III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

jajdaelda
10. zář 2008

tak velikost 50 snad nemám žádnou 😅 Jediný obleček je od Cherokee velikosti Newborn, ale když jsem ho tak viděla,tak se obávám,že to Kuba ani nenavlíkne...a teď mě napadá, že nemám žádný kabátek,už asi nebude nejtepleji...no je toho asi ještě hodně na shánění....s tím mýdlem na prsa mi zase dr. řikala, abych byla opatrná, že ne každému dítěti může být vůně příjemná, i když se dostatečně vysprchuji, tak to prý děti cítí a může to být důvod odmítání prsu...no, můj manža zase přemlouvá Kubu, aby se narodil 13.,aby si lehce pamatoval moje i jeho narozky 😉 A kdyby jsme měli holčičku,tak chtěl Janu, asi aby nezapomínal na svátek...má to dobře zařízený...výročí svatby máme na jeho narozeniny 😎
Jinak já si porod nějak zatím nepřipouštím....
K čemu je ten kruh?? Mimo toho,že na sezení?? 😀

tanuki
10. zář 2008

krom sezení a plavání a možná házení si s ním je k ničemu 😀

No, ono se z té 50átky rychle vyroste a sposta dětí jí nikdy nemá -ale dcera mé kamarádky měla 47cm a to prostě na vel 56není.. Každopádně ten kabátek, to něco mám na větší velikost, ale prckový žádný. A to máme na webu napsáno, že na cestu dom 2kabátky haha. Já mám v plánu vzít ponožtičky, bavlněné body, pak ještě jedno teplejší body a fleecový fusak do autosedačky, čepičku a mám pocit, že by to snad mohlo stačit, ne?

spetra
10. zář 2008

tak já jsem připravila dupačky, ponožky, body s dlouhým rukávem, kabátek, čepičku a taky tu zavinačku do autosedačky...

ivanalysonkova
10. zář 2008

ahoj holky, omlouvám se, že jsem vám sem tak vpadla. Možná mi poradíte. Můžete mi prosím napsat co znamenají tyto zkratky? Jsou z utz.
OLD
HC
CM
TCD
BPD/OFD

díky moc

tanuki
10. zář 2008

Já znám akorát HC =obvod hlavičky, BPD= biparietální diametr - průměr hlavičky. Ty ostatní jsem nikdy neviděla a to máme za sebou dvě docela podrobné vyšetření 🙂

helcah
10. zář 2008

Ahoj holky, už se taky pomalu ale jistě šinu k vysněnému konci. Nemám teda přesný termín porodu, protože nám ho určili + - 14 dní. Je Vám taky teď ke konci tak blbě? Já si připadám jako zmlácená a je mi jako by se mi vrátili nevolnosti ze začátku těhu. Taky už mi jsou malý boty jak jsem oteklá a doufám, že nebude ještě hůř 😀
Jinak na odchod z porodnice připravím pro prcka stejné oblečení jako spetra. Ale mám na to nejmíń ještě 4týdny. 😝

jajdaelda
10. zář 2008

ivanalysonkova:
CM - šířka velké mozkové cisterny
TCD - příčný rozměr mozečku
OFD - předozadní průměr hlavičky

Ne, že bych to všechno znala, ale mám chytrou knížku... 😀 Jen to OLD tam není

spetra
10. zář 2008

helčo: aby jsi se nedivila a nebylo to dřív... 😝
Já se cítila děsně kolem toho 30 tt, jsem si říkala jak můžu ještě 10 tt přežít a to mě všichni strašili, bude hůř... a naštěstí není....

tanuki
10. zář 2008

Já jsem zrovna dnes přemýšlela a říkala si, že byl pro mě nejhorší 7.měsíc - začaly mě bolet kyčle, byla jsem taková psychicky zpruzená...že je to dlouhé, že chci sportovat atdatd.
Dneska odpo mám teda opravdu krizi s tvrdnutím, tak jsem si nakonec vzala ještě 1hořčík, ale už nechci ☹ Holt si na to člověk musí zvyknout..není to bolestivé, ale udělá se mi z toho občas tak nějak celkově nevolno 😨

ilci
10. zář 2008

tak koukám, že se balí ve velkém 😀
já se sbalím podle seznamu, co mi dali v porodce, takže oblečení bude erár, jinak si máme vzít i vlastní vložky a plínky pro mimčo
MM pak nachystám tašku s oblečením pro mimčo, až pro nás pojedou
no jsem teda zvědavá, jak to bude probíhat 😀

mikulka
10. zář 2008

tanuki, jo, to je ona, taková jako gumová láhev, používala jsem ji na MS bolesti a při porodu by se mohla hodit na zádové bolesti, na tu hráz, to nevím. Uvidíme 😉
Holky, a děláte masáž hráze? Já o tom zatím jen uvažuju.

Já se bojím taky pak jak zvládnu šestinedělí, aby ve mě neblbly moc hormony. 😒 A taky jak zvládnu nevyspání.

Kruh nevím, kde budeme kupovat, asi někde ve sportu, říkali nám, že to nemá být nějaký od Vietnamců, ty že nic nevydrží. Když ho nebudu muset po porodu mít, bude se hodit jen tak na blbnutí pak v létě, nebo někomu dám.

Z porodnice bychom chtěli jít v body, dupačkách, lehkém kabátku, přes to silnější trochu jako lehčí fleece kabátek, ponožtičky, čepička (bavlna a přes ni asi silnější) a do fusaku. Tedy jen do jeho vyteplené vložky, ten šusťákový hořejšek ne. Taky ale bude záležet na počasí. Třeba bude ještě teploučko. 😉

jajda, nám právě na kurzu říkali, že kvůli mimi používat na prsa jen dětské neparfémované mýdlo. Ale pořád nevím, jaké, jestli třeba SebaMed, které mám koupené pro malého?

spetra
10. zář 2008

no já masáž hráze nedělám kvůli mykozám ☹
já myslela, že to je nějaký spešl kruh 😅 a né¨plavací...

tanuki
11. zář 2008

Dobré ráno! dnes jsem se luxusně vyspala- jen 1probuzení 😵
No kruh opravdu ten dětský, pak jsem ještě viděla látkový, který je naplněný polyst.kuličkami - jako kojící polštáře - ale ten je o dost dražší a neskladnější 🙂
Já jsem se vrhla na masírování (zatím jen dvakrát, protože při tom všem zmatku se stěhováním momentálně němůžu najít ten olejíček 😠 😠 😠 ) a i na EPI-NO. Velmi to pomáhá psychicky a já teda určitě potřebuju hráz rozmasírovat, protože úplně nesnáším, když mi na ní někdo (partner) zatlačí při.. Ale jestli má někdo sklony k mykózám, tak je to asi blbé... ale Spetruš, můžeš masírovat aspoň trochu zevně.

No a dozvěděla jsem se, že u nás v porodce dělají monitor až od 39.tt 😀 a mě by to přitom tak zajímalo 😉 ale mám to pořád spojené i s námahou - zvednu se z postele, ztvrdne...

helcah
11. zář 2008

Dobré ráno, potřebovala bych se zeptat, jak často vám tvrdne břicho. Mě teda poslední dobou dost často, ale včera večer mi nějak ztvrdlo a nemůžu se toho zbavit. Měla jsem ho měkký jen chvíli ráno, jinak jsem kvůli tomu nemohla ani spát, bylo to hodně nepříjemný. No a teď ho mám celý ráno pořád tvrdý a při doteku trošku bolestivý. Myslíte že je to normální?

betina
11. zář 2008

helcah, ono to tvrdnutí teď bude ještě častější a bolestivější ☹ ale jelikož jsi v 35.týdnu, zkus si vzít ještě horčík, nevím, jestli bereš. ten opravdu pomáhá a já jej musela brát do konce 36.týdne, pak se má vysadit. Takže bych to zkusila takhle, ale kdyby se ti něco nezdálo, volala bych doktorce. Přece jen jsme amatérky 🙂

helcah
11. zář 2008

no já ten hořčík nemám takže bych musela stejně k doktorce pro něj. Do poradny jsem objednaná na příští čtvrtek tak si říkám že to vydržím, jen abych něco nepodcenila a nedostala vynadáno, že jsem tam už měla být dávno

tanuki
11. zář 2008

helčo, je volně prodejný 😉 opravdu, ve 35.tt bych se toho nebála - kolikrát jich holky berou skoro 10denně, takže když si ho koupíš a vezmeš 1,2, nijak ti to neublíží a snad i pomůže!

helcah
11. zář 2008

tak už jsem pro něj vyslala manžela. Nedalo mi to a volala jsem doktorce a prý pokud to magne nepomůže a bude to dál bolestivý tak do porodnice na kontrolu, tak snad hořčík zabere

betina
11. zář 2008

helcah,

pokud jsi jej nebrala, měl by zabrat, neboj! bereme jej tady skoro všechny nebo jsme jej brávaly 🙂

ilci
11. zář 2008

tak mě dneska taky bolelo břicho fest, dala jsem si hořčík a je to lepší, už se můžu aspoň hýbat 😉

jinak jsem se teď mírně "vyděsila" ohledně velikostí oblečků pro mimča, holky mají třeba 2měsíční děti a dávají jim už 68, to bude mazec 😀

tanuki
11. zář 2008

helčo, tak přeju ať to zabere! Řekněme, že 35.tt je přinejhorším ještě na infuze magnézka a co takhle ten 36., 37.tt?? To už nás nechají být? Nebo porodí? kdyby to tvrdnutí bylo opravdu velké???

Ilci, já musím začít tím, že si jdu koupit pračku, ať tu nemusím prát pořád u mamky 😀 ale pořád mi není jasné, zda mohu prát v tom balzámu i ty trochu barevné věci, nebo zda musím koupit tu LOvelu Color

ilci
11. zář 2008

já nevím, já si koupila jen ten color, protože bílé nemám nic, snad jen prostěradla do postýlky
ale nepsali, že by balzám byl jen na bílé prádlo, takže myslím, že to bude dobré

betina
11. zář 2008

tanuki,

myslím si, že kdyby nás to chytlo ve 36, tak možná magnézko ještě ano, 37 už asi ne. Ono jak by ta děloha ztvrdla, tak by se nepřipravovala na porod a nechat do sebe cpát oxytocin... ☹

tanuki
11. zář 2008

Tak mě asi nikdy netvrdne na dlouho, jen prostě ty intervaly mezi tvrdnutím se mi zdají někdy moc krátké. Včera už jsem z toho byla tak naštvaná, že jsem si zapla na mobilu stopky, že si změřím pro zajímavost ten interval a rázem další kontrakce nepřišla a bylo po ptákách 😀

radus78
11. zář 2008

Ahoj holky, včera byl asi nějaký blbý tlak, protože mi to taky strašně tvrdlo. Taky jsem si to stopla a 4x mi to ztvrdlo v intervalu co 7 minut a pak to přešlo. U nás v nemocnici se dávají kapačky dokud nejsi 36+0 a pak už se to neřeší. Prý je pak mimčo vyvinuté a už můžeš v klidu porodit, ale kontrolují velikost ještě i na ultrazvuku a někdy to ještě o nějaký ten den protáhnou.

tanuki
11. zář 2008

asi je teda rozdíl, jak píše Beti, jestli ti tvrdne na dlouho, to totiž nevede nikam..nebo jestli to jsou jakoby pravidelné kontrakce. Dost možná prostě jen trénuje a bude to takhle měsíc a pak porodíme 😅

spetra
11. zář 2008

já včera překonala hranici 36+0, takže může být člověk klidnější... 😉 já jsem snad jediní co magnézko vůbec nebrala... břicho mi tvrdne jen po větší námaze, tak to nepřeháním a radši se válím... 😉

eliotka
autor
11. zář 2008

helca, magnézko ti pomůže, neboj. 😉

ilci, pár oblečku 68 mám, ale já se dnes spíš vyděsila, že mám v 56 jen tři body, tak jsem ještě dokoupila. Pak mám body 62.

tanuki, já mám hlavně barevné oblečky a vše jsem prala tou Lovela Balsam a super. Říkají, že se právě může používat i na barevné. A zvlášť teď, když je to vlastně čisté. Jen jsem dávala dvě máchání, pořád mi připadlo, že je to cítit práškem.

Holky, a jaký rozměr toho kruhu?

betina
11. zář 2008

eliotko, nám v kurzu radili, že si jej máme vyzkoušet na naši jaksi stávající zadnici 🙂 musíš to brýt podle rozměru své prcky 🙂

spetra
11. zář 2008

Ahojky, tak jsem udělala malý přehled o nás co přispíváme do této diskuze. Pokud jsem na někoho zapomněla moc se omlouvám i za případné chyby a připište se....

1. Rehos 21.9. holčička Marie Tereza
2. Radus78 29.9. holčička Anička
3. Mila 12 3.10. chlapeček
4. Jadviga 4.10. holčička Ella
5. Lili03 5.10. chlapeček
6. Eliotka 7.10. ?
7. Betina 7.10. holčička Verunka
8. Mikulka 8.10. chlapeček
9. Spetra 8.10. chlapeček Tomášek
10. Tanuki 11.10. holčička Verunka
11. Ilči 11.10. ?
12. Jajdaelda 15.10. chlapeček Jakub
13. Oskarka 16.10. ?
14. Helcah 22.10. ? Adélka, Tadeášek
15. Smradík 27.10. chlapeček Tomášek
16. Chiwulw 28.10. holčička Anetka

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru