III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

betina
1. bře 2009

jéééé holky děkujeme🙂, tanuki trochu ti závidím 😀 měla jsme tento týden naplánované, že vyrazím s holkama do hospůdky, kam jsme pravidelně každé úterý chodila. již jsem 8 měsíců nebyla ☹ , že bych dala malou v 7 spát a do 23 bych byla nazpátek..jenže od včerejška ležíms nachlazením, tak zase asi prdlajs ☹

radus, vítek do klubu nevyspalek, u nás zase co hodinu, už fakt nechápu.... ☹

ilci
1. bře 2009

Anička je dobře vysmátá 😉

Mikeš se nejvíc řehní, když na něho mlaskám mňam nebo ho jakože mlaskavě pusinkuju

ty noci mě taky štvou, hlad podle mě nemá, tak už nevím, co s ním
ale jak se nevyspí přes noc, začíná to dospávat přes den, včera jsme byli přes 2hodiny venku a celou dobu chrněl
kdyby radši spal v noci

spetra
1. bře 2009

ach jo, ty noci... ☹ U nás se taky dnes vstávalo ve 4 a do té doby 3x vzhůru... 😠
tanuki: místo učení ples? 😀

tanuki
1. bře 2009

A co Aničku tolik rozesmálo? U nás byla enjvětší prdča, když jsme se smáli já s mužem sami sobě a ze země se ozval hurónský smích - i dítě se nám smálo 😉
Muž mohl jít taky, ale nechtěl!

Jinak, s M jsme se dohodli, že tu těžkou zk mám dělat až v létě, tak mám zas trochu klidu, mám chuť ěnkam odjet 😉

betina
1. bře 2009

radus, tak si Aničku poslechla až ted, to je teda smíšek 😀 😀 je to nádherný, když se ty mimča tak smějou. to veruš se nesměje tolik, je to spíš takovej bubák a nebo se nesměje nahlas ☹ lumpice jedna mrnavá 🙂

jajdaelda
1. bře 2009

ahoj holky.

beti,dufám,že budeš brzy fit...pomoc od babiček je opravdu k nezaplacení....a Veru vše nejlepší...

já jsem grogy....bohužel po propuštění z nemocnice mi nedali prášky,takže mám od pátku šílenou bolest páteře a hlavy,protože v nemocnici mě utlumovali......takže jsem nasadila ibuprofen...nemůžu koukat na tv, počítač,číst...většinou jenom ležím....takže zítra jedu k dr.,ať mi nasadí ty prášky a budu je postupně vysazovat...v noci mě vypověděla záda,takže jsem malýho ani nemohla zvednout z postýlky 😖

Kubulín v noci naštěstí se budí 1x,ale spí tak do 6..

tak se všechny držte, já se zase ozvu...

radus78
1. bře 2009

Původně ji strašně rozesmálo, když jsem jí dala rukavice, že jdeme ven a ona si je začala cpát do pusy, tak jsem jí říkala eeeee rukavice se nepapá a ona se tomu eeee strašně řehtala. 😀 😀 😀
Večer si ji hodil MM na rameno odgrcnout a když jsem to na ni udělala znova, tak se tomu řehtala znova. Teď už jí to tak směšné nepřipadá.

tanuki
1. bře 2009

jajdi to je teda dlouhý běh než se to srovná ☹
Jojo, babičky jsou k nezaplacení - mi tu teď máme tu naší skoro na celý týden, tak snad koenčně půjdu někam cvičit 😠 jsem ochablá a obtloustlá 😀

Verča se zase směje (bez zvuku ale vždy) "pipipipi" ukazovala jsem jí v takové žužlací knížce, jak dělá slepička. Pipka naše 😀

Jinak mě celkem štve, jak je sadistická - štípe mě, škrábe, občas (zatím by se to dalo spočítat na prstech jedné ruky) skousne dásně a odrhne se od prsa, parádaní bolest 😠

ilci
2. bře 2009

jajdi, tak ať si brzo fit

tanu, taky jsem doškrábaná a poštípaná
vypadám jak po boji 😀

betina
2. bře 2009

ahoj holky,

tak u nás je blbě 😠 já jsem nemocná a tak tak že zvládám malou, z babiček jaksi nikdo nemůže pomoct ☹ jinak včera se začalamalá zase budit po hodině, tak jsem se naprdla a zavinula jsem ji jako mumii do plínky a byl 5 hodin klid!!!!!!!, asi prostě potřebuje pevně uvázat. tatka nám dneska přijde pozdě, tak doufám že to zaprvé malá nechytí ode mě a že to do té doby přežiju 😉

hezký den i když zamračený

spetra
2. bře 2009

ahojky, tak sono hlavičky je v pořádku...
beti a jajdi: ☹ držte se...

radus78
2. bře 2009

beti, jajdi... doufám, že se brzo uzdravíte

tanu... u nás je nejhorší, když má prcek prdíky, to škube při jídle drasticky za bradavku, au au 😢

dneska mám poslední den mateřskou, od zítřka už jsem na rodičovské 😠

radus78
2. bře 2009

spetro, super, že je Tomášek v pořádku 🙂

betina
2. bře 2009

radus prosím tě a od kdy ji na mateřské? ty jo, já tam ještě nedala ten formulář ☹ já jsem blbka!

radus78
2. bře 2009

já jsem nějak od 19.8. Ve středu jsem byla na sociálce zažádat a dneska už jsem měla ve schránce, že mi to přiznali. Žádala jsem o RD do 3 let.

ilci
2. bře 2009

tak hlásím bolení v krku a kašel, snad to zaženu 😠

taky jsem ještě nedala papír na RD

betina
2. bře 2009

radus a jejej, já jsem od 1.9, takže čas kvapí

ilci, hele nasad rychle drastickou vutamínovou kuru 😀 já teda zápasím, ale jde to blbě 😠

ilci
3. bře 2009

hmmm, tak noc opět děsná, Mikeš se budil od 22:30 přesně po hodině a ječel, jakoby ho někdo vraždil 😠
takže jsem za noc asi 9x vstávala a konejšila a nosila
fakt už nevím, co mu může být
ještě před 3týdny spal v kuse až do 4h

vitamíny beru, ale zatím žádný viditelný úspěch
jen aby to nechytl Mikeš 😠

radus78
3. bře 2009

ilci, já mám pocit, že ty děti to snad baví, nespat v noci. Včera mi přišla Maminka a v ní je článek o spaní dětí. Že mají usínat samy, jinak jim narušíme spánkový návyk a proto když se v noci vzbudí, tak neusnou znovu samy, protože to neumí. Autor článku asi neslyšel ten ječák, co naše dítě spustí, když ho dáme do postýlky a rozhodnem se že ji necháme uřvat. 😠
Mluvila jsem s kamarádkou, která má dítě o 12 dnů starší. Jejich malá je od začátku na UM. Asi před měsícem si chválila, jak se jí malá nají v 9 usne a spí do 7h. Tak to už taky není pravda. Budí se jí jako nám 😀
A. sice jedla až v 5 ráno, ale budíček mi dělala tak co 1,5h. Vždycky zakňourá nebo zařve já ji uklidním a ještě spíme. Ráno vstala v 7h a po 8.h usla u koja a spí ještě teď. 😠 😠 😠

betina
3. bře 2009

ahoj hoky,

radus, ilci, jak píšete, je to jak na horské dráze. veruš ještě před 14 dny spala hezky (myslím tím, tak 3-4 vstávání za noc). poslední týden co hodinu jsme vzhůru, hrozně sebou šije, plínka, co pomáhala, už zase dneska nepomohla a já snad začnu šňupat, protože tohle už fakt nedávám 😠 pak s ní jedu na dvě hodky ven. to pak totálně odpadnu a musím čekat stejně až do půl 7 než přijede MM.
nachlazení mi sedlo na prudušky, takže se asi na noc budu muset přestěhovat na gauč, už mě asi micne ☹

ilci, kojíš aspon trochu nebo jste zcela na UM?

ilci
3. bře 2009

beti, kojím a dokrmuju UM, dělá to tak 400ml nutrilonu za den

ilci
3. bře 2009

no, Mikeš sám usne vyjímečně, zrovna teď opět zkouším, jestli neusne sám 😀
ale pochybuju, že to buzení bude tím, protože máme furt stejný režim a klidně spal i těch 6-8 hodin v kuse

taky jsem po odpolední procházce KO a čekám, až MM dojde a jdu si zdřímnout 😉

betina
3. bře 2009

ilci, myslela jsem to tak, že když kojíš, tak by Mikeš od tebe neměl nic chytnout, má ve tvým mlíčku protilátky, ale malá mi začíná podezřele kašlat a jestli něco chytne, tak už mě tady neuvidítě, protože mě fakt micne!

ilci
3. bře 2009

beti, tak Mikeš už pokašlával před týdenm, pak to přešlo a včera začal zase
mám kapky proti kašli, zatím jsem mu je nedala, ale jak se to trochu zhorší, už je nasadím

jinak dnes dopoledne jsem uspávala 2hodiny, stejně nezabral, usnul teď u kojení
mě spíš klepne brzo z toho jeho spaní - nespaní 😀

tanuki
3. bře 2009

ahoj! To asi nejsme úplně reprezentativní vzorek populace, ne? Taková nespící mimi. Snad aspoň Kubín drží...
Veru se dnes budila jak hodinky po hodině. Dnes jsme ale byli na gyndě, trošku jí začala přes veškerou mou péči 😠 😠 😠 ☹ zarůstat pipka. Naštěstí stačilo jen mírné násilý (když je to víc, je nutná operace) a už je OK. Tak trochu sobecky doufám, že jí třeba budilo tohle..že se jí hůř čůralo. No uvidíme. Dnes půjde pozdě spát - jde se mnou na večírek. Jsem se dnes chtěla omluvit, že nejdu (vzhledem k těm nocím) ale bylo mi naznačeno, že je to i oslava mých narozenin..tak musím 😀

betina
3. bře 2009

ilci, tak mě už malá nespí ani v kočárku, musely jsme se vrátit z prochajdy. takže máme doma si upíra nebo co 😀

spetra
3. bře 2009

já taky ještě nezažádala o RD ☹ no mám co dělat...
beti: asi se zklamu, když jsem byla trošku nachlazená T. ode mě chytil rýmu... ☹
Tam mě se T. tak často v noci nebudí, max. 5x za noc. Normálka je tak 3, 4x poslední dobou.... A to už skoro měsíc až na nějaké vyjímky usíná sám.... no a ted si tak uvědomuju, že od té doby hůř spí v noci... tak u nás to nesedí... jakmile ho neuspíme v šátku nebo kojením musíme ho tak uspávat o to častěj v noci... ☹ Ale už tak 3 měsíce se mi budí přes den v kočárku... vždycky začne řvát, ale za chvilku ho uhoupám...

tanuki
3. bře 2009

nám v kočárku nikdy neřve..a spí opravdu různě - 0-3hod 😀

Spetro, mám radost, že jste OK, snad to T. brzo dožene 😉

betina
3. bře 2009

tanuki, tak utíkej na pařbu a přejeme vše nej nej a hodný, spící miminko, úsměv od ucha k uchu 😀

ilci
3. bře 2009

tak Mikeš vytuhl na prochajdě v 14:45 a zatím pořád spí

tanu, užij si pařbu 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru