na snídani prcek vypil jen půlku své obvyklé dávky UM a teď tu zívá, potvůrka

takže jsme v noci přemýšlela, co s tím, jestli taky tu kaši nebo má jiné problémy a není to hladem

jajdaelda
15. únor 2009

ahojky...ilci..no tak moje teta byla babičkou ve 36 a moje mamina - její sestra v 62 😀

holky, tak na mě něco leze....včera večer mě opět chytly ty ledviny,tak jsem šla spát asi v devět a v jedenáct se probudila šílenou zimou a přitom teplotu neměla....myslela jsem,že je můj konec 😒 do toho se probudil Kubulín hlady....tak mě manža opečovával...doma máme prášků tři prdle a paralen žádný 😠 tak jsem upila Kubovi Nurofen...ve dvě jsem se vzbudila totálně propocená...no a ráno už jsem myslela,že to je OK, ale jde na mě nějaká celková slabost, bolí svaly 🙄 ..no,tak jdu ulehnout a opět se potit....

tanu...někdy je v klidu,ale většinou tou ručičkou,kterou má nahoře taky šmrdlá a sahá na druhý prso...asi,jestli tam něco je 😀 a na mrkání jsem si ničeho zvláštního nevšimla...

tanuki
15. únor 2009

ach jo, ta Verča je fakt schopná minutu nemrknout 😔
My dnes taky jedna z nejhorších nocí ..verča vytuhla v 9u kója, taky je nevyspalá, vopice

tanuki
15. únor 2009

myšleno teď ráno v 9

ilci
15. únor 2009

při koju mě prcek taky většinou ochmatlává nebo kouká, co se kde děje
a při dokrmu si chce držet flašku sám (ale jako moc ji neudrží) a furt ji vytahuje a zase dává do pusy, děsně ho to baví
s mrkání teda nevím, to jsem nezkoumala 😅

jajdi, tak ať si brzo fit

betina
15. únor 2009

ilci,

tak s těma nocema. o víkendu nastal velký zlom a doufá, že započatý trend bude trvat 😀 vrátili jsme se ke spacímu vaku a sní 40 ml kaše na noc a ze soboty na neděli: 19:30, 00:30, 05:30, 7:30 vstávání a dneska 19:30, 03:30!!!!!!, 7:30, což u nás je prostě něco zázračnýho, myslím, že hodne udělal ten pytel, nemůže se odkopat a necestuje po postýlce.

jinak půjdu v týdnu malu převížit, nevím, jestli třeba nemá hlad i přes den a kdyžtak prostě už najedu na příkrym...se na to můžu vyprdnout, když vidím, jak je po té kaši spokojená.....

tanuki
15. únor 2009

jdu zítra koupit kaši, už mě to taky neba... dnes už jsem na ní nad ránem vůbec neměla sílu a dala jsem jí do jejího pokoje s tím, že prostě asi budu spát, a nechám jí řvát 😔 ale spala u nás zrovna mamka, tak jí zachránila 😉

tanuki
15. únor 2009

holky a kterou tu kaši? Myslela jsem, že bych od Nutrilonu, rýžovou, nemléčnou, ale tu nemůžu najít..jen mléčnou mají, to se mi moc nechce

betina
15. únor 2009

tanuki, zkus to, já už to prostě tak striktně neřeším. kojíme dost dlouho a nemyslím si, že děti na UM jsou nemocné apod...ale určitě by mi připadalo hroznější, aby malá řvala hlady než ji sem tam něco šopnout na přilepšenou 😉
jinak lékárnice mi doporučila kašičku Nutrilon, není slazení.

tanuki
15. únor 2009

ale nutrilon teda dělá kašičky jen i se sušeným mlíkem, jo? Já bych si představovala úplně nemléčnou, že bych teda přidala své 😉 Našla jsem Hipp bio nemléčnou, rýžovou - taky bez cukru - jen rýžová krupice a vit. B1

betina
15. únor 2009

tanuki,

tak to je dobrý, tak to zkus. já mám teda mléčnou Sunarka s banánem a rýží

ilci
16. únor 2009

no, u nás opět buzení co hodinu, usnul kolem 22h a začal se budit s úderem 23h
ale hlady to není, protože někdy mu stačí dát do pusy dudlík, později už se budí i s dudlem a musím chovat
jako včera jsem v 8večer vytuhla a staral se taťka 😀
přitom už nám vydržel spát do 5 do rána, to bylo kojo a spal zas dál

a můžem mě naštvat, když holkám na jiné diskuzi spí týden stará miminka skoro celou noc 😉

betina
16. únor 2009

ilci,

no u nás taky když vypadne dudlák, tak je řev. a štve mě to, co tebe, taky nechápu miminka, co spí celou noc, jenže ono se to většinou obrací....ty, co nespí, později spinkají a opačně 😀 tak budeme doufat 😀

betina
16. únor 2009

jinak holky, taky to tak máte? určitě jo....minulý týden měla malá ještě asi 4 mikinky a 3 bodýčka a dneska se mi prokadila, tak jsem jí to čisté chtěla dát..no tak jsem vše už musela zařadit do krabice s malýma věcma, takže abych zase vyrazila nakupovat 🙂

ilci
16. únor 2009

bety, já byla na nákupech v sobotu, vyrazila jsem si do Olomouce do nákupního centra a MM hlídal
chtěla jsem body s dlouhým rukávem, tož sehnala jsem nakonec v CA, jinak nic moc
chtěla jsem i nějakou bundičku na jaro, ale je to drahý jak potvora
to si radši skočím do nexťáckýho bazárku, mají tam občas dobré věci

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru