Malé bílé šupinky na prsním dvorci, máte s tím zkušenost?

alikscha
24. únor 2017

Ahoj maminky, chci se poradit. Za 3 týdny mám termín porodu a vypozorovala jsem, že se mi na jednom prsním dvorci začali dělat takové malé bílé bradavičky nebo spíše šupinky. Z bradavky mi už 3 měsíce vytéká žlutá tekutina, ale to jsem se dočetla, že je normální, že by se mělo jednat o mlezivo. Ale co ty šupinky? Je to normální nebo si mám dělat starost?

alikscha
autor
24. únor 2017

Nikdo nic?

mmmarkytka
24. únor 2017

Tak supinky ano, já přes noc trpěla na spouštění, takže někdy se jakoby v bradavce udělaly takové hrudky, které se odlupovaly. Je to prostě zaschle mlezivo nebo mléko. Pokud neboli a nesvedi, tak to neřešte

monulec
24. únor 2017

I já měla přímo v bradavkách zaschlé kousky mléka a na dvorcích bílé pupínky - je to normální 🙂

alikscha
autor
25. únor 2017

@mmmarkytka - moc děkuji za odpověď. Zatím mě nic nesvědí, ani nebolí, tak jsem hned klidnější. 😉
@monulec - děkuji za reakci. Mě se ty pupínky na dvorci začínají loupat, ale vyloženě celé neodpadnou, takže mi ta kůžička na tom dvorci trčí. Nechce se mi to trhat, ať nekrvácím, tak mám počkat, že to samo odpadne nebo něčím mazat?

monulec
25. únor 2017

@alikscha Určitě netrhat, kdyžtak namazat. Já třeba mažu stále - kojím už 4-tý měsíc a pravou bradavku mám úplně červenou a samou šupinku. Asi je to exém, i když ze začátku jsem myslela, že mi ji tak malý rozkousal. Natírám Bepanthenem

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru