III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

baji
15. zář 2008

ilci 😀
nic holky, už je zas devět pryč, jdu něco dělat...
zatím papa 🙂

betina
15. zář 2008

ahoj holky,

no s těma rekonstrukcema, stavěním vám teda vůbec nezávidím 😠 my se stěhovali loni a makali tady na novým jak idioti, navíc jsme tady byli měsíc bez elektřiny, měli jsme natažený světlo ze stavby...prostě silně bojové podmínky a nedokážu si představit, jak bych tohle měla dělat s břichem ☹
venku je dneska nádherně, že 🙂 při představě, že si budou 5x nazouvat boty, abych šla se psem, ach jo, to zase bude vrcholovej tělocvik. Jinak s tím spaním...poslední dobou mě chytá tak pálění žáhy, že to v noci nejde spát a zkusila jsem snad všechno, tak jsem ještě včera koupila Gaviscon gel a uvidíme. S pálením žáhy se ale spát nedá ☹

tak nevím, jestli se ještě nepůjdu lenošsky natáhnout 😉

ilci, my koupili taky kyblík a MM se bojí, že ještě budeme muset dokupovat vaničku 🙂

ilci
15. zář 2008

já se jdu naložit do vany a zkulturnit do poradny 😉

pálení žáhy mě chytá od pátku, budu si na to muset něco pořídit

betina
15. zář 2008

ilci,

rennie je třeba pro mě slabý, Anacid je lepší, ale ted už taky nepomáhá 😠

ilci
15. zář 2008

mě ta žáha včera pálela skoro celý den, je to fakt nepříjemný
no zkusím a uvidím, co zabere

spetra
15. zář 2008

já jsem pálení žáhy poznala až v těhotenství.... ☹ ono mi toho pomáhá dost, ale na 10 minut, takže jdu do sebe zase něco ládovat a nebo večer rychle usnout 😔

helcah
15. zář 2008

mě pálí žáha už tak od 4.měsíce a v noci mě to i budí a je fakt, že spát se s tím nedá. Rennie mi pomáhá tak na 10minut, takže bych jich mohla brát 20denně. Nejlepší je rozmíchat lžičku jedlé sody v trošce vody, je to teda humus a kolikrát to taky stačí tak na hodinu. Ale je to potom akustickej nářez - sousedi si musej myslet, že jsem prase podle těch zvuků.

eliotka
autor
15. zář 2008

Ahoj holky, tak se přidávám se špatným spaním. ☹ Už třetí noc nespím. Jednak proto, že mě bolej nohy, ale nic na nich není vidět, otoky nemám, dr. také nic neviděla, ale jako by mě pálí. A taky chodím furt na wc a spíš se mi celkově nepohodlně. 😒 No a přemýšlím taky, co ještě dokoupit, dobalit.

My měli malou rekonstrukci - malování a podlahy. Ale stačilo to. Bydlíme v posledním patře, ale je tu výtah. Teda ještě před domovními dveřmi máme asi 10 schodů, až pak je výtah. Ale to snad kočár vytahnu, nevím.

rehos, jak je, měla jsi zase kontrakce?

Holky, a jak dlouho trvá ten monitor?

ilci
15. zář 2008

mě ten monitor přijde dlouhej, hlavně když ještě mívají v ordinaci dusno (ovšem to dnes nehrozí)
ale odhadem 15-20minut?
dr. většinou stihne mezitím vyšetřit tak 1-2 pacientky, než mi sestra ten monitor udělá

eliotka
autor
15. zář 2008

Aha, a pak se jde s monitorem k dr., zda je to v pořádku?

betina
15. zář 2008

jj monitor je na 20 minut a je to jak věčnost, naštěstí malá je taková hyperaktivka, že tam nemusíme sedět déle. Minule tam byla maminka, miminko jí spalo, tak tam seděla už 45 minut, chuděra ☹

radus78
15. zář 2008

Ahojky, mě jednou neměla sestra v nemocnici čas odpojit, tak jsem na monitoru byla hodinu. Jinak když mi mimčo spalo, tak se mi ho snažili vzbudit. Přišlo mi ho až líto jak mi hýbali s břichem aby vstalo.

spetra
15. zář 2008

já jdu na monitor prvně zítra, tak jsem zvědavá....
ilci: jak jsi dopadla v poradně?

ilci
15. zář 2008

vy u monitoru sedíte? já ležím
dneska se prcek předvedl a pěkně sebou mrskal, srdíčko prý máme ukázkové
jinak i monitor zaznamenal tvrdnutí dělohy
prý ještě týden můžu brát magnézko, tak hurá, páč ty křeče v nohách a tvrdnutí nic moc - už jsem hořčík 2 dny radši nebrala
dr. říkal, že by to musely být jo dávky a do žíly, aby to zastavilo stahy
jinak prý nález není ideální, čípek se zkracuje, ale vzápětí dr. dodal, že měsíc před TP to nevadí
KO zas za týden, bral mi i kultivaci
ovšem nejlepší bylo, prý kdybych musela před porodem na ty antibiotika kvůli pozitiv.nálezu, dorazit aspoň 4-5 hodin před porodem, tož to teda fakt nevím, jak to jako poznám, kdyby teda něco 😀

a zakoupila jsem rennie, to se mi ulevilo
... tak jsem zvědavá, na jak dlouho 😉

betina
15. zář 2008

ilci,

ta antibiotika, nechávala jsem si to vysvětlil v nemocnici. Pokud by si měla streptokoka, tak do porodnice prý přijedeš, když už máš kontrakce co 10 minut místo 5 minut, takže tak ☹ si tam prostě člověk dýl pobyde ☹

jinak s tím magnézkem si mě překvapila. Už jej neberu je teda pravda, že jsem to ani nenahlašovala 🙂

je moc dobře, že monitor dopadl dobře!

spetra
15. zář 2008

já už chci nějaké mimčo v této diskuzi 😉 radus do toho.... sem hrozná co, ty čekáš, okolí tě otravuje a ještě já do toho.... 🤐
Holky a víte některá o tom, že byste měla streptokoka? Já ho naštěstí nemám...

ilci
15. zář 2008

beti, díky za radu
na to magnézko jsem se schválně ptala, protože mě opět v noci chytají děsné křeče do noh
můj dr. dělá i v porodce, tak snad ví, co říká
výsledky na streptokoka budu vědět za týden, ale vzhledem k mé snížené imunitě počítám se vším
prý se to nepřeléčuje dřív, protože se to opět za 3-4dny objeví a bylo by to na nic, proto až těsně před porodem

betina
15. zář 2008

spetro,

já jej mám. To víš, já si porod užiju, zadečkem napřed a ještě s kapačkou antibiotik 🙂 streptokoka má 20% maminek. 4% maminek mají porod KP. Takže jsem takovej anomál, hříčka přírody 🙂

ilci
15. zář 2008

beti, tak vešla ses zrovna do té menšiny
my jsme prý hlavičkou dolů, ale stejně mě mate, že srdíčko mám až kdesi dole málem u kolen
kde ho máte vy?

rehos
15. zář 2008

eliotko včera jsem už bolesti neměla,dnes mě torchu bolelo břicho ale jinak nic
co se streptokoka týká tak mi vyšel negativní,to jsem ani nečekala 😕

betina
15. zář 2008

ilci, srdíčko malé mám nalevo přesně vedle pupíka 🙂 taky tomu nějak nerozumím 🙂

spetra
15. zář 2008

beti: no ty jsi to chudáčku schytala.... já někde četla, že streptokoka má dokonce až 50% žen... se ti to vynahradí u něčeho jiného... 😉
taky jsem čekala, že mezi ně budu patřit... mám teda nějaké jiné nesmysli, ale ty prý tolik nevadí...
ilci: já mám srdíčko tak ve 2/3 podbřišku... snad.. 😅

ilci
15. zář 2008

tak jsem zjistila, že nám doma přitopili 😀

no, dneska tam byla jiná sestra, tak jsem hned hlásila, ať nehledá srdíčko u pupku, ale úplně dole
jako fakt nevím, kde tu hlavu prcek má, když má srdíčko už někde skoro venku 😅

spetra
15. zář 2008

ilci: to nevím, oni se tam fakt nějak divně kroutí...

jajdaelda
15. zář 2008

ahoj holky...tak já na výsledky streptokoka čekám, snad ve čtvrtek. Taky mi dr. říkala, že jej má každá 4. mamina..
Tedy Beti, ty sis to vybrala,ale pořád bych věřila, že se malá otočí....kámoška měla až do hodiny před porodem prcka hlavičkou dolů a najednou se otočil,tak šel císařem, takže ono to není ani pro ty hlavičkou nahoru 100%
Tak jsem moc ráda, že už není takové vedro...i když těch 8 st. a neustálý déšť, taky nic moc...jen mě to nenutí tolik pít...nenatejkám a nemusím v noci tolikrát na záchod...
Holky, abych si zkrátila čas,tak jsem se dala normálně na pletení.. 😅 a pak že nebude nějaký teplý kabátek 😀 Jen bych potřebovala vědět, jak velký Kubík bude....

radus78
15. zář 2008

Taky mi musí dávat sondu na KTG až úplně dolů. A poslední 2 dny mám pocit, že se malá snad snaží vyhrabat ven. 😀 Nevím, co tam s těma ručičkama dělá, ale je to dost nepříjemné.

Spetra-ani nevíš jak ráda už bych šla rodit. Mám za sebou 4 pobyty v nemocnici z toho 3 kvůli tvrdnutí břicha a riziku předčasného porodu a nakonec budu ještě přenášet. 😠

spetra
15. zář 2008

radus: no jo zákon schválnosti funguje, sle v tomto případě je to dobře, že jsi neporodila předčasně...
Jajda: tak to jsi to hezky dopracovala, já už snad plést ani nemím... 😒

ilci
15. zář 2008

radus, tak třeba porodíš v termínu 😉

jajda, mám tu asi 2 měsíce rozpletený svetr a teď nějak není čas a chuť
dělám ho teda větší
zatím mám jeden od tchýně, to mám jako eventualitu z porodnice podle počasí, a ještě mi plete další

radus78
15. zář 2008

mě by se nejvíc líbilo porodit 27.9. to mám zrovna narozeniny a bude mi 30 😵

ilci
15. zář 2008

jeee, tak to by bylo super 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru