Můžou být poslíčci hodně bolestiví?

nikol67
27. srp 2018

Ahoj těhulky, jsem v běžícím 37tt, ve 36tt mě občas mírně pobolívalo v podbříšku jako při MS,ale říkala sem si,že to nebudou poslíčci,protože jsem četla,že jsou to cca 30 sekundové "nebolestivé" stahy.Nicméně doktor mi řek,že to poslíčci jsou.Pak začátkem 37tt začal opravdu velký až bolestivý tlak na močový měchýř, občas až tak bolestivý,že jsem se musela zastavit, chytit za břicho a počkat až to přejde.Bolest dycky končila tím,že jakoby přecházela až na čípek a skončila.Pořád sem si říkala,že je to tím,jak miminko už asi sestupuje níž. Nicméně poslední dva dny,včera večer a dnes odpoledne a když sem v klidu mě přepadla fakt velká bolest v podbříšku,popsala bych to jako křeč nikoliv stah nebo ztvrdnutí.Křeč až taková,že sem až nadzvedávala z pohovky se skřiveným obličejem.Hodně to přichází když se malej pomele nebo se déle aktivně hýbe.Dnes sem byla na kontrole a vse je v poradku,ale zaráží mě,že b poslíčci až tak bolely a na víc nejsou ty bolesti charakteristické pro poslíčky tak,jak se dočtu na různých webech. Měl někdo něco podobnýho?

nikol67
autor
27. srp 2018

A ještě jsem zapoměla dodat,že ta bolest přichází i často na toaletě po vyprázdnění močového měchýře..také bolestivý tlak až křeč..

evee24
27. srp 2018

Já jela i s 5 minutovyma poslickama do porodnice. Proti porodu to bylo nic 😀 ale Já je mela v krizi. Tělo se už připravuje. Když se to nebude zdát, tak zajed do porodnice. Lepší plasit než jet pozdě.

martaskaaa
27. srp 2018

Ahoj, ja jsem dnes 37tt a mám par dni píchani jakoby na cipku a obcas jakoby bolest na přicházející MS. Nekdy mam takovou tupou bolest na mocaku, ze kolikrat nemuzu ani bolesti vstat z postele, ale vyčůráním to většinou povolí a přejde to. Pry to je normalni. Ale dneska mi tvrdne břicho kazdou chvilku, i kdyz treba nic nedělám. A kolem pupiku me tam strasne pne uvnitř když hlavne stojim, takovy pocit, jakoby se natahovaly svaly nebo jak to popsat. Dr mi min.tyden dal Duphaston, že mam drazdivou delohu, a proto mam ty stahy, ale prijde mi, ze to asi nezabírá. Zitra jdu na kontrolu, tak jsem zvědavá az bude natáčet monitor, jestli to tam zase uvidi. Popravde bych uz docela i rodila, už jsem občas zoufala, a to celé tehu probehlo naprosto bez komplikaci, az ted na konci to je teda děs 😓

sarriku
27. srp 2018

Ahoj, děloha se může podráždit právě kvůli přeplněnému močovému měchýři. Zkus chodit na záchod častěji a ne až se ti bude chtít hodně. Mě se to stávalo taky, že mě popadly poslíčky a když se se vyčůrala, byl klid. Poslíčky jsou charakteristické i délkou oproti opravdickým stahům. Jsou daleko kratší. Přeji příjemný závěr těhotenství. <3

martaskaaa
27. srp 2018

@sarriku ale ja právě chodím snad s kazdou kapkou a stejně mi to břicho tvrdne.😞

sarriku
27. srp 2018

@martaskaaa Zkus si držet bříško v teple, třeba usni s termoforem nebo pokaždý, když to na tebe přijde,, podvaž si bříško nějakým šátkem, ať se ti nepřetěžuje ten dolní úpon na děloze, už máš určitě hodně velké. <3 To bude dobrý.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru