Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

vlastovka
9. únor 2010

Lucie, Karolínka je moc krásné miminko 😵 😵 😵 😵

lendik1983
9. únor 2010

vlastovka, to ti teď opravdu docela závidím 😀 Byla jsem ráno v poradně a prý se ještě nic nechystá a to jsem si myslela, jak se dovím, že už se něco děje - břicho mám v jednom kuse tvrdé, konečně se mi dobře dýchá - malá už klesla... a nic 😀 Taky jsem říkala, že kdyby nebylo těch nocí, kdy nevím, jak se položit, tak bych klidně byla těhotná dál 🙂

Máš krásný pupík... Mně tentokrát narostl do neuvěřitelných rozměrů a ani kůže to nevydržela 😒 Pořád to ale za to miminko stojí 🙂

S poměrem ingrediencí na koktejl jsi mě teď krapet zmátla, myslela jsem si, že je všechno 1:1 - jedna "štamprle" slivovice, meruněk a oleje, tak jsem z toho teď docela jelen 😀

lendik1983
9. únor 2010

Asi bych měla koukat na alba častěji - Elenka je taky nádherná 🙂 Docela se přestávám bát porodu - to těšení je silnější 😀

vlastovka
9. únor 2010

lendik, tak já už se právě doma celkem nudím. Před tím měsícem mě celkem vyplašili, tak jsem už všechno dávno nachystala. No a od té doby jsou to takové různé známky toho, že se něco chystá. Otevřená trochu jsem, zátka odešla, jednou mě v noci vzbudily pravidelné kontra po 3 minutách, to jsme jeli po hodině a půl už do porodnice, ale nakonec se to nějak rozešlo, pak zase o 2 dny později kontra ale jen po šesti minutách, ve sprše se rozešly... Už jsem stihla tolik věcí, co jsem si ani nemyslela 🙂. Jako různé plesy, divadla, návštěvy, s Elenkou karnevaly, kroužky. Všude se mě stále ptají, co tam ještě dělám... Mimi je natlačené hodně dole už taky hodně dlouho... No tak jsem si říkala, asi hlavně kvůli té váze, že zkusím ten koktejl. A asi tedy půlku té 25ml lahvičky, hlt slivovice a zbytek doliju džusem. To je podle mě jedno kolik toho džusu a ba naopak, když tě to prožene, je lepší dodržovat pitný režim 😉 .

Mně tentokrát říkají všichni jaký mám malý pupík a to vím od kamarádek, co čekaly druhé děťátko, že pupík byl většinou o dost větší, než u prvního 😉.

lendik1983
9. únor 2010

vlastovka, to už bude brzy, když Ti odešla hlenová zátka 😉

S tím břichem... dala jsem do alba můj postupný růst - poslední fotka je týden stará 😅 Kdo to má nosit 😀

vlastovka
9. únor 2010

lendik, to ti teda bříško pěkně povyrostlo od 32. do 36.tt 😉 já mám bříško tak cca jak ty v 32. 😉 A velký brácha už se těší? 🙂

Co se spaní týče, taky mi to už moc nejde. ledajaký zvuk mě probudí a pak nemůžu dlouho usnout.

lendik1983
9. únor 2010

Máš opravdu krásné bříško, to banděro, co mám já, na tom už nic hezkého není 😀 Lexík z toho ještě nemá rozum, rád se dívá na video z ultrazvuku a ví, že je to "mimiko", hladí mi břicho a zase na to "mimiko" ťuká... uvidíme, jaká bude jeho reakce na sestřičku 🙂

A Elenka? Chápe, že bude mít brášku? 🙂

Můžu se zeptat, kdy se chystáš na ten koktejl? 🙂

vlastovka
9. únor 2010

Tak taky o něm Elenka povídá, dává ho do souvislosti s jinými miminky, co vidí, ale určitě si to nedovede představit 😉.

Píšou tam 3-6 hodin poté začnou kontrakce pokud je vše nachystané? Tak cca v 8 hod večer bych ho mohla dát...

lendik1983
9. únor 2010

Můžu Tě poprosit - kdybys ještě ráno byla doma (předpokládám ale, že nebudeš 😀 ) 🙂 Jestli bys napsala, jaké to bylo, co to s Tebou provedlo atd.? 🙂 Držím pěsti!!! Aby to dopadlo tak, jak má 🙂

vlastovka
9. únor 2010

jj, to není problém 😉. Pokud budu doma, napíšu, jinak za sebe neručím 😀 a díky 🙂

kacaba.17
9. únor 2010

ahoj. mohu vas jen poprosit - kdyz jste shanely ricinovy olej, rekly jste primo, ze je to pro vas? ja se dnes ptala v lekarne a kdyz jsem tam rekla, ze ho potrebuji sama na zacpu, tak mi ho nechtela magistra prodat. je opravdu zodpovedna a vzdy mi moc dobre poradila. kdyz videla muj pupik, tak rekla v tehotenstvi rozhodne ne. tak jsem na vazkach, jestli ho opravdu mam pouzit, abych miminku neublizila (pokud ho tedy sezenu). ale na druhou stranu, kdyz si vzpomenu na vyvolany porod dcerky, tak uz nechci absolvovat vyvolani znovu 🙂
precetla jsem tu velkou cas diskuse, ale konzultoval to nekdo z vas s doktorem nebo magistrou v lekarne treba i po porodu? nenalezla jsem tu zadny nazor odbornika (alespon ne v te mnou prectene casti). diky.

vlastovka
9. únor 2010

tak jen pro info: ve 20.00 jsem dala ten nápoj (2 velké lžíce oleje - cca 20ml, stejné množství slivovice a cca do 3dl jsem to dolila džusem a k tomu jsem si dala i meruňkový kompot). Žádné příznaky jsem zatím neměla, jen mi asi před chvílí začala odtékat plodová voda. Aůe ne nějaké super množství. Minulý porod mi taky tak začal, ale to byly proudy..., tak nevím jestli to bylo opravdu ono. To jen kdybych se do rána neozvala 😉. Těžko říct jestli za to může nápoj, ale asi ne...

kaleilah
10. únor 2010

kaci když nechtějí olej prodat, tak řekni že si z něj děláš zábal na vlasy s bílým jogurtem 😉 já takhle dopotřebovávám zásoby oleje, a vlasy jsou super 😉 a ty si ho použiješ na co chceš a neboj, nikomu z nás to neublížilo a komu zabral, tak měl celkem rychlý porody 😉

lendik1983
10. únor 2010

Vlastovka, tak že by, že by? 😀

luuciee83
11. únor 2010

Lendik, Vlastovka včera porodila - je od nás z února 😉 🙂 takže jí to zabralo 😉

lucie777
11. únor 2010

Jůů, Vlastovce moc gratuluju!!! 😵

Děkuju za pochvalu Káji.. 😉 zrovna dnes sem koukala, jakej sem měla já břuch, už si to ani nepamatuju.. 😅

Lendik, tak teď si na řadě, kdy půjdeš do lektvaru? 😉

lendik1983
11. únor 2010

Luuciee, děkuju za zprávičku 🙂 to je paráda 🙂 Velká gratulace!!!! 😀

Luci, chystám se na ten zázračný lektvar v sobotu, 20.2. 🙂 To pojedeme k mým rodičům, aby mohli hlídat, kdyby to náááááhodou zabralo 🙂 Už se těším na to, až budu koukat na fotky a říkat si.. "to jsem ale měla banděro, ani si to už nepamatuju" 😀 Nejvíc se těším, jak si lehnu na břicho a na to, jak si konečně v pohodě zavážu boty 😅

bocinka
11. únor 2010

Lendik, tak to přeju hodně štěstí... já jsem se taky těšila až budu spát na břichu a porodila jsem v 19:26 a ve 23:00 už jsem si lebedila na břichu... 😵 😵 ale v noci jsem se pořád budila s leknutím, že ležím na miminku... 😀

lendik1983
11. únor 2010

bocinka, porodily jsme úplně stejně - Lexik je taky tak 😀 😀 Jen jsem tenkrát měla strach ze všeho - i se pohnout, tak jsem si ležení na břiše vychutnala až doma 🙂 Tentokrát to mám v plánu už v porodnici - to bude báááájo 😀

kacici
11. únor 2010

Holky mam vyridit vzkaz od Vlastovky,ze ji zrejme napoj k porodu pomohl 😉 ,ma od 10.2. chlapecka Gabriela 😵

Ja sama osobne jsem ho taky zkousela podruhe,ale byla jsem srab a dala malo oleje 😅,takze nic z toho,ani prujem 😀 a Naty musela stejne na ven az na vyvolani

Vsem vam preju pohodove porody a pokud napoj vyzkousite at vam to vyjde 😉

kacaba.17
13. únor 2010

kaleilah: a to mas olej i na vnitrni pouziti nebo jen nejaky lity z lekarny? vim, ze se to tu v debate resilo, ale vlastne mam pocit, ze tu zadny konkretni zminen nebyl. pokud reknu na vlasy, tak mohu tezko chtit na vnitrni pouziti ☹

prosim poradte jaky?

musilka
13. únor 2010

kacaba já mám připravený riciňák od saloosu je na něm přímo i napsané že je i k vnitřnímu užití ale s projímavými účinky 😉 mrkni někam na eshop saloosu a objednej to kdyžtak tam mě dorazil do dvou dnů 😉

bocinka
13. únor 2010

Lendik 😵 máte brzo po sobě mimi...

Kacaba, na vnitřní užití tam není napsáno, ale měla jsem z lékárny a bylo tam napsaný neužívat vnitřně... 😀 a žijem...

kaleilah
13. únor 2010

kac on ani jiný není, na všech je napsáno neužívat vnitřně, ale mají to jen jako pojistku kdyby jsi tho vypila litr... odlili mi v lékárně normálně do tý skleněný lahvičky 😉

vlastovka
14. únor 2010

Čau holky, tak jsme se vrátili z porodnice 🙂. Nápoj jsem tedy dala, do hodiny praskla voda a kontrakce žádné. Ani žádný průjem..., v porodnici jsme byli cca ve 23hod, tak jsme se tam vyspali (já tedy moc ne, pořád jsem čekala, kdy to přijde), v 6 ráno mi upustili ještě další vodu a pak už to byla tedy síla. Celkem to trvalo pak 3 hodiny. Takže co se nápoje týče, nevím jak to zhodnotit 😉 . Ten den předtím jsem se snažila totiž i jinak (např. velký úklid, dvě teplé vany, masáže bradavek..., další aktivty už jsme nestihli 🙂 ).

Jinak i my měli problém se sehnáním ricinového oleje, resp. spíš nám ho nechtěli prodat, ale nakonec je manžel ukecal 🙂. A byl to olej, který přímo připrfavili v lékárně, nebylo na něm napsáno, že se nemá používat vnitřně a lékárník věděl, že ho chci jako projímadlo - jen ten detail, že jsem těhotná mu nikdo neřekl 😉. Ale nemyslím, že to může uškodit miminku, pořád je to přírodní a lepší než nějaké umělé tablety na vyvolání...

kacaba.17
14. únor 2010

holky diky. uz jsem si ho objednala. ted jeste najit odvahu ho vyzkouset. pockam jeste tyden, a pak to zkusim. dalsi vyvolavacku rozhodne nechci. jedna mi stacila a byl to des. dneska jsem zkusila ten koreneny napoj. do litru jsem ho dolila pomerancovym dzusem a bylo to celkem dobre. ale jinak nic. mocna je jeste trochu brzy. jsem teprve 38 tt.

beisis
15. únor 2010

No takže teď už nevim co mám dělat. Přenáším už pět dní po termínu. Ve středu mám jít na zátěžový test a pak vyvolávačky už jsem vyzkoušela všechno a furt nic. Ani ten nápoj nepomáhá. Tak přemýšlim jestli ho nemám zkusit ještě jednou protože takhle to dál přeci nejde. A pak nelíbí se mi ten zátěžový test. Měla jste ho některá? Jak to funguje?

lendik1983
15. únor 2010

Vlastovka - ještě jednou moc gratuluju!!! 🙂 Věřím, že ti nápoj pomohl 🙂

Bocinka... no, nebylo to plánované, ale i tak jsme rádi - aspoň k sobě budou mít blízko 🙂

Kacaba - neboj, nejdřív jsem se taky bála, pak jsem se začala těšit a teď jsem fakt hrozně zvědavá, co to se mnou udělá 😀 v sobotu nebo v neděli to s mojí maminkou vyrobíme 🙂

Beisis - vyzkoušej to ještě jednou... 🙂 Třeba tentokrát zabere... O zátěžovém testu slyším poprvé, vůbec nevím, co to je 😕

beisis
15. únor 2010

to mi napíchnou na 20 minut oxytocin.

lendik1983
15. únor 2010

Ježiši, no, pamatuju si, co se mnou oxytocin udělal u porodu - předcházela tomu věta od primáře "Až ucítíte opravdu velkou bolest, potřebuju, abyste co nejvíc tlačila!" (jen jsem si pomyslela, jak to sakra poznám, když už takhle mám pocit, že se rozletím).... Ale to, co přišlo... ☹

Nemáš chuť a kuráž vyzkoušet tan koktejl znovu?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru