III. trimestr, začínáme. Jak se cítíte?

eliotka
14. črc 2008

Ahoj holky, je tu už sice téma gtřetí trimest, ale tam jsou kočky už spíš těsně před porodem, tak bych chtěla pokecat s někým, kdo třeba teprve III. trimestr začíná.

Jak se cítíte, co máte teď na programu? Já jdu do poradny tento týden. Snad se dozvím, kdy bude velký screening, snad někdy 30. týden?

jajdaelda
7. říj 2008

dobré ranko.
tak u nás noc nic moc...nejdřív jsem po tom odpoledním spánku nemohla zabrat....v jednu nám začal houkat alarm u auta, tak manža běhal asi půl hodiny kolem baráku no a pak nemohl zabrat pro změnu asi 2 hodiny on,tak mě co 2 minuty budil, jak sebou mlel.
Teda nevím, kde mají těch 17 stupňů a polojasno, tady je vidět asi na 100m, jaká je mlha a teplota jen 10st ☹
tak já dnes jdu zkusit to žehlení 😅

jajdaelda
7. říj 2008

ahojky...nějak jsem se sem nemohla přes den přihlásit 😠 , ale koukám, že to asi nešlo vůbec..

jajdaelda
7. říj 2008

spetra: tak jak dopadla poradna?? Víš něco víc??

ilci
7. říj 2008

jj, nešlo to vůbec
tak co nového?
mě bylo celý den fajn, ale začínám mít křeče v podbřišku 😝
snad se v noci vyspím

radus78
7. říj 2008

ahoj holky, moc gratuluju novým maminkám a miminkám.
Za chvíli už tu budou jen samé maminy 😀

mila12
7. říj 2008

ahoj, dneska bylo krásně, byla jsem s kámoškou na procházce.
Spetro, no právě, mě se to taky zdálo divný, ptala jsem se a prý ano, až za týden - asi je to tím, že mi řekli, že odpovídá o týden méně. No uvidím zítra, co mi řeknou a kdy mě pozvou znovu.

betina
7. říj 2008

ahoj holky,

tak vás zdravím. Včera jsme se vrátili z porodnice. Malá Verunka se narodila 1.10 ve 14.30, měla 2800 g a 48 cm. Porod byl komplikovaný ☹, nakonec skončil císařem.
malá brečí, běžím, napíšu

www.sudomi.rajce.net

ilci
7. říj 2008

beti, gratulace k Verunce, je kouzelná
hlavně, že jste v pořádku

ilci
7. říj 2008

Maminky:

Rehos - Marie Tereza
Radus78 - Anička 30.9. v 6,32, 3700 g, 49 cm
Betina - Verunka 1.10. v 14:30, 2800 g, 48 cm (CS)
Jadviga - Ella 30.9. ve 23:00, 3,55 kg, 50 cm
Marci - Davídek 2.10. v 1:20, 3,65 kg, 54 cm
Chiwule - Anetka 2.10. cca v 1:00, 2,2 kg, 46 cm

Skoro maminky:

1. Mila 12 3.10. chlapeček
2. Lili03 7.10. chlapeček
3. Eliotka 7.10. ?
4. Mikulka 8.10. chlapeček
5. Spetra 8.10. chlapeček Tomášek
6. Tanuki 11.10. holčička Verunka
7. Ilči 11.10. ?
----------------------------------------------------
8. Jajdaelda 15.10. chlapeček Jakub
9. Oskarka 16.10. ?
10. Baji 20.10. holčička Kristýnka
11. Helcah 22.10. ? Adélka, Tadeášek
12. Smradík 27.10. chlapeček Tomášek

mila12
7. říj 2008

Beti, moc a moc gratuluju k Verunce, je krásná a ty moc statečná 🙂 Paráda.

spetra
7. říj 2008

Ahojky,
tak moje včerejší pospávání přes den bylo dobré akorát k tomu, abych nemohla v noci spát.... 😠 A ráno budíček - poradna.... Bohužel nevím nic, ani mi nedělali prohlídku, v pátek mám přijít jen ctg.... i když to bylo vlastně i dnes.... 😠 Porod vyvolávají po 10 dnech a do té doby se tím kromě ctg evidentně nebudou zabívat (pokud bude samozřejmě v pořádku). Doktor si ještě ze mě dělá srandu, nemůžete přenášet dlouho nebo se vám rozpadne těhu průkazkka... 😠 mám ji už v rozkladu.... 😅 Sestřička do toho, že ale v termínu rodit taky nemám, protože nemají místo.... Prý nejdřív na konci týdne... 😠

ilci
7. říj 2008

spetro, to si děláš srandu
žádná kontrola a ještě se dohadují, kdy máš rodit, jo?
a kam chodíš?

spetra
7. říj 2008

Koukám, že koník nešel dnes vůbec 😠
Beti: to je mi líto, že byl porod komplikovaný.... držte se.... a moooc blahopřeji k princezničce... 😉

lenkac.f
7. říj 2008

Ahojky, tak konečně se mi podařilo sem přihlásit. Taky gratuluju ke krásné kočičce. Je kouzelná Já byla na tom UTZ a jsem z toho všeho nějaká zmatená. Malá roste, což je prý hlavní. Obvod bříška má o 3 týdny menší, ale všechno ostatní - hlavička, stehenní kost, atd je menší o jeden týden. Což všude říkají , že je v normě (14 dní) a váží 1600 g. P. doktor si mě pozval znova za 14 dní na kontrolu, ale řekl mi , že to vidí na vyvolání ve 38. tt. Tak mi to nejde do hlavy, jakto, když roste? Ale oni tomu rozumí, tak vědí co dělají. Prý mám být v pohodě, jenže ono se to řekne.

spetra
7. říj 2008

To byla jako sranda, kdy mám rodit...
Chodím do Benešova do porodnice... kontrola spodku stačí prý jednou za 14 dní... důležité je pro ně že má mimi dobré ozvy a jestli porodím 2 dny před termínenm nebo 5 dní po termínu neřeší...

mila12
7. říj 2008

No Spetro, mě se taky průkajda už rozpadá...koukám, že jsme na tom podobně, mě taky moc neřeší, že už mám po termínu...

spetra
7. říj 2008

milo no budeme mít opravdu překvapení.... 😉 snad se nám to čekání vrátí u porodu.... 😅

ilci
8. říj 2008

tak mě kontrolují i placentu, průtoky, atd.
průkajda se mi taky rozpadá 😀

jajdaelda
8. říj 2008

dobré ranko
beti...moooc velká gratulace k Verunce, je kouzelná. Přeji, ať vám dělá jen samou radost...
spetra...já už ničemu nerozumím...koukám,že všude mají jiný přístup...já jdu dneska na kontrolu a po pravdě, taky nečekám, že mě budou prohlížet..pravda..mám ještě týden do termínu...
musím dneska ještě na odběr krve 😠 a na kožní 😖 to tam strávím zase tři hodiny... 😝

spetra
8. říj 2008

ilci: já si říkám, že snad je vše v pořádku, když malému klepe srdíčko jak má.... to si zase hlídají poctivě po termínu se chodí na ctg ob den....
placentu, průtoky mi snad nikdo nikdy nekontroloval.... aspoň o tom nevím....
jajda: přesně tak všude je jiný přístup a i každý doktor v jednom zařízení mývá často jiný přístup....

spetra
8. říj 2008

ilči: co posílci - jak jsi se vyspala?

ilci
8. říj 2008

musím zaklepat, spí se mi dobře, dokonce už mi ani není takové horko 😀
nám dělají monitory, vyšetření spodku + utz každou poradnu, co teď chodím do porodky
tzn. v tom 9.měsíci standardně

mikulka
8. říj 2008

Ahoj holky, tak jsme doma z porodnice. Jak jsem tu psala o zátzce, tak přesně 24 hod. po odtoku zátky mi odtekla plodová voda, po půl hod. začaly kontrakce (hned po 5 min, uf uf) a za 12 a půl hod. byl na světě náš mimináček.

Je nádherný! Akorát nás trápí koliky, a to hodně. nespíme ani v noci ani přes den, je to záhul, protože není šance odpočinout si mezi kojeními.

Kočky, tak ať přibudou další děcka!

Betinko, GRATULUJI!!!! 🙂 😉

oskarka
8. říj 2008

Ahoj mikulko, zrovna jsme na Tebe s muraskem vzpominaly, GRATULUJI TI K SYNACKOVI!!!!!

mikulka
8. říj 2008

Ahoj oskarko, moc děkuji, je to krásné.
Přeji zdárný průběh porodu. 😉

oskarka
8. říj 2008

Díky, snad to půjde dobře. Jsem zvědavá, kdy ten náš mrňousek zavelí, že už chce ven.

rehos
8. říj 2008

ahojky holky,Jajdaelda moc děkuji za gratulaci v IP.Maruška se nám narodila 19.9 a měla 3,45kg a 51 cm.Porod byl celkem rychlej,po klyzmatu a horké sprše dvě hodinky a byla na světě.manžel byl se mnou a byl moc spokojenej a říkal že by měli jít všichni chlapi aby si ženských vážili mnohem víc 😉 Všem držím palce ať máte už miminka u sebe,není nic krásnějšího 🙂

radus78
8. říj 2008

Betinko, moc gratuluji. Verunka je krásná a oproti Aničce maličká. Hold máme doma macka 😀

ilci
8. říj 2008

mikulko, gratulace
jak byl Kája velkej?

spetra
8. říj 2008

Maminky:

Rehos - Marie Tereza 19.9., 3,45 kg, 51 cm
Radus78 - Anička 30.9. v 6,32, 3700 g, 49 cm
Betina - Verunka 1.10. v 14:30, 2800 g, 48 cm (CS)
Jadviga - Ella 30.9. ve 23:00, 3,55 kg, 50 cm
Marci - Davídek 2.10. v 1:20, 3,65 kg, 54 cm
Chiwule - Anetka 2.10. cca v 1:00, 2,2 kg, 46 cm
Mikulka - Kája 3.10.

Skoro maminky:

1. Mila 12 3.10. chlapeček
2. Lili03 7.10. chlapeček
3. Eliotka 7.10. ?
4. Spetra 8.10. chlapeček Tomášek
5. Tanuki 11.10. holčička Verunka
6. Ilči 11.10. ?
----------------------------------------------------
7. Jajdaelda 15.10. chlapeček Jakub
8. Oskarka 16.10. ?
9. Baji 20.10. holčička Kristýnka
10. Helcah 22.10. ? Adélka, Tadeášek
11. Smradík 27.10. chlapeček Tomášek

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru