III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

jajdaelda
1. dub 2009

tanu....to byl přející "blb" 😀 😀
jo jo, jsem personální....mě propustit opravdu nemohou,ale já se o sebe ani tak nebojím...věřím,že práci vždycky najdu....ale spíš je to o tom,že jsme už propustili nějakých 130 lidí ☹ a to, když tam před nima stojím a překládám,co jim řiká generální a koukám na ně a už o některých vím,že jsou "vyvolení" a pak ty individuální sezení, kdy někteří brečí, co mají dělat,že jsou na děti sami atd. ☹ ☹ ... a poznala jsem taky, že dost z nich to bere jako moje rozhodnutí...já jsem podepsaná na výpovědi, já jim to oznamovala atd.....fakt jsem byla v pondělí zralá na panáka.

jajdaelda
1. dub 2009

radu..tak to přibírá opravdu hezky 😀

tanuki
1. dub 2009

Jajdi, to jo, to musí být fakt hrozné. Dost se mi líbilo, jak to ěmla naše známá v Německu (ale jen lékárna s pár zaměstnanci) v době dřívější krize šli všichni krom jedné, co je sama na děti na částečný úvazek, aby nikoho nevyhodili)
S penězma je to fakt na pytel, mamky kamarádka teď (ve 47mi) umírá na rakovinu tl.střeva, má nemocenskou 60% tedy 11000, 9000dá za nájem. Bude tu ještě max 3roky, má 2děti na VŠ a ty 3roky bude živořit 😢

ilci
1. dub 2009

ufff, tak snad prcek už definitivně zabral
sice jsem mu musela zpívat, aby se uklidnil, a držel mě za ruku (to mě přijde dojemný), ale nakonec snad usnul sám

já na personálním začínala, pak jsem přešla spíš na odměňování a různé výstupy a sestavy v oblasti řízení lidských zdrojů 😀 😀
to mě bavilo víc, s těma lidma je to někdy potíž a o nervy
já jsem spíš ten teoretik

ilci
1. dub 2009

tanu, tak to je mazec, 2000 je fakt na živoření
jen když si vemu, kolik jsem dala jen za prcka za poslední dobu za léky ....

jajdaelda
1. dub 2009

tanu...to jsme samozřejmě taky zvažovali, ale bohužel jsme vázaný dost na automobilovej průmysl a částečný úvazek by nám moc nepomohl....

s tou známou,to je opravdu hrozný....

ilci...no já mám na starosti celé pers.oddělení a vzhledem k velikosti firmy (po propuštšní cca 230) tak už opět budu s kolegyní dělat tak nějak všechno.....
jo, práce s lidmi je myslím ta nejnáročnější...

ilci
1. dub 2009

no, u nás už jsme u jídla špinaví oba 😀
prcek sebou mele, mlátí do lžičky, do misky, pak si na špinavou pusu nalepí bryndák a rukama si to rozpatlá všude 😀
takže uvažuju, jak budu jako krmit v terénu
to bude špinavej i s čepící a kočárem 😀

jajdaelda
1. dub 2009

ilci 😀 😀 jsme na tom podobně...a nejlepší je,když už se chce Kubovi spát a začne si šmidlat rukama oči..tak to má pak kaši opravdu všude 😀

ilci
1. dub 2009

tak kaše je v poho, ale dýně s bramborem byla včera všude 😀
ještě u toho kecá, takže to prská
a já se vždycky strašně chlámu, což asi není moc výchovné 😀 😀

jajdaelda
1. dub 2009

to už jste najeli na dýni, ju? A chutná??

jajdaelda
1. dub 2009

ilci...a máš to stále jako příkrm nebo už jsi nahradila nějaké kojení?

radus78
1. dub 2009

holky vy ste se dneska nějak rozjely 🙂
tak jsme daly další mrkev. Baštila to v pohodě. Ochutnala jsem to a je to hnus. Já jím totiž mrkev jen syrovou 😝 .

U nás je nové hobby sundávání ponožek. Zásadně když se nedívám a nacpat do pusy. Pak je ta ponožka jak vytažená z pračky. 😀

tanuki
1. dub 2009

u nás se taky sundavají ponožky .-d ale palec teda do pusy ještě nestrčí.
Mám nějak míň mlíka! zas jsem včera málo pila.. Mám poněkud strach o to přibírání - podle naší váhy jen 400za 5týdnů 😲

tanuki
1. dub 2009

Kubík je fešák 🙂 no musím říct, že Verunce opravdu chutnal akorát ždibíček banánu a jablka, které dostala. Je to potvůrka vybíravá. Asi potrvá, než příkrm nahradí kójo.. Jo, brambora s MM jí docela chutnala (pro mě je to zkratka mateřského mlíčka ane manžela 😉)
Ach jo, proč to kakání musí tolik smrdět, to je hrozné 😀

jajdaelda
1. dub 2009

tanu...připrav se, bude to horší a horší 😀 😀 jako dnešní ranní dávka rýžové mléčné kaše v Kubově plínce normálně "provoněla" celej barák....a co teprv,až přijdou piškoty, maso atd. 😀

Kuba má většinou punčošky,takže ty nezvládne sundat....a palec už si jednou do pusy dal a vehementě se o to snaží pokaždé, když je nahatej...

Tanu, ono je to fakt dost individuální....teď už mimča tolik nepřibírají (vyjma Aničky od radu 😀 😀 )...ale zkus se pro klid duše poradit s dr.

tak jsem mluvila s kámoškou a její syn se v noci budil pravidelně do 10 měsíce 😅 a pak na něj tvrdě nastoupila a dávala mlíko už jen 1x za noc a další buzení prostě uchovala....má přijet v neděli,tak z ní vymámím víc informací...

ilci
1. dub 2009

už má k obědu jen zeleninku a čaj
ten mu dávám před jídlem, jinak by ho nechtěl a dle dr. má fenykl taky projímavý účinek
opět kadí bobky
ta dýně je v zeleninovém příkrmu, dnes ji měl s bramborem, fenyklem a květákem

večer dávám trochu kaše + MM, rýže taky staví, ale zase ať si zvyká na kašičku k věčeři
cca za týden zkusím ovoce, jen přemýšlím, jestli dopoledne nebo odpoledne

Mikeš je teda pohybově línější, za nohy se chytá, ale palce do pusy nedává
teprve dneska se pořádně rozlezl na dece po břiše, zatím se sunul jen na zádech
a už ho nezajímají hračky na dece, ale věci mimo její okruh 😀 takže se sune za nima 😀

ilci
1. dub 2009

no jo, Kubulínovi to sekne 😉

jinak Mikeš teď spal 2hodinky, takže jsem stihla všechno, co jsem si naplánovala
teď se rozčiluje na dece, za hodinu vozí tchánovci a já si chci skočit koupit boty
ale asi opět vyběhnu s kočárkem dřív, tak dlouho mi tu prcek být čilej nevydrží

betina
1. dub 2009

ahoj holky,

děkujeme za gratulace!!!

příkrmy-taky ty mi ted Veruš vehementně 3 dny bojkotuje, večerní kaši ne,ale zeleninu k obědu ano, pořád má trochu zvýšenou teplotu. zítra jdeme na půlroční kontolu k dr.tak se zeptám co a jak. jinak u nás dnes opět katastrofa, takže jsem se dopolednem hezky probrečela už tím totálním vyčerpáním (vstáváme 10x a více)

palce si vehementně cucá nějakou dobu, hlavně ve vaně, pak se vzteká, že si palce strká na čelo a nemůže se strefit do pusy 😀

jajdi, at je ti líp. ta krize je špatná a jsem měkota, takže bych taky špatně psychicky dávala, kdybych měla někoho propouštět. taky se o práci bojí, protože apson něco si přivydělávám bokema a kdyby to nebylo..bylo by to samo horší

jajdaelda
1. dub 2009

beti...a to se jako vzbudí, a brečí a nechce spát?? To je mi fakt líto,ale to podle mě není samosebou...zeptej se dr.,třeba Ti něco doporučí....

tak kočár za 251,- dorazil...odpo ho manža rozbalí,tak uvidíme....
zajímalo by mě, kde je to jasno a 14st 😠

ilci
1. dub 2009

u nás je 13 st. 😀
ale pod mrakem, včera bylo teda líp
snad aspoň bude slušně o víkendu, když chceme na ten výlet

beti, tak 10x za noc je mazec
zuby to nejsou? když má i teplotku

na mě ta únava padá k večeru, kolem 17h, ale i když si lehnu, prostě nemůžu usnout 😠

jajdaelda
1. dub 2009

hm...tak u nás ráno mlha,teď zataženo a max. 7st. 😠

beti..taky mě napadají ty zoubky...

tanuki
1. dub 2009

prsa prázdná a Nutrilonu Verča vypila 10ml ☹

radus78
1. dub 2009

tanu, třeba ji stačilo mlíčko co ti zbylo v prsou. Zítra najeď na zvýšený pitný režim a bude mlíčka spousta 😉

beti, tak co půl dort?

tanuki
2. dub 2009

tak aby toho nebylo málo, máme první rýmu...kašle trochu, dokonce hezky spala, akorát mám jí pořád přikládala k prsu 😉

ilci
2. dub 2009

tanu, tak my jsme se snad po dlouhé době rýmy konečně zbavili, oba

jinak u nás už je konečně hezky, i předpověď počasí vypadá nadějně, tak snad se toho fusaku konečně zbavíme 😉

betina
2. dub 2009

ahoj holky,

tak u nás byl z půlky dort celý dort 😀 noc opět katastrofa od půlnoci do 4:30 vzhůru. za chvilku jedeme na kontrolu v půl roce, tak jestli to nejsou zuby, tak nevím a asi mě hrábne.

rýma je protivná, vždycky mi teda zatím pomohly ty vlhký plínky na radiátoru, eukalyptový olej do aromalampy, odsávat a ten mořský sprej. tak tanuki, at to přejde co nejdřív!

radus78
2. dub 2009

ahojky,
tanu, taky jsem ráno odsávala soplík.Moc velkou rýmu nemá, tak jsem ji zkusila jen stříknout vincentku. Taky dávám mokrý ručník na radiátor, ale nemá to valný efekt, protože tam máme tak teplo, že radiátor ani nesepne, takže ručník je mokrý i ráno a radiátor začíná rezavět. 😠

tanuki
2. dub 2009

tak my pořád sušíme vlhké plínky na radiátoru 😀 Jdu za chvíli na to 🙂 jsem ráda, že nám tchán koupil vysavač s regulovatelným výkonem..
Tak na to, že "kojím" už jsem utratila za mlíko docela dost - 250nutrilon HA, 250beba ha, ted 200za Sunar HA a 100za obyč sunar 😝 Tak si teď dávám meltu s nutrilonem, paráda 😀

ilci
2. dub 2009

tanu, taky jsem měla párkrát meltu s nutrilonem
ale smetana je teda lepší 😀 😀

jajdaelda
2. dub 2009

ahojky...

tak beti, jak?? Jsou to zoubky???
tanu...taky jsem přemýšlela nad tím,kolik jsme toho za těch 5 měsíců kojení ušetřili...jako sušený mlíko je fakt drahý....a hlavně, vy máte asi ty hypoalergenní,viď? tak ty jsou taky pěkně mastný....no jo, a bude hůř...

ta melta s nutrilonem má mít nějaký efekt?? 😕 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru