Miminko v bříšku roste pomalu

3deti
7. lis 2016

Ahoj holky prosim poradte mi...mate nekdo zkusenost s tim,kdyz je miminko ve 31 tydnu o pet tydnu ve vyvoji pozadu??? Organy a vse je jak ma byt jen je o pet tydnu mensi. Prutoky pupecnikem v poradku. Ale pet tydnu je hrozne moc v tehotenstvi. Napiste mi nekdo podobne zkusenosti moc prosim...dekuju

babovka_babovicka
7. lis 2016

@3deti ahoj, nemám zkušenos s tak velkým"odchýlením", ale sestřenice měla malou menší o 2,5 týdne.. taky jinak vše ok. Ona má cca 150 cm a i když má vysokého manžela, dr. řekl, že nemůže čekat, ze by donosila čtyřkilové dítě.. malá měla 2,5 kg a vše brzo dohnala. Pokud k tomu máš předpoklady, může to být i tím. Jestli máš normální výšku, tak ti nějaké verze musí podat dr. Standardní to není, ale věřím, ze to bude to dobré!

majaaa82
7. lis 2016

Ahojky, mela jsem stejny problem... male miminko, prestoze bylo vse v poradku .Nenech se doktory stresovat, my jsme vsichni mrnousove, ale lekare to nezajimalo a strasili a strasili a resili, i kdyz vsechna vysetreni byla acjk. Rodila jsem ctyri dny po terminu, spontanne a dcerka byla uplne ok. Jen mela 2,5kg a 46cm. Ted jsou ji ctyri mesice, ma pet kilo a sedesat cisel... cili, ona to at mala miminka dozenou, jak se dostanouz briska.

zakyna21
7. lis 2016

Měla jsem to samé, každé dítě není tabulkové, nenech se stresovat. Malá měla porodní váhu 2500g a v 10 týdnech už má skoro 5kg. Porod v pořádku, apgar 9-10-10. A to bylo strašení, miminko bude jen drobnější ;).

lajla
7. lis 2016

Odchylka až tři týdny je ok, 5 tt je moc...nelze vše svalovat na menší proporce i když i to může dělat své
Záleží jak na tom byla minulá měření třeba v tom 20 tt a později? A hlavně se bude muset mimis kontrolovat víc a průtoky taky měřit...jedním měřením nelze říct co a jak...
Průtoky mého dítěte taky byly ok, ale když měřil jiný dr už ok nebyly...nebyky úplně ok ani potom a porod se vyvolal

3deti
autor
7. lis 2016

@lajla prave to si taky rikam pet tydnu ze je uz dost. To neni dva je to znacnej rozdil ve vyvoji mimca.vsechno jsem prave mela ok drobek zadny nejsem ja 170cm chlap 185cm

majaaa82
7. lis 2016

@3deti nevim, no... ja to mela pet tydnu, pocitano od MS a ctyri tydny od ovulace. Pamatuju si, jak jsem byla vzdy po velikem UZ uplne vyrizena, pritom se miminku nedelo vubec nic spatne. Jen bylo mensi. Pokud je vse jinak OK, nestresuj se tim, tabulky jsou jedna vec, realita je ale vec druha...

3deti
autor
7. lis 2016

@majaaa82 snad to tak bude zitra znova utz tak se uvidi no....pak pisnu jak to dopadlo....

majaaa82
7. lis 2016

@3deti Drzim palce, at vse dopadne dobre.

lajla
7. lis 2016

@majaaa82 rozdíl je když je mimco menší stále...to je ok
Ale když vše bylo ok a pak 5 tt je třeba být na pozoru, třeba jde o velkou hrubku v měření...a i kdyby ne, je třeba utz a měření opakovat, možná i ozvy
@3deti držím pěsti!!!

majaaa82
7. lis 2016

@lajla jj, samozrejme... to je jasne. Ja to mela od zacatku... takze proto pisu, co pisu 😉

lajla
7. lis 2016

@majaaa82 určitě...ale paní je jiný případ, píše že vše bylo ok

uzjetotak
8. lis 2016

5 týdnů je zničehonic hodně, nemůžete se objednat na přeměření? Dcera byla menší cca taky od 30.týdne, ke konci těhu už mi i naměřili hraniční průtoky, takže 11dní před TP vyvolávačka. Narodila se 2,1kg, zhubla na 1,9. Dnes je jí 10měsíců, sice stále drobek (7,1kg), ale to asi tím, jak je živá, pořád na něco leze a vymýšlí blbosti, chvilku neposedí, tak jak má pak přibrat... Jinak je to velká šikula a jedlík. Držím palce 🙂

lajla
8. lis 2016

@3deti tak jak to dopadlo?vše ok?tuk tuk tuk

lucinka58
8. lis 2016

@3deti Ahojky, tohle řešila kámoška minulý rok. Malá měla v 36tt porodní váhu 1200g. Prostě masakr. Nic s tím nedělali - prostě říkali, že je menší a že se s tím nedá nic dělat. Narodila se v termínu s váhou 1600 g a 2 týdny byla v inkubátoru. Ale je naprosto zdravá a krásná a hlavně šíleně šikovná 🙂 Takže ono je všechno otázka. Ale pokud jsi menší jak ta moje kámoška, tak fakt asi nebudeš mít velký miminko 😀

cacenka_d
8. lis 2016

@3deti Nase mela 5 tydnu pozadu tedy jen brisko, ale s vahou to udelalo hodne, az za 2 roky jsem se dozvedela, ze spoustu lidi kvuli temhle "mensim" daji na kapacky na den, dva, aby je rozjeli. Nicmene i prtata z inkubatoru jsou super a ba naopak mozna zivejsi a rychlejsi nez ostatni 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru