Jak jste se na mateřské (před porodem) zabavily?

karlajasmine
20. zář 2015

Už jsem na mateřské a zjišťuju, že kolikrát nemám co dělat... a že pak sedím a strachuju se ohledně porodu nebo ohledně nesmyslů...
Byt mám uklizený a vyleštěný, vaření tolik času nezabere a u nás stejně spíš vaří manžel (baví ho to hodně).. chodím na procházky, bazén, srazy s kamarádkami, ale v tom dni je nějak moc času! Samozřejmě že čtu, kouknu na nějaký seriál, pak nějaké ty práce doma (žehlení atd), ale stejně tak 2-3 denně tak trošku pronudím...
Tak me zajímá, čím jste se zabývaly před porodem vy 🙂 Dneska jsem např. ušla 7,5 km na procházce, 2 hodiny si četla, zašla na nákup, pokecala s nějakými členy rodiny, uvařila večeři... a už vůbec nevím co dělat teď! Věci pro miminko mám nachystané..
Co jste na mateřské dělaly vy? Předtím jsem včetně cesty do práce trávila 11 hodin denně buď v práci nebo cestou do a z práce, tak asi není divu, že se mi najednou zdá, že mám hodně času..

konidana
21. zář 2015

@karlajasmine denně procházky a přečetla jsem poslední knížku (Bídníky) na několik mnoho let. Užívala jsem si, že nic nemusím. V klidu jsem vstala, až se mi chtělo(třeba hodinu po probuzení v 7 nebo 8) 9-10 snídaně, pak procházka, klidně do 14, obědo-večeře a byl večer:D Ale mně normálně všechno dlouho trvá, tak jsem měla aspoň klid. Teď naprosto nestíhám a takovýhle pohodový den mi fakt chybí - tak jednou za rok se podaří, ale to je málo!

kacikaci
21. zář 2015

Pokud Ti můžu poradit, tak si to užívej, zapomeň na nudu! ta brzy skončí 😉 já měla před porodem shodou okolností celé dva a půl měsíce prázdnin - vybírala jsem si celou dovolenou, bylo léto, takže jsem si to užila báječně a hrozně rychle to uteklo a teda, že bych se nudila si nevzpomínám..pořád je co dělat..jezdila jsem si na výlety (i samotnou mě to dost bavilo), chodila s kámoškama na kafíčka, obídky, četla a četla, jezdila k vodě, chodila jsem na těhu jógu, apod..na čtení teď už pár let nemám čas, takže mi to moc chybí! a vůbec ten čas pro sebe mi chybí..

betelgeuzz
21. zář 2015

To kdybych věděla, co jsem dělala 😀 Z dnešního pohledu mám pocit, že jsem se tehdy akorát flákala. Vyprala jsem a vyžehlila věci pro malou, chodila jsem v té době na předporodní kurz, na těhotenské cvičení. Asi jsem četla. V 35 tt jsme nečekaně nastoupila na 2 týdny do nemocnice a tam to byla teprve nuda. Trochu lituji, že jsem se tehdy nevrhla na háčkování a šití, tehdy jsem toho mohla spoustu udělat. Začala jsem pak, když měla mladší asi rok, ale to už toho času moc nebylo a není.

karlajasmine
autor
21. zář 2015

@konidana
@kacikaci
@betelgeuzz

Mate pravdu.. uz vcera vecer jsem si pak rikala, ze mi asi nedochazi, ze za par tydnu uz nuda nebude existovat, tak bych si mela uzivat, ze mam cas si v klidu udelat nehty a vytrhat si oboci aniz bych musela premyslet nad miminkem nebo ho nekam odkladat.. I to hackovani neni spatnej napad, kdysi jsem hackovala, ale uz jsem hodne vypadla ze cviku.. mozna bych se do toho mohla zase pustit a zkusit neco peknyho vytvorit 🙂

betelgeuzz
21. zář 2015

@karlajasmine teď jsou háčkované a pletené věci moderní, tak zkus. Je tady i skupinka o háčkování se spoustou návodů.

jjustyna
21. zář 2015

já při prvním spala a spala a spala. Všechny hodiny, kdy jsem nic neměla nebo nemusela jsem dokázala prospat. A teď při druhém mi konec vyšel na období rybízu, jahod a malin, takže máme plno kompotů a marmelád. 😀

welunka
21. zář 2015

No to souhlasím, stašlivě to utíká!!! My se o víkendu stěhujeme do domečku takže se rozhodně nenudím, kromě vaření balím věci do krabic a jakmile mi začnou vycházky (na mateřskou nastupuji až v pátek) tak vyrážim na barák - vysávání, vytírání, mytí oken, drbání podlahy - všude je prach (novostavba). A až budu jen na domečku, budu muset v uklízení denodeně pokračovat páč než se uklidí všechen prach tak to potrvá, budu muset deně vtírat a luxovat, taky se chystám na nějaké procházky, kousíček od domečku máme stezku - no a budu si prát na miminko, připravim mu postýlku a všechno, těším se.

somalicats
21. zář 2015

@karlajasmine Já pletla a háčkovala, takovejch soupraviček, co jsem pro první dceru vytvořila, už jsem nikdy potom nespáchala 🙂. Jinak taky doporučuju užívat poslední týdny klidu, pak už to takovej veget nebude...

lenkas1982
21. zář 2015

Nastupuju na mateřskou za 3 týdny a o zábavu budu mít asi postaráno, protože se přiznám, že zdaleka ještě nemáme všechnu výbavu, oblečení na mimčo mám sice celkem nakoupené, ale musím vše vyprat a vyžehlit, plánuju doma taky velké gruntování, protřídit úložné prostory a vyházet nebo někam přesunout zbytečnosti. Teď před nástupem, když ještě chodím do práce, to nějak všechno nezvládám. Večer už docházejí síly a nepamatuju teď přes léto víkend, který jsme trávili doma. Tak jen doufám, že mi do těch plánů nevpadnou nějaké komplikace, už se těším, až pustím práci z hlavy a budu se naplno věnovat přípravám. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru