Křížové bolesti zad ve 33. týdnu těhu

karolah
7. zář 2016

Ahojte ženy, chci se optat na vaše zkušenosti s bolestmi zad v podobné době těhu. Doposud jsem měla bezproblémové těhu, krom unavených nohou a občasného povolování zad 🙂. Už více jak týden cítím neustálé bolesti v oblasti kříže, bolest neustupuje ani po užití léků či mastí. Chůze, ležení i sezení je nepříjemné a co se týče úklidu domácnosti, ani nepíšu. Mám s bolestí počítat do konce těhu, anebo to značí, že bych mohla porodit dřív? Budu ráda za každou radu.

zuzineckah
7. zář 2016

@karolah nechci tě děsit, ale já měla krizové bolesti u 2 ze 3 těhotenství a vydržely až do porodu. Předčasně jsem narodila, ale dost mi komplikovaly porod, protože pak i kontrakce lezly do zad a ta bolest byla dost vysilujici... snad to nebudeš mít stejne

vojato
7. zář 2016

Ahoj, já mám těžkou skoliózu a při 3 těhotenství jsem zeda skrz zada lezla po 4. Hnus fialový! Ovšem ještě můžete do bazénu, trosinku to rozplavat, rozhýbat. Nejhorší je nechávat to a nic nedělat.... mě záda bolí v podstatě pořád, každý den. Určitě to zvládnete 😁

karolah
autor
8. zář 2016

Kříže u porodu jsou právě můj největší strašák. Snad to ustane. Díky

vojtisek2007
8. zář 2016

@karolah taky jsem měla u všech tří těhu a i při porodech ☹, pomáhalo mi sedět na nafukovacím míči a plavat...

peeetulka
9. zář 2016

to jsou hrozný bolesti, pomohl mi až terapeut a hlavně začít cvičit ve vodě a plavat!!!Skoro každý den a fakt to jediný mi pomohlo.

karolah
autor
14. zář 2016

Ženský děkuji. Zrovna dnes mě můj gynekolog objednal k paní na těhu masáže. Jinak míč a pohyb mi rádi i okoli.

vojato
15. zář 2016

No tyjo, buďte ráda za to. Já prosila obvodní, ať mi napíše rehabky na ty záda a ta mi řekla, že když to mám tak křivý bude mě to bolet pořád... takže si to platím všechno sama 🙂

peeetulka
15. zář 2016

@vojato jo, na mě se taky vykašlala, prej "to tak v těhotenství je" a než bych čekala kolik měsíců než mě někde vezmou, tak jsem si to taky platila sama.

lusy626
15. zář 2016

jsem momentálně ve 22tt. a mám sedavou práci. Začala mě děsně bolet kostrč - a to tak, že jsem měla problém s chůzí. Někde mi to snad i tlačilo na nějaké nervy.. pravá noha mi vynechávala, no bolest taky jako čert. Od včerejšího dne sedím v práci na balóně a musím říct, že o 99% úspěch! Opravdu mě to přestává bolet. Takže ten míč opravdu doporučuji vyzkoušet, třeba taky pomůže 🙂

karolah
autor
15. zář 2016

Dal mi doporučení, ale platit budu za masáže ze svého. Říkám si, že to mám za pár, tak těch par stovek obětuji...pro bolest a značné omezení, jo a neustálý pocit ubližování miminku

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru