III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

spetra
10. bře 2009

jajda: kolik to neříkala ☹ ale zkusím se zeptat v pátek...
radus: já myslím že i těch 30 g je v pohodě.... v tomto věku už tolik nepřibíraj... a hlavě přibírají dost skokově...
MM má občas taky takové záchvaty, že jsem prý moc akční... 😠 vůbec nejsem jen on je moc neakční... 😠

ilci
10. bře 2009

někde jsem četla, ža mimčo 3-6 měsíců přibírá cca 20g denně, pak už jen 10g denně
snad si to pamatuju dobře, ty měsíce

já pevně doufám, že Mikeš už taky ten růst zpomalí

spetra
10. bře 2009

my máme 6,6 kg a 66 cm ... 🙂 za 4 týdny jsme přibrali 380g, předtím za 4 týdny 240 g a doktorka říkala že je to úplně stačí.....

radus78
10. bře 2009

taky si myslím, že je to v pohodě. Ono se té váze stejně nedá moc věřit. Je to už takový starý krám. 😀 Ve čtvrtek si nás při očkování zváží, tak uvidíme...

ilci
10. bře 2009

to se máte
Mikeš přibral za poslední měsíc a něco 1,3kg, předtím za měsíc 1,6 kg
tož už se to snižuje, ale stejně 😀

betina
10. bře 2009

ahoj holky,

jajdi, tak to chápu ten stav tichého příměří ☹ u nás to nevydrží, nevydržím nikdy mlčet a chci si to vyříkat..ale jak jsi psala, že se cítíš dobře, jsem moc ráda, ale na druhou stranu chápu i tvýho manžela, který musel mít o tebe moc velký strach ☹ a bojí se ještě dál

u nás s tím jídlem..zdá se mi, že má poslední dny Veruš větší hlad, pije víckrát za den, tak po těch dvou hodkách a večer vypije obě prsa a 100ml kaše na noc 😀 ale nepřibírá nějak moc, za 14 dní přibrala 180 g, ale je pravda, co psala ilci, ted už děti přibírají míň

ilci
10. bře 2009

hmmm, tak Mikeš zas váží 8kg
to je za 14dní 500g
čí děti míň přibírají? 😀 😀

jajdaelda
10. bře 2009

beti...já vím,že má o mě strach...ono nešlo o to co řekl, ale jak to řekl....vypadá to, že to tentokráte přejdeme bez vyřikání 😒

ilci.... 😀 😀 no a počkej po těch příkrmech 😉 😀

přemýšlím,jestli jít příští týden na převážení v 5ti měsících, když jsme byli minulý pátek....

tak jsem si dneska udělala palačinky...s čerstvýma jahodama a nutellou 😀 mňam....holt ty kila budou muset jít dolů jinak

holky...necháváte prcky koukat na telku?

spetra
10. bře 2009

ilci: 😀 no vzpomen si jak jste bojovali s tím aby přibral... tak co... není tento stav lepší?

betina
10. bře 2009

jajdi, jj, ta televize u nás taky frčí a mám ji třeba večer zaplou a ona řve a řve, tak ji posadím do lehátka, ona tak 5 minut kouká a pak si třeba na 10 minutek zchrupne. ona ji ta televize uklidňuje a to jsem říkala NIKDY 😀

jajdi, nemá právo ti do toho mluvit, jen z mé praxe, jakmile si to nevyříkáme později se to vrátí jak bumerang a je to horší ☹

ilci, tak to je teda nářez to přibírání 😀

ilci
10. bře 2009

no a to jsem snížila cca o 1/3 dávky dokrmu, protože se mi zdá, že mám víc mlíka
jdem z extrému do extrému 😉

cíleně ho koukat na TV nenechávám, ale když koukám já, taxe vždycky otáčí, aby taky viděl

radus78
10. bře 2009

vzhledem k tomu, že jediné místo na zemi, kde může Anička být je před televizí, tak hold na ni hledí. Dřív u nás jela od rána do večera a teď ji k vůli ní vypínám 😀

Ilci, asi máte doma otesánka 😉

ilci
10. bře 2009

zítra začínáme s mrkví
tak snad to bude dietnější strava 😀 😀
Mikeš asi bude gurmán 😀

tanuki
10. bře 2009

tak to Veru přibývá tak asi průměrně - minule to bylo 510g za 4týdny. U mě je to mlíko nahoru-dolu ☹ jednu noc jsem měla dost zlé sny a ráno hned prsa povadlá. Včera jsem zas dopo nekojila a bum..dnes míň.

Verča se etď vůbec nesměje nahlas! Žádná další kulišárna nás momentálně nenapadá ☹

Už se někomu přebarvila očíčka? Veru je stále modrooká, možná trochu do šeda, jako má její tatínek.

ilci
10. bře 2009

my máme s MM oba oči modrošedé, Mikeš je má do modra taky furt

betina
10. bře 2009

tanu, ona Veruš je od narození hnědoočka po tatkovi, já mám oči modrý, už jsem přemýšlela, že si najdu někde genetiku, jaký by teda měla ty oči mít, ale jsem líná

ilci, zítra hodně štěstí, mrkvičku plánuju na příští týden

tanuki, Veruš se nesměje moc, ona se jen pousměje, někdy se zařechtá nahlas, ale ne zase nějak často.

jinak nevím, asi je to jarem, hrozně bych chtěla začít večer běhat (až mě nikdo nebude vidět 😀 , ale mám strach z jizvy. dr.říkajím, že od půl roku by to nemělo vadit, tak to snad nějak dám. upřímně se na jaro těším hrozně moc, ale to, že odložím tu dlouhou bundu... ☹ myslela jsem si, že ta kila půjdou dolů..jj,holá naivita

jajdaelda
11. bře 2009

dobré ranko..

vše nejlepší Mikšíkovi k 5ti měsícům...přeji dobrý apetit 😀 😀

ilci...připrav se,že po té mrkvičce bude asi tužší bobek...

beti...taky jsem si s tou televizí řikala nikdy,ale máme dětský program,sice německý,tak tam dávají občas i něco kresleného nebo loutkového...tak to Kubovi tak 2x do týdne pustím...třeba mu pak půjde dobře němčina 😀
jinak jsem mu včera na odpolední spaní nechala puštěnýho rákosníčka na cd a normálně spal namíst svých obvyklých 5minu 1,5hodiny 😕 😅 😀

Kuba má zatím také stále modré oči

beti,taky se těším na jaro,hlavně na teplo...já doufám,že až začnu chodit víc s kočárem ven,tak se dám trochu do formy...zatím jsme ho moc neužili ☹ ...a dneska opět nic,protože tu chumelí 😠

ilci
11. bře 2009

jajdi, díky 😉

tak Mikeš po měsíci spal od uspání ve 22:30 až do ranního koja ve 4h
fakt úspěch
ovšem MM se pochlapil : je totálně nachlazenej, chrápal jak hrom, takže jsem nakonec stejně byla opět pořád vzhůru
prostě když mě nebudí mladej, tak starej 😀 😀

na jaro se taky těším, až vyrazím někam dál než do města a do parku
právě jsme řešili s MM, že bychom i vyrazili někam na velikonoce na víc dní, ale právě nevím, jak bychom u prcka řešili jídlo přes den
jestli mu dát skleničku studenou, neohřátou

jajdaelda
11. bře 2009

ilci...a co cestovní ohřívačka?

ilci
11. bře 2009

no, my nemáme auto 😉
zatím jsme ho na nic nepotřebovali
sice si můžem půjčit od rodičů, ale oba jsme neřídili víc jak 10let, asi bych se bála
nejhorší jsou sváteční řidiči

tanuki
11. bře 2009

jé, už pět měsíců! tak taky gratulujeme!
Beti, hnědoočka od narození! To sjme ejště neviděla!

Ještě, že televizi nemáme 😉 ale když jsme byly u báby, tak taky koukala se mnou 😉

Holky, u nás hrůza, malá se začala budit s očkama dokořán a dnes v noci ani nechtěla být ve své postýlce (usnutí jo, ale pak po nočních kejeních) a řvala a řvala, pak řvala i s náma v posteli až mi nakonec usnula na břiše (snad jí ěnco trápilo) a není rozmazlená 😖 Je fakt, že poslední noci spala hodně s náma a ne na kraji, ale přitulila jsem si jí k sobě, páč je mi to příjemné..tudíž chápu, že jí také 😀 😅

betina
11. bře 2009

tanuki a nebolelp jí bříško, že na tobě tak usnula a předtím řvala? chuděrka malinká. prá děti nemají sny až od půl roka, ale tomuhle já třeba neveřím, protože mi veruš kolikrát tak lítostně pláče ze sna a není zo z bolesti, ale protože se jí něco zdá.

ilci, asi bych si tím velikonoce nenechala zkazit a jela. když budete mít štěstí a půjdete okolo hospod, tam mikrovlnky mají a jin ak no tak to holt jednou bude studený 😉 taky si plánujeme, teda asi pojedeme jen k rodičům, ale v květnu bychom chtěli vyrazit do Beskyd, tak uvidímě, at žije správný otužování ne? 😀

tanuki
11. bře 2009

my se chystáme na víkend do Vídně. Jen já a Veru vlakem 😀 tam nás už bude čekat kamarádka. Na to cestování se to kojení hodí, no 😀

Taky myslím, že jí bolelo bříško, ale netuším z čeho. Nicméně to, že je v noci xkrát úplně probuzená mě trochu děsí. Chci koupit rolety, protože tam má hrozné světlo a prostě čučí, je toho hodně k vidění 😀

jajdaelda
11. bře 2009

tanu...Kuba se taky budí šíleným řevem...taky si myslím,že se mu něco zdá, občas mu stačí dát dudlík a usne.

ilci...tak to jo, ale jak říká beti....jídlo není překážka,holt to bude mít kdyžtak studený...a možná v tu dobu už budeš dávat přesnídávky a ty se neohřívají 🙂

jinak s těmi příkrmy....vím, že se má dávat týden mrkev, pak týden mrkev s bramborem a pak mrkev,brambor a maso...ale co dál? 😕

tanuki
11. bře 2009

no to jo, ale ona řve i když je nakrmená, přebalená a "jen" jí dám do postýlky 😒 Opavdu se dost bojím, že je rozmazlená..a že jí teď budu muset nechávat vyřvat, aby se to srovnalo. Ale myslím, že ej ten typ, co mu vyřvání nepomáhá - proustě kouká a řve 😨 Ale stejně je k sežrání 😵

Jajdo, vy jste se teda rozjeli s těma příkrmama 🙂 koukala jsi na to kojeni.net? Dodej ěnjaké krmící fotečky 😉

Jo, Beti, já byla včera odpo s manžou běhat. Tohle nikdy nebyl sport pro mě 😀 byl to děs a hrůza, ani vám nebudu psát, kolik jsem (navíc s přestávkama uběhla) Já toho dost ujdu, i s těžkou krosnou, ale běh a jízda na kole do kopce, to jsem naprostý zoufalec. Ale říkám si, že už je čas se sebou něco udělat, že každý den něco. Nevím jak u Vás, ale u nás dost frčí squash, navíc jak jsme oba studenti, tak máme hodinku za 140. A kolikrát jsme byli?? Ani jednou 😀 ale chystáme se už 2měsíce 😉

radus78
11. bře 2009

ilci, obrovská gratulace Mikešovi 😀 😀 😀 Místo dortu dostane mrkvičku 😀

beti, a kam do Beskyd chcete vyrazit?

tak MM chodí na squash, ale zatím beze mě. Mám strach,že by to moje mlíko nepřežilo, tak ještě chvíli počkám a pak s ním vyrazím.

Hlásím, že A. se konečně rozhodla, že se otočí aspoň na jeden bok.Ukázala mi to třikrát za sebou. DOufám,že jí to vydrží a za chvíli se otočí celá. 🙂

jajdaelda
11. bře 2009

tanu...tak to má Kubulín taky, kyž chce chovat.....řve i když ho položím na přebalovák, gauč nebo do postýlky, prostě řve....teď jsem ho to trochu odnaučila tím,že jsem mu dávala dudlíka a on jakmile si ho chytil do pusy, tak přestal....ale v noci ho položit nemůžu, max.po kojení,to je v klidu....

my s příkrmama zatím nezačali..Kuba měl jen mrkvičku při tom průjmu a teď občas tu kaši...já jen pátrám,co se tak dává,protože se nám to blíží taky....Kuba má zase nějakou "žravou"

tak teď jsem si dala 😠 ...řekla jsem si,že si po dlouhé době uvařím, tak jsem si udělala gulášovku, uzený a že si to dám s bramborem...pak jsem dostala chuť na br.kaši...no jo,jenže,jak jsem měla těch brambor málo,tak mi to lítalo všude,že vypadám hůř než Kuba po první mrkvičce 😀 ........ a ke všemu to byly nějaký divný brambory,protože se ta kaše táhla jak sliz 😖 a ke všemu nešly ty brambory úplně rozšlehat,takže je s puckama,což nemám ráda...no ale chuťově je výborná.....

spetra
11. bře 2009

beti: já taky myslela že všechny děti jsou při narození modrooké...
tanuki: my jsme stále modrooký...
ilci: a co nějaké ty termo nádoby, tam by mělo vydržet jídlo minimálně 2 hodiny...
tanuki: asi ji fakt něco trápilo... A řve ti i když ji dáš úplně sklidněnou spokojenou do postýlky?
radus: blahopřejeme k pokroku.... 😉
jajda: tady máš příkrmy podrobně popsané... http://www.kojeni.net/prikrmy.php

ilci
11. bře 2009

tak první mrkev za námi 😀
Mikeš se chvílemi tvářil, jako bych ho chtěla otrávit, a na moje pobvzbuzení HAM se mohl uřechtat, ale něco jsem do něj nacpala

jajdi, koukni na stránky hamé, tam je to dobře popsané v sešitku od ukonč. 4.měsíce
3dny mrkev, zvyšovat dávky, pak 3dny brambor, pak 3 dny dohromady, pak dát nový druh zeleniny
to maso až později

ilci
11. bře 2009

jinak děkujem za gratulace 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru