Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

berule
2. čer 2011

Ahojky, kde bych našla návod na ten nápoj. Přemýšlím jestli do toho jít nebo ne 🙂

weryss
2. čer 2011

Dneska ve 12.00 jsem nápoj vypila a nic ☹ ale vůbec nic, trochu mě zabublalo v bříšku, ale nic nepřišlo. Tak uvidím třeba příští týden.
@saminomimino Moc vám gratuluju, že to vyšlo a mělas aspoň rychlej porod?

weryss
2. čer 2011

@berule Já jsem si dala 50ml riciňáku, panáka vodky, 3dcl džusu. Vypít se to dalo, ale pak jsem to ještě aspoň dvě hoďky cítila v žaludku a trochu se mě dělalo špatně 😖 , ale udržela jsem to 🙂

saminomimino
2. čer 2011

@weryss aji jo,sice mi ustali asi po 3-4 hod kontrakce ale po zavedení tablety byla malá za 2.5 hod na světě,ale ta bolest,no děs běs,malá se hrozně tlačila ven a já se nestíhala otvírat,takže masakr ale na druhou kontrakci byla venku...

saminomimino
2. čer 2011

@weryss teda ty sis dala nářez,já měla malý panák oleje malý panák slivky a 3dcl džusu 😉

ssaara
2. čer 2011

@weryss - třeba fakt mimčo ještě není přichystané....mně hlavička sestoupila až dolů teprve tento týden,před tím byla ještě dost vysoko,to by mi nápoj taky nepomohl. A koukám,že máš termín až týden po mě,tak třeba je na to ještě čas 😉

berule
3. čer 2011

@weryss No nevím, jestli bych to v sobě udržela 😉 Já asi ještě počkám, přece jen mám do termínu 14 dní. A kam chvátáš ty, taky máš ještě čas.

weryss
3. čer 2011

Chtěla jsem to vyzkoušet, jestli se se to aspoň nepohne a já se líp nenachystám. Nečekala jsem, že porodím 🙂 jen tomu trošku pomůžu.....a já se z toho ani nepo.....
@saminomimino Po tabletě je to vždycky masakr, mě tabletou vyvolávali dvakrát a byl to mazec. Bolesti silný po dvou minutách, myslela jsem že bude po mě.

saminomimino
3. čer 2011

@weryss jj,dávali mi prostin,nebylo to prý úplně na vyvolání jen na podporu kontrakcí či co,no zabralo to za 10 min a od té doby to byla jízda,hrůza 😔

saminomimino
3. čer 2011

@weryss jj ono to pomůže nachystat se a třeba to příjde aspoň v termínu 😉

luc.ija
4. čer 2011

Ahoj holky,chci se optat na váš názor.Mám za sebou jeden císařský řez kvůli vysokému tlaku-je fakt,že jsem v prvním těhu celkem prděla na řádnou životosprávu a cpala se vším možným,nabrala jsem nakonec 25 kilo a malý měl 3900 g,cukrovku jsem neměla.Teď těhu cukrovku mám,utz ve 20 týdnu mimi o týden a něco větší,ve 29 cca 2 kila,ve 32 větší o měsíc 😨 Chodím do diabetologické poradny,výsledky vždycky v pořádku,bez glukoměru,mám jen dietku.Malej prý bude mít v termínu přes 4 kila,takže druhý císař mě nemine a já si tak moc přála porodit normálně,pak už nebudu mít šanci po 2 císaři...Momentálně mám nahoře od začátku těhu 1 kilo,tlak úplně výstavní.Kdy nejdříve bych podle vás mohla koktejl vyzkoušet?Nebo radši nezkoušet a smířit se s dalším císařem?Na porod to podle doktora vůbec nevypadá.Jen mi sem tam pekelně tvrdne břicho a mám bolesti v podbřišku,ale to je v tomhle týdnu normální.Máme s přítelem denně styk,sem tam si dáme svařáček,popíjím maliník-i když ten mi porod nerozproudí 😀 chodíme na delší procházky...Jsem momentálně v 36 týdnu.

sussanah
4. čer 2011

@luc.ija osobne bych do toho pred ukoncenym 39tt nesla, ale to uz asi budes mit termin na CS. Taky ono to neni zarucene, je to hodne i o pripravenosti mimca a tebe. Takze pokud nebudes pripravena, tak te to akorat kvalitne procisti 😉

weryss
6. čer 2011

Tak já hlásím, že pořád nic, chodím na dlouhý procházky, nohy mám oteklý jako prase 🙂, v noci nespím a už mě to dost nebaví 😠 ...............teď jsem si postěžovala a ulevilo se mě 🙂
A jak jste na tom vy, co ste ještě neporodily? Kdo bude zkoušet v nejbližší době nápoj? Já jdu zase ve středu k dr., tak uvidím co mi řekne a ke konci týdne ho zase zkusím- třeba se z něho tentokrát aspoň pos..... 🙂

berule
6. čer 2011

@weryss Ahoj, já teda taky nic, dokonce žádné tlaky ani poslíčky nemám, na procházky nechodím, ale makám každý den na zahrádce. Nohy mám taky nateklý, ale v noci chrním jak belina a ještě bych zvládla usnout i přes den 🙂 . Do poradny jdu až v pátek, tak jsem taky zvědavá jak dopadnu, naposledy mi dr. řekla, že mám pěkný nález na porodních cestách.....ale jak je vidět, asi to nestačí 😉

carodkaa
6. čer 2011

Ahoj holky já mám už týden hrozný poslíčky,na monitoru kontrakce jak kdybych rodila,nespim kvůli tomu už bych to měla ráda za sebou,z přenášení mám hrůzu minule jsem 18 dní přenášela a nikdy více!!Právě jsem muže poslala pro ingredience na nápoj a zkusim to,CS mám 5,otevřená jsem skoro na 2 prsty tak třeba si malá dá říct 😝 😉

weryss
6. čer 2011

@carodkaa Ty se máš,že se aspoň něco děje,to by ti mohl nápoj zabrat! Přeju hodně štěstí! určitě napiš jestli se něco bude dít 😉
Já taky vždycky přenáším, uvidím ve středu co mi řekne dr.

carodkaa
6. čer 2011

@weryss tak už to mám v sobě,vypít se to dalo v pohodě 😉 ,břicho mi tvrdne pořádně,bolí mně podbřišek ale to už 2 týdny,tak jsem zvědavá jestli se bude dít něco víc 😎 kdyžtak dám vědět

weryss
6. čer 2011

@carodkaa tak co, jak se cítíš? zabralo to?

weryss
6. čer 2011

@dropsy A co ty, jakej byl porod?

carodkaa
6. čer 2011

@weryss joo to kdybych věděla pěkně mně to prohnalo a kontrakce mám po cca 4 minutách tak uvidíme,pokud se zítra neobjevim tak jsme jeli 🙂

weryss
7. čer 2011

@carodkaa asi nápoj zabral. 🙂

carodkaa
7. čer 2011

@weryss kdepak jem tu ,ale teda kontrakce jsem měla ještě ve 3:30 takový že jsme málem jeli,ale nakonec jsem to zaspala 😠

weryss
7. čer 2011

@carodkaa to je škoda, myslela jsem, že už to máš zasebou. Hold asi není kam spíchat, termín je až příští týden ☹

carodkaa
7. čer 2011

@weryss jj,vždyť jo ale myslim,že jí to popohnalo 😉 🙂

weryss
8. čer 2011

Dnešní kontrola nic moc, čípek jen trochu zkrácený, otevřená na prst. Nic zvláštního, tak nevím, asi počkám aspoň do víkendu a pak to třeba zkusím znovu.

carodkaa
8. čer 2011

@weryss ono je to v zásadě jedno jaký máš nález když se mimču chceš můžeš být úplně zavřená a mít to za pár hodin za sebou 😉 🙂 😵 já si řikám že si ten pupík musim ještě užít 😎

hathor86
10. čer 2011

Jo holky, tak cajicek jsem vyzkousela, a ktera stojite o cisare, tak pekne bumbejte cajicek ze skorice a hrebicku... ja to stridala s malinikem, pak mi nakapali oxytoxyn(bylinarka mi az pak rekla ze se to nesmi kombinovat!) a pruser byl na svete... to uz snad radeji tu vyvolavacku.... i kdyz myslim, ze ten ricinovy olej je rychlejsi a funguje na jine bazi nez caj... caj je na kontrakce, ricinovy olej rozhybe streva a to pak vyvola porod... radeji asi olej nez ten caj, to uz bych podruhy nikdy neudelala... ja ted radeji uz nic zkouset nebudu, po cisaru uz se bojim, aby vydrzela jizva... jinak bych olej zkusila...

weryss
10. čer 2011

@hathor86 nevím přesně co jsi měla za komplikace, ale já si nemyslím, že by čaje a koření mohl tak moc ovlivnit průběh produ, aby bylinky zavinily císař.

beisis
10. čer 2011

Tak mi dneska PA řekla ať začnu popíjet maliník, že prý to k ničemu nepomáhá, ale má hodně vitamínů, tak mě to rozesmálo, když si vezmu, jak všude píší, že se má pít hlavně před porodem.

karol84
10. čer 2011

@hathor86 proč by konkrétně skořice a hřebíček měli vést k císařskému řezu? a kapačka s oxytocynem je vyvolávání, ne?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru