Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

averena
7. kvě 2010

Já rodila na začátku března a vypila jsem ho třikrát. Jednou krátce před termínem pak dvakrát asi tři dny a vždycky jsem se akurát po........ 😅 až když jsem měla jít na vyvolávačku jsem malý řekla tak holka buďto se to vyvolá a to nechci a ty to taky nechtěj nebo pudeš sama. A ona se lekla stejně jako první moje dítě a v noci šla sama 🙂

juju
9. kvě 2010

chcem sa opytat, ci neviete ako sa povie ricinovy olej po anglicky alebo francuzsky? planujem vyskusat den pred planovanym vyvolavanim pokial bude potrebne a chcem to mat nachystane - dakujem?

lucie777
9. kvě 2010

Juju, přišlo by mi jednodušší se podívat do slovníku, ale anglicky je to ricinus oil a francouzsky huile de ricin! 😀

Ave, já malou taky strašila, prosila a ani vyvolávací tablety nechtěla poslechnout.. 😀 Máš to ale poslušný děti!

mona12071
11. kvě 2010

juju-jazijem v anglii a tiez som ho vypila a tu sa vola cator oil 🙂

http://www.birthingnaturally.net/cn/technique/c...

xaverov
11. kvě 2010

Mono, a jak dlouho pred ci po terminu jsi ho vypila? A pomohl?

zdeniii
12. kvě 2010

Já ho pila 9 den po termínu... před nástupem do porodnice... a zafungovalo 🙂)

mona12071
12. kvě 2010

xaverov-3 dni po termine a do necelych dvoch hodin mi odysla zatka a za pol hodku rupla voda 🙂

xaverov
12. kvě 2010

Tyjo, tak to byly fakt rychlovky. 🙂 To je fakt zajimavy, jak to funguje... Tedy alespon u vetsiny rodicek - experimentatorek 😀 ...

zdeniii
12. kvě 2010

Jjo funguje, ale musí být prostě ten správný čas.. jinak tě to max prožene 🙂)

martina46
14. kvě 2010

no musim tu konecne napisat, vyskusala som napoj v 5. den prenasania, vypila som ho poobede tusim o 15.oo, za par hodin nic, vecer mi zacalo pohynat creva a tak ma prehnalo, ako nikdy v zivote, proste dokonale 😀
no a v noci o pol 3 som sa zobudila na nejake lupnutie a nasledne silna kontrakcia. to lupnutie bolo prasknutie vody. hned mi zacali kontrakcie po 2-3 minutach, tak sme leteli do porodnice, tam ma pozreli a uz som bola otvorena na 10cm tusim a o po5 bola mala na svete 😀
uplna pohoda, kontra sa mi dali na rozdiel od 1. porodu predychat a neboli take silne.
takze u mna to svojim sposobom zabralo 😉

petja
autor
14. kvě 2010

Skvělý porod,nezbývá než přát i ostatním maminkám stejný zážitek 😉

lucie777
14. kvě 2010

Marti, doufám, že můj druhý porod, až jednou bude, bude podobný s tím tvým! 🙂

misakiki
22. kvě 2010

@petja: Dobré poledne,pročetla jsem si sice jen pár posledních stran takže vím jak nápoj připravit jak by měl působit a pokud nebude působit tak je ještě brzy...to vše vím 🙂 jen se chci zeptat jestli někomu zabral i drív než v termínu... Jde o to že při první dceři jsem měla porod vyvolávaný kvůli preeklampsii a vím jaké to je ☹ vím že druhý porod může být jiný,ale doktor mi řekl že pokud neporodím do 31.5. tak 1.6. nastupuji na vyvolání právě kvůli nasedající preeklampsii ☹ to budu přesně 39+0 tak jsem i říkala že bych zkusila ještě před nástupem tenhle Váš nápoj,než půjdu do té chemie..proto se ptám 🙂 zkusím ho a vím že když se nic nestane tak asi není ten správný čas...jen se bojím abych zbytečně neublížila sobě nebo mimískovi .-) předem děkuji za jakýkoliv příspěvek,nechci být sobecká a tahat ho ven dřív,ale jsme donošení a zkuila bych ho až den před vyvolávačkou...opravdu bych se jí chtěla vyhnout...kdo rodil indukcí tak asi chápe 🙂

petja
autor
22. kvě 2010

Misakiki,určitě není udsuzující zkusit nápoj před TP z důvodu,který tu zmiňuješ ty 😉 Určitě tím neublížíš sobě ani miminku,nad tim bych vůbec neuvažovala,prostě jen každé mimi má svůj čas a je třeba napsat,že se má pít nejblíže či po termínu,aby si některé maminky neřekly( a jsou takové ) že je to skvělá příležitost,jak si naplánovat porod,to myslím je základní smysl tohoto doporučení.Takže určitě směle do toho,zkus jej třeba 29 a 31 května.Držím pěstičky 😉

misakiki
22. kvě 2010

@petja:Děkuji moc za podporu...no uvidím pokud e malý do té doby ,,nelekne" vyvolávačky tak to zkusím ty dva dny před a pak ten den před 😝 maximálně mě to prožene 🙂 stejně mám teď průjem pořád 🙂 asi z nervů tak si myslím že mě to ani nebude vadit 🙂 no a jako zakladatelka tématu si náhodou nepamatuješ jestli to někomu zabralo dřív že?? ptám se jen proto abych věděla jaké jsou ,,naděje" 🙂 pak dám určitě vědět jak jsem dopadla a jestli zabral nebo alespoň pomohl (co jsem četla tak tu byly i maminky co je to alespoň pěkně nachytalo)... tak držte palečky 🙂

petja
autor
23. kvě 2010

Jo určitě to zabralo maminkám dříve,to jistě.Některé daly více oleje,některé to vypily vícekrát,pár takových maminek tu je.Takže naděje je 😉

misakiki
23. kvě 2010

Tak děkuji 🙂) zkusím to ty dva dny před indukcí a uvidíme 🙂 snad to vyjde a já se vyhnu tomu procesu v porodnici ☹ dám pak vědět jak jsem dopadla... 🙂

petja
autor
23. kvě 2010

Misa,taky doufám!!!Já jsem k tomu přistoupila,že mi to prostě pomůže a za 2h mi praskla voda a už bylo jasné,že je to tady.Pak,i,když při příjmu v porodnici,za další 2h jsem byla otevřená sotva na prst a manžu chtěli poslat domů,tak řekl ne,my budeme dnes rodit,nechte nás na boxu a když se do půlnoci nic nestane,uvidíme.Tu okamžitou super reakci mu nikdy nezapomenu 😉
No a hodinu potom jsem začala zvracet a zvracet,ale taky se perfektně otvírat.Pak už to bylo jen a jen úžasné!

misakiki
23. kvě 2010

@petja: tak to je docela fajn porod ne?? po vyvolávačce by to tak ,,růžové" asi nebylo ikdyž znám i maminy co šli na indukci a za dvě hoďky měly po všem 😉 tak uvidím jak dopadnu já 🙂

petja
autor
23. kvě 2010

Já měla nádherný porod,doufám,že i napodruhé budu mít takové štěstí! Já jsem nechtěla 2 věci,nástřih a uměle vyvolaný porod.Obojí se mi splnilo 😵

marinka
23. kvě 2010

@misakiki: Mně nápoj zabral dokonce na začátku 39 tt a měla jsem po něm úžasně rychlý a nádherný porod 😵 Šla jsem do toho tak brzo, protože jsem měla na placentě hematom a byla tam rizika, že už nebude ke konci stíhat a nakonec se ukázalo, že mi nápoj miminko zachránil, kdyby malá nešla ven dřív, dopadlo by to asi špatně..I doktor říkla, že Leontýnka věděla, proč šla na svět o pár dní dřív. Takže pokud už je správný čas, nápoj zabere 😉 Držím moc palce!!

misakiki
23. kvě 2010

@marinka: tak to je super zpráva,opravdu nechci malého tlačit ven násilím ale tady vím že mu to neublíží,jsme donošení váhový odhad 3,30 už teď takže taky žádný prcek a než ho tahat ven až oxytocinem jako u první dcerky se mi tedy nechce ☹ takže se do toho pustím a buď zabere a já i miminko budem spokojení že to šlo ,,samo" nebo i tak se nic nestane a prcek počká na vyvolávačku...

misakiki
23. kvě 2010

@marinka: takže olej objednán a až dojde tak počkám do toho 38+5 a pak kdyžtak ještě 38+6 a jdu do nápoje 😀 no a když nic tak 39+0 nástup 😝 !!!! bojim,bojim ☹ dám pak vědět jestli nápoj zabral nebo ne 😉 akorát jsem se chtěla ještě zeptat jestli ten meruňkový džus musý být 100%...nebo jestli třeba i jiná příchuť 🙂 to jen tak pro informaci .-) děkuji

petja
autor
24. kvě 2010

Ale tak to víš,že je mimčo v 39 už připravené na svět fyzicky,ale prostě mu ještě nic nedává signály,že tomu tak má být.Ty na něj můžeš mluvit a někdy to pomůže 😵
Marinka,ty jsi skvělá,jak jsi pomohla své holčičce od neštěstí ☹ Doktoři ti chtěli porod vyvolat uměle,skrz ta rizika?

petja
autor
24. kvě 2010

Třeba je fajn i meruňkový kompot,rozmixovat.Já měla 100% od Hello? Nejsou, nebo nebyly dvakrát k sehnání 😕

marinka
24. kvě 2010

@misakiki: přesně tak, nápojem nemůžeš miminku vůbec ublížit, když nebude ještě správný čas a bude chtít být v bříšku o pár dní dýl, tak nápoj nezabere a pokud už správný čas bude, tak mu na svět pomůže 😉 Váhu máte krásnou teda, malá měla 2 700 g, ale rychle to dohnala a teď je to pěkný cvalík 😀 Jinak v den, kdy jsem pila nápoj já, ho na této diskuzi skoušela ještě jedna holka v 39 tt a té zabral taky, odtekla jí plodovka a porodily jsme skoro ve stejný čas 🙂 Můžeš si to dohledat, jak to u nás probíhalo, my jsme to teda ještě podpořili sexem a po něm už to byly fofry.. Je to 14.11.2009 😉
Džusík by měl být meruňkový, nebo klidně i meruňkový kompot rozmixovaný 😉 Čím víc procent, tím líp 😉

marinka
24. kvě 2010

@petja: doktoři to u mě hrozně zanedbali 😖 😖 Hematom na placentě objevili ve 20 tt, už tehdy zabíral podstatnou část placenty a na velkém utz to dr. hodně řešila, že se to musí hlídat a tak, ale to že už bude starost mého doktora. Ale moje doktorka i doktor, ke kterému jsem chodila na utz to vyhodnotili tak,že je to málo významné, naposledy jsem byla na utz ve 30 tt, kdy mi dr. napsal do zprávy, že je placenta v pořádku a tím to haslo 😨 😨 Říkala jsem si, že se asi hematom nějak vstřebal, nebo placenta pracuje v pohodě i s ním, ale stále jsem z toho měla divný pocit a v tom 39 tt mě asi trknul andílek strážný, jinak nevím a jsem hrozně šťastná, že jsem nápoj zkusila, protože placenta byla ve stavu,jako bycho už hodně přenášela a nebyla teprve 14 dní před termínem (ten byl spočítaný dobře, vím přesně,kdy jsem otěhotněla) a jak jsem to pochopila, hrozil každou chvíli placentární infarkt ☹ I já laik jsem poznala ten veliký rozdíl, když jsem viděla placentu u první dcery a u druhé 😖

petja
autor
24. kvě 2010

Já jsem ještě ode dne TP masírovala bradavky 2x denně,po vypití více,takže u nás na milování ani nedošlo,praskla mi plodová voda.Takže prostředků je spousta.
Marinka,tak to je špatné,jak se kotmu doktoři postavili!!! 😝 O to víc jsi obdivuhodná,jakou máš intuici 😉 A malá se v bříšku nijak výrazněji neprojevovala,když nebyla nejlíp vyživována?

misakiki
24. kvě 2010

@marinka: To je ale hodně špatné že to takhle zanedbaly...jenže co nám laikům zbývá jiného než věřit doktorům že?? 😒
je super že vím že to někomu zabralo i dřív a že se tak třeba vyhnu indukci,s malou jsem ji podstoupit musela a ttrpěla jsem necelých 20 hodit...koloběh ustavičného zvyšování oxitocinu,krátkých kontra,pomalé otvírání nástřih atp. Prcek stojí za jakoukoliv bolest a pokud nápoj nezabere tak mě to stejně nemine...ale proč to nezkusit 🙂 můžu se zeptat jaké množství jsis dala??že bych to jako zkusila stejně když ti to tak pěkně zabralo 🙂 všimla jsem si že drtivé většině to zabralo a praskla jim voda... já čekala že spíš budou první kontrakce...no uvidíme 😉

misakiki
24. kvě 2010

@petja: no masáž bradavek zkouším denně ve vaně ale mám bradavky hrozně bolestivé,nevím proč,fakt až kolikrát brečím protože tonejde vydržet a to nejsem bůhví jaká ,,citlivka".... Ten džus zkusím sehnat mám na to ještě necelý týden,dívala jsem se a právě že nějak ho nemůžu sehnat tak uvidím,když neseženu tak si rozmixuju ty meruňky sama 🙂 Jestli se nepohneme a budu ještě o víkendu 2v1 tak v neděli zkusím nápoj poprvé,pak popřípadě v pondělí no a pokud nic tak v úterý nástup....budu průběžně hlásit co a jak .-)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru