III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

spetra
26. bře 2009

holky, já se snažím ukecat to přerušení... ale ted na to opravdu nemám, nevím jak se dostat během dvou měsíců 10 krát do školy, když nemám hlídání... manžel už nemá tolik dovolené...

beti: to je právě to já si říkám když vzdát tak na začátku, mám teprve 3 zkoušky a ještě 20 před sebou... tak by to nebyla taková škoda...aspon to Bc. mám.... i když já vím že by to byla škoda...
samozřejmě že se mi i nechce to nebudu zastírat....

spetra
26. bře 2009

chádáček Verunka, tak aspon že se vám podařilo chvilku prospat...
přesně Ilči, když se budil na první kojo ve 4, tak už jsem se nemohla dočkat kdy už konečně prospí celou noc a teď jsem štastná když vstává v 6 a je vzhůru "jen" čtyřikrát....
v knížce píšou že by naše děti měli spát 3 denně minimálně po hodině... tak to zkouším... vyřvávací metodu knížky zatím nehodlám praktivat, ale pár věcí vyzkouším.... a pak dám vědět...

ilci
26. bře 2009

tanu, kanamycin
mám je ještě doma, byť už se nedají používat, jen 4týdny po otevření
vracíte takové léky do lékárny? já s tím nemám zkušenost

tak prcek přes den spí cca 1,5h dopoledne, 0,5 - 2,5h odpoledne a pak cca 0,5h před 19h
když to nezalomí před koupáním, tak usne u koja ve 20h a je čilej do těch 22-23h
takže naše pokusy vynechat to večerní spaní a posunout noční se jaksi míjí účinkem

ilci
26. bře 2009

jinak jsme po 2.hexe a 1.prevenaru
u prevenaru prcek brečel a kopl dr. tak silně, že málem odlítla i s injekcí
hlavně to asi nečekala

jinak ceny prevenaru - 1800 objednané u dr. + 50Kč poplatek 😠
na 2.dávku jsem dostala recept, oběhla jsem nějaké lékárny (všechny ne) a rozpětí je 2098 - 1780 Kč
takže jsem si objednala tu nejlevnější, výraznější rozdíl už asi nebude, takže další lékárny jsem už nezkoušela

ilci
26. bře 2009

jo a nejnovější míry: 8100 g a 69 cm
tak jsme s váhou dohnali Kubulína, který byl jednu dobu hodně před náma 😀

radus78
26. bře 2009

právě jsem si přečetla, že umřel dvouletý chlapec na meningokoka 😢 , tak asi zvážím koupi dalšího očkování.

radus78
26. bře 2009

ilci, taky rostete jak z vody, že? Mě taky A. standartně zdřímne ve 20h. u koja a pak je čilá. 🙂

ilci
26. bře 2009

radu, fakt? to je mazec

dnešní oběd - jemná dýně od Alnatury (s řepkovým olejem) :
tož jsem to ochutnala a hnus, velebnosti
ovšem prcek ani zvlášť neprotestoval (mrkev mu ale jede víc), když dýně došla, opět řval 😀

betina
26. bře 2009

holky, proti meningokovi je prevenar?

radus78
26. bře 2009

prevenar je podle mě proti pneumokokovi. Ale existuje i vakcína proti meningokovi a stojí mezi 750-900 Kč a vydrží 10 let. Očkuvat se může od 2 měsíců. Ne, že bych byla tak chytrá, ale bylo to v tom článku.

ilci
26. bře 2009

tak Mikeš má trochu zvýšenou teplotu
dát radši čípek nebo jste dávali až třeba od 38?

radus78
26. bře 2009

ilci, já dávala. Sestra mi řekla, že je to i bolí a on je i proti bolesti.

ilci
26. bře 2009

už ho má
jen jsem se bála, kam až ho zatlačit
snad mu nevypadne 😅

betina
26. bře 2009

😀 ne,ne,nevypadne, taky jsme dávali

radus78
26. bře 2009

beti, tak nevím, ale možná na to ten prevenar je.

tanuki
27. bře 2009

ahoj, meningitidu muhou dělat obě bakterie - meningokok i pneumokok, ale řekla bych, že pneumokok u jinak zdravého tak daleko nezajde..to spíš zánět stř.ucha, zápal plic...
Tak já včera byla v DM pro žlučvé mýdlo, koupila tam tu malou mkev alnaturovou a prubla to, docela jí chutnala. Večer dávám nepmléčnou kaši..efekt..téměř žádný 😀 myslím, že zásadní u nás je dávat fenyklový čaj, a to koncentrovanější, než se doporučuje. Noc byla sice budivá, ale bez řvaní..
Kanamycin jsme dostali včera 😉 ale koupila jsem borové kapky a zkusím to ještě takhle, chudák, oftalmoseptonex dostává průběžně od porodnice a vypěstovala si na něj alergii, tak máme strach zkoušet další a další. Dnes hnis neměla, tak to třeba bude stačit.

Za jak dlouho by ěml příkrm nahradit jedno kójo?

Spetro, no to hlídání..to je fakt naprd, bez něj to nejde ☹ a je to teda soukromá škola, že ještě musíš platit? Ty jo, to by to mohli odložit, když nejsi prvák-prvák, ale už jsi tam ědlala Bc 😠

jajdaelda
27. bře 2009

Ahoj holky...
Radu, plně Tě s tou školou chápu...taky se mi nechce..naštěstí mi bakalářku posunuli o rok,tak teď snad dodělám jen ty předměty a pak za rok státnice 😒

Tak z Kubulína to stále lítá....sice dávám mrkvičku,ale jakmile ji vyprdne,tak už to z něj zase teče ☹ . Za hoďku budu volat na výsledky výtěrů,tak doufám,že tam nic nebude,ale pak nevím co s tím průjmem, protože je vidět,že ho už bolí i prdelka a to mažu jak blázen,aby ji neměl opruzenou....do toho opět rýma, odsávám o 106 a kašel ☹ ,tak uvidíme co řekne dr....ach jo....

ilci
27. bře 2009

tož Mikeš má furt nad 38
jak dlouho jste měli teplotu po očku?

tanu, jajdi, snad budou dětičky zdravé

jajdaelda
27. bře 2009

ilci...a zkoušela jsi něco dávát? Nurofen apod.? a to má 38 už po odečtení? Chudinka..... Kuba měl akorát jeden večer 37,jinak byl OK...

ilci
27. bře 2009

jo, po odečtení
dávám čípky paralen

betina
27. bře 2009

icli, tak ten jeden den-dva, víc by nemělo být, tak at teplota klesne!!!

jajdi, jj, to je teda radost, zase všechno dohromady. tak pak písni, jestli je to nějakej bacil anebo je naštěstí vše v pořádku.

spetra
27. bře 2009

ilci: nám doktorka řekla čípek po 38, T. měl po prvním očkování jeden den 37,5, druhé očkování bez teploty ale mrzutý byl po obouch týden a bulku u vpichu 3 týdny..
tanuki: odložit to jde ale ne uprostřed semestru, já se odkladu pořád bránila ale ted jsem zjistila že to prostě jinak nejde... naštěstí je to státní škola, takže neplatím....
jajda: chudinka, tak sna výtěry dopadnou dobře dej vědět...
tak od včerejší noci jsem zavedla uklidňovat, ale nidky neusnout u koja... a přes den častos spaní dle knížky... byla jsem dost překvapená T. spal i po třetí i přes to, že 5 minut před tím dělali s tatkou hrozné kraviny... samozřejmě usnul venku v kočárku... o nic jiného se zatím nepokouším.. jen při prvním spaní, uspávám v kočárku jezdím po ložnici - to už zvládáme.... 😉 Večer usíná bez problémů. Problém natává při buzení. Dnes to bylo třeba 7x, ale 3x z toho se uklidnil sám. Což považuju za velký úspěch (to se nám stalo jednou za celý jeho život)... chvilku mi trvá než jsem schopná k němu vstát, když stávám takkhe často, k tomu wc a než jsem to zvládla ztichnul - žuzlal si paleček a za chvilku spal. 😉

tanuki
27. bře 2009

spetro, gratluju 🙂 no, Verča spala taky celkem úspěšně, když jsem dodržovala neusínat u kója, kde jsou ty časy :-P
jak s dudlíkem, mně to trochu přijde jako cesta do pekel (v noci) ale zas, když jí to uspí.. ale tu hodinu spaní přes den dáme jen v kočárku ☹ sama usne na 30min

jajdaelda
27. bře 2009

tak Kubovi objevli nějaké bakterie a prý to musí ještě rozizolovat 😅 tzn.,že musí zjistit,jestli jsou to bakterie, které tam mají být nebo ty,které tam být nemají...takže v pondělí ☹ ....dneska tak hrozně plakal bolestí...už to není takové to miminkovské brečení,ale opravdový dětský pláč...bylo to hrozný, koukat na něj,jak tlačí bolestí a jde z něj jen voda ☹ do toho se mi ještě totálně pozvracel a překvapilo mě,že to nebylo natrávený mlíko,ale bylo to čirý ☹ ..teď uý spí přes hodinu..asi mu fakt není dobře...chjoooo ta bezmoc 😢

a k tomu ještě tohle hnusný počasí...zase tady leje jak z konve....

radus78
27. bře 2009

ahoj holky,

jajdi, já sice mám taky bc., ale o další školu jsem se nepokoušela. To asi patřilo spetře, že? 😀 😀
Snad se to Kubulovi zlepší. Zkus mu to bříško fous nahřát...

ilci, může mít teplotu ještě druhý den. Zítra už by měl být fit. Nám zůstala hrč měsíc. 😒

U nás už se neusíná jinak než na rukách nebo u koja. Postýlka fuguje jako probírací věc. Anik je úplně hotová a já ji dám do postýlky a najednou je to nejčilejší miminko.

Ráno jsem vyrazila k babičce, celou cestu mrholilo. Dojdu tam a co myslíte? Nejel výtah. Tak jsem A. tahala do 6. patra 😠 😠 😠 . Teď už tu krásně svítí sluníčko a oteplilo se.

betina
27. bře 2009

jajdi, to mě mrzí, at je broučkovi co nejdřív co nejlíp...vím, že se to neá absolutně srovnávat, ale taky jsem si dneska zfňukla..volali nám z pojištovny, že naše auto je na totální likvidaci, takže jsme bez auta, bez peněz a nevím, kde vezmeme akontaci na nový. bylo to naše první nový auto, ale je to jen plech..jenže setjně jsem ho měla ráda a to jsem si plánovala, jak budu jezdit s malou po výletech....

jajdi, Kubíkovi posíláme pohlazení na bolavý bříško!!!

radus78
27. bře 2009

jo a noc byla po dlouhé době zase v klidu. Vzbudila se až v 5,30 na kojo u kterého usla a pak spala do 7 😵

ilci
27. bře 2009

jajdi, ta bezmoc je nejhorší
snad bude malej brzo fit

já nosím skoro celej den ve vaku, všude jinde ječí
už mě bolí za krkem
čekám jak na smilování, až se nám tatínek vrátí z práce
a to máme v neděli oslavu, takže ještě uklidit a vymyslet něco na pohoštění .......

tanuki
27. bře 2009

jajdi, chůďátko, tak přežijte víkend, snad Vám pak podle výsledků pomohou.
No, zjistila jsem, že bude opravdu porblém dítě nerozmazlovat, když mu něco je 😉

Beti, takže bylo na leasing jakože to splacené jde do..páč to bylo nedoplacené?

jajdaelda
27. bře 2009

beti, tak s tím autíkem mě to mrzí...plně Tě chápu...já moje první auto obrečela, když jsem ho musela prodat....měli jste to pojištěné???

holky, díky za podporu...s tím rozmazlováním tanu souhlasím...

dneska jsem převlíkala už 4x - 1x pročůranej (asi mu už Happy 3 začínají být malé), 1x prokaděnej (hm, ty trojky fakt už asi budou malé 😀 ) a 2x poblinkanej...podruhý už jsem ho nepřevlíkala, protože to by měl 5 bodýček za den...

holky, nevíte o někom,kdo se chystá v blízké době - cca do konce července prodat monitor dechu? Tak nějak jsem ho přislíbila kolegyni,ale to jsme ještě neuvažovali o druhém mimču...já bych jí ho i v "mezičase" půjčila, ale ona je hrozná drbna a v práci by to určitě řekla,a to zrovna nepotřebuji 😉

radu...máš recht,bylo to pro spetru...to je tak, když toho hodně dočítám...

ilci...už jde teplota Mikšovi aspoň trochu dolů??

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru