Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

majinka2
14. črc 2008

petjo já četla diskusi na epi-no, tam jste to s holkama probírali, no já si teda nemyslela že bych to mohla někdy potřebovat ale !!!!!🙂)))))) ale za týden máme termín, a krom poslíků co už mimochodem trvají asi tak 10 dní se furt nic neděje.....tak porád váhám jestli zkusit nebo ne 🙂))))

petja
autor
17. črc 2008

taky sem si nemyslela,než mi řekli,že pokud neporodím do následujícího dne,tak tak mi daj vyvolávačku,co sem nechtěla podstoupit a tak sem do toho šla a klaplo to...ostatně jako zatím u všech co do toho šli a tak čekám,zda to vyzkoušel i někdo,mimo okolí....
jinak poslíky jsou na jednu stranu dobrý,pak to rychle poznáš,že už je to naživo 🙂 termín je informativní údaj,u nás v Přerově nechávají tak 14 dní po TP,pokud je dost plodovky a nic se neděje,tak se snaží abys porodila spontánně,mě ale vyhrožovali,že dle utz má malej plodovky málo a tak,že pudu.No a potom na sále,jak malej vyjel sem slyšela PA,jak volá,jééé to je vodopád...takže taky jen údaje...
pa

janab78
17. črc 2008

petja- ricinový nápoj? Co v tom je? Dá se to běžně sehnat? Za jak dlouho ti to působilo?Není to něco na průjem? 😀

petja
autor
21. črc 2008

je to na delší diskuzi a je to taky o životním postoji. To není ke koupi,uděláš si to doma sama.Působilo mi to podle knihy,tj.do 3-6 hod přijdou porodní bolesti,mě po 2hod.praskla voda a pak to jelo ráz na ráz až rychlému a bezbolestnému porodu.Já se chci dozvědět,zda některá z mamin má stejnou zkušenost,tj.pozitivní 🙂

majinka2
21. črc 2008

petjo ten ricinovej olejíček asi budu muset objednat přes net, v lékárně mi ho nechtějí dát bez receptu .....

petja
autor
21. črc 2008

cože? já ho koupila v prodějně se zdravou výživou a tak... 😲 např. firma Salus

petula5
21. črc 2008

Petja, tak poraď co je to za recept?

zbedinka
22. črc 2008

Ahojky,tak si to tady čtu a jestli to funguje tak jdu do toho.Nikdy jsem o tom neslyšela a vůbec nevím o co jde.Petjo ráda bych šla i di té delší diskuze.Jak si nápoj připravit a jak často ho pít a tak.Mám termín až prvního září tak bych ráda byla připravená dopředu.Chtěla bych rychlej porod a v klidu co nejdéle doma a taky to nějak naplánovat alespoń trošku.Protože nemáme babičky na hlídání a už máme doma tříletého prcka a nemáme ho kam dátBabička musí přijet z jiného města a to je tak na dvě až tři hodiny.Tak to potřebuju alespoň trošku naplánovat aby mohl být manžel zase u porodu.Tohle vypadá přírodně a nadějně.Jak se ta kniha jmenuje?Díky za informace.

marci
22. črc 2008

Kniha se jmenuje Zdravé těhotenství, přirozený porod.

konja
22. črc 2008

Ahoj holky, tak jsem trošku zalistovala na netu a našla jsem tohle.Jestli to funguje a jestli to stojí za to je už věc jíná, ale vložím to sem ať se každá můžete rozhodnout 😉

Převzato z knížky Zdravé těhotenství a přirozený porod od Ingeborg Stadelmann

Předpoklady: U všech následujících rad je důležité vědět, že mohou napomoci tělu jen tehdy, pokud je skutečně připraveno k porodu, tedy děložní hrdlo i poloha dítěte jsou zralé na porod.

1. Stimulace prsních bradavek

Tato metoda je používána i na některých porodnických odděleních ke zkoušce zátěže při kontrakcích. Minutu až dvě si silně třete bradavky, následuje dvě až tři minuty přestávka a pak se postup opakuje. Toto dráždění může vyvolat děložní kontrakce. Jestliže tímto způsobem nastanou kontrakce během půl hodiny, znamená to, že děloha je zralá na porod.

2. Klystýr, půst

Představuje neškodnou, ale účinnou metodu. Udělejte si klystýr a pak musíte celý den dostatečně pít. U mnoha žen poté spontánně nastanou kontrakce. Klystýr s teplou vodou povzbudí pohyby střev, na což děložní svaly reagují silnějšími stahy.

3. Přirozené prostaglandiny

Tyto jsou obsaženy v mužském spermatu. Pokud je tělo ženy připraveno na porod, stimulují tyto hormony kontrakce. Při použití této metody pomáhá, když je žena silně vzrušena a stimulována, neboť pak i ona vylučuje dost prostaglandinů potřebných k vyvolání porodu. Prostě jakým způsobem jste si broučka udělali, takovým způsobem mu ukažte cestu ven🙂

4. Kořeněné nápoje

Výsledek nepocítíte hned, většinou se dostaví během jednoho až dvou dnů. Je třeba připravit čajový nálev z jednoho kusu skořice, deseti hřebíčků, malého zázvoru a jedné polévkové lžíce sporýše lékařského v jednom litru vody. Tento nápoj pak popíjejte během celého dne po doušcích.
Zmíněná koření lze také použít i ve formě éterických olejů ze skořice, hřebíčku, zázvoru a verbeny v základním oleji (olivový, slunečnicový, mandlový) na masáž břicha nebo do teplé koupele. Zvýšení účinku dosáhnete, pokud si před masáží břicho zvlhčíte horkou vodou, čímž urychlíte vstřebání oleje.

5. Homeopatické prostředky

Tady je důležité upozornit, abyste je užívala jen na základě doporučení zkušeného homeopata. Nejčastěji se používají tyto: Caulophyllum, Cimicifuga, Kalium carbonicum, Nux vomica, Pulsatilla, Sepia.

6. Ricinový koktejl

Připravte si směs z ricinového oleje (ke koupi v lékárnách) s meruňkovým džusem a hltem čiré kořalky. Tuto vypijte. Během tří až šesti hodin se dostaví silné porodní bolesti. Pokud tomu tak není, musíte vycházet z toho, že se zatím dítě prostě narodit nechce.

ria80
22. črc 2008

Tak před tím musím varovat,ricinový olej vnitřně může být hodně nebezpečnej a můžete ublížit sobě i miminku.Oni v té lékárně dobře vědí,proč vám to nechtějí prodat.Něco se stane a pak budete útočit na ně,že vám to neměli prodávat.
Porod přijde stejně,když už jste to vydržely tak dlouho,tak to pár dnů taky vydržíte,proč ještě takhle riskovat. 😲

zuzik03
23. črc 2008

já přenášela 10 dní a už mě to děsně štvalo, ale ke koktejlu jsem teda nenašla odvahu - bála jsem se, že se po... a navíc pít těhotná kořalku mi nepřišlo úplně vhodné. myslím, že doktoři ví, proč nechávají přenášet těch 14 dní - u mě to začlo samo dva dny před termínem vyvolávačky 🙂

petja
autor
28. črc 2008

Ria ty jsi přesně ten typ,který by se měl určitě radši svěřit doktorům! Nejde jen o tento nápoj,ale o celkový přístup k životu potažmo těhu.Já ho nebrala jako nemoc ,ale jako dar.Celou dobu jsem si sháněla informace a přečetla hory knížek.Pokud někdo této alternativě nevěří,tak ať to rozhodně nezkouší,pokud jste si všimly,tuto diskuzi jsem založila hlavně proto abych se dověděla,kolik mamin nápoj vyzkoušelo a ne abych se tu dohadovala.Stačí jeden takový názor jak má Ria a všechny co by to i vyzkoušely jsou vyděšené! To není můj recept,ale recept studované diplomované PA,tak nevim proč by chtěla záměrně rodičkám ubližp Pokud ale chcete po vyvolávačce chodit jako mátoha po chodbě a čekat na císař tak prosím,poslechněte doktory! Já jsem byla na příjmu ještě úplně zavřená,gyndr říkal,že rodit rozhodně nebudu,ten už viděl několik rodiček,ale my s manžou jsem věděli svoje.za pár hodin na to byl malej na světě!

Zuzik,mě teda fakt nepřijde,že hlt slivovice by mohl nějak mimču ublížit,není to ani malej panák...no a co se týče toho přenášení,proti tomu nemám nic,ale proti tabletám na vyvolání porodu ano,na tom není nic přirozeného,používají umělé prostaglandiny,které jsou přirozeně ve spermatu,takže je určitě lepší se s manželem pomilovat 🙂 Co se týká té masáže bradavek,tak to jsem taky pravidělně prováděla,když jsem už pár dní přenášela...

petja
autor
28. črc 2008

Zbedinka,už ses níže dočetla o co jde,tento nápoj se pije jednorázově...
Kdo přistupuje k porodu jako většina rodiček,nechť se opravdu svěří lékařům!

petja
autor
28. črc 2008

Jo a Ria,nejde o to porodit,ale JAK porodit! Já jsem do nápoje nešla rozhodně proto,že by mě přenášení nějak obtěžovalo!!! To je tak,když jeden o koze a druhej o voze...

schelinta
1. pro 2008

ahoj holky, tak já do toho nápoje teda určitě jdu, sice mám ještě tak 2-3 týdny čas, ale malý je prý tak o 2 týdny starší, tak si myslím že o nic nejde
od poloviny těhu mám šílený bolesti v břiše a zad a chvílema už to nemůžu vydržet, byla jsem s tím 2 týdny v nemocnici a dávali mi infuze s algifenem a když malému neublížilo tohle, tak si myslím, že nápoj bude v poho 😀

schelinta
1. pro 2008

snad ty bolesti potom rozeznám a neporodím doma 😀 😀 😀

larakroft
2. pro 2008

Petja: Nezkoušela jsem přímo ten ricinový koktejl, ale ten kořeněný čaj pod č. 4, jen místo sporýše jsem dala lžíci oregána. A nepopíjela jsem to po doušcích, anóbrž jsem asi v 11 večer vypila cca 0,5 l 😅 namísto obvyklýho maliníku. Předtím jsem ještě na čtyřech vykartáčovala koberec. Voda lupla před půlnocí (TM odmítl sex - na povel to prej neumí), tak jsem si aspoň stimulovala bradavky 😉 . Je fakt, že i tak se to potom rozbíhalo hodně pomalu (jsem nepopíjela ty doušky 🙄 )
Jo, měla jsem dva dny po posledním termínu.

tytyta
3. pro 2008

A holky nevíte poměr na ten ricinový koktejl ? Jako kolik čeho ? 🙂

evaviki
3. pro 2008

Nam PA na kurze hovorila, ze z kazdeho jeden diel (samozrejme, ze nie pol litra 😀) Tak by som skusila cca pol deci z kazdeho..
Inak co sa tyka skorice a hrebicku - neuvazene som zjedla kompot, kde bolo v malom mnozstve vody niekolko hrebickov a cela skorica. Nasledne mi zacalo dooost silno tvrdnut brusko, takze verim tomu, ze taky koreneny caj rozbehne porod uplne bez problemov...

tytyta
3. pro 2008

Díky za radu,tak asi začnu tim čajem a když to nepůmůže tak budu pokračovat koktejlem 🙂

evaviki
3. pro 2008

Drzim palce, urcite sem napis, ci to zabralo..

suzamen
3. pro 2008

Tak kdybych mohla vrátit čas tak bych něco z toho určitě vyzkoušela. Já jsem přenášela 10 dní, předtím jsem doma dělala všechno možný aby to přišlo samo, v létě jsem uklízela jako na vánoce 😀 , chodila po schodech nahoru a dolů, dávala si horké koupele a nic ani soulož s manželem nepomohla ☹ tak nakonec musel přistoupit dr. a zavést mi vzvolávací tabletku 😖 Nic horšího jsem nezažila. Od půl osmé od rána do 16 h. jsem měla bolesti asi s minutovou přestávkou, myslela jsem že už to bude ale prý jsem otevřená na jeden prst a teprve se k porodu chystám, doktorka mi pořád tvrdila že to bude až druhý den že to jde pomalu. V 16 h, mi praskla voda skoro jsem nebyla otevřená a pak to přišlo tak rychle že jsem ani nevěděla že rodím,v 18:10 mě hnali na sál stím že nesmím tlačit že malá už leze a v 18:25 bylo po všem. Porod byl krásnej bezbolestnej ale to co bylo před tím 😖 HRŮZA. Holky vyzkoušejte všechno co jde jen si nenechte dělat vyvolávačku.

marselina
3. pro 2008

tak jsem tohle téma přelouskala jedním nadechnutím,mám týden do porodu a zatím to vůbec nevypadá že bych měla rodit,teda hrozně jste mě nadchly a něco z toho určitě vyzkouším,krom maliníkového čajíku nic neužívám,tak prvně zkusím asi ten kořeněný čajík a potom případně ten koktejl pokud to nezabere.děkuji moc za inspiraci 😀 😀 netušila jsem že něco takového vůbec je.

evaviki
3. pro 2008

Mars, nedakuj 🙂 Radsej potom napis, ci zabralo.. 😀

tytyta
3. pro 2008

Taky jsem do dneška neměla tucha že něco takovýho existuje,ale když bude "nejhůř" tak aspon vim o další možnosti,která by mohla pomoci 🙂

marselina
3. pro 2008

určitě něco vyzkouším hned zítra a pínu zda to zabralo,nechci vánoce trávit v porodnici 😅

marselina
4. pro 2008

dneska jsem si udělala kořeněný nápoj,ale je to takový hnus,že jsem se málem po.....,tak zaskočím do lékarny a koupím si tam ricinový olej,snad ho budou mít,tady mají v lékarně taky pěkný prd,snad mi ho když tak do zítřka objedná.

tytyta
4. pro 2008

a kolik čeho tam budeš dávat,mě se ten poměr 1:1 zdá nějakej divnej,přijde mi tam toho oleje moc 😒

marselina
4. pro 2008

vyzkouším ten poměr 1:1,třeba se ten olej nějak ztratí v tom džusumě spíš trápí ten čístý alkohol,nejsem zvyklá vůbec pít,ani mi to nechutná tak at nejsem na káry,kdyby mě to chytlo 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru