Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

raduskak
10. zář 2010

Ahoj holky, přidávám taky svou zkušenost.. Patřím k těm výjimkám, kterým ricinový koktejl nezabral. Dneškem 6. den přenáším, v poradně ve středu mi doktor řekl, že porodní cesty jsou připravené, že porod může být kdykoliv. Tak jsme si s manželem řekli, že ten ricinový koktejl taky zkusíme. Doporučila mi ho i porodní dula, která říkala, že je to lepší alternativa, než vyvolávání porodu léky. Koupila jsem 100 ml ricinový olej bez problémů v lékárně. Dula mi řekla, že si ho mám namíchat v poměru 100 ml ricinového oleje, 200 ml meruňkového džusu a jeden velký panák alkoholu (použila jsem slivovici). Vypila jsem ho včera ve 14 hod. Celý den se nic nedělo, ale pak od 19. hod. do 21. hod. jsem si mohla na záchodě ustlat. Prohnalo mě to řádně. Až už jsem přestala chodit na záchod, tak jsem začala pociťovat, že mi tvrdne břicho. Šla jsem si lehnout, abych si odpočinula, s tím, že jestli opravdu budu rodit, tak bolesti mě probudí. Opravdu probudily a to kolem 24. hod. Začala jsem si počítat intervaly mezi stahy a byly od 3-6 min. Tak jsem si lehla a dále počítala, jestli se začnou ustalovat. Povedlo se mi na chvíli usnout. Po probuzení stále stahy pokračovaly. Znovu se mi povedlo usnout, a když jsem se probudila, tak se začaly prodlužovat až úplně přestaly ☹ . Strašně mě to štve, protože nechci, aby mi porod vyvolali ☹ , moc bych chtěla rodit přirozeně ☹ . Malé se asi ještě z bříška nechce nebo nevím, jak si mám vysvětlit, že tento koktejl nezabral ☹ .

akcijy
10. zář 2010

Zdravím, ráda bych Vám přidala i mou zkušenost. Já jsem čekala své první mimčo, narodila se mi dcerka. Také jsem přenášela celý týden, který jsem ovšem strávila na porodnickém jako pokusný králík. Já jsem měla poslíčky a týden před nástupem do porodnické i vztahy. Jenže se to nikdy a nikdy nerozjelo 😠 ... Také mě poslali na vyvolání, jenže i to se mi táhlo...vyvolávali mi to celkem třikrát....a když mysleli, že zase nic tak mě chtěli vzít na císařský řez....ale ono se to nakonec na potřetí rozjelo...je to přirozený porod, akorát někteří si k tomu pomohli tím Vaším nápojem a jiným pomohli doktoři. Pilulka jenom spustí porodní bolesti, ale rodit stejně musíte vy...takže je jedno jestli nápoje nebo pilulky 😀 ....jinak se nám to povedlo znovu, takže uvidíme zda budou opět pilulky 😅

akcijy
10. zář 2010

ještě bych se ráda zeptala zda si ten olej mohu koupiti dříve či nikoliv. děkuji děkuji..... 😀

marinka
10. zář 2010

@raduskak Jé, škoda, že jste nedali sexík, když ti začaly ty bolesti slábnout, to bys koukala, jaký by to pak byl fofr! 🙂 Zatím to všem mým kamarádkám i mě zabralo, riciňák v kombinaci se sexem, tak to ještě zkuste, než půjdeš na vyvolání, jsem si jistá, že ti to takhle zabere, když jsi poprvé měla bolesti..

marinka
10. zář 2010

@akcijy Jestli budeš mít odlívaný, tak nevydrží moc dlouho, pár týdnů asi jo, ale určitě si ho nekupuj třeba tři měsíce dopředu 😉

raduskak
10. zář 2010

Na lahvičce oleje, co jsem koupila v lékárně, je psané - datum přípr: 18.8.2010 a použitelné do: 3 měsíců. Takže jestli to koupíš v lékárně, tak je to podle toho kdy to připravili.

raduskak
10. zář 2010

marinka: v jakém množství jsi si ten koktejl umíchala? to co jsem měla já, bylo hodně, myslela jsem, že to nedopiju..

marinka
10. zář 2010

Já jsem měla malý panák riciňáku, malý panák slivovice a do 3 dcl dolít meruňkovým džusem. Vypila jsem to skoro na ex 😅 Malý panák riciňáku bohatě stačí, když je toho víc, je větší šance, že tě to prožene..

raduskak
10. zář 2010

Jestli mi v pondělí v poradně v nemocnici dají termín na vyvolání a malá nepůjde sama od sebe ven, tak ještě zkusím to tvoje množství i v kombinaci s tím sexíkem 🙂 . Tu moji kombinaci koktejlu jsem vypila taky na ex 😒 a byl to pěkný hnus, když tam bylo tolik oleje. Doufám, že si to malá rozmyslí a už ten koktejl nebudu muset pít..

akcijy
10. zář 2010

marinka.....a neodlívaný se asi koupit nedá, že? 🙂

estrellita
10. zář 2010

@akcijy jj, da se koupit neodlivany, od firmy Saloos, a jde koupit pres internet 😉

akcijy
10. zář 2010

estrellita.....ok, děkuji za informaci, zajímavá a velmi užitečná. na pilulce znovu skončit nechci....kouknu na něj a uvidíme 😉

romisek77
10. zář 2010

Ahojda,tak máme týden do termínu a stále se nic neděje,nebo děje...malá naléhá hlavičkou,dr.ji i dnes nahmátla a cpe se ven,jenže nemá kudy,když ji maminka nechce pustit...jsem totálně zazděná,takže jen pěkný bolesti,prochozený noce a k ničemu.Byl by v tomhle případě ten kokteil k něčemu?? Jako aby jen praskla voda po ricináku a porod stejně vyvolali,je tak trochu o ničem. ☹

eveluska
10. zář 2010

@raduskak to jsi to spatne pochopila, 6 dni po TP jeste neni prenaseni, fyziologickej porod ma nastat v TP +/- 14 dni, takze treba by napoj zabral az koncem 42tt, kdy by ti uz hrozila vyvolavacka...

romisek77
10. zář 2010

@eveluska asi to je v každé porodce jinak...u nás daj týden navíc po termínu a indukce 😒

eveluska
10. zář 2010

@romisek77 uz po tydnu a bez jinejch komplikaci? to je teda asi skoda, tolik vyvolavacek.... tak to bych napoj jeste zkousela, v TP jeste myslim fakt zabrat nemusi, to se treba jeste mimi ven uplne nechysta, tak bych tomu davala dalsi sance plus fyzicka aktivita, sex a tak....

romisek77
10. zář 2010

@eveluska jj,prostě týden a basta,že by dýl mohla pak být zkažená plodovka atd. Jako,když by se pak stále nic nedělo a dali mě termín,tak to určitě testnu +ty aktivity 😀

lendaw
11. zář 2010

PO pár dnech opět zdravím. Zítra jdu do pokusu č.2. Od čtvrtka ležím ve špitále kvůli vysokému tlaku a otokům nohou. TP mám v pondělí. Moc jiných možností jak to popohnat tu nemám. Dr. nařídila klid na lůžku kvůli těm otokům, tak chodím na tajňačku alespoň šlapat po schodech. Manžel zítra donese ten nápoj, tak jsem zvědavá, jestli to něco udělá. Na ctg mám totiž nekompromisně klidnou dělohu 😠

lendaw
11. zář 2010

Btw. u nás vyvolávají ve 41+4.

suik
11. zář 2010

@romisek77 já slyšela od PA, že strárne placenta..... no pevně doufám, že se tomu vyhnu, začínám mít bobky, páč mám jen termín dle MS a ten vím, že je blbě.

Ale ten nápoj určitě zkus, měl by podpořit i kontrakce, nejlépe navečer.....neublíží, maximálně prožene. Já na něj také spoléhám, kdyby náhodou.

trexx25
11. zář 2010

@lendaw A kde jsi koupila ten meruňkový džus, já si ho nikdy v obchodě nevšimla?

lendaw
12. zář 2010

@trexx25 u nás ho mají v Kauflandu. Ale jen 40%. Vyrábí ho Toma. Takže to doplňuju rozmixovanýma meruňkama z kompotu.

Zítra mě čeká vyvolávačka - před chvilkou mi to oznámila Dr. na vizitě. Takže dnes to do sebe naleju a jestli to nezabere tak nejpozději ve středu bude miminko na světě - po druhé neúspěšné vyvolávačce prý bude následovat CS 😠 ☹

trexx25
12. zář 2010

@lendaw Děkuju za radu. Po víkendu si vše pomažu koupit, ať to mám nachystané. Jinak mám zatím čas, tak ať se malá v klidu "dopejká" 😀. A držím Ti pěstičky, ať koktejl zabere 😉 A hlavně, ať vám vše dobře dopadne.

romisek77
12. zář 2010

@lendaw tak to ti držím moc pěstě,aby to dopadlo a nápoj zafungoval...dobrý by to bylo spojit s tím sexem,ale ve špitále to nevím nevím 😉

@suik já podle MS měla termín 26.8. takže taky blbost,ale jelikož jsem si měřila před otěhotněním bazální teplotu,tak je tohle druhé datum správné.Jen nechápu,proč se stále nic neděje,mimi je evidentně připravené,ale já prostě ne,jsem jak šutr.
Holky jak se meří kontrakce,já totiž celou dobu myslela,že se meří doba od začátku jedné,do začátku druhé a ted jsem četla,že se meří doba jedné kontrakce a pak ještě interval-pauza mezi dvěma,tak ted jse s toho jelen 😕

suik
12. zář 2010

@romisek77 aha, takže ti to druhé datum akceptovali, dle toho co jsi jim udala, nebo to ještě ověřovali na UZ?

já vím celkem přesně datum početí, páč v den ovu a pak dlouho potom (i před) se to nestihlo....ale nikdo mě nebral vážně, až teď mi to porodní asistentka zanesla do průkajdy. Taky když jsem koukala na týdny co mi vyšly na UZ ve 12, tak to taky sedí, jen to byl UZ spíš kontrolní, jestli mimi žije, páč jsem měla potíže s krvácením...takže žádnej podrobnější.

@lendaw: držím palce, aby ten nápoj zabral 😉

romisek77
12. zář 2010

@suik vono to i na UZ odpovídalo,podle velikosti mimi a hlavně já měla vždy MS rozházenou,takže dle toho se opravdu řídit nešlo.A tenhle datum,co máš tady,to je ten podle tebe?

suik
12. zář 2010

jj, ten co mám na koni, je ten dle mého správnější.....ten ofiko je 16. ve čtvrtek. Už se radši taky začnu poohlížet po oleji.

suik
12. zář 2010

@romisek77 já ji mám teda celkem pravidelnou a i pravidlenou ovu, tohle bylo z kategorie zázrak 😀 ....jsme si řekli, že možná ještě počkáme, ale pak se na ochranu vyprdli, že už je stejně asi pozdě .... no jak to dopadlo 😀

marinka
12. zář 2010

@romisek77 Já jsem to tak měla, že malá tlačila hlavičkou dolů, ale ještě jsem se neotevírala, nápoj jsem zkusila ve 39 tt a rozjelo mi to kontrakce a během pár hodinek jsem se otevřela tak, že jsem do porodky přijela na 8 cm 😀 Takže i v tomto to může pomoci..

@suik Jestli už ti stárne placenta, tak bych nápoj zkusila klidně už teď, já jsem s tím taky měla problém, na placentě jsem měla hematom a měla jsem z toho bobky, aby placenta vydržela, proto jsem nápoj zkusila už 14 dní před termínem a zabral..A placenta už byla hodně špatná. Tím nechci vůbec strašit, jestli tě dr. sleduje, jak ta placenta vypadá, tak to určitě má pod kontrolou, ale já jsem vůbec sledovaná nebyla, což bylo hodně špatně a mohlo to dopadnout blbě 😒

suik
12. zář 2010

@marinka hm, nic nikdo neříkal....hematom jsem měla, ale malilinkej, vstřebal se už ve 20 týdnu. To krvácení bylo spíš z čípku a ještě spíš to bylo špinění a taky to souhlasilo s dobou kdy jsem měla menstruovat....takže to nebylo tak vážný, jak mě strašili.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru