Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

bocinka
11. lis 2009

vanitka - a pomohlo to??? 😀

lenises26
11. lis 2009

Bocinko,chodím rychle(u toho mám jen poslíčky 😒 ),do schodů taky chodím (nemáme výtah 😀 ) a v úterý jsem ještě vytírala po kolenách podlahu...a nic ☹ .Už ani tý pupalce a maliníku nevěřím,ach jo 😢 .No nic,jdu spát,protože jsem po dnešku hrozně unavená.Tak vám všem přeji moc krásnou noc...i když s tím "bubnem" se člověk moc dobře nevyspí 😖 .Tak zase zítra,papa.

lenises26
11. lis 2009

Vanitko,fakt?Tak to taky prubnu,ale až zítra,protože dneska jsem úplně grogy 😀 .Tak brou brou,holky.

bocinka
11. lis 2009

leni, brou... 😀

vanitka
12. lis 2009

ja este neviem, ci to zabera, poviem vam o mesiac 😀 ale pochopitelne, treba ovoniavat toho svojho, nie cudzich chlapov 😀 😀 😀

bocinka
12. lis 2009

Bré ráno holky.... 🙂

cudlinka22
12. lis 2009

Ahoj holky, teda to lněné semínko je pěkný projímadlo, doufám, že tak hladce vyklouzne ven i mimi 😀

rennik
12. lis 2009

Ahoj holky jsem tu nová, chtěla jsem se zeptat jestli některá plánujete udělat si tento koktejl, já nad tím pořád uvažuju protože už mi to těhu dává zabrat a měla bych to ráda za sebou ale nevím jestli to zabere....

marinka
12. lis 2009

Holky, myslíte, že je možné ten nápoj zkusit třeba už ve 39 tt?? Zítra ho začínám, takže budu 14 dní před porodem a poslední dny trpím, protože mě příšerně bolí snad všechny kosti dole, pánev a třísla, už nemůžu skoro ani chodit 😢 Podle dr. už je to na porod nachystané, prcek je nízko v pánvi, čípek zkrácený..Každý den poslíčkuju, včera skoro celé odpoledne a bylo to tak silné, že už jsem myslela,že pojedem..
Nevíte, jestli tu někdo nápoj zkoušel už třeba 10 dnů před termínem a jestli zabral??

rennik
12. lis 2009

marinko já jsem na tom úplně stejně, máme i stejný datum porodu a cítím se přesně jako ty, už fakt nemůžu, ráda bych to měla za sebou takže snad nám holky napíšou něco pozitivního 🙂

evitaz
12. lis 2009

Ahoj holky, taky porad zvazuju, jestli zkusit ten napoj, ale rozhodla jsem se pockat presne na termin. Hlavne ted bude manzel tri dny vkuse pryc, tak bych si asi musela zavolat sanitku, kdyby me to chytlo. A ani nevim, co bych udelala s malou. Nepamatuje si jeste nekdo ten recept na ten ricinovy napoj? At nemusim projizdet stranky zpet? Uz si to musim napsat.

rennik
12. lis 2009

evtaz myslím že je to úplně na první stránce, ale každý to dělá trochu jinak, jak jsem se dočetla na dalších pár stránkách tak taky nevím jak siho přesně udělat..

marinka
12. lis 2009

renniku, opravdu máme stejný termín 😵 Taky už o nápoji taky uvažuješ? Já furt nevím, nějak moc se toho nebojím, říkám si, že jestli to ještě nemá být, tak to holt nezabere, ale třeba jo.. 😉

bocinka
12. lis 2009

Podle zkušeností holek funguje nápoj jen, když už jste připravené... 🙂 Jinak by Vám taky mohl přivodit planý poplach... 🤐

bredmax
12. lis 2009

ahoj holky,jé mari kde se to potkáváme? 😀

taky Vás čtu a uvažuju o nápoji,dnes mi bylo oznámeno,že v po nastupuju do porodky a to já fakt nechci,měla jsem to při prvním a je to děs,být v porodce a nerodit a hlavně,teď mám doma roubíře,tak se mi tam vůbec předem nechce ☹
Hamiltna mi dělal doktor dvakrát,teda dnes se pokoušel,ale prcek byl nějak vysoko,že mu to nešlo udělat,minulý týden,to bylo lepší,nevím kam leze,místo dolů,asi nahoru 😅
a zaručený rady na mě nezabírají ani teď,při Ondráškovi taky nic nezabralo - procházky,vytírání,mytí oken,sex,stimulace bradavek,no nic,nakonec mi ho ca 11dní po termínu vyvolávali 😒

rennik
12. lis 2009

jojo to si právě taky říkám 🙂 mě by dneska měla švagrová donést ten ricinový olej tak furt zvažuju,, udělat- neudělat,, 😅 hlavně bych potřebovala vědět přesně ten poměr ať tam něčeho nedám moc, holky na první stránce psaly 1:1ale jako všeho??? to jako všechno po dcl nebo jen po pulce kořalky??? Kéž by to zabralo, mě zrovna trápí poslíčci tak si říkám že by se to mohlo rozjet ať už to mám za sebou...Dneska jsem byla na kontrole ale ani mě nevyšetřil tak nevím jak na tom jsem, prý až příští týden ale to je pro mě šílená představa, už tak melu z posledního... ☹

bredmax
12. lis 2009

poslíčky mám už docela dlouho a pořád nic,u prvního jsem poslíčky žádný ani neměla,tak tentokrát jsem doufalla,že to přijde,když je mám a ono prd. asi jdu volat MM,ať mi sežene ten olej a uvidíme 😕

bocinka
12. lis 2009

renni, jaktože Tě nevyšetřuje???? 😲 mě pokaždé....

Na ten nápoj se taky chystám... udělám si jednoho panáka slivovice, panáka riciňáku a doleju to džusem třeba do tří decek, ať se to dá vypít.... 😝

cudlinka22
12. lis 2009

Holky si tu ten poměr v koktejlu různě upravují, ale většinou si dávají 25 ml ricinového oleje, 3 dl meruňkového džusu a hlt kořalky.

marinka
12. lis 2009

Bred, určitě to zkus, když máš v pondělí nastoupit, za to nic nedáš 😉 V tvé situaci bych ho zkusila na 100%! Furt lepší, než to vyvolávání a budeš vědět, že jsi udělala maximum, když nic jiného nezabralo..

rennik, ten poměr taky přesně nevím, přijde mi, že to každý dělá jinak 😅 Mně by se to hodilo zkusit o víkendu,tak v sobotu, když bude doma manža i hlídací babička..Asi řeknu manžovi, až se po něm zítra mrkne ve městě, snad nebude problém ho sehnat

bocinka
12. lis 2009

myslím, že je to i o stavbě těla a o váze, protože mamina, která má 50 kg bude mít asi jinou reakci, než ta co má "metráček".... 😉

marinka
12. lis 2009

Díky holky, zkusím to teda s těma panákama a dolít džusem..No já jsem hubeňour, 54 kg, takže by to snad mohlo zabrat.. 😉

bocinka
12. lis 2009

mari, tak to já si dám litr.... 😀

marinka
12. lis 2009

boci, to by střeva nepřežily 😀 😀

Tak já jsem rozhodnutá, že to zkusím v sobotu odpoledne a když nic, tak o týden později 😉

bocinka
12. lis 2009

mari, asi ne no.... 😀

bredmax
12. lis 2009

mari ty potvůrko,ty mě fakt předběhneš 😀 tak ricinový olej schání MM a když ne on dnes,tak zítra ho budu večer mít od švagrový 😝

marinka
12. lis 2009

Bred, upřímně ti přeju,aby jsi byla první a vsadím se,že o víkendu porodíš! 😉

bocinka
12. lis 2009

Holky, neroďte.... s kým tady budu??? 😀 😀 😀

lenises26
12. lis 2009

Ahojík,já jsem si dala nejprve 25ml riciňáku a to jsem dolila do 0,4 meruňkovým džusem.Pak se to mojí kámošce zdálo málo,tak mi připravila driják : 3 polévkové lžíce oleje a 3 polévkové lžíce džusu.Vypadalo to hnusně,ale myslela jsem si,že to bude mnohem horší 😝 .No jo,kamarádka připravila a já pak celý večer seděla na záchodě s nadějí,že něco přijde.Straším tu furt ☹ a přemýšlím,že ten koktejl zkusím ještě v sobotu...ale nic neslibuju 😅 .Jenže po včerejší kontrole už ani tomu koktejlu nevěřím.Ale holky,je to jen moje zkušenost,několik dalších maminek přede mnou odvezli...jen já tu budu čučet bůhví jak dlouho 😠 .

cudlinka22
12. lis 2009

no jo, Boci, všechny nás opustí a zůstanem tu samy 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru