Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

nedbalinka
19. zář 2014

ahoj holky, napoj jsem vypila v roce 2011 a zabral, nekdy v 39. tydnu. nyni jsem 40 tyden, zitra zacinam 41. napoj jsem vypila dnes rano, asi 20ml ricinaku z lekarny / v lekarnach odlejou, mivaji, takze problem sehnat nebyva, spis poslat kamosku nebo manzela neb tehulce neprodaj....dala jsem merunky z kompotu a stavu smichala s oleje a nalila do toho trosku ginu. to bylo asi v 8. zatim jen tvrdnuti bricha a 2x jsem byla na wc...tak uvidime... drzte palce.

lucinkaxxx
19. zář 2014

@nedbalinka Pamatuju si tě z diskuze, když jsem ji pročítala celou, že už ti zafungoval, tak snad i dnes 🙂 Já do toho taky dnes jdu, už podruhé, minulý pátek nezabralo, ale pít budu až kolem 5 odpoledne 🙂 Ta dávej průběžně vědět, tak to vypadá 🙂

nedbalinka
19. zář 2014

@lucinkaxxx 🙂 vážně jsi ten můj příspěvek našla ? 🙂 u mě žádný velký progres, bohužel tentokrát asi nic. byla jsem několikrát na wc, asi od půl jedné tvrdnutí břicha a kontrakce, teď večer už spíš jen tvrdnutí břicha...jako uplně to neustálo, to ne, třeba se to může ještě rozhýbat. každopádně takový fičák, jako to byl poprvé, to nebyl. Držím Ti palce, aby Ti to zabralo, nemotala se hlava, a šlo to rychle... budu se těšit, že napíšeš! 🙂

lucinkaxxx
20. zář 2014

@nedbalinka Ahoj,tak včera jsem ho nakonec nevypila, protože nebyl alkohol, doveze mi kamarádka dnes ve 3 🙂 Tak snad už dnes zabere. Celou noc jsem zase poslíkovala, tak už by mohlo. Ty jsi už nenapsala, tak snad zabralo 🙂

nedbalinka
20. zář 2014

@lucinkaxxx ahoj, doma jsme měli výpadek internetu, takže až nyní jsem online. bohužel nic. do večera bylo tvrdnutí a nějaké kontrakce, ale pak jsem usnula a spala až do rána. takže nic. dnes mám TP :( na další pokus asi kašlu....uvidím, co mi řekne v pondělí doktor na kontrole, neb jsem ještě v porodnici měla normálně hrdlo :( čili nález o ničem.uvidíme, jestli se vlivem koktejlu a následných kontrakcí aspoň něco pohnulo. Držím Ti palečky.... tak moc si přeji, aby to bylo za mnou, to samé přeji i Tobě 🙂

lucinkaxxx
20. zář 2014

@nedbalinka Já jdu tedka na to to vypít, ale až se mi to trochu vychladí. Měla jsem to venku z ledničky a jen jsem si lokla a málem se z toho poblila :D

lucinkaxxx
20. zář 2014

Tak dnes se drink pil MNOHEM hůř než minule, nevím čím lo bylo. Pila jsem to asi hodinu a je mi z toho doted na zvracení, asi to budu muset jít vyhodit 😒 Jinak od minule změna, že jsem si došla na záchod, ale jinak se zatím nic neděje až na to, že je mi teda fest špatně 😒

lucka662006
20. zář 2014

Ahoj zeny, tento nápoj s ricinovým olejem má projímavý účinek a jak se rozhýbou střeva, tak to má vliv i na dělohu a plod, takže já místo něj udělala klystýr (promiňte pokud to někomu vadí🙂) a zabralo to, za 3 hodiny začaly kontrakce. Porodila jsem 41+0...

nedbalinka
20. zář 2014

@lucinkaxxx stále je ti zle? mně se po tom udělalo trochu šoufl, spíš z toho frťana chlastu, poprvé jak jsem to pila jsem si lehla a odpočívala, 4 hodiny poté začly první kontrakce .... pila jsi to někdy po páté, je ještě čas...prolívej se vodou a odpočívej, uvidíš... 🙂 vsadím se, že Ti je už lépe....jinak lahůdka to není, ten olej mi šel také těžko přes krk..i s džusem atd - člověk to tam cítí prostě no :(

pavlahanus
23. zář 2014

No jo holky zabralo. 😎 V pátek ráno v půl jedný mi začali bolesti a okolo 4 hod to bylo po 10 min v půl pátý jsem budila manžela. Po 5 hurá porodnice i se synem (3 roky) na natáčení nic moc ale já věděla že to je blbost 😅 , šup vyšetření na koze. dr mi zjistila že jí drží jen moje záda a plodovka. Tak že jsem musela jen chvilku čekat než mi uvolní box a trochu ho uklidí mezitím mi prdla voda ve sprše. 😵 Dotáhli mě do boxu píchli inj na kontrace 3 jsem zatlačila a byla venku. T 😀 ak že naše Kristýnka je narozena 6:11hod. No parádní práce. To byla odměna za těhotenství které bylo skoro celé proložené. Tak že holky hodně štěstí 😉

nedbalinka
24. zář 2014

@pavlahanus whow to je paráda! jsem ráda, že Ti to takhle vyšlo! gratuluji a přeji hodně zdravíčka celé rodině...já zvažuji pokus č. 2, přenáším 4tý den. ale moc se mi do toho nechce....uvidím.... denně nějaké bolesti a tvrdnutí, ale nic z toho. zítra uvidím, co mi řeknou na kontrole :( každopádně riciňák - to je VĚC! 🙂

e_ska
24. zář 2014

ahoj holky! já mám dnes termín a vůbec to nevypadá, že by se něco chystalo. Koupila jsem si v lékárně malou lahvičku oleje, tak si ho večer zkusím namíchat s tím kompotem a slivovicí 😉 ani moc nečekám, že by se mi rozběhl porod, ale snad se to aspoň někam posune a kdyby ani to ne, tak mě to aspoň prožene 🙂 jde do toho některá taky? 😵

ivulka4
25. zář 2014

Ahoj, holky, já přenáším 5 dní, TP jsem měla 20.9. docela se bojím o mimi. Olej mi naštěstí bez problémů prodali v lékárně, ale ted nevím, zda to zkusit nebo ne. Doktora jsem žádala dnes o vyvolání / po předchozí domluvě/ ale řekl mi stejně jako v pondělí, že se nic nechystá, že nemám zkrácený čípek a že musíme čekat, ale přitom odhad váhy mimi je 4 kg ☹ že pokud mi dá tabletu, tak vyvolá jen kontrakce, ale porod se nerozběhne ☹ asi do toho večer půjdu, snad miminku neuškodím, když čtu, že i vy jste to daly. Jen se bojím, abych ty por. cesty neměla nějaký fakt zavřený a nevyvolala si jen kontrakce a nic.

ivulka4
25. zář 2014

@e_ska jak to dopadlo?

e_ska
25. zář 2014

@ivulka4 tak nějak jak jsem předokládala 🙂 pěkně mě to prohnalo, přes noc jsem měla poslíčky nebo slabé kontrakce (jsem prvorodička, tak to moc nerozeznám) ale nic se jinak nedělo. V pondělí jdu na kontrolu, tak snad mi tam řeknou, že se to alespoň někam posunulo 😉 přes víkend zkusím ještě popíjet ten kořeněný čaj, ale bez toho sporýše (ten nevím kde sehnat), u toho čaje píšou, že by měl porod vyvolat tak během 2 až 3 dnů, tak si ho každý den uvařím a uvidím 🙂

theloveska
25. zář 2014

Ahoj holky, dneska sem 40plus6 a konecne sem se odhodlala ke koktejlu, pze nechci na vyvolavacku... Budu ho pit ve 20 hod tak sem zvedava... Doufam, ze zabere! Vsem, ktere to taky dnes zkousi drzim palce ;)

ivulka4
25. zář 2014

@theloveska tak dej vědět ;)
@e_ska já jsem taky prvorodička a zatím jsem se neodhodlala, ještě jsem volala známé, taková babka kořenářka a tak počkám co mi napíše.

Jinak všem holky držím pěsti, ten konec je fakt útrpnej! Držte se!

theloveska
26. zář 2014

Tak bohuzel me nezabral :( jen me to dvakrat prohnalo a nic, ani tvrdnuti a to mam por.cesty pripravene a sem na 1 prst :( dneska 41plus0... Ach jo, maly asi nechce ven od maminky

nedbalinka
26. zář 2014

@ivulka4 jak jsi na tom? také mám termín 20.9. - čili přenášíme stejně :( mně od včerejška odchází hlen zátka a v úterý mám jít na vyvolávačku. doktor včera tipoval, že to bude dřív. nějaký nález už mám - cca na 2 prsty což ale není bůhvíco :( do ricinaku už nepujdu zkusila jsem min týden v pátek a nic z toho nebylo. kontrakce jsem mela i od včerejška do dnešního oběda - v noci jsem si byla jista, že dnes porodím. no a ted jsem doma a nic se neděje. je to na palici :(

nedbalinka
26. zář 2014

@theloveska dala jsis správný poměr všeho? to je divný, že jsi byla jen 2x...mě se to nerozeběhlo min. týden (tak jako před 3mi lety) ale aspon jsem lítala cca 5x na wc a kontrakce pak trvaly min. půl dne :( divný.....

theloveska
26. zář 2014

@nedbalinka mela sem 2 polevkove ricinu, pul stamorle vodky a 2 deci rozmixovaneho merunkoveho kompotu... Tak nevim, zkusim dyztak v nedeli jeste jednu davku, pze v pondeli dyztak vyvolavacku

nedbalinka
26. zář 2014

ja nevim kolik je 2 polevkove lžice ricinu, ma to byt cca 30 ml, merunkovy kompot nebo džus a lok čisteho chlastu, pul štamprle - no tos mohla kopnout celeho ale mam pocit že toho oleje bylo malo pokud te to jen 2x lehce protahlo....

theloveska
26. zář 2014

2polevkove byli myslim 15ml... Ale jak sem procitala diskuzi tak jedna hokcina porodila i po 1kavove lzicce... No zkusim zitra ten ofiko recept.... To budu 9 den po TP. Ale tez me z toho strasne palela zaha a bylo na zvraceni... Ale jako piti se to dalo v klidu vypit

e_ska
27. zář 2014

pro mě to bylo nejhorší asi hodinu po vypití, to jsem myslela, že to fakt půjdu vyzvracet, ale nakonec to bylo v pohodě 🙂 dva dny už piju ten kořeněný čaj a ten mi teda vůbec nic nedělá. Zítra asi zkusím druhou dávku toho riciňáku, protože mi zbylo půl lahvičky a kdyby to nezabralo, tak už to asi nechám na přírodě nebo doktorech.. 😒

ivulka4
27. zář 2014

@nedbalinka ahoj, já jsem bohužel tky pořád doma a dr mi v ten čtvrtek řekl, že se ani neotevírám - prostě nic. takže čekám a pokud dnes a zítra nic, tak jdu v pondělí na kontrolu a tam se teprve uvidí.
Včera jsme byli s manželem plavat a na procházce cca 6 km, nic nepomáhá. Malá se taky drží zuby nehty, ale je až podezřele klidná ☹ pořád si rejpu do břicha, abych věděla, že žije a pohla se mi. Ale dr mi řekl že je to na konci těhu normální ☹

e_ska
27. zář 2014

@ivulka4 taky jsem z toho někdy nervózní.. přes den o mimču skoro ani nevím a večer, když jdu spát, mám pocit, že se mi chce z toho břicha prorvat ven pupíkem 😀 .. a co ta známá babka kořenářka? nemá pro nás nějakou radu? 🙂 já jsem slyšela, že je dobré pít čaj z listů miliníku, že pak mimčo vyklouzne ven jako po másle 🙂

theloveska
27. zář 2014

Ja sem byla i v porodce ve ctvrtek, pze maleho tez vubec necitim a kdyz tak ho musim rozdychat aby se aspon tro hu pohl... Ale pry je normalni necitit den, dva pohyby... Jako nevim, ale clovek prenasi uz tak dlouho a jeste necitit pohyby to je uz moc...

holky a co zazvorovy caj? No zitra du do toho rkcinaku a pak kdyztak vyvolavacka :(

nedbalinka
27. zář 2014

@e_ska čaj z listů maliníku je dobrý proto, že obsahuje přírodní oxytocin, čili když se začne pít pár týdnů před porodem, napomáhá děloze v její činnosti a přípravě k samotnému porodu. ovšem že by přímo měl porod vyvolat to ne. na "vyklouznutí" je lněné semínko, to má pomáhat k tomuto účelu. já mám v albu fotku druhého kluka, kterej byl doslova jak sněhulák 🙂
@theloveska to bych byla vyděšená necítít vůbec pohyby, on se mi mlel malej pořád v břichu....i při blbém přetočení na posteli se musel dycky pohnout 🙂 budu ti držet palečky aby to vyšlo.. mě kupovivu nyní opravdu nezabral a to jsem měla termín. holt když se miminku nechce ven, tak s tím nikdo nic nenadělá.
@ivulka4 je blbé, že se vůbec neotvíráš no. já ted u třetího tedy taky ne, ke konci před termínem jsem byla furt jen na špičku prstu, nebo na prst, žádné poslíčky nic, ale nebylo to "že jsem zabetonovaná". vyvolávačku jsem měla mít v úterý. ve čtvrtek na kontrole tomu doktor trochu pomohl (nevim jestli hamilton -nebolelo to narozdíl od předchozích těhu), pak začly bolesti a v noci jsem myslela že jedu. v poledne to ale přestalo. no a po pulnoci z ničehonic křeč a už jsme na světě. 🙂
Holky každopádně já to dnes měla rychlý. večer jsem vytuhla, neb jsem noc předtím nespala vůbec (celou noc kontrakce a čekala jsem kdy pojedu - nejela. takže jsem včera vytuhla, v noci po pulnoci čůrání (jen kus zátky) šla jsem znova spát, asi po jedné znova čůrání, kus zátky a najendou křeč. zkroutila jsem se, za chviličku zas a bylo mi jasný že toto je něco jiného. ani jsem nečekala, neměřila, nic. do porodnice se dojelo ve 2, v 5:33 byl maly venku. tedy rychly porod díky bohu, ale i tak žádná slast. mně to potřetí stačilo, fakt už nikdy víc. STRAŠNĚ MOC VÁM PŘEJU, ABYSTE TO VŠECKY ZVLÁDLY A MĚLY POROD RYCHLEJ! s ricinakem nebo bez. nicméně věřím, že když se ten koktejl vypije, když neporodíte, tak i tak se podílí na tom, že "dole se spodkem nějak pohne"... tak vám držím palečky...

ivulka4
27. zář 2014

@nedbalinka gratuluji k miminku, je paráda, že jste v pořádku!!!
Jinak čaj z maliníku piju už od července a stejně nic, už si začínám myslet - někde jsem četla, že některá ženská se prostě neotevře vůbec. Někdy za cara klacka tyto ženy i s dětmi umíraly, ale ted se dělá císař že jo ... tak si začínám myslet, že jsem ten případ, že prostě ty porodní cesty se mi neotevřou.
Dneska jsme byli zase plavat a já jsem měla problém si zavést i tampón ☹
Přitom styk normálně máme a nic mě nebolí, ale u toho tamponu jsem málem vyletěla z kůže ...
Počkám asi do toho pondělí a pak budu trvat na císaři, jsem už děsně vyčerpená - asi to znáte.

dominika911
29. zář 2014

@lucinkaxxx. no ako?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru