III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

betina
7. srp 2009

holky,

tak to se máte, já pořád kojím tak 3x za den (když nejsem v práci) a tak 3x v noci ☹ a prostě se mi po těch prsách pořád sápe. jinak o jejich tvaru ani nemluvím, malá prsa a ještě povislá, radost pohledět 😀

lestep
8. srp 2009

beti- a jakou děláš práci, jestli se můžu zeptat?

lestep
8. srp 2009

jaja- teda, toho malej stihl ctolik splácat za tak krátkou dobu. taky bych soptila. nevím, proč to ty mámy nebo tchýně tak dělají. 😒

jajdaelda
8. srp 2009

lestep...taky nevím, Kuba zrovna podvyživeně nevypadá 😀 A taky asi mají radost, když vidí,jak mu chutná....

beti...a když jsi v práci,to jsi na celý den? Nebo odjíždíš kojit?

betina
8. srp 2009

ahoj holky,tak včera byl můj na 10.měsíční kontole, tak malá má 71,5 cm a 7,5 kg, tak přibrala 550g za dva měsíce, to snad ještě není tak hrozný.
jajdi, když jsem v práci, tak kojím jen ráno a pak, jak přijedu a je to v pohodě, víc pije čajík.
lestep, pracuju v reklamní agentuře, vymýšlím reklamní kampaně a marketingové strategie 😀 zní to sofistikovaně, ale jediný co to je, tak náročný na palici a nervy 😀

lestep
10. srp 2009

betina- tak to musí být zajímavá práce. asi náročná. to jsi šla hned po porodu pracovat?

ilci
10. srp 2009

já si prcka změřila a má tak 80-81 cm
Verunka je proti němu drobeček 🙂

jajdi, kvůli jídlu mám taky obavy někam malýho dávat, už se mě několik příbuzných ptalo, jestli mu můžou dát čokoládu 😅

taky vám děti schválně tak prskají?
Mikeš vždycky vypadá jak politej, úplně to z něho teče, ale evidentně ho to baví, hlavně na veřejnosti 😀

laua
10. srp 2009

ahojte,,,, aký máte názor na používanie anti-celulitídneho gelu v tehotentve, hlavne na začiatku tehotenstva... Pravidelne sa totiž natieram preventívne s takýmito gelmi, ale dnes som prvý krát objavila anti-celulitídny gel pre tehotné od Dermacol-Enja( český výrobca). Aj tak neviem či by som sa mala s ním natierat hlavne na začiatku, aby som nepotratila kedže už som mala raz problém. Vaše názory, skúsenosti... napíšte.. dik papa

radus78
10. srp 2009

holky, my byli na víkend u známých. Bydlí všichni v jednom baráku - babička, 2 bráchové s manželkama a jeden z nich má 2 děti(3,5 roku a 8 měsíců). Ti co mají ty děti,tak nebyli doma. Babička mi furt něco dávala, ať to dám Aničce k jídlu. Když jsem jí u všeho řekla, že jí to nedáváme,tak jsem byla pomalu za krávu, že jejich Lucinka, která má 8 měsíců to už dávno jí. 😝 😝 😝

radus78
10. srp 2009

laua, nic takového jsem nepoužívala, takže ti neporadím.

jajdaelda
10. srp 2009

ilci, tak to je Mikeš macík 🙂 My jdeme na 10ti měsíční kontrolu zítra,tak jsem zvědavá...ale taky mi přijde,že teď nějak povyrostl...už si sundavá věci ze skříněk,kam dřív sotva dosáhl...

dneska jsme koupili nočník,tak začneme trénovat..
Kuba neprská,ale začal strašně vejskat,hlavně,když si povídám s někým..ale zatím ani nic souvislýho nežbrblá

radu..no to je taky síla...
s tím sladkým taky odolávám...a zatím všechno (jogurty,termixy apod.) kupuji s vanilkovou příchutí a ne s čokoládou....

jajdaelda
10. srp 2009

laua...taky nemám zkušenosti, neb na tyto krémy nevěřím,ale že by se dalo z toho potratit se mi moc věřit nechce....

ilci
11. srp 2009

laula, já se natírala, taky si nemyslím, že by se dalo potratit

radu, z toho si nic nedělej
na plavču jedna babička vyprávěla, že dávají půlroční holčičce klasickou koprovku, jahody - i když z nich měla al.reakci, ryby, ....

Mikeš jí jen hollandii, přidávám mu tam ovoce, víc mu chutná, ochucené jsem zatím nezkoušela

holky, co dáváte k snídani?
už pečivo s něčím?
někde jsem četla, že se od 10měsíců dává, ale M mi nějaké "kousání" bojkotuje, chce všechno kašovité

ilci
11. srp 2009
radus78
11. srp 2009

ilci, Mikešovi všechno nejlepší k 10 měsícům 😉 😉 😵 😵
Anička naštěstí jí i kousky. Pečivo jí dávám jen tak bez ničeho, když se chci v klidu najíst 😀 Nebo jí dám sušenky.

ilci
11. srp 2009

radu, dík
on nechce ani ty křupky 😀

ilci
11. srp 2009

tak mě teď volala z rehabky, ať nechodím, že jde na pohřeb
měli jsme jít na 13h, no ještě že jsem malýho nevzbudila
ale docela mě to štve, odvolala jsem kvůli tomu plavání
kdyby zavolala dřív, mohla jsem jít aspoň tam 😠

rehos
11. srp 2009

Ahoj holky,jdu vás pozdravit 🙂

Ilci Mikeš super fotky,vypadá starší,frajer 😉

Jinak Maru baští kousky už asi od sedmi měsíců naprosto v pohodě a teď už třeba těstoviny nebo chlebík sama kouše,ukousne si cokoliv když to teda není tvrdé.Ona sní naprosto všechno a moc si to vychutnává,labužník 😀 Jo čím dál častěji se pouští,udělá několik kroků ale pak zase šup na zem,pořád se bojí ikdyž vidí že jí to jde bez držení 😖 Pečivo dávám už dýl a buď samotné nebo namazané 😉

jajdaelda
11. srp 2009

ilci, taky přejeme vše nejlepší k 10.měsíci,hlavně zdravíčko..

my dáváme k snídani buď kaši, nebo kojím, nebo pribináka,jogurt apod. Kuba už taky kousky zvládá a rohlík s kouše..

holky, tak jsme byli dneska na 10ti měsíční prohlídce...Kuba má 76cm a 10,82kg...to by bylo skvělý, ale dr. při prohmatávání bříška našla bouli na levý straně a že se jí to nelíbí,tak nás poslala do nemocnice...no už jak mi to řikala,tak se mi to nelíbilo....v nemocnici nabrali krev,moč a dělali sono...tak Kuba má na ledvině cysty ☹ ☹ ☹ . Když jsme šli ze sona,tak sestřička říkala,že nádor je vyloučen 😔 ,což jsem samozřejmě šťastná,ale v tu chvíli mě to ani nenapadlo a jak mi to řekla,tak mi vyrazila dech.....no a prý to bude asi utlačovaný močovod,takže musíme do Prahy na dovyšetření. Dle krve je Kuba chudokrevnej,ale když jsem dr řekla,že maso a zeleninu baští jak o život,tak prý to může souviset i s těmi ledvninami...ach jo...je mi smutno....oba synovci z manži strany to měli také a jeden musel na operaci...tak doufám,že nám se to vyhne a srovná se to...

ilci
11. srp 2009

jajdi, tak to je mi líto, snad to nebude moc vážné

rehos, marunka je šikulka, naše potvora nechce ani sušenky, nic

jinak děkujeme za gratulace

rehos
11. srp 2009

jajdi to je mi líto,držím pěsti ať je to brzy v pořádku a pokud možno bez operace 😒

jajdaelda
11. srp 2009

holky, díky moc za podporu....ten pocit bezmocnosti je strašnej...

betina
11. srp 2009

jajdi,

to je mi moc líto, ale na druhou stranu je dobře, že si toho doktorka všimla tak brzo. je opravdu pečlivá. a Jajdi, takhle malý miminka mají neuvěřitelnou adaptabilitu, takže pokud se to bude dát odstranit třeba práškama, bude dobře. ono by ho to v budoucnu asi dost trápilo. říkala jsem to MM a říkal, že jednoho pána, co učí, tak chlapeček to měl dlouho a nebylo mu dobře a nemohli přiít na to, co to je a pak mu našly ty cesty. ale byl na operaci (měl to ale hodně dlouho) a všechno krásně zvládl a je naprosto zdravej! jajdi, hodně sil tobě i Kubíkovi!

lestep
12. srp 2009

ilci- ondrášek nejraději prská, když mu dávám večer kaši. hrozně se tomu směje, když já se rozčiluju a říkám mu, že je prasátko. 🙂 mikšovi vš nej k 10 měs.

holky, dáváte klasický piškoty? koukala jsem na amarantový. máte s tím někdo zkušenost?

jaja- teda to mě mrzí. drž se. určitě to dobře dopadne.

holky, kdy si vaši bobíci poprvé sami sedli?

rehos
12. srp 2009

Ahoj,tak jsem dnes konečně byly na 10m ikdyž je Maru skoro 11(doky měla dovču),měla z ní velkou radost jak je šikovná,váží 9,60 a kolik měří netuším,není chvíli v klidu 😉 Jo a v MHD docela vopruz páč se jí v kočáře nelíbí takže musím něčím krmit aby byl klid,ještěže jezdíme málo 😀

rehos
12. srp 2009

lestep Maru seděla v sedmi měsících 😉 ale dřív stála 😨

ilci
12. srp 2009

lestep, Mikeš v 9m, on je línější 😀

rehos
12. srp 2009

Mikeš je typickej kluk ilci 😉

jajdaelda
12. srp 2009

lestep...Kuba si poprvé sedl na svůj svátek 😀, tzn. v 9.měsíci a 10 dnech...jinak klasický piškoty dávám, občas je rozmixuju do ovoce...

tak v nemocnici zůstáváme do pátečního rána, kdy nás v 6:30 převeze sanitka na Karlák a dle vyšetření se uvidí, co dál..

díky beti....já vím,že mimča se uzdravují a adaptují rychle...já pořád věřím,že operace nebude třeba,ale dr.tady se moc netváří....ale mluvila jsem s maminou a prý to měl i mojí sestřenky kluk a taky ho operovali,tak věřím,že to Kuba zvládne taky...ale ta představa mě děsí... ☹

rehos...no o klukách se to řiká,ale dr. tady o Kubovi už několikrát pronesla,že je ďábel
😀 ...fakt neposedí...a konečně se naučil pořádně slejzat z postele,takže,teď už nemá žádnou zábranu,takže hlídat,hlídat, hlídat...

rehos
12. srp 2009

jadi jasně že jsou vyjímky a Kubík mezi ně patří ale Mikeš je prostě ta klasika.Filda byl taky pomalejší ikdyž chodil v 11m 😉 ,Maru ho asi nepředhoní páč se bojí prďola 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru