Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

kaleilah
31. říj 2009

mě je taky divně, ale tp už několik dnů, pořád si říkám jestli konečně už 😉

kaleilah
31. říj 2009

jo a kvůli tý hrázi mě určitě nešetřil, když jsem se ho ptala jestli to může být tím šitím tak koukal jak kdybych spadla z višně a zeptal se mě jestli jsme byla šitá- (hodinu a půl šití na sále) a potom, mi oznámil-no jo, po nástřihu to bolet může no...nebyla jsem nastřihlá. Takže on o mým porodu neví absolutně nic 😠

marti123
31. říj 2009

Kaleilah- to je teda doktor za všechny prachy 😠

kaleilah
31. říj 2009

marti, taky ho budu měnit.Kdykoliv jsem měla nějakej problém, nebo ne problém ale prostě jsem něvěděla jestli je všechno ok tak mi jen oznámil že jsem těhotná a co bych chtěla. A v poradně jeho první slova jsou: tak žádnej problém není...nebo snad jo?! tak jsem se rovnou naučila říkat že ne, i když mi tvrdlo bříško, zvracela jsem a všechno, radši jsem mu to neřikala, bylo by to bezpředmětný. Věřim že kdyby byl nějakej problém, tak an by epatřil mezi ty co by to poznali.Minulý těhu jsem zase zjistila že mi psal stav čípku atd, a přitom mě neprohlídnul

marti123
31. říj 2009

Kaleilah a můžu se zeptat odkud jsi? Jinak pořád řeším, zda zkusím ten nápoj...ten olej mě fakt trochu odrazuje, ale kdyby to mělo pomoct 😉 A nevíš, zda se má ten olej nějak převařit? Nebo pouze smíchat s džusem a panákem té slivovice...

kaleilah
31. říj 2009

Chebsko 😉 Já se toho oleje nebojím, mluvila jsem o tom s dulou, že tady u nás prodávají od nobilisu a říkala že je nejlepší a i převařování jsme vůbec nemluvili, jen jsme se domlouvali že to zkusíme z poloviční dávky

marti123
31. říj 2009

Já ho mám právě z lékárny, tak myslím, že je to snad to samé..no stejně ještě máme týden čas, tak pak kdyby nic, vrhnu se na to... 🙂

kaleilah
31. říj 2009

marti a kolik jsi ho koupila v tý lékárně? A za kolik? a kdy do něj chceš jít? Já v pátek nebo sobotu navečer, taky by jsme do toho mohli jít spolu a prožívat to on-line 😀 😀 😀

marti123
31. říj 2009

Je to taková malá lahvička (100 g) a kupoval to manžel, takže vůbec nevím za kolik a divím se, že mu to namíchali..ani jsem se ho raději neptala co mu k tomu říkali.. 😀 Tak bychom to spolu mohli zkusit, pokud neporodím, vidím to taky na příští pátek či sobotu..nevím proč mám v hlavě, že bych měla rodit o víkendu 🙂

kaleilah
31. říj 2009

Já to mám z praktických důvodů a chci navečer, kvůli dětem abych se postarala než půjdou spát a hlavně mi přijde divný rodit třeba dopoledne 😅 A taky večer nebude takovej provoz takže se líp pojede do porodky 😀

kaleilah
31. říj 2009

odkud jsi ty? A co čekáte?

marti123
31. říj 2009

Jsem z Prahy a čekáme první- chlapečka

jankanej
31. říj 2009

jé holčiny to jsem ráda že do toho půjdete! Já to chci zkusit naposled, dneska jsem to nestihla, nechtěla jsem už takhle navečer páč se mi kontrakce po nápoji rozběhnou až za 5 hodin, tak at se vyspím, ale zítra ráno bych to chtěla prubnout naposled - mě namíchali 30ml myslím za 56kč ale panáka bych do sebe nenalila to bych byla na káry 😀 😀 tak jsem zvědavá jak vám to zabere 😉 🙂 🙂
kaleilah každopádně určo jdi k jinýmu mudr, kdyby (nepřeju to nikomu) ti opravdu něco vážnějšího bylo tak byse to nemělo zanedbat a každý má právo na kvalitní zdr.péči. Já bych ho asi trefila - moje máma a babi umřely na rakovinu děl.čípku tak bych nerada narazila na podobnýho týpka který by mě zanedbal a já neviděla vyrůstat svoje dětičky, určo se nedej a normálně mu natvrdo řekni že si myslíš že máš nárok na lepší vyšetření a ne se takto nechat odbýt, je to tvé zdraví i kvůli manžovi abyste pak neměli problémy se sexíkem atak... 😉

bocinka
31. říj 2009

Ahoj holky, už od oběda (s přestávkama) pročítám celou diskuzi - dost mě zaujala... I přesto, že jsem teprve v 33+2 tt dle UTZ na screeningu ve 13. týdnu, tak už pokukuju po tom, jak si s porodem trošku pomoci, v rodinné anamnéze máme totiž i několikadenní porody, 14ti denní přenášení, následné vyvolávání a navíc hemoroidy, které už postihly i mě... ☹
Naše malá Beruška je navíc prý dost velká - asi o tři týdny větší, než by měla být - a rychle roste, takže mám strach jak budu rodit, když mi slibují více než 4kilového mimíska...
Ráda porodila nejpozději v termínu, ptž mě nenechají přenášet a císaře se bojím - ne kvůli sobě, ale kvůli tomu, že mi pak malou nedají hned po porodu k sobě... ☹

kaleilah
31. říj 2009

janka problémy se sexem máme kvůli prvnímu porodu, byla jsem opravdu hrozně moc sešitá, ale samotnej porod se mi moc líbil proto jsme šli do druhýho tak rychle.Naštěstí se to povedlo hned napodruhý, protože sex je pro mě fakt utrpení. naštěstí MM byl se mnou na sále i při šití, všechno viděl a tak to prostě chápe a neřeší a netlačí. Dneska mám pocit že nebudu rodit nikdy, cejtim se zase nějak netěhotně 😀

Jani tak zítra na tebe budu myslet, určo nám písni jak to probíhá u tebe 😉 a za jak dlouho jsi měla průjem? A dlouho?

marti123
31. říj 2009

Kaleilah- tak jsme na tom stejně, dneska se cítím naprosto netěhotně..nic mě nebolí, jen malej se mele jako drak...asi taky nikdy neporodím... 😒

Bocinka- tak uvidíš, jak na nás nápoj příští týden zafunguje a podle toho se pak na konci těhu rozhodneš... 😉

bocinka
31. říj 2009

marti - počkám ještě na Vás, ale už jsem tak nějak rozhodnutá, už ted mám bolestivé křeče, ale jen na pravé straně, tak nevím co to znamená, Gyn mi říkala, že mám jíst magnesko a přestane to... 😒

marti123
31. říj 2009

Bocinko- ono na to tvrdnutí (bolesti) magnésko opravdu funguje, jen se to snad nemá brát po 36 tt, mě teda nikdy nijak moc břicho netvrdlo..až teď ke konci těhu, kolikrát mám kontrakce, že myslím, že už jedem ale po vaně to vždy utichne..myslím, že jsem předurčená k přenášení..i proto jsem na ten nápoj tak zvědavá 🙂

kaleilah
31. říj 2009

marti, psala jsem dule, že je mi dneska hrzně fajn, že o víkendu určo rodit nebudeme že se cejtim netěhotně a mám hrozně energie a psala mi že jestli mám ještě náladu uklízet tak zítra určo rodíme 😀 😀 😀

(celý ráno jsem uklízela, dalo by se tu jíst z podlahy 😀 ...taky tu děti z podlahy jí, hlavně piškoty 😀 )

leopolda
31. říj 2009

Ahoj holky.
Bohužel se nemoho přidat k tomu,jestli nápoj ano,či ne.
Ale já jsem loni od své porodní asistentky dostala radu,ať od 38tt užívám Pupalku dvouletou 1 denně a ve 39tt 2 denně,až do porodu.
První dítě jsem rodila až 12 dní po termínu.Tak jsem se bála,že to bude podobné.Ona mi říkala,že nejpozději v TP porodím a taky se stalo.4dny před termínem jsem porodila.
Tak pokud to někdo chce vyzkoušet.Já do toho jdu znovu. 🙂

marti123
31. říj 2009

Kaleilah- já právě makala včera celý den a dnes taky a cítím, že bych mohla jít snad běhat nebo co... 😀

Leopoldo- když to nepůjde jinak, zkusím i tu pupalku! 🙂

jankanej
31. říj 2009

kaleilah máš skvělýho manžu že to chápe každopádně zkus se zeptat na reparaci té hráze, pokud máš problémy tak dlouho tak je budeš mít celý život a to je opravdu nepříjemný znám takový maminy, já sama jsem byla stříhaná, hrozně jsem se bála že mě taky špatně sešijou ale chytla jsem primáře a ten to udělal na 1000 jedniček takže dodnes super ale bojím se druhýho porodu že mě střihnou a bude to v tahu...je blbý co si všechno ženská musí vytrpět aby měla dítka, jinak co se týká nás...celý den mě bolí kříž a mám slabé kontrakce ale furt nic a to jsem skákala na balonu jak vzteklá drbala jsem celou linku a všechno co se dalo a nic, třeba to bude na nový rok 😀 😀
jinak průjem jsem měla jen 3xza sebou tak to nebylo tak strašný, ale měla jsem co dělat abych to stihla 😅 😅

Bocinko jinak na ty křeče jsem já osobně dostala calcii magnesium nebo tak nějak , jsou to prášky a to jsem měla 3xdenně brát až do porodu tak se zkus zeptat jinak magnesko opravdu zabírá ale po těch práškách neběháš po čase na průjem...

kaleilah
31. říj 2009

Marti, tak to se tu zítra nepotkáme, budem rodit o 106 😀

Jani já jsem právě nebyla nastřihlá, chtěla jsem rodit bez nástřihu, bohužel PA mě řekla abych začala tlačit a nebyla jsem ještě úplně otevřená. Nevím přesně jak to tam bylo, nepamatuju si to..ale dula říkala že to PA zbytečně uspěchala, přitom jsem nijak nehysterčila, ani neříkala že potřebuju tlačit, nic...ale měla jsem trochu zkalenou vodu a PA byla hodně mladá...mám strach jak se hráz bude hojit tentokrát, každopádně bez nástřihu to nepůde

marti123
31. říj 2009

Kaleilah- myslím, že se potkáme, nějak tomu nedávám....jinak jsem se chtěla zeptat, zda chodíš i na jiné forum..nebo jen sem?

kaleilah
31. říj 2009

nejvíc jsem v volný diskusi v superženách 😉 -jak se stát superženou snadno, rychle..... 😉

marti123
31. říj 2009

KAL- Tak to jo, to neznám..hlavně ti přeju, ať olej nemusíš pít a přijde to samo..třeba je to u tebe opravdu ten pověstný klid před bouří 😉

kaleilah
31. říj 2009

No jsem zvědavá 😉 jéé, mimiňák mi usnul 😵 tak jdu užívat klídku.Mám i náladu na žehlení 🙂

marti123
31. říj 2009

Jo tak já žehlila včera 🙂 no tak pokud se tady dnes nesejdeme, nakouknu určitě zítra!

kaleilah
31. říj 2009

taky budu nakukovat. Kdyby něco, tak písni a hodně štěstí 😀 Já zkusim ještě večer přepadnout manžílka, třeba nám to taky pomůže 😀 😀

marti123
31. říj 2009

No jestli já toho svého ukecám, tak na to hupsneme taky...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru