Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

lenises26
10. lis 2009

Ahoj holky,já se hlásím.Hrozně moc se omlouvám,ale jak jsem slíbila,že budu informovat,tak jsem si šla dát horkou koupel s tím,že to třeba nějak urychlím.No a jak si tak vegetím ve vaně,tak někdo zvoní...Už delší dobu nám blbnul počítač a můj přítel se domluvil s kamarádem,že ho odveze a něco nám s ním udělá.Hned jak odešel,tak jsem vylítla z vany a ptám se:"On nám odvezl počítač?""Jo."A já:"Ježíši,já jsem slíbila holkám,že je budu informovat,co se mnou ten úžasný lektvar dělá ☹ ."No holky,co vám budu povídat,buben mám před sebou pořád 😠 .Asi dvě hodiny po tom,co jsem to vypila,jsem se pozvracela 😝 .Asi za čtyři hodinky jsem už běžela na záchod a celou Superstar jsem prosr... 😅 .Stahy jsem měla,ale jen takové slabší,o malinko silnější než mívám poslíčky a bříško mi tvrdlo dost.Ještě jsem si dala s přítelem sexík a šla jsem si lehnout s nadějí,že ten sexík taky k něčemu pomůže...jenže prdlajs 😠 .Ráno jsem utíkala na záchod znovu,ale už žádné stahy.Zítra jdu do poradny,tak uvidím co mi řekne mudra.

Ale jak řekla moje mamča:"Ty porodíš jedině tehdy,až ti to v porodnici doktoři odstřelí dynamitem." 😀 😀 😀

Tak ještě jednou se moc omlouvám,ale pořád patřím mezi vás...mezi vás čekající 😅 .

cirrusa
10. lis 2009

jj pila,dokonce i teď jednu várku dopíjím. O víkendu jsem zkusila nápoj s riciňákem, nepomohlo to. Druhou várku nechávám na pondělí (po domluvě s manželem), tak uvidíme. Ale jsem bez příznaků, bez bolesti, bez poslíčků 😒 😠

davlu
10. lis 2009

Lenis...Cožéééé????? To si děláš srandu. A já ti už tak záviděla....Jsem na tom jako ty. Na porod to podle dnešní KO nevypadá a v pondělí nástup na vyvolávání... ☹ Tak třeba se to u nás samo spustí ve stejný den, když jsme měly stejný termín... 😉

cirrusa
10. lis 2009

Davlu, tak pondělí vyvolávačka? 😒 tož tak držím palec ať se to do té doby rozjede samo a hlavně normálně, ať ti to epinování na něco bylo. Mě děsí to moje břucho nahoře, bojím bojím že mě vykuchají 😔

jankanej
10. lis 2009

no lenises!!co tu ještě ženská děláš!!!!!!!já už myslela že máš klučína u sebe a ty ještě smrdíš doma...no měla bys to napravit... 😉
kaleilah vítám tě tu a gratuluju to bylo rychlý a jsem zvědavá na tvůj příběh 🙂
holky já dneska šla na prochajdu s malou a dole mi něco divnýho luplo, voda neteče ale jakoby se mi tam něco otevřelo...no jsem zvědavá co mi zítra v porodce řeknou, bylo to dost nepříjemný a od tý doby mám poslíčky a sotva chodím, protože mi malá utlačuje náký nervíky... 😖

cudlinka22
10. lis 2009

Januš, třeba z toho nakonec něco bude, divila by ses kolik ženských rodí noc před indukcí, asi psychika pracuje 🙂

vanitka
10. lis 2009

jankanej, drzim palce! ja som si pri prvej uzil avyvolavacku a teda nebolo to bohvieco 😖 a veelmi som dufala, ze sa to pusti samo, ale holt, ked nejde, tak nejde... teraz chcem skusit ten ricinak a musim skor, lebo niekedy na konci 39tt nastupujem na cisarsky a tomu by som sa rada vyhla 🤐

kaleilah, srdecne blahozelam, s napatim som citala tvoje prispevky 😉

bocinka
10. lis 2009

Davlu, do pondělka je ještě daleko... 😉

cirru, já mám taky břicho až pod krkem... 😀 mám sice ještě čas, ale někomu ani břicho nespadne...

Janka, máš ještě zátku??? mamka mi říkala, že jí luplo, letěla do porodnice a byla to zátka... 😝

cudli - potvrzuju, kamarádka tak rodila před měsícem... 😀 měli jí to v osm ráno vyvolat a ona porodila v sedm... 😀

vanitka, a proč máš jít na císaře??? 😖

kaleilah
10. lis 2009

Tak mimča chrní tak jdu písat 😀 V těch deset co jsem psala jsem měla kontrakce po dvou minutách a začaly být hodně silný. Říkala jsem si, že jestli to takhle bude tak do půl jedenáctý, začnee vyrážet, Ale najednou během pár minut jsem se ačala cejtit doma dost nejistě, takže jsme popadly tašky a v 22.27 vyráželi od baráku. Vyzvedli jsme dulu, v autě kontra po 1-2 minutách, musela jsem už hodně prodejchávat. Přesně ve 00:08 jsme zaparkovali před porodkou, naštěstí nebyl provoz, tak jsme tak byli za hodinu a půl, jinak bych to stíhala dost blbě 😝 Nejdřív jsem se ještě chtěla procházet před porodkou, měla jsem návaly vedra a studenej vzduch mi dělal dobře. Jenže najednou jsem začala potřebovat hrozně do sprchy, tenhle porod byl zvláštní, přesně jsem cítila kdy co potřebuju. Tak jsme šli na příjem. V 00:15 mě seřvaly ve dveřích, jak si představuju přijet z takový dálky(100km) a chtít rodit na CAPu, když oni mají frmol a dva porody najednou 😠 😠 😠 navíc tam byla protivná stará PA a nechtěla mi pustit dulu k porodu, že prej jen jedna osoba. Jenže dulu do kadaně vždy pouštěli, a když mi PA řekla že mají frmol a at si nevymejšlim, tak jsem jí jen oznámila že právě kvůli tomu že mají hodně práce by se mnou měla být dula, která se o mě postará a oni budou mít klid. 😀 - na to logicky nc říct nemohla, první bitva vyhraná 😀

Na monitoru jsem byla od 00:15 přesně do 1:00, obě ženský začaly rodit najednou, tak nestíhaly. Bylo to dost nepříjemný, protože v leže s kontrakcema "jedna za druhou" a hodnoty kolem 110 se nedalo nic dělat, v leže mi bylo nepohodlně, a hlavně, dula s MM byli pořád na chodbě. jak mě monitorovali. vyplnily se papíry, a v jednu jsem mohla na CAP. hned jsem vlítla do sprchy a spršila bříško, v 1:15 přišla doktorka a konečně mě vyšetřila, byla jsem na 2cm !!!!!!!!!!!!!! Udělalo se mi docela blbě protože kontrakce byly hrozně silný. Dula mi navrhla abych si šla lehnout a přetáčet z boku na bok, aby se mohla adrianka pěkně šoupat. 😉 u toho mi masírovala záda a bylo mi trochu líp. Pak jsem potřebovala na wc, a dula mi řekla abych zlstala pár kontra na wc, že to sezení taky pomůže. A když jsem se zvedela z wc, praskla mi voda. jen trošku, zasyčelo to a přišla první opravdu úpřádná kontrakce 😝 😝 😝 na druhou "tuhle hnusně tlačící" přiběhla PA, při třetí mě vyšetřila, mězi 4-5 jsem se dobelhala na vak, zalehla na manžela a na 6!!!!!!!!! kontrakci jsem začala tlačit, na tři zatlačení byla Adrianka venku. čas 2:33. 😵 😵 😵 Opravdu fofr, vzhledem k tomu že hodinu před tím jsem byla jen na 2 cm. A těch fakt hnusných kontrakcí bylo jen pár.

To peklo přišlo až po porodu, ale o tom psát nebudu...nechci strašit 😔 😔 ☹ 😢

kaleilah
10. lis 2009

janka, dávej taky vědět jak to s tebou je, moc držim palečky. Jinak ještě dodávám, Adrianka vážila 3170g a měřila 47cm 😵 😵 😵

vanitka
10. lis 2009

ach, kali, take nieco by som chcela aj ja zazit 😝
Bocinka, mam uz za sebou dva cisarske, takze tento treti je od Dr. nariadeny, aby sa predislo rizikam 😒 ale ja by som to aj tak rada skusila normalne 🤐

bocinka
10. lis 2009

Kali, jeee, tos měla hezký.... Bylas moc potrhaná?? ☹ Ale malá Ti to vynahradí... 😝

bocinka
10. lis 2009

vanitka, jestli je to bezpečné, tak jo... 😉 a jaké byly císaře...??? 😕

kaleilah
10. lis 2009

boci, měla jsem nástřih, mám 6 stehů, ještě se mi kapku hůř sedí, ale není to tak hrozný...byly i horší věci ☹

bocinka
10. lis 2009

kali, tak nenapínej a řekni, ne??? Myslím, že bychom měly být připravené na ve a kromě toho, co potkalo Tebe, nemusí mít každá... 😅

jankanej
10. lis 2009

boci zátku už nemám dva týdny...týden v kuse mi denně odcházela a dneska znova...tak už nevím

kal to je super jak jste to rychle zmákli, závidím ti že už to máš za sebou a je skvělý že jste v pořádku 😉 jaký peklo myslíš? klidně mi to písni do soukr.pošty tos načla že mě to zrovna zajímá 😎 ne tak máš to za sebou ted už bude jen to hezký nebo aspon ne bolestivý 🙂 a aspon jde vidět že nápoj zabírá, což je super 😉

kaleilah
10. lis 2009

boci, nešla mi odloučit lacenta a rvali jí ze mě 😒 Dula pak byla i naštvaná, protože opět to urychlovaly, měly mě prý ještě nechat...jak to ze mě rvaly, tak se neodloučila celá. Celkově spodek je po porodu hrozně rozbolavělěj, citlivej a když se pak v tobě přes hodinu někdo vrtá rve z tebe něco... ☹ ☹ ☹

cudlinka22
10. lis 2009

Kali, a jak dlouho se čekalo, jestli se placenta odloučí?

kaleilah
10. lis 2009

cudli...asi 10!!!!!!!!!minut 😠 😠 😠

cudlinka22
10. lis 2009

To je divný. Když mamina nekrvácí, tak se čeká většinou hodinu.

kaleilah
10. lis 2009

Bohužel...Měli další příjmy a PA se to snažila uspěchat. ☹ Celý jsem jim to tam probrečela, hlavně při minulým porodu jsem se hrozně potrhala, měla jsem dvou hodinový šití, včetně hodně vnitřních stehů bez umrtvení, takže jsem byla vyklepaná už předem, bylo to fakt peklo. Jen se ke mě PA přiblížila, tak už jsem brečela

petja
autor
10. lis 2009

No,Kaleilah,takový porod bych opravdu NECHTĚLA! Jsi statečná,co ti taky zbývalo,co? To urychlování porodů je podle mě základní chyba!!! Od toho se pak odvíjí spousta nepříjemností! Určitě bych ti radila použít homeopatii Staphysagria na tu hráz.
No na mě teda absolutně nikdo s pacentou nespěchal,odloučila se sice sama,ale porodník říkal též minimálně hodinu 😨
No Aďa ti to všecko vynahradí,ale neměla to taky jednoduchý 😢 musíte se moc moc mazlit !!! 😵

bocinka
10. lis 2009

kali, škoda, že jim člověk prostě nemůže říct NE, aby tě nechali déle, ale tak máš to za sebou, tak je to dobrý....
jenom 10 minut???? 😲 to je dost málo, ne???

kaleilah
10. lis 2009

petja...právě, jak byl porod super, i dula mi psala že jsem měla jeden z nejpřirzenějších porodů co viděla---a že byla hrozně sklamná tím jednáním, že PA byla hrozně neprofesionální. Porodní plán mi splnili do písmene...ale psala jsem že si nepřeju urychlovat porod, a k tomu patří přece i porod placenty. Bohužel, v tu chvíli jsem byla po porodu unavená, vyčerpaná, trochu mimo a pořádně mi nedocházelo co se děje. Adrianka ale měla porod krásnej, je úžasně klidná, spokojená. Hrozně mě mrzí že jedu rodit 100 km od domova, a dvakrát to ztroskotá na tom, co se děje po samotným porodu 😒

jankanej
10. lis 2009

kali to je pravda placenta se musí sice odloučit ale do hodiny ne do deseti minut...to jsou řezníci...no holka neměla jsi to jednoduchý a vůbec bych se ti nedivila kdyby si nikdy už nechtěla rodit, takhle mladá a vytrpět si to tahkle, to je hnus jak jsou bezohledný lidi když spěchají a to jsi vážila delší cestu do lepší porodky...to je k vzteku, no ted ti držím pěstičky at se zotavíš a nenechá to v tobě negativní pocit ke všem zdravotníkům, máš zdravý dětičky a supr manžu který tě určitě podrží tak at už jste jen stastný...
holčiny jdu hají at zítra nejsem hotová a snad to bude rychlý, až přijedu podám info zase já 🙂 papapa

kaleilah
10. lis 2009

Janka, držim palečky, jednou to vyjít musí 😵 😵 😵

Právě že jsem řekla že do třetího už nejdu. Chtěla jsem, už po prvním porodu a šíleným šití jsem říkala že chci hned druhý, že to prostě nějak vydržim...aele už ne, nemůžu. Byla jsem na tom po porodu dost blbě psychicky, ještě že jsem byla na pokoji sama, by si mysleli že mi hrabe. Ale vim že budu mít dost prblm jít na kontrolu po šestinedělí, nesnesu už jen myšlenku na to že semi "tam dole" bude někdo zase hrabat. A o sexu radši ani nepřemýšlim. Naštěstí mm je hodně chápavej, a navíc byl u všeho, tak se mi divit nebude. Ale nedokážu si představit že bych si tam měla ještě někoho pustit 😅

bocinka
10. lis 2009

kale, to nejsou moc hezký zážitky... ☹ ale tak máš páreček... což je super a můžeš se z nich radovat... 😝

vanitka
10. lis 2009

kaleilah, citam a je mi tazko... 😢 zelam ti rychle zotavenie a vela mliecka pre Adrianku 😵 uz ste aspon za vodou, snad sa to bude len zlepsovat

bocinka - dufam, ze to bude bezpecne 😉, ale podla posledneho sona mam jazvu uplne super, v tehu ani jednom ziadne problemy, tak snad bude vsetko OK. ale na predosle cis. sa nemozem stazovat, boli fajn, bez komplikacii, na druhy den som vzdy uz chodila, celkovo som sa rychlo zotavila

Jani, budem na teba zajtra mysliet! 😎

bocinka
10. lis 2009

vanitka je možný, že já půjdu taky na CS, jestli malá tak moc poroste... 😒 uvidíme... každou KO mi říká něco jiného

davlu
10. lis 2009

Janka, pokud bys chtěla sehnat riciňák do čtvrtka (myslím, že jsi psala, že v lékárně ho nemají a po netu přijde dlouho), tak na dotek-prirody.cz jsem ho objednala teď a paní odepsala, že do čtvrtka je u mě....jen kdybys měla zájem... 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru