Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

lucinkaxxx
5. zář 2014

Tak to vypadá, že @petriisek možná jeli do porodnice. Tak až se tu ukážeš, dej vědět jak jsi na tom 🙂

petriisek
6. zář 2014

@lucinkaxxx Dobré ranko, bohužel nejeli :( Je fakt, že tentokrát jsem se aspoň pročistila, takže průjem přišel....ještě aj ráno, ale teď už je zase klid. No to jsem z toho jelen :-/

lucinkaxxx
6. zář 2014

@petriisek uvidíš, třeba ještě něco přijde během víkendu 🙂 Já jsem taky furt jak na trní a to ještě ani nepřenáším...🙂 Dneska je nádherně, tak peru ještě rychle co se dá, starší syn je na turnaji dopoledne, tak mám na to klid....ale klidně, až si to večer vyžehlím, tak bych už i jela...

verusky
6. zář 2014

@petriisek to je tedy s podivem, ale cvrckovi se asi nechce, jeste neni ten cas nebo je neco jinak, nikdy nevime, co k cemu je dobre. drzim palecky.

petriisek
7. zář 2014

Tak dneska v noci mi odtekla hlenová zátka. Měla jsem takovou radost. Nicméně od rána dělám zase všechno možný i nemožný, aby se porod rozběhl a nic :( Tudíž za tři hodiny nastupuju na preindukci ☹

lucinkaxxx
7. zář 2014

@petriisek Ahojky, čtu to až teď, budu na vás myslet, ať vše dobře dopadne a brzy držíš prcka v náručí 🙂 Dej pak vědět.

lucinkaxxx
8. zář 2014

Tak objednáno 😀 http://telove-oleje.heureka.cz/saloos-ricinovy-... Holky fakt do toho nejdete ve středu žádná se mnou? Chci to vypít kolem 16.00, ale samotné se mi do toho teda nechce...brala bych parťačku na podporování se 🙂

zaame
9. zář 2014

já jestli nic tak nejdříve až kolem 20., ale jelikož jsem loni přenášela dosti dlouho, tak to vypadá opět podobně a ráda bych tentokrát bez toho příšerně zdlouhavého a nepříjemného vyvolávání..je tu někdo kolem tohoto data🙂

dominika911
9. zář 2014

@lucinkaxxx. ahoj, ja do toho idem....kedy si mala termin🙂

lucinkaxxx
9. zář 2014

@dominika911 termín mám až 17.9., ale předčasně mi zestárla placenta, takže hrozí vyvoláváním, nenechají mě přenášet. Navíc zítra si naši odvezou prvního syna na dovču, takže dopoledne bych měla jet ještě na gyn na kontrolu, pak jsem si říkala že uklidím, vyperu, ať je tu vše ok a kolem 16.00-17.00 to chci polknout, přes noc to prý nejlépe zabírá🙂 Super, že ses ozvala, kdy to chceš vypít ty? 🙂

dominika911
10. zář 2014

@lucinkaxxx asiaz zajtra rano,lebo ja som ricinak nezohnala

dominika911
10. zář 2014

@lucinkaxxx prave prisiel muz s ricinovym olejom🙂 mam normalne strach a aj sa tesim🙂 kolko si davas?

lucinkaxxx
10. zář 2014

@dominika911 ahoj, já jdu do toho až zítra, nemám džus ☹ a hlavně do rána jsem poslíkovala, ale jakože fest, tak jsem úplně hotová z nespaní 😒 dnes bych to asi neodrodila...chci se v klidu vyspat a někdy dopo to zítra lupnu. 25ml oleje, půl panáku vodky a do trojky džusu. průběžně informuj, co to s tebou dělá 🙂

lucinkaxxx
10. zář 2014

@dominika911 jo a taky se bojím 🙂 věřím tomu, ale bojím se 🙂 včera jak jsem myslela že pojedu, tak jsem měla pěkně nahnáno 🙂

dominika911
10. zář 2014

@lucinkaxxx tak ja som si to dala a co ty?

dominika911
10. zář 2014

@lucinkaxxx muz bol nedockavy.....mala som problem s takym objemom vypila som asi 2,5dc, najviac mi vadil ten alkohol,kazdym sustom,asi by som nabuduce lupla panak samotny. Rozmixovala som si marhulovy kompot. Oleja som si dala tak 50ml. Je to vela ci malo? Zatial sa nic nedeje....dobalujem tasku. Hadam to na mna pride.

lucinkaxxx
10. zář 2014

@dominika911 Ty jo, tak to jsi hrdinka, takhle sama 🙂 no píšou většinou kolem 25 ml oleje, ale byly tu baby co daly i těch padesát. Přinejhorším se z toho parádně pos..eš 🙂

dominika911
10. zář 2014

@lucinkaxxx uz som sa zlakla,ze sa otravim. Dakujem za upresnenie. Nuz zatial sa nic nedeje,ani ma len neprehnalo. Strasne som vyhladla,tak som si dala slaninu🙂

lucinkaxxx
10. zář 2014

@dominika911 nene, to se neotrávíš, neboj 🙂
nepsala jsi už pak, tak snad to zabralo a už držíš mimíska v náručí 🙂 dej vědět

lucinkaxxx
13. zář 2014

Ahoj holky 🙂 Tak v 18.07 jsem se konečně odhodlala a lektvárek vypila 🙂 Těším se co to se mnou udělá, ale zároveň se i trošku bojím, tak uvidíme 🙂

lucinkaxxx
13. zář 2014

Po necelých 4hodinách hlásím, že nic, jen mi trošku ztvrdlo břicho ☹ Ani na záchod jsem si nedošla ☹

ireland82
15. zář 2014

Ahoj holky, nedá mi to abych nenapsala svou zkušenost. Je to sice už rok a pět měsíců, co to zabralo 😀 ale vypila jsem lektvar 8.4. kolem 8 hodiny večír a o půl dvanácté odešla hlenová zátka a začaly kontrakce. 9.4. 23:40 po dlooouhatananském porodu se mi narodil můj synáček. Takže u mě zabralo 🙂

dominika911
15. zář 2014

@lucinkaxxx verim,ze ti to zabere,ak nepises,asi uz zabralo🙂

mne to zabralo. O 22:30prehanky burky, o 0:30 kontrakcie kazdych 5 minut. Hodinu na to mi praskla voda a isli sme do Vyskova, cesta vyse hodiny. Prichod pred 3 rano a kontrakcie stale kratsie a kratsie. Dcerenka sa nam narodila o 5:15. bola to rychlovka, krasne,presne podla mojich predstav. Napisat. som ti uz nestihla.
Velmi sa z toho tesim🙂🙂🙂🙂

lucinkaxxx
16. zář 2014

@dominika911 Moc gratuluji k holčičce, ať vám dělá jenom radost 🙂 Já stále tvrdnu doma 2v1, nicméně dnes od rána mi přijde, že mi začala pomaloučku odtékat plodovka, tak uvidím a večer kdyžtak pojedu 🙂 Takže mě ricinák nezabral porod vyvolat, ale budu doufat, že mi jako mnohým tady pomohl nechystat tělo k porodu. Jak budu mít po všem, napíšu jak to probíhalo. A ty si užívej maličké a sluníčka, hlásí, že by mělo být krásně, tak si to holky společně užívejte 🙂 pa a měj se krásně

dominika911
16. zář 2014

@lucinkaxxx. drzim ti palceky🙂 budem na teba mysliet🙂
Dakujem, uzivam si ju, je to neskutocny pokladik. Hoci mam aj synceka a. je velmi zivy, tak si ju neviem na 100% vychutnat🙂 Ale uz sa tesim na kocikovanie🙂

ireland82
17. zář 2014

@dominika911 další pozitivní zkušenost a jaká rychlovka, to je príma 🙂

lucinkaxxx
17. zář 2014

Tak já jsem dnes po kontrole u doktora. Dnes je termín a zatím to na porod nevypadá ☹ Zítra se mám jet domluvit už přímo do porodnice na dalším postupu, tak jsem na to zvědavá, co si na mě přichystají ☹

pavlahanus
18. zář 2014

Ahoj holky tak já si dnes na radu dr dala nápoj. Vypila jsem ho v 8 ráno a jediný zatim co se mnou je děje že jsem natlakovaná jak bojler. 😎 No pokud nic tak zítra mě čeká krev. No jinak si to zase zopakuju a tentokrát zkusim ten měruňkový kompot než ten pomo džus. Odpoledne chci jít pro syna do školky, ale mám strach abych se někde ne po ... 🤐 i když touhle očistou trpím už od soboty tak už asi nebude co 😀 Do 35tt jsem musela jen ležet chystala se ven a teď prostě nic. Lenoška jedna 😉

lucinkaxxx
18. zář 2014

@pavlahanus Tak jak to vypadá? 🙂 Zabralo? Já pokud do zítra nic, tak dám pokud číslo dvě 🙂

ijanka.k
19. zář 2014

Ahoj holky, dneska jsem narazila na tuto diskuzi a hodí se, protože bych potřebovala dnes porodit. Asi začnu masáží bradavek a kořeněným lektvarem. Ten olej totiž dneska na poslední chvíli asi neseženu. Včera jsem dělala velký úklid, mytí oken, horkou vanu, skákání na míči a sex a NIC. ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru