Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

beisis
26. bře 2011

@mataharyy Křížové bolesti? Ha a je to tady tak jsem začla rodit já křížovejma bolestma 😀

mataharyy
26. bře 2011

@beisis no já doufám že je to tady, pač jestli mě budou záda bolet zbytečně budu fááákt naštvaná 😀

beisis
26. bře 2011

@mataharyy No jsem byla akorát na to naštvaná v porodnici, protože mi je nenatočili na monitor, tak mě poslali na pokoj, že nerodim. Po dvou hodinách ťapkání po chodbě a stahách po dvou minutách jsem si vydupala, že rodim 😀

mataharyy
26. bře 2011

@beisis A po jak dlouhé době jsi jela?? Já mám trochu strach že i když to ten ricin rozjede, tak že pak to zas přejde, tak razím že pojedu aš mi praskne voda, jenže u prvního mi jí propichovali až v porodnici a jestli jsem jak moje matka tak té nikdy nepraskla sama a to rodila pětkrát 😀

beisis
26. bře 2011

Já jsem jela až když jsem měla dlouhý ty kontrakce a když jsem je měla po pěti minutách pravidelně. A nepomáhala ani vana ani sprcha.. Ale tu bych ti doporučila protože ta ti to nakopne jestli to je ono.
No mě taky píchali vodu až v porodnici. Ale poslíčci ve sprše zmizí porod se v teplý vodě rozjede. Ale můžu ti říct, že v porodnici jsem slovo sprcha a pomůže naprosto nenáviděla. Mě to nepomohlo ani trošku 😀

mataharyy
26. bře 2011

@beisis Mě pomohla, já v ní i usla 😎 měla jsem prostě naprosto pohodovej první porod 😎 Jdu uklízet, po hodině od užití nic moc, až na tu pachuť a těch zad... Tak uvidíme, ještě se ozvu, zatím pááá 🙂

beisis
26. bře 2011

@mataharyy Tak snad ti úklid pomůže zatim ahoj 🙂

marinka
26. bře 2011

@mataharyy Hele, na vodu určitě nečekej, já jsem po riciňáku furt čekala a čekala, kontra pak byly asi po třech minutách, ale nebyly pravidelné a furt mi to přišlo snesitelné, a říkala jsem si, že pojedeme zbytečně brzo, navíc byla noc a pořád jsem si nebyla jistá, jestli nebudu babičku budit zbytečně (aby pohlídala starší holku) a nakonec jsme vyrazily, až když jsem po teplé sprše začala krvácet (asi zátka), jinak bych ještě čekala a malá se narodila hodinu po příjezdu do porodky, přijela jsem tam otevřená na 8 cm 😀 Takže kdybych nezačala krvácet, tak na stopro porodím doma 😅

mataharyy
26. bře 2011

@marinka 😀 😀 No já měla u prvního snesitelné kontrakce až do konce... 😎 A do porodnice jsem jela když jsem měla kontrakce po dvou minutách a jejich délka byla cca minuta 😀 a to jen proto že mě má vlastní matka hnusně vyhnala abych už jela, jináč bych zůstala doma a kdo ví asi bych rodila někde na dálnici u Berouna 😀 Jináč teda po dvou a půl hodinách se ještě ani nedostavil projímavej účinek, kontrakce nic moc, teda spíš nic, jen mám tvrdé břicho a při "rychlejším" pohybu se seknu... Tak nevím tchýni už se nevyhnu 😅 a teda fááákt jsem zvědavá jestli se to ještě rozjede nebo zas nic... Do té třetí by se mi zítra už moc nechtělo 😅
@beisis ani úklid nepomáhá... 🤐

mataharyy
26. bře 2011

Teda teď jak jsem si sedla tak malej začal dělat jiné salta, se asi rozhodl že projde břišní stěnou jako duch 😀

beisis
26. bře 2011

@mataharyy Asi pomůže tchýně hele 😀

majdula
26. bře 2011

Hoj rodicky,
mam dotaz, v dohledne dobe uvazuju o koktejliku (minule jsem prenasela, vyvolavalo se a skoncilo to cisarem, tentokrat uz me nenechaji ani prenaset a vyvolavat taky nechcou a ja zas nechcu cisare 😅 takze by bylo zahodno porodit do terminu...)
a chci se vas zeptat, MUSI se tam davat ta koralka?

Totiz, ja furt jeste starsiho kojim a po spatne zkusenosti, kdy jsem si jednou dala trosilinku bilyho vina a prcek se pak straslive zeblil, nechci uz riskovat chlast pri kojeni...

Ma tam ten panak nejaky opodstatneni, nebo staci ricinak s dzusem/kompotem?

mona12071
26. bře 2011

@majdula staci ricinak ja som si nedavala panaka a porodila som do 2 hodin no teda prislo to na mna

mataharyy
26. bře 2011

@majdula tak to netuším, ale spíš asi bych řekla že tam je aby to přetlouklo tu chuť toho oleje 😕
@beisis tak tchýně je pryč a stále nic, já už nevím co by... Nějaký další nápad?? 😅 Začínám mít hrůzu z toho že to do pondělí nestihnu 🙄

beisis
26. bře 2011

@mataharyy Vyndat ho? Ne už nevím selhalo tak nějak všechno bych řekla. Prostě se mimču ven nechce a nepohne snim prej nic 😀 Masírovat břicho dolu aby mimčo pochopilo, že má jít ven? Kdybych věděla, jak se to dělá a jak to nejrychlejš funguje, tak si takhle vyndám i to druhý mimčo za chvilku 😀 . Jedině oxitocín v domácí podobě to prý taky spouští porod.

mataharyy
26. bře 2011

@beisis vyndat bych ho chtěla, ale jak si tam nedosáhnu 😀 😀 No to je to kořeněnej nápoj neklapnul, teď nemám ani ten sporýš, či co to je za blevajz, sice tu mám ještě na dvě dávky ricinu, ale že bych chtěla dvě za den, to teda ne... Jak oxitocín v domácí podobě??? Jako myslíš dopravu přírodních prostaglandinů? 😕 😀 Taky minule nezabralo... Už jsem v koncích, já ho sice chápu že se mu ven nechce, ale však ty doktoři ho ven vytáhnou a to teda myslím mnohem horšíma způsobama, tak do háje jak mu to mám objasnit že je v zájmu nás obou aby do pondělí byl už venku?? 😕 😀 😀 😎

eriana
26. bře 2011

@beisis Kéž by se mu chtělo na svět samo 😉 I když teď nám finišuje přestavba baráku, budou dělat ještě hodně velkej bordel, čeká mě dost práce s úklidem, tak to by ho mohlo vyhnat ven 😀
@mataharyy Tak to vypadá opravdu nadějně... Jsi se sama vyšetřila? 😀

A já mám na letáku z porodky taky pokyny, že přijet, když jsou stahy pravidelně po 5minutách, nebo když praskne voda, nebo začnu krvácet. Teplá voda či sprcha by to měla rozjet, taky pravda. A že jsem vloni nemohla sprchu a míč ani vidět, to je taky pravda 😀 Vůbec mi to nepomáhalo, ba naopak mě to akorát štvalo.

mataharyy
26. bře 2011

@eriana No tak jsem zkoumala, hlenová zátka je jasná tu poznáš snadno, no a to že jsem otevřenější než jsem byla jsem taky poznala snadno, pač jsem otevřená jak vrata do stáje 😀 😀 To fakt, po pěti minutách, tak to už jsem s prvním měla zpoždění 😎 😀 😀

beisis
26. bře 2011

@mataharyy Ne prý to ženský tělo produkuje samo třeba při tření bradavek. Takže zaúkoluj muže ať ti pořádně tře bradavky. A vzniká při orgasmu a při sexu jako takovým. Aspoň co jsem se dočetla. Samozřejmě v nemocnici ti to dávaj v kapačce přímo do žíly.

beisis
26. bře 2011

Tady to píšou celkem jasně Faktory zvyšující tvorbu oxytocinu:

rozšíření pochvy

stimulace klitorisu

tlak na děložní hrdlo za přítomnosti prostaglandinů, který zvyšuje citlivost děložního hrdla na oxytocin

roztažení svalů pánevního dna ve druhé době porodní

napětí hráze při prořezávání hlavičky

stimulace bradavek

líbání, milostný kontakt s partnerem

helcenka
26. bře 2011

@mataharyy - zkus teplou koupel spojenou s masáží bradavek - 2-3 minuty třeme silně bradavky a pak 2-3 přestávka - to opakujeme do celkového trvání cca půl hodiny - to jsem taky vyčetla, prý by se mělo vyplavit do těla hodně oxytoxinu a rozjet porod, pokud je tělo připravený. 😀
Jinak já u Kubíka měla jenom křížové bolesti, kontrakce do břicha vůbec neznám.

evaviki
26. bře 2011

@majdula panak ma opodstatnenie, takze by som ho tam dala.. ked som chodila na predporodny kurz, tak PA povedala, ze bez panaka je to viac menej zbytocne, tusim to ma roztiahnut cievy, alebo nieco podobne, uz si to nepamatam.. viem, ze sa na tom bavila, ze si zeny nechcu dat panaka, ale ked vypiju pocas tehu 1-2 deci vina, tak to im nevadi.. 😀

beisis
26. bře 2011

@evaviki mě to bylo ke konci už více méně jedno. Aby mimčo šlo ven tak jsem si dávala i sklenici červenýho vína v teplé lázni a fakt jsem vyzkoušela všechno možný stim, že něco přeci vyjít musí 🙂

evaviki
26. bře 2011

@beisis to verim 😀DD ja som ho teda neskusala, ale cca v siestom mesiaci som si dala rychly jablkovy kompot, kde bolo moooc hrebicku a skorice.. no blba, myslela som, ze porodim.. 😀

beisis
26. bře 2011

@evaviki Já mám zrovna nějakou jablečnou mánii od rána už jsem měla asi deset jablek, jestli to takhle půjde dál snim kilo denně 😒

evaviki
26. bře 2011

@beisis jablka su zdrave, kludne jedz 😀 telo si povie, co potrebuje.. akurat si k tomu nedaj hrebicky a skoricu 😀

beisis
26. bře 2011

@evaviki Já strašně trpim na pálení žáhy, takže to bych si opravdu nedala :D.

eriana
26. bře 2011

@mataharyy No jo, tak že odešla zátka jsem taky poznala, ale že jsem zavřená a dva západy, toho jsem se teda nedohledala 😀
@beisis taky koukám, netušila jsem, že tohle všechno produkuje oxytocin, myslela jsem, že jen mimi umí dát tenhle povel...

Taky jsem se vloni válela v horký vodě se sklenkou červenýho, případně sklenkou kořeněnýho nápoje a prd mi to pomohlo 😖 Od včera piju litr maliníku denně, tak schválně, jestli se bude konat zázrak 😅

mataharyy
26. bře 2011

Tak jsem si došla i na ty tři decky červeného a nic, já už jsem fáááákt zoufalá 🙄
@beisis Tak to asi půjdu s flaškou vína sexovat do vany, jináč to nevidím... Jen při velikosti naší vany to teda ani tak nevidím 😀
@helcenka Moje tělo je připravený, ale mám dojem že mládě se drží za žebra a dělá nenene 😀
@eriana No tak nevím, ale vím jak velkou jsem měla díru včera a jak dnes (nějak hloubkově jsem to nezkoumala) a dnes teda větší 😀

veronika.h
26. bře 2011

@mataharyy čau, ty tu ještě strašíš???? 🙂 🙂 🙂 . To budete mít nějakýho mamánka, když se mu od tebe tak nechce 😀. Abys to pak stihla do porodky, když už jsi tak otevřená 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru