III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

eliotka
autor
18. zář 2008

jajda, tak hurá 🙂
taky jsem myslela na rehos, co s ní je, jestli už je v porodnici...

Beti, a ty poslíčci, to je něco jiného, než tvrdnuít břicha? Mně buď břicho tvrdne, celé už od žaludku, nebo místy (většinou na stejném místě). Nebo mě bolí podbřišek jako na MS - to jsou asi ty poslíčci, ne, taková MS bolest?

ilci
18. zář 2008

tak mě dneska odpoledne břicho taky tvrdne a mám křeče jak na MS
už to nerozehnalo ani magnézko, snad to bude zase zítra lepší 😉

jajdaelda
18. zář 2008

tak mě dr.řekla,že poslíčky jsou stahy jako při kontrakci, bolest jako při MS a bolesti v kříži...s tím rozdílem, že jsou míň bolestivější, v menších intervalech a míň intenzivní...

ilci
18. zář 2008

hmm, tak políčky mám asi dneska večer
na chvíli pomohla sprcha
tak snad se vyspím 🙂

spetra
18. zář 2008

tak to mě jen občas píchne v břichu...
dobrou, at se vám dobře spí...

jajdaelda
19. zář 2008

dobré ranko, tak jak jste se vyspaly?? Já dnes jako batole 😉
Ilči...sprcha či koupel prý pomáhá
spetra...to píchnutí mám čas od času taky, je to, jako by mě někdo bodnul kudlou...
Tak já se jdu dnes naposledy ukázat a něco dodělat do práce, mamině dnes také dodělají byt, tak od pondělka už budu snad naplno užívat mateřské...hezký den... 😎

ilci
19. zář 2008

dobré ráno
já měla v noci ty křeče docela děsný, v celkem krátkých intervalech, záda bolela jak čert, už jsem s hrůzou myslela na to, že nemám ani zabalenou tašku kdyby něco 😀
naštěstí je to teď lepší, jen mi zas tuhne břicho
no asi si budu muset zvykat ....

jajdaelda
19. zář 2008

ilci....aby sis nemusela měnit motto v informacích..."budeme mít Pannu" 😎 Držím pěsti,ať je Ti dnes lépe...

jajdaelda
19. zář 2008

tak teď jsem četla, že na 8.10. chystají porodní asistentky demonstraci.... ☹

ilci
19. zář 2008

jajda, já chci váhu 😀 😀
četla jsem si charakteristiku znamení a krásně k nám zapadne do rodiny 😉
teď plaším a abych nakonec nepřenášela, že
v pondělí mám poradnu, uvidím, co mi řekne dr.

ilci
19. zář 2008

fakt? takže 8.10. nerodit?

jajdaelda
19. zář 2008

taky chci Váhu... 😀
psali to na idnes. Otázkou je, kdo se do demonstrace zapojí....což o to, odrodí i doktor, ale spíš ta péče před a po je na PA

ilci
19. zář 2008

tak snad by nás domů neposlali, kdyby něco 😉

tanuki
19. zář 2008

ahoj holky, tak já byla včera v poradně v porodce 🙂 bylo to fajn, trochu čekání, ale s tím jsem počítala. Bylo legrační tam být obklopená holkama, co jsou na tom úplně stejěn jako já 😀 Monitor až za týden a už žádný UZ! Takže poslední přeměřování mám z 31.tt a kontrolu placenty taktéž. Dost mě to překvapilo..prostě kdyby malá nerostla, tak se to ani neodzvíme!
Výsledkům, co mi napsal přestávám rozumět 😉 CS nenapsal, jen velikost hrdla a že hlavička naléhá. Řekl, že to vypadá dobře a měli bychom ještě vydržet 😀

jajdaelda
19. zář 2008

tanuki...tak hlavně, že to vypadá dobře...vydržet se teď snažíme všechny 😀

tanuki
19. zář 2008

no já pořád ještě nehledala oddací list 😝 lítáme okolo bytu.. 😅

tanuki
19. zář 2008

Jo a já měla včera taky hrozné tvrdnutí +trocha bolesti - jenže jsem byla zrovna v divadle, seděla jsem, takže se mi dýchalo dost blbě 😠 no asi takový mírní poslíčci
V poradně jedna PA říkala, že jak se teď mění tlaky, tak se bude hodně rodit 😉

ilci
19. zář 2008

já mám taky naposled utz z 30tt, dr. mi jen kontroluje čípek a prohmátne břicho
uvidím, jak pak v porodce

tak snad i přes ty tlaky vydržíme, aspoň do konce září

spetra
19. zář 2008

8.10. jako na náš termín ☹
já si říkám, že stačí vydržet do středy, že pak už budu 38+0, tj. dítě donošené a bere se jako narozené v termínu a bude to už váha....ale já se spíš hrozím přenášení... ☹

betina
19. zář 2008

holky,

teda s tím 8.10 to je fakt super. Doufám, že to žádnou z nás nepostihne a taky at ani osttaní maminy, protože je to většinou PA která vede porod, tak snad budo mít provoz nějak zajištěný-to je fakt bordel 😠
holky s tím nespaním a křečema, to už asi vážně lepší nebude. Nepomáhá mi ani ležení na to, tak radši neco vždycky dělám. A až to přijde, tak to přijde. Valím na kontrolu do nemocnice, tak zatím papa

holky, rehos už má určitě odrozeno, je divný, že by tady tak dlouho nebyla

spetra
19. zář 2008

no samotné nás tam snad rodit nenechají, sem to říkala manželovi a ten je z toho chudák v šoku víc než já.... se bojí že mě bude muset odrodit... 😅

ilci
19. zář 2008

spetro, chudák manža 😉
mě se včera MM zase ptal, kde přesně je ta porodnice, kdyby mě to náhodou chytlo a šli bychom tam každý zvlášť, tak ať prý trefí 😀

radus78
19. zář 2008

Ahoj holky, dneska jsem byla v poradně a prý všechno v pořádku, akorát jak mi prohmatal břicho tak mě pak tak půl hodiny docela bolelo v podbřišku. 😒

eliotka
autor
19. zář 2008

Ahoj holky, strávila jsem dnes v nemocnici hodně času.
Hodnoty cukrovky mám dobré, ale dietu samozřejmě musím držet do porodu.
Čípek se mi prý zkracuje, ale je zavřený. CS 4.
Monitor máme dobrý, toho jsem se nejvíc bála, tak se mi oddychlo. 😀

Akorát mám streptokoka, takže v I. době porodní infuze antibiotik, ta by měla vydržet asi 12 hodin.
Holky, myslíte, že při té infuzi budu muset ležet??? 😕 To si při kontrakcích nedovedu představit.
Máte tu některá pozitivného streptokoka?

Dr. říkala, že poslíčci jsou bolest jako na MS + často i záda, a že je to slabší proti pravým kontrakcím. Tak to občas mám, tak jednou za den.

S tou stávkou to snad není možný! 😠 ☹ 😕 Kdyby neporodila dřív, vychází mi to zrovna na ten termín, protože mám tu cukrovku a to ensmím přenášet dýl jak den, max dva! U nás v porodnici rodí zrovna PA (pokud nejsou komplikace), dr. přichází až na konci na nástřih či až na sešití!!! Jak je to u vás?

ilci
19. zář 2008

eliotko, u nás taky hlavně rodí PA
streptokoka se dovím v pondělí

spetra
19. zář 2008

eliotko: stejně jako u vás... ☹
já naštěstí streptokoka nemám, myslím že betina říkala že ho má ☹

betina
19. zář 2008

ahoj holky,

tak my máme taky docela dobrý zprávy, no jak se to vezme 🙂 monitor v pořádku, ale máme méně plodové vody, jinak děloha se připarvuje, jsem na jeden prst otevřená, čípek se zkracuje. Takže paní doktorka mi dneska řekla, že všechno, co jsem měla zakáz 🙂 ané, mám ted přikázané 🙂 dvojku červenýho vína před spaním, sexovat, dlouhý procházky a fyzická námaha. malá se otořila, ale ne hlavičkou dolů, jen se zrcadlově převrátila 🙂
pokud by nic nepomáhalo, za 14 dní vyvolávání a to teda nechci. Taky do mě dneska hrábla a od té doby mám hnědo-krvavý špinění ☹
eliotko,mám pozitivního streptokoka a nebudeme s tím muset snad ležet, vzhledem k tomu, že bude klistýr, si to nedovedu ani představit 🙂

spetra
19. zář 2008

beti: tak si užívej zakázanýho ovoce 😉 Z jakého důvodu tě nenechají přenášet?

ilci
19. zář 2008

beti, tak do 14 dní je Verunka na světě, co 😉

tanuki
19. zář 2008

Gratuluju ke kontrolám 🙂 Beti, to mi říkala známá, že když mají Dr. pocit, že by se to už mohlo pohnout, tak tam naschvál hrábnou, ženě pak třeba odejde zátka..a pak i.. tím nemyslím hned, ale že to je prostě metoda jak to popostrčit.
No my si sex stále odpíráme (někdo při tom méně a druhý více trpí 😀 😀 ) přeci jen, moji první poslíčci byly po sexu a dost brzo.. 😉

Výsledky streptokoka měly být ve středu a dnes ráno ještě nebyly. Sestřička to komentovala se slovy "asi tam ještě něco kultivují" hm..super, žeby? Kanylu nemám ráda 😠 ale není to tak hrozné, jen jsem jí měla jednou a blbě zavedenou...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru