Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

renina66
14. led 2011

@natama dala jsem si 50ml ,mozna jsem to prehnala ...hned jak jsem to dopila to slo ven (i nosem) 😝

el267
14. led 2011

@natama myslím, že zakladatelka tohohle tématu psala, že byla zavřená a nápoj jí v termínu pomohl.
Já taky četla několik receptů na nápoj. I mimo MK.
@renina66 tak jsi to ze sebe asi dostala opačnou stranou a nápoj neměl šanci účinkovat 😅

natama
14. led 2011

@renina66 no hupcza zas pise, ze ji dula rekla, ze 50 je malo, tak ja uz jsem z toho jelen 😀 brrr, no vubec se na to netesim, jeste par dni pockam 😅

olga777
14. led 2011

@renina66 koukám, že jsi nedočkavá. Myslím si, že když jsi to vyzvracela, tak nemělo co účinkovat.
@natama tady jsem ti zkopírovala ten poměr ze začátku diskuze:
"Nápoj vhodný při vyhrožování doktory umělým vyvoláním,tudíž po termínu. Jedná se o přírodní metodu vyvolání porodu.
Recept je tento
1/2 až 3/4 panáku ricin oleje
hlt čiré kořalky
do 3dcl dolít meruňkovým džusem,či rozmix,kompot,či meruňky (jde o obsah draslíku, potřebný.)či jiné ovoce draslík obsahující,banány,meloun.
Já osobně jsem to pila tak,že sem kopla slivovicu,páč to bych nesnesla mít v pití a popíjet,tak takhle v poho a hlt je prostě hlt (méně než .malý panák), no a pak tak na třikrát sem vypila nápoj,ricin je bez aroma, akorát dělá kola na povrchu,takže občas míchnout...." Celé je to zkopírované z diskuze, já jsem ho ještě neměla, zatím mám čas
😉

renina66
14. led 2011

@nataman no fuuuj vic jak 50ml uz asi nedam 😒 😀... taky asi pockam do pristiho tydne co mi reknou v porodce,mam jit ve stredu....doufam,ze uz se neco hnulo 😠

renina66
14. led 2011

@olga777 😀 😀 ...asi fakt nemelo co ucinkovat 😒

natama
14. led 2011

@olga777 diky 😉
@el267 ja prave uz taky cetla tech receptu vsude mozne kvanta. mam objednano v lekarne deci, tak by to melo stacit

renina66
14. led 2011

ty brdo mam uplne otekle nohy i ruce...udelaly se mi nejake bile flicky na nohach,nevite z ceho to je? 😝 vypada to jako koprivka

el267
14. led 2011

@renina66 tak to fakt netuším 😲

renina66
14. led 2011

@el267 to ja teda taky ne 😒 😝

hupcza
14. led 2011

@el267: no já to asi tak mám
u prvního porodu mi trvalo do vykouknutí ondry 31 hod., takže jsem neplašila, byla čirá, takže v klidu
sranda jen byla, že mi praskla v šatně u gyndaře a ten mě chtěl rovnou šoupnout do sanitky a do špitálu - jenže místního a ten bych já teda nedala ani velkou náhodou - to raději rodit někde na chodníku 🙂
no tak jsem zavolala mamce (manža nemoh, ten hlídal staršího a autosedačku jsme měla v autě já), ta mě jako vyzvedla k odvozu do špitálu, jela jsme domů, uvařila oběd, pak jsme se přemístili k ségře, kde měl počkat ondra, než přijede táta z porodky, tam jsem si dala nápoj a čekala .....takže do porodky jsme vyjížděli asi 13 hod po odtoku
sranda byla pak, když jsem odevzdávala papíry u gyndaře - sestřička - vy jste jim lhala, tu máte, že voda vám odtekla v 21 ...a já říkám - nelhala, já jim řekla, že v 9, ale oni se neptali jestli ráno nebo večer 😀 😀 😀

@natama: 1 dlc rycíňáku - velkého panáka slivovice (z té jsem teda byla solidně piclá, protože jsme byla těhu-kojící-těhu ...takže nezvyklá 🙂) a k tomu ten džus - prý by to mělo být tak 1:2, ale to bych nevypila, takže jsem do sebe nalila asi 3/4 litru ....receptík od duly, která s ním má údajně 100% úspěšnost ...i v porodce si z ní dělají srandu 😀
ad připravené - pochopila jsem to, že už se evidentně začíná něco dít, nejen to otravné poslíčkování dlouho před porodem - že to zkrátka nemá cenu ..že musí být nachystané porodní cesty i prcek

el267
14. led 2011

@hupcza no právě, všude slyším : po odtoku vody nejdéle do 2 hod jet do porodnice. Popravdě, já tohle zažila už v porodce a vše indukovaně 😝
mě kdyby rupla doma voda a byla bez bolestí asi bych jako druhorodička raději posečkala doma a jela bych až bych měla kontra častěji a pravidelně. Prostě bych chtěla být v klídku a pohodlí doma 😉
Pro mě ale scifi

medunka1
14. led 2011

@el267 souhlasim.. ale taky se mi asi o praskly vode muze jen zdat 🙂 hezky si to odnosime az do konce a pak do nas zase budou strkat sracky, co nepomahaj, jen te bolej a unavujou.. 😒

el267
14. led 2011

@medunka1 😔 😔 a to já právě nechci!
s tím ricinákem to máš blbí, že ho u vás neseženeš. Škoda, že nejde nahradit. Tak zkus ty nápoje, nechce se ti?
Ale já myslím, že ty to nebudeš potřebovat 😉 Psala jsi, že jsi už bez zátky, takže se něco u tebe chystá, ne?

hupcza
14. led 2011

@el267: já prvně jela - ale i tak později praskla mi asi ve 2-3 odpoledne a jeli jsme v 7 ....a kdybych věděla, co vím dneska, spala bych ještě doma ....přesně jak píšeš ..mámy mají intuici, takže když se cítí ok, proč ne

jinak na vyvolání porodu jsou údajně výborné i speciální aroma masáže

el267
14. led 2011

já mám už asi 2 hod MS bolesti, ani po vaně mě to nepřešlo. Tak jsem si řekla o sex a mm je unavenej 😠

@hupcza o těch aroma masážích jsem už někde četla a taky o nějakých akupunkt.bodech , ale na to si netroufám 😅
já u prvního porodu vím, že malá chtěla jít ven, prostě jsem to cítila. I pohyby měla divoký a cítila jsem jak mi tluče hlavičkou dole, jen chudinka neměla jít kudy. Vodu jsem měla zkalenou.

Někde jsem nedávno četla, že za celé těhu se vymění přes 800l plodovky. To jsem nechápala a zajímá mě kam se ztratí ta použitá 😀 musím se zeptat mojí PA

olga777
14. led 2011

@el267 ono se má jet do 2hod., kuli infekci, aby se nedostala k miminku, které prasknutím vody není chráněné. Pokud by měla ženská v děloze streptokoka (o čemž ani nemusí vědět, pokud jí gynek.neudělá výtěr), tak tim ohrožuje miminko na životě. V porodnici to vyřeší kapačkou s antibiotiky a nic se nestane.

hupcza
14. led 2011

@el267: manža je teda zlatíčko 😀
já bych taky ty masáže asi sama neriskla - u nás to dělají v http://www.pomadfm.cz/index.php?id=11&tema=tema1 ..třeba je i u vás něco podobného 😉

medunka1
14. led 2011

@el267 Ja nevim, jestli se chysta nebo ne.. ale na porod se necejtim ani trosku.. 😉
Kazdopadne ja nikam nespecham, takze at si da prcek klidne na cas.. 🙂 Vydrzela jsem vic jak osm mesicu nehoraznejch stavu, bolesti, depresi, kreci, bliti, dvou davek antibiotik, zapal plic, zanet stredniho ucha, pravidelnejch i nepravidelnejch kontrakci.. apod..
Vzhledem k tomu, ze je to moje posledni tehotenstvi, si to hodlam vyzrat az do konce a to se vsim vsudy.. 🙂 😝 Cert to vem.. 😀
Jinak pripravne piju svarenej zazvor se skorici a hrebickem.. (hnus fialovej).. 🤐 cipek mam celej rozblemclej a vymeklej.. tak snad to nebudu nosit do brezna 😝 😀

natama
14. led 2011

@hupcza ty brdoo, to je teda poradna davka 😀
@el267 to je teda spoluprace 😅

el267
14. led 2011

@hupcza díky za odkaz 😉 já už jsem něco podobného scháněla po netu i u nás, ale bohužel nenašla 😔
@medunka1 do března určitě ne 😀 Já ty kořeněný nápoje ještě nezkusila. Ale jeden čas, před těhu jsem si pravidelně dělala nápoj ze zázvoru, medu a citronu a ten mi teda chutnal 🙂
Mě taky mm říká od začátku tohoto těhu, at si ho užiju, že je poslední 😀...... vtipálek

el267
14. led 2011

@natama to je teda spolupráce 🙄 vžycky chce, když se mi to nehodí 😀
a ted když potřebuju já, tak je milostpán unavenej 😠 , ale na TV není 😒
Jinak jsem někde četla, myslím že mudr.Koucký o tom psal. Že aby sperma mělo účinek na vyvolání porodu jako tableta muselo by toho být jako od 10. chlapů. Tak to si fakt nedokážu představit 😀

olga777
14. led 2011

@medunka1 no potěš, to jsi si také pěkně užila. Mě naštěstí, ve srovnání s tebou, bylo jen pořádně blbě a to od rána do večera. A v podstatě to přetrvává do dnes, jen mi je jinak blbě 😅 Nechápu ženský, které o těhu mluví jako o něčem nádherném. No, snad to první. Ale to druhé sotva přežívám. Tak těhu zdar ať už to zdárně doklepem a vše ve zdraví přežijem.

el267
14. led 2011

Já taky obě těhotenství prožívám jinak. To první jsem nějak víc řešila. Ale to je normální. To druhé se snažím víc užívat 😉 Je pravda, že to druhé je víc náročnější, hlavně kvůli únavě z Eli.

medunka1
14. led 2011

@olga777 me blbe neni, pac beru denne dva az tri prasky na zaludek.. 😀
jinak bych asi blila 24/7 🙂

el267
14. led 2011

jinak oprava....tulení proběhlo.Dávala jsem zajímavější program jak TV. Ale bolesti už nemám 😀

maceek
14. led 2011

Věřím, že když je maminka i dítě připravené k porodu a VĚŘÍTE, že nápoj funguje, určitě zafunguje. Já jsem byla plně odhodlána jej vyzkoušet, ale příroda mě o cca 2 hodiny předběhla 😀 . Za to mi doma zbylo 250 ml ricinového oleje 😀.
V porodce mi radili, ať vyzkoušíme sexovat, bohužel, to vůbec nezabralo, ale moooc jsme se u toho nasmáli a pobavili.
@olga77 tak já jsem měla skutečně těhotenství bez sebemeších problémů, takže patřím mezi ty, které skutečně hlásají, že těhotenství bylo krásné, úžasné, nádherné, skvělé.... Pokud i to druhé bude také, tak už teď se na něj těším, i když je ještě moooc daleko 😀

medunka1
15. led 2011

@maceek Stastna to zena.. 🙂
Ja jsem dokonce nekolikrat behem tehotenstvi zahlasila, ze je to moje nejhorsi obdobi v zivote.. nemam problem s tim mit vic deti, ale tehotna uz byt nechci nikdy 🙂 Pro mne je to neuveritelne omezeni.. Telo se nastartuje na stav "tehotenstvi" a zacne si delat co chce.. proste svuj vlastni proces.. a ja jsem hotova z toho, ze do toho procesu nemuzu zasahnout a nejak to ovlivnit.. Nejdriv je ti spatne, delat se s tim nic neda.. zacnes mit nalady, deprese, bolesti, s tim se taky neda nic delat.. Ja prvni tehotenstvi treba probrecela od zacatku do konce.. "bezduvodne" 🙂 a neslo to zastavit..
Pak se pridaj ty krece.. miminko te nenecha v noci vyspat a vyndat si ho na par hodin spanku nemuzes) .. paleni zahy, otejkani koncetin.. to jsou vsechno veci, co mne omezujou.. a ja mam pak pocit, ze omezuju zbytek svyho okoli.. Nemuzeme vyrazit tam nebo onam, protoze nemuzu zrovna chodit.. nemuzu se zapojovat do stejnejch aktivit jako moje okoli, protoze jsem tehotna.. apod.
Ted mam dvouletyho raubire a mam pocit, ze svym stavem ho jenom omezuju.. Maminka nemuze jit skakat na trampoline, protoze by asi vyskakala ten velkej pupek co ma.. 😝 Nemuzeme utikat do parku, protoze utikani je to posledni co jsem schipna zvladnout.. apod..
Takze se jen valim jak velryba a modlim se, aby uz bylo tehotenstvi za mnou a ja mohla zase normalne fungovat.. 😀

olga777
15. led 2011

@medunka1 mluvíš mi z duše 🙂 Ale je fakt, že první těhotenství jsem začala mít problémy až ke konci (oteklost, karpální tunýlky apod...) jinak jsem si ho také pěkně užila a nijak jsem se neomezovala. Teď je to jiné, jak je člověku blbě od začátku a ten zápřah od prvního dětska má, tak už jsem dost často z toho nervní a říkám si, už abych to měla za sebou! Těším se až zase budu NORMÁLNÍ!! 😉

renina66
15. led 2011

To ja jsem 5 mesicu jen prozvracela a hubla:(trpela neuveritelnejma depresama ,ze me ten muj podvadi,ze je semnou jen skrz malou 😝 😉 6mesic mi asi tak nejak bylo nejlepe a ted ke koncu HRUZA,furt horko ,otekle nohy ,stres,natekle prsy,nemuzu spat ,mam problemy se zaludkem ...taky nepochopim ,kdyz nekdo rika ,ze je to nejkrasnejsi obdobi zivota 😒 Dalsi mimi bych chtela ,az za hodne ,hodne dlouho 😀 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru