Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

kabatek
24. led 2012

Ahoj všem,
Tak jsem vcera vecer mela prvni Huhu koktejl (tak jsem si to pracovne pojmenovala), chtela jsem uz potomecka vyhnat, kdyz je tak velka holcicka,
No nakonec me to ani neprohnalo, zitra to zkusim zopakovat, jinak ve ctvrtek poradna o indukci. nejhorsi je ze i vyvolany porod beru, mam strach ze miminko pres 4 kila nemuzu zvladnout.

takze jen pro jistotu
25 ml ricinoveho oleje - pul lahvicky
stejne tolik slivovice
dolit do pullitru merunkovym dzusem
je to tak?

petja
autor
24. led 2012

@kabatek čauky,huhu koktejl už to nazval můj kamarád,od jehož ženy ke mně tehdy recept na nápoj dorazil,ale té slivovice pouze hlt!

petja
autor
24. led 2012

@kaleilah Tak ti moc přeju ať se porod rozjede!!!

kabatek
24. led 2012

@petja UFF slivovice tedy klidne min, co jsem tehotna, tak mi smrdi... manzel se vraci domu, mozna zkusim druhe kolo uz dnes 🙂

to by bylo aby to nedopadlo

eniciatko
26. led 2012

Ahojky, tak ricinový olej jsem sehnala.... až se k nápoji odhodlám , dodám info 🙂

eniciatko
27. led 2012

@anyzz tak to Ti tiše závidím 🙂 taky bych si to tak přála 🙂

anyzz
27. led 2012

@eniciatko 🙂 Hodně holčin píše,že měly po nápooji porod rychlejší,tak to asi vážně funguje 🙂) Mužíčkovi dokonce paní magistra v lékárně nabízela celou litrovku toho ricinového oleje 🙂 🙂 🙂

eniciatko
27. led 2012

@anyzz chci vydržet do pondělka, to mám kontrolu... a pak bych ho vyzkoušela 🙂 mě ho v lékárně nechtěli prodat, ale sehnala jsem ho, tak uvidíme 🙂
Neměla bych mimi přenášet, mám úzkou panev a zatím to vypadá, že kdybych rodila kolem termínu, tak mě nechají přirozeně...tak bych to když tak zkusila urychlit 😎 jak už psaly holky, že pokud tělo není připravené, tak to nic neudělá 🙂

kabatek
27. led 2012

@petja tak probehl i druhy pokus a nic. teda ja jsem se tentokrat probehla slusne ale s holcickou to ani nehlo. takze v pondeli na indukci

petoska
27. led 2012

@kabatek
@eniciatko
@petja
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/vypuzova...
holky, tento recept na vyvolání mám od kamarádky, je to něco na způsob ricínového nápoje, ale bez ricínového oleje 🙂

eniciatko
28. led 2012

@kabatek ta se v bříšku drží.... 🤐

@petoska no ono to bude asi něco podobného - resp. dá se očekávat podobný účinek 🙂, nějaké zkušenosti s ním?

petoska
28. led 2012

@eniciatko já zatím ne -🙂 ale prý ,,zaručeně,, funguje 🙂 vím zatím o 2 známých co ho vypily a druhý den rodily...

anyzz
28. led 2012

@eniciatko Jo jo,přesně tak,jestli mimčo není připravené,tak to s Tebou asi nic moc neudělá. Tak držím palečky 🙂

eniciatko
28. led 2012

@anyzz děkuji, dám pak vědět...🙂

petja
autor
28. led 2012

@kabatek Tak ještě máš celej zítřek,přeju ať se to rozběhne samo!!!

zdeniii
1. únor 2012

@kabatek RICINOVÝ KOKTEJL (recept z knihy Zdravé těhotenství přirozený porod od I.S.)
ricinový olej 20-30ml
sklenice meruňkového džusu
hlt čiré hořalky nebo malý panák, možno použít whisky nebo šampaňské
- všechno smíchat dohromady a vypít

Cituji přímo Ingeborg Stadelmann:
Je důležité aby tam ten alkohol byl, protože jinak se olej v džusu nerozpustí. Meruňkový džus je důležitý, jinak totiž hrozí ztráta draslíku, která by mohla způsobit protržení amniového vaku. Vypije-li se dostatečné množství džusu a nepřekročí se dávka ricinového oleje, má koktejl spíše mírný projímací efekt. Během tří až šesti hodin se téměř vždy dostaví porodní bolesti.
Koktejl působí zejména večer, protože v noci pracuje parasympatikus, který podporuje stahy.
Pokud ricinový koktejl nezabírá, musí vycházet z toho, že se zatím dítě prostě narodit nechce.

eniciatko
2. únor 2012

Holky tak ja se nakonec k nápoju nedostala, maličký si to sám rozmyslel dřív, že chce z bříška ven 🙂

petoska
2. únor 2012

@eniciatko gratuluju, to se máš 🙂

petja
autor
2. únor 2012

@eniciatko gratuluju! Jak se máte?

eniciatko
2. únor 2012

@petja děkuji moc, včera nás pustili z porodnice, takže doma už fajn, jen to chce si najít asi trošku systém s miminkem 🙂

zdeniii
3. únor 2012

@eniciatko veliká gratulace! Tak se hezky zžívejte 😵

kaleilah
3. únor 2012

ahoj holky, už čtvrtý den piju čaj ze sporýše, dělala jsem i klasický skořicový čaj podle Stadelmann - skořice, zázvor, hřebíček, sporýš a nezabírá nic . Dokonce ani ricinovej koktejl, ten jsem dávala podruhý včera, v noci kontrakce od půl jedenáctý do půl druhý, krásně sílily i po vaně, pěkně po 3 minutách a pak najednou po 6,210 min a pak ustaly úplně. Před týdnem jsem dávala riciňák taky a stejnej průběh... kontrakce a pak najednou ustaly. Ani průjem jsem neměla,nic... po tomhle čaji - dávám už jen sporýš, občas se skořicí mám akorát silnější tvrdnutí. Dneska jsem podle utz 41+0, zítra jdu do nemocnice na vyvolání

petja
autor
3. únor 2012

@kaleilah jé ty jsi ještě 2v1 já už myslela že jsi po porodu 😕

kaleilah
3. únor 2012

@petja bohužel... je to nějaký naprd tohle těhotenství. Od začátku všechno blbě 😒

zdeniii
3. únor 2012

@kaleilah moc držím palečky aby šlo všechno hhladce at už miminko vyleze samo nebo se mu pomůže...

petja
autor
3. únor 2012

@kaleilah tak eště zkus akupres body na vyvolání

https://www.youtube.com/watch?v=XslrVa3EgFo


masáž bradavek
esli nejsi nějak bloklá,když to těhu vnímáš nebo probíhá spíš složitěji...
držím pěsti!!!

maky_maky
6. únor 2012

ahojky holky potřebuji hodně poradit, dnes jsem už 38+0 od 26 tt mě straší předčasným porodem, minulý týden na poradně měla malá 3100 a 48 cm takže váhově je to už o.k. cítím, že jsem dole naproto připravená, jen tomu trošku pomoci, sex zabýrá hezky vana taky jen to nikdy nedojde do pravidlných kontrakcí, co si myslíte, můžu už zkusit koktejl, docela hodně tomu věřím, maliník piju taky a občas i lněné semínko si zaslizuju!!! 😀 co si otom myslíte???poraďte!

maky_maky
6. únor 2012

tak jsem ho do sebe kopla tak uvidíme!!!

beisis
6. únor 2012

@maky_maky Zkusit to můžeš pokud miminko nebude připravené, tak ti to stejně nepomůže 🙂

maky_maky
6. únor 2012

@beisis jojo to vím, mám to nastudované, ale mám taknějaký zvláštní pocit už dva dny že by chtěla ven ale že tomu musím nějak pomoci nevím nějakej vnitřní pocit nebo co???

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru