Motání hlavy ve 35. týdnu těhu, máte zkušenost?

kackackaca
15. srp 2013

Zdrvím vás, jsem v 35.tt a dneska se mi celý den motá hlava a je to až na vyvrácení. V leže, ve stoje i v sedě, tak jsem se chtěla zeptat co to může znamenat a jestli s tím má někdo zkušenosti ? Díky moc.

nesticka
15. srp 2013

já to takhle měla z anémie, jak se později zjistilo a teď už je to ok co beru tabletky. Jinak podobně mi bývá z hladu a kolikrát si to ani neuvědomíš, necítíš hlad a pak najednou bum a jsi na zemi - moje zkušenost 🙂 Taky tlak, nebo málo piješ

fishtamin
15. srp 2013

také mě první napadl nedostatek železa - krev má pak problém transportovat kyslík po těle, což způsobuje takové motání, únavu apod. Pokud jsi měla hodnoty krve při posledním odběru v normě (hemoglobin,..) mohl ti náhle poklesnout tlak. Mě bylo takhle divně cca dva dny zpátky - a to u mě docházelo k poklesu bříška a fixaci hlavičky miminka do pánve. čekám třetí a tak nějak už vím, co se s mým tělem děje 😉 teď jak si to sedlo už je mi zase dobře. Nicméně jako skoro vegetarián 😉 si železo taky musím hlídat a mohu vřele doporučit Floradix od Salusu - jednu lahvinku mám už v záloze i pro období po porodu na doplnění příp. krevních ztrát. Tabletkám totiž moc nefandím a toto je výborně vstřebatelné (nezpůsobuje zácpu), jsou to rostlinné extrakty. Přeji, ať je ti už líp 😎

kackackaca
autor
15. srp 2013

Děkuji děkuji moc, že jste mi obě napsaly, no já jsem vegetarián úplný už více jak 7 let a železo jsem nijak ničím nedoplňovala...tak možná je to tím...Před týdnem mi brali na gyndě krev (krevní obraz), tak se uvidí no, jdu ve středu na kontrolu.

kackackaca
autor
15. srp 2013

@fishtamin Prosím Vás, kde se to dá splašit ten Floradix ? Normálně v lékarně, nebo jen přes net ? Díky. 🙂

fishtamin
15. srp 2013

@kackackaca mají ho i v DMku, ale dost drahý..oproti cenám na netu. Já objednávala na lekarna.cz, mají ho tam ve výhodném balíčku ještě s jedním bylinným "nakopávákem" 😉 🙂 lahvinka vystačí na dva týdny užívání 2 x denně (=100% DDD železa)

xsenova
15. srp 2013

@kackackaca mala som to iste od 35tt. Bolo mi fakt blbo. Vela som oddychovala. Inak ak chces tak femibion ma specialne zelezo pre tehotne a kojace matky 🙂

kackackaca
autor
15. srp 2013

Díky díky 🙂

fishtamin
17. srp 2013

@kackackaca tak hlavně aby to pomohlo a už jsi se cítila líp 🙂 taky už jsem přišla na to správné označení - jsem sushi vegetarián! 😀 😀 ten kousek syrové ryby si prostě nedokážu odepřít 😝 😀

kackackaca
autor
18. srp 2013

@fishtamin Tak jsem si včera koupila ten Floradix za 262,- v DMku, není to tak hrozne ta cena, kdo vi kolik by vyslo veprove na 14. dni :D :D :D Ma to docela prijemnou chut, tak uvidim jak a co a popřípadě si to pak objednam na netu a vice toho at se mi vyplati to postovne platit 🙂 Jsem se koukala do tehu průkazky a ten Hb mi klesal, ne moc vyrazne, ale kdo vi kolik ho budu mit ted ve stredu po výsledcích. Takze moc diky za rady sushi vegetarionko 🙂

fishtamin
18. srp 2013

@kackackaca No není to žádná hrůza ta cena, ale třeba proti Aktiferrinu za 30,- od doktora by to někomu mohlo připadat hodně 😀
Samotné se to samozřejmě nevyplatí objednávat - první mám taky z DMka a další mi zítra přijede poštou v balíku spolu s dalšími věcmi jako jsou homeopatika k porodu, kojící čaje, přebalovací podložky, porodnické vložky a další nezbytnosti.. takže jsem ani poštovné neplatila při takové objednávce 😉 a jak to dorazí, tak pak už TO může klidně vypuknout 😀 manžel tipuje úterý, tak třeba bude mít pravdu, když na pondělí hlásí ty bouřky... první se taky narodil po bouřce 😉
Ráda jsem pomohla 🙂

kackackaca
autor
18. srp 2013

@fishtamin Tak diky moc a preji Vam, at je vse v poradku. Dyt uz to mate vlastne za par 🙂 😉

maladama
18. srp 2013

@kackackaca pozor na to, že motání hlavy se může objevovat i při vysokém krevním tlaku - pokud by se přidaly ještě otoky, tak šupajdi k doktorovi hned, aby se vyloučila preeklampsie. Nebo kdyby nedejbože i bolesti hlavy, tak taky není moc na co čekat.

kackackaca
autor
19. srp 2013

@maladama Jj,diky...ale to jsem vyloucila zatim, protože trpim spise nizkym tlakem a i u babi jak jsem si ho merila v posledních dńech, tak byl nižší, nez je normalni tlak... 😉

kackackaca
autor
22. srp 2013

Tak krevni obraz pry v poradku, jak byva u tehotnych, tlak jsem mela 80/56 a pry to je taky v poradku mi rekla sestra :D :D Tak asi to mam z nizkeho tlaku nebo ja nevim 🙂

maladama
22. srp 2013

@kackackaca no s tlakem 80/56 je div, že stojíš, to je jasná příčina 🙂

kackackaca
autor
22. srp 2013

@maladama ale tak je to asi normalni, podle sestřičky :D :D :D No a není to poprvé, co mi ho takovy namerila :D Se divim, ze s tim tlakem vůbec ziju :D

verushe20
15. črc 2014

taky se mi to občas stane, závratě mám i v leže.. je to nepříjemné 🤐

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru