Ketony v moči přes den. Jak je to možné?

jarpa111
22. dub 2020

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat. Jsem nyní ve 35tt, od 20tt si měřím cukr glukometrem. Včera po večeři jsem si po hodině naměřila 7,8 takže hraniční. Mám dva glukometry a na druhém bylo 7,4. Poté hodině a půl jsem si zkusila zkontrolovat moc proužky a objevily se mi tam na ketony, úplně nejtmavší barva. Zkusila jsem po dvou a půl hodině po jídle, ketony klesly, ale zabarvila se mi cukr v moči. Moje otázka zní, jak je to možné? Po hodině byl cukr v normě a po hodině a půl jsem měla 6,9. Takže jediné, že by mi vyletěl cukr před tou hodinou? A co znamenají ty ketony, občas se mI to stane během dne. Ranní moč je vždy v pořádku bez cukru a ketonů. Takže mi jde jen o tu během dne. Nemůže to ublížit miminku? Děkuji moc

marti89
11. kvě 2020

Ten cukr si měříš kvůli potvrzené těhotenské cukrovce? Mně sestřička říkala, že ketony jsou znak hladovění těla, při nízkém příjmu sacharidů (trpěla jsem na silné blicí stavy), kontrolují mi to vždy z ranní moči a nikdy jsem je naštěstí neměla. Taky ti to dost ovlivní, jestli nedržíš nějakou dietu a jak, kolik a co piješ.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru