Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

bocinka
21. lis 2009

Jujda, tady se dneska nic nedělo??? 😒 já makala na zabíjačce a Vy jste se flákaly i se psaním??? 😀 😀 😀

lucie777
22. lis 2009

Boci, nikdo nechce rodit, co? 😀

kaleilah
22. lis 2009

luci, a tobě se rodit nechce? 😉 😀 Ať je tu zase nějakej porod on-line 😀

bocinka
22. lis 2009

Luci, mno asi nee... 😀 já si dneska myslela v noci, že už to je... ale pak jsem si vzpoměla, že bych si musela ještě oholit nohy, tak jsem se na to vykašlala... 😀 😀 😀

Kali, že jo.... já bych si to taky ještě přečetla... 😝

lucie777
22. lis 2009

Holky, já bych ráda, ale Karolínce se ještě nechce.. 😅 Já se ráno taky těšila, že už by to mohlo přijít, jak mě bolelo břicho, ale zas nic.. 😀

kaleilah
22. lis 2009

Boci tobě se to krátí a já fakt naprosto vážně pokukuju po těhulích a závidim pupíky 😀 dneska na prochajdě jsem jednu těhulku podle MM skoro svlíkala pohledem 😀 Jí to bříško tak slušelo, i když šla jak tučňák a byla ufuněná 😀

Luci, já jsem tak ráda že my vyšel ten riciňák, já si nedokážu představit že bych se měla stresovat KDY to přijde a u každýho píchnutí do zad koukala na hodiny jestli se to nebude opakovat 😀 takhle jsem plašila už od 36tt 😀 😀

lucie777
22. lis 2009

Kal, co myslíš, že já dnes ráno.. 😀 Taky sem si připadala jak blázen, když sem chtěla,a by to bolení ještě nějak pokračovalo, nejlépe třeba po 5 minutách, ale bolelo to asi 10 minut v kuse a pak nic.. 😀

kaleilah
22. lis 2009

jo, je to sranda, ke konci koukáš na hodinky fakt kvůli každýmu prdu 😀 a pak je sranda když ti začnou kontrakce, jak se je snažíš popohnat aby byly pravidelný a bylo to fakt ono 😀

bocinka
22. lis 2009

Luci, však ono to přijde... 😝

Kali, já taky plaším, ale jen kvůli doktorce, jeden týden mě posílá ležet, že už to přijde a druhý mi řekne, že mám do Vánoc čas... Však počkej, já jí dám Vánoce, že uvidí... 😀 V pátek jdu na ples, v sobotu oblítám oslavu narozenin, co pořádáme s přítelem dohromady a do týdne rodím.. 😀

No nevím, jak Vy holky, ale taky si říkám, že už můžu rodit, tak už aby to bylo, jenže pak mě píchne, bolí to trochu víc a přepadne mě hrůza z toho jak to udýchám a tak... 😒 asi už fakt nevím co chci... 😀

kaleilah
22. lis 2009

boci, já ti řeknu přesně co chceš 😉 sofinku, ale nejlíp bez porodu nebo asi jsi se ráno probudila a ona spinkala vedle tebe 😀

bocinka
22. lis 2009

kali, to asi taky nee, ted se mi zdálo, že jsem se vzbudila a řekli mi, že mám miminko, sice to byl chlapeček, ale to mi nevadilo, vadilo mi, že jsem to neprozila, takže toto asi taky nebude ono... jde na mě těhotenská demence... 😀

kaleilah
23. lis 2009

boci, já už mám tu o stupeň horší- kojíví demenci 😀 a řeknu ti, nic moc 😀 občas melu takový kraviny 😕

dagmarkaaa
23. lis 2009

ahoj holky lektvararky; tak ja do toho napoje nakonec nesla; chtela jsem si ten ricinak koupit v lekarne v porodnici min.tyden a ten pan lekarnik se zhrozil, ze pozor na to, je to nebezpecne a dehydratuje atd tak jsem to vzdala 😅
ale kdybych mela jit na vyvolani porodu tak si ho sezenu; to uz bude fuk jestli do me budou cpat chemii v porodce nebo jestli si dam sama doma... jen doufam ze to pujde jeste samo 😖

lucie777
23. lis 2009

Holky, já bych to teda chtěla přesně tak, jak říká Kal, abych se probudila a byla Karolínka se mnou, možná bych zvládla tak půl hodiny trpět v bolestech, ale nedokážu si představit, že budu trpět třeba den! 😲 Sem si říkala po tom riciňáku, jak mě chvíli strašně bolelo břicho, že ten porod asi nepřežiju! 😀

bocinka
23. lis 2009

kali, no tak to si nechám tu svou těhotenskou - zatím...

dag, dej pak vědět.... 😝 chceme to prožít s Tebou....

Luci, snad to budeme mít rychlé, ale zároveň to prožijeme, aniž bychom u toho spaly... 😅

cudlinka22
23. lis 2009

Ahoj, chvíli jsem tu nebyla a nic novýho se tu neděje, nikdo nebumbá, nikdo nerodí 😲 A mně se taky ještě rodit nechce 😀

kaliska
23. lis 2009

Ahojky holky,teda ,moc lituju,že jsem tuhle diskusi nenašla o něco dříve 😒 Mám za sebou tři idukované porody 😠 a ten třetí byl ze všech nejhnusnější a nejbolestivější ☹ ...vzhledem k tomu,že se snažíme o další mimčo a je mi jasné,že pokud to dopadne a já otěhotním,tak určitě mě vyvolávačka nemine...tudíž děkuji za tuto diskusi a doufám,že ty lektvárky budu moct využít 😉
Jinak všem kdo budou rodit,přeju krásné porody 😀

lenises26
23. lis 2009

Ahoj holky,tak my se s Páťou hlásíme.Dnes nás propustili z porodnice 🙂 .Páťulka je úžasný,vůbec nepláče,jen pokud má hladík.V noci o něm ani nevím.A je moc krásnej 😅 .Porod jsem měla zase vyvolaný ☹ ,ale stálo to za to 😀 .Ve středu jsem šla na kontrolu do nemocnice,to si mě tam už nechali ☹ .Ve čtvrtek jsem dostala tabletu po které mi odešla jen hlenová zátka.V pátek v 7:50 mi dali tabletu a v 8:10 už jsem měla takové slabší bolesti.No a v 9:15 mi praskli vodu.Pak klistýr,monitor,kapačka a už to jelo.Během bolestí jsem se do sprchy nedostala,celou dobu jsem byla napojená na monitoru a z ruky mi trčela kapačka.Bolesti jsem měla celkem 6 hodin.Přeju všem krásný a pohodový porod a stejně báječné a klidné mimnko jako je to naše 😉 .

kaleilah
23. lis 2009

Leni tak to moc moc gratuluju, jste šikulky, zvládli jste to a už si budete užívat pohodičku doma 😵

sandule
23. lis 2009

Lenísku přidávám se a moooooc gratuluju 😵

marti123
24. lis 2009

Holky, dlouho jsem tady nebyla...
15.11. v 11:34 se nám narodil Lukášek- 3.670 g a 51 cm, ani jsem nevypila zázračný nápoj, prostě mi praskla voda a jelo se 😉

bocinka
24. lis 2009

Leni, gratulujeme se Sofinkou k maličkému... hlavně ať tak hodňoučký vydrží... 😝

Marti, taky možnost jak porodit... 😀

Jinak holky, jdu z KO CS už mám 2 - 3... jupíííí, snad se něco začíná dít.... 😀 třeba to budu mít taky bez lektvárku... 😅

devila
24. lis 2009

Ahoj holky,
jsem tady v tomto tématu nová. 12.12. mám termín porodu, ale přesně v ten den mi mají zavřít u nás porodnici kvůli malování a já jsem z toho na nervy. A ještě k tomu mi začíná dost trnout ruka a hrozně bolet /karpální tunely/. Doporučují mi hoilky tenhle koktejl, ale mám docela strach.

Bocinka - vidím, že máme od sebe jen den rozdíl a my taky čekáme Sofinku 🙂

bocinka
24. lis 2009

Devila, ahoj, jé, tak to už jsi tady asi pátá.... 😅 myslím s tímto jménem, ale hodí se k tvé druhé holčičce...

Jinak s tím lektvárkem, moje tetička ho použila už asi před 6 rokama, její muž je gynekolog a rekl ji, že pokud si ho jeden den natře na vnitřní stranu loktu a druhy den tam nic nebude mít, může ho užít, tak to takhle asi udělám taky, kdyby to nešlo přirozene
😀

kaleilah
24. lis 2009

boci, a proč se to natírá? jako zkouška alergie jako je třeba u barvy na vlasy? 😅

renusatko
25. lis 2009

ahoj holky už týden si pročítám vaše příspěvky a zkušenosti se "zázračným nápojem" 🙂 mám podobný problém - chtěla bych už rodit a mimču se stále nechce - doktoři pořád čekají a nic... strašně mě bolí kyčle a pánev (v noci vůbec nespím bolestí), proto bych ctěla porod uspíšit o týden.. taky bude Mikuláš 🙂 a já chci být se svým starším synem... nápoj jsem zkusila včera a kromě pěkného pročištění střev 😀 mi ráno paskla i hlenová zádka! dnes si dám druhý pokus 🙂 tak jsem zvědavá.. určitě dám vědět..

darrcy
25. lis 2009

ahoj všem... 🙂 já mám plánovaný termín porodu na 30.11... ovšem našemu Maxíčkovi se ven vůbec nechce... chtějí mě nechat přenášet až 10 dní.. Hrozně se bojím, protože Maxík má být Maxi.. 😒 a tak mu zkusím pomoci tím koktejlem, co zabral spoustě z vás.. každopádně to zkusím až v neděli... ještě si užiju klidný víkend..🙂 jen tak mimochodem.. budete někdo rodit v Přerově.. ?

bocinka
25. lis 2009

Kali, je to sranda, ale asi jo... prý na to člověk může mít i reakci... 😕 Tak radši.... 🙂

renusatko, držím pěsti, kolik sis toho dala???

darr, 30. 11. mám narozeniny, tak ať šupajdí ven.... 😀

martinaz82
25. lis 2009

ahoj holky, tak jsem tady poprvé, a už jsem teda toho hodně načetla..o tom nápoji jinak jeden jsem před půlhodkou do sebe kopla tak vám pak dám vedět.. jinak my máme termín 28.11. a ultrazvukovej už 24.11. ale dnes na kontrole mě řekly že to ještě nevypadá tak uvidíme jak zabere koktejl...

vanitka
25. lis 2009

ahoj, kocky!
tu sa toho pomenilo, kym som nemala cas 😀 blahozelam vsetkym maminkam k cerstvym babatkam a ostatnym drzim palce! ja som sa rozpravala min. tyzden s dulou o napoji a ubezpecila ma, ze ho mozem pokojne pit uz aj, ze ak mimco nie je pripravene, porod nerozbehne, ale postupne pripravi porodne cesty. tak som si vcera kupila hruskovy dzus, v piatok sa chystam po ricinovy olej (min, tyzden nemali ☹ ) a hadam zacnem skusat...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru