III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

ilci
20. říj 2009

jajdi, o sušičce uvažuju asi 2roky a furt nebylo kam ji dát
máme malý byt, i pračka je v kuchyni
nakonec zmenším kuch.stůl a sušku dám jakoby pod ten stůl do rohu
já teda ne kvůli žehlení, ale není kde sušit, v bytě je navíc vysoká vlkhost (byla tu plíseň, když jsme byt kupovali, ale to jsme zjistili až po ostažení nábytku)
plánuju ji teda využívat jen přes zimu, když se nedá sušit venku
uvažovala jsem o té s tepelným čerpadlem, tuším ji dělá AEG
ale musím si zjistit, jestli mě dražší A při provozu cca 6měsíců ročně nevyjde nakonec dráž než nějaká B
jakou máš vybranou ty?
kolik tak stojí 1kWh?

no, o spaní se nevyjadřuju, sice usne sám, někdy teda až po hodině, ale neřve, ovšem v noci má často hysteráky, ječí jak pominutej, nic nepomáhá, nevím, jestli je to zubama nebo co
taky začal stávkovat s pitím a je to děsnej mamánek, furt se na mě věší

spetra
20. říj 2009

o zvlhčovaci vzduchu jsem taky uvažovala, ale taky vůbec nevím jaké vyrábějí a v jaké ceně... Tchán nepřinesl na oslavu nic ale pak dal peníze a dost, koupili jsme autosedačku (starší romer duo plus) a ještě nám zbývají 2 tisíce na Vánoce... chtěla jsem koupit tu tříkolku co má jajda, ale po přetení diskuze tady na MK mě přecház pomalu chut, většinou právě píšou že děti nedošáhnou na šlapky ani vee 2 letech... a jako kočár mi to příjde drahá sranda, tak nevím. Chci něco koupit užitečného a ne jen tak zbytečně vyhodit penize. A vůbec nevím co jiného za ty prachy koupit... ☹ Má všeho fakt už hromadu... To jsou problémy co? 😉
lestep: to je hrozný, že Ondrášek od babičky nic nedostane... ☹ Je to moc smutné 😔 . Aspon nějakou maličkost....

jajdaelda
20. říj 2009

no ona se dá ta sedačka ještě přitáhnout blíž k řídítkám a tím by na ty šlapky došáhl,ale přijde mi to zbytečný,když stejně ještě nemá sílu na šlapání,tak aby se mačkal na řídítka...ale myslím,že do jara ještě povyroste a pak už bude svištět sám...vzhledem k jeho současné výšce se toho nebojím...

jajdaelda
20. říj 2009

ilci..něco takovéhleho http://www.iguanadirect.co.uk/iguana/viewProduc... ...také je s tepelným čerpadlem,ale když vidím ten rozdíl,tak se mi ty prachy u nás za to dávat nechce....asi tady založím diskuzi,aby se zkušenější podělili 😀 ... jo,taky mě napadlo to propočítat,jestli se vyplatí tahle nebo bez čerpadla a B ener.třídu...

ilci
20. říj 2009
betina
20. říj 2009

ahoj holky,

vidím, že řešíte sušičky, taky bych moc chtěla. ale domluvili jsme se s MM, že to vyřešíme, jakmile nám "doklepe naše pračka" a koupíme rovnou komplet. jinak já teda s praním si připadám jak blbec, furt peru a žehlím a peru a žehlím....

tanuki
21. říj 2009

já jsem zjistila, že opravdu vyžehlit potřebuje jen pár kousků a drtivou většinu prostě nežehlím!

tanuki
21. říj 2009

jo, a naše míry 77cm a 8,3kg 😅

tanuki
21. říj 2009

musím Vám sem dát link na jedno video, co mi přišlo mailem "proti depresi" 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=e-UF-h1K4rM
spetra
21. říj 2009

jj, to znám to je fakt mazec... 😉

jajdaelda
21. říj 2009

ilci, díky za tip...
my se s manžou včera dohodli,že tu sušičku odložíme o rok...

tanu, hezký míry, zakutalizuji tabulku....

jajdaelda
21. říj 2009

Naše dětičky

Rehos - Marie Tereza 19.9., 3,45 kg, 51 cm, 10 kg, 80 cm
Radus78 - Anička 30.9. v 6,32, 3,7 kg, 49 cm 10,45 kg, 75cm
Betina - Verunka 1.10. v 14:30, 2,8 kg, 48 cm (CS), 8,05kg, 73,5cm
Ilči - Mikeš 11.10. v 17:09, 3,61 kg, 52 cm, 11,5kg, 81cm
Jajdaelda – Kubík 15.10. v 16:15, 3,88 kg, 54 cm, 11,49kg, 82cm
Spetra - Tomášek 17.10. ve 3:20, 54 cm a 3,95 kg,
Tanuki – Verunka 18.10., 3,58 kg, 51 cm, 8,3 kg, 77cm
=======================================
Budoucí oslavenci:
Lestep - Ondrášek, 7.12.2008., 3:18 hod, 3100 g a 49 cm.

jajdaelda
21. říj 2009

spetra...nevím,jestli jsi je psala,ale nějak nemůžu najít Tomíkovo míry ☹

spetra
21. říj 2009

Naše dětičky

Rehos - Marie Tereza 19.9., 3,45 kg, 51 cm, 10 kg, 80 cm
Radus78 - Anička 30.9. v 6,32, 3,7 kg, 49 cm 10,45 kg, 75cm
Betina - Verunka 1.10. v 14:30, 2,8 kg, 48 cm (CS), 8,05kg, 73,5cm
Ilči - Mikeš 11.10. v 17:09, 3,61 kg, 52 cm, 11,5kg, 81cm
Jajdaelda – Kubík 15.10. v 16:15, 3,88 kg, 54 cm, 11,49kg, 82cm
Spetra - Tomášek 17.10. ve 3:20, 54 cm a 3,95 kg, 75 cm a 9,38 kg
Tanuki – Verunka 18.10., 3,58 kg, 51 cm, 8,3 kg, 77cm
=======================================
Budoucí oslavenci:
Lestep - Ondrášek, 7.12.2008., 3:18 hod, 3100 g a 49 cm.

jajdaelda
21. říj 2009

hurááááááááá....svítí sluníčko...a já se nemůžu hnout se zádama,tak zase nikam nejdeme 😖

ilci
21. říj 2009

holky, měli jste už 4.hexu?
my máme v 15m triviatic a v 18m 4.hexu
schválně jsem se na tu hexu byla dneska ptát, páč v očkovacím je napsané 6m od 3.dávky a to máme za týden
ale vím o holkách (Praha), kdo už 4.hexu mají, tak se ptám ....

radus78
21. říj 2009

Ilci, my jdeme na 4. hexu 24.listopadu. Dneska jsem jí nechala píchnout meningokoka. Když už jsem jí nedala prevenar,tak aspoň něco.

Jo a já jak trubka, žehlím skoro všechno. Ale ještě nejsem takový magor, jak jedna známá, která žehlila i ponožky 😝

spetra
22. říj 2009

ilci: my to máme očkování stejně

jajdaelda
22. říj 2009

holky, tak s tou hexou jste mě dostaly...mě dr.akorát řikala,že v 15. máme přijít na očkování proti spalničkám...a na hexu snad taky až v roce a půl....a co prevenar? ten by měl taky dostat ještě 4.dávku...

radu...tak žehlení ponožek mě fakt pobavilo, protože tím bych strávila další hodiny,protože jich máme strašně moc..

tak měsíc se s měsícem sešel a teď jsem pro změnu nemocná já...včera jsem ulehla s 38st. teplotou a dnes pokračuji...leje ze mě jak z vola...a vůbec nevím z čeho...na virový to nevypadá,obávám se,aby to nebylo zase nervíkama 😖 ....jsemm si říkala,že už by mohl být pro letošek konec

lestep
22. říj 2009

holky, já se dr, ptala na priorix tetra vakcínu. říkal, že není problém jí dát. že se na kontrole v roce domluvíme. na hexu a prevenar máme přijít v 15 měs. 😎

jaji- brzy se vylež.

ilci
22. říj 2009

tak fajn
právě všichni okolo měli hexu v roce, tak jsem ráda, že nejsme sami

u nás žehlí hlavně MM, když jsem dřív žehlila já, chtěl mít vyžehlené trenky, kapesníky a teď už na tom tak nelpí 😀 😀

spetra
23. říj 2009

jajda: já beru automaticky že prevenar s hexou 😅 tak snad to tak je

tanuki
23. říj 2009

Já ymslela, že je Prevenar ve 2letech 🙂 a dr mi to potvrdila.tak já na to ještě kouknu.
Lestep, to je vtipné, že sis o to musela říct, mně minule dr cpala letáky na Priorix tetra a Havrix-hepatititda A. Ale nemáme v plánu ani jedno. Teda tu žloutenku možná až bude starší, ale takhle malé mimi..myslím, že už je očkovaná dost.

lestep
23. říj 2009

spetra- jé, jo mělo by to tak být.

tanuki- prevenar je už teď. 🙂 náš dr. nic nevnucuje. jen se zeptá, co máme v plánu, ale já se většinou ptám už předem s předstihem, takže to ani nestihl se sám zeptat. hepatitidu neplánu¨jeme, priorix ano.

tanuki
24. říj 2009

lestep, já myslela ten 4. Prevenar 😉

tak jsem si objednala teplou vestu na nošení (peekaru) na mimibazaru, je to super. sice Verča už velmi dobře chodí, ale nabalená na ven dost padá a chodí si kam chce 😀 neustále něco sbírá a podává mi to, při dávání do kočárku řve hrozně moc, tak asi teď budu zas hlavně nosit, než začne náledí 😖

jajdaelda
25. říj 2009

tanu,tak to je Veru fakt šikula....Kubík se staví,vydrží stát sám už docela dlouho,udělá pár krůčků a spadne....jako pokud by běhal,tak toho na nošení moc nemáme....

no, manža přišel s tím,že bychom mohli prcka nechat očkovat na klíšťovku....jako,určitě ho chci nechat oočkovat,ale ne teď,kdy ho čekají 2 očkování během půl roku a ty spalničky prý mívají dost silné reakce...

holky,jako fakt letošní rok stojí za h...o ☹ Včera byl Kuba celej den úplně v pořádku a vpodvečer,když jsme se vrátili z prochajdy,tak si hrál a najednou z ničeho nic brekot,jako když si skřípne prst nebo něco takovýho a začal šíleně plakat...no příčinu jsme nenašli...za chvíli klid a zase se smál a hrál no a cca za 15 minut opět šílenej řev....vždycky byl u skříňky,tak jsem myslela,že si skřípnul prst,ale když se to opakovalo asi po třetí a to seděl,tak jsem ho svlíkla a zjistila,že nemůže moc čůrat,že to ze sebe tlačí a má křeče...na pytlíka si nenechal šáhnout a fakt šíleně řval... tak my poučení z poslední kontroly jsme vyrazili do Motola...takže Kubíkovi se zúžila a ztvrdla předkožka (prý někoho to nepotká za celý život a někdo na to trpí - tak proč ne Kuba,že? ☹ ),tak mu tam chudákovi narvali 2 stříkačky vody a Framikoin... v noci se ještě vzbudil bolestí,tak jsme z něj dostali snad celej močák,i když řev to byl šílenej ☹ a ráno už měl mokrou plínku a bez brekotu...byli jsme dnes na kontrole,má to prý průchodný,ale musíme pořád mazat....
jo a včera na mě ta dr. koukala jak šílenou matku,když jsem jí řekla,že dle rady pediatričky od roka začínám zkoušet přetahovat předkožku...no ta mě málem sežrala 😠 😠 ....jako na Karláku mu to při UTZ přetáhl dr. natvrdo celý a žádný ohledy nebral...jako fakt se v těch doktorech vyznejte...

ke všemu mi včera umřela babička....je mi to líto,ale pro ni to bylo vysvobození,protože ležela 3 roky v nemocnici,z toho 2 na LDN ☹

jo a v pátek jsem byla u neuroložky,protože ve čtvrtek jsem měla horečky 39,ale opět bolesti hlavy,ale jiný příznaky jako na chřipku ne no a ta mi na to řekla jediný slovo "Zvolněte" ...no, lehce se to řekne,ale musím,protože jinak ze mě bude brzy případ pro Chocholouška 😀

tak si řikám, kdy tohle špatný období už skončí 😔

radus78
25. říj 2009

jajdi, chudák Kubík. Ještě že to nebylo něco s tou ledvinou. Od holek zářijovek vím, že o přetahování říká opravdu každy dr. něco jiného. 😖 Některé přetahujou od půl roku, nekteré od roka a některé vůbec. Pak se v tom vyznej, že? Někdy si říkam, že je dobře, že máme holku. Ale nás zas čekají jiné věci.
Babičky je mi moc líto ☹

tanuki
25. říj 2009

jajdi, nevím, co na to říct, ani se nedivím, že jsi z toho už horečnatá. Bylo by fajn mít už klid. s předkožkou má každý svůj názor!!
S babičkou jsme to měli stejné..ta byla navíc psychicky OK, všechno si to uvědovovala..ach jo, je mi ouzko kdykoliv si na to vzpomenu.

No my pořád bojujeme s tou pipinkou- čistím jí jak drak a stejně mi přijde, že má pořád tendence zarůstat ☹ musím bojovat, aby pak neměla moc vysokou hráz a nemuseli jí u porodu nastřihávat 😀

spetra
25. říj 2009

klíště chceme taky naočkovat, ale to je až na jaro ne? jinak zatím nic... dost na něj lezou a to nemusíme ani do lesa, stačí projet městem... ☹ měl už 2
jajdi: ach jo ☹
předkožka to je věčný problém... některý doktor říká dokonce od nazorení, mě doktorka řekla od roka, manžel už ale opatrně to dělá už cca od půl roku, kdy měl s tím problém syn kolegy a byli několikrát na strhávání, problémy podobné jako u Kubíka mu začali už asi v 7 měsících.... doktor který mu to strával jim ještě vynadal že nesrnují od narození... tak si vyberte...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru