Nápoj k vyvolání porodu podle Ingeborg Stadelmannové. Vyzkoušely jste?

petja
14. črc 2008

Holky, chtěla bych vědět, zda jste některá vyzkoušela nápoj podle PA Stadelmannové, o kterém píše v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod. Jde o ricinový nápoj. Děkuji za příspěvky. Je to takový můj průzkum...

petja
autor
9. črc 2009

nejlíp pít nápoj den před tím než má být plánované vyvolání,dle mě dřív nic nevyřeší,naopak většinou mamču rozhodí,že ani toto nefunguje.Do umělého vyvolání se může kdykoliv porod sám rozběhnout,proč to předhánět?Datum vyvolání byl pro mě osobně strop

hedvika
10. črc 2009

Nápoj jsem vypila ve čtvrtek navečer - měla jsem termín a věděla jsem, že mě přenášet nenechají, protože první dítě mělo 4,5 kg a narodilo se akutním CŘ. Nedělo se nic, tak jsem si druhou dávku dala někdy kolem čtvrté v pátek ráno, asi za hodinu potom mi odešla hlenová zátka. Jinak ovšem nic. V pátek na kontrole mi dokktorka suše oznámila, že kromě nějakých kontrakci jsou porodní cesty nepřipravené a mám přijít v úterý ráno na kontrolu, kde se domluvíme,co bude dál. Nelíbilo se jí mimo jiné, že jsem odmítla plánovaný CŘ, že jsem to chtěla zkusit normální cestou. V sobotu od rána jsem měla nepravidelné kontrakce, které byly silnější než obvykle, od odpoledne začaly stahy pravidelné, kolem čtvrté ráno jsem odjížděli do porodnice. Syn se narodil až v osm večer, ale porod proběhl spontánně a bez problémů.
Nevím ale, jestli za to vděčím nápoji, posuďte samy... držím všem pěsti! (A nenechejte se od doktorů odradit, když vám řeknou, že to na porod nevypadá, dá se to opravdu těžko odhadnout.)

kitina
11. črc 2009

Já jsem si olej kupovala ve dvou lékárnách v Plzni a taky bez problémů, nikdo se na nic neptal, tak zítra zkusím poslední pokus. Jinak doktoři mě taky dost štvou protože nikoho nezajímá, že mám cyklus 35dní místo 28 a prostě si furt vedou svou. Takže podle početí jsme měli termín včera(co jsem si spočítala sama), takže si myslim, že na vyvolávačku je v pondělí dost brzo, ale vysvětlete jim to 😠

kitina
13. črc 2009

Tak bohužel ani včerejsí druhej pokus nezabral, takže dneska nastupuju ☹

veronika.h
13. črc 2009

Kiti, držím palce, mně nápoj porod nastartoval, ale stejně tomu museli Dr trochu pomoct☹

kitina
20. črc 2009

Tak bohužel sem musím přidal příspěvek, který není optimistický.Po dvou nezdařilých pokusech riciňákem byl porod stejně indukcí a voda byla zelená, takže mimi určitě připravené bylo ☹ Bohužel se jen potvrzuje, že žádná rada není 100%. Kdybych podruhé měla jít na vyvolání, určitě bych to vyzkoušela znovu 🙂 Tak přeju hodně úspěchů dalším čekatelkám.

jonuska
20. črc 2009

holky....myslím že nepomuže nápoj ani nic jiného..prostě tak to je.někdo porodí uplně krásně předpisově a někdo se bohužel neotvírá ani po vyvolání pod lékařským dohledem tak to prostě je.
já jsem pokaždé chtěla rodit dřív strašili mě velkými dětmi.tak jsem od 38.tt děala vše.a stejně si počkali až bude jejich chvíle.akorát jsem po našich pokusech měla dlouhé a bolestivé poslíčky.a pak nic.. 😒

petja
autor
21. črc 2009

...no to si jonuska zrovna nemyslim...já byla ještě den před vyvolávačkou úplně zavřená,čípek tuhý.porodu nenasvědčovalo nic.Po nápoji týž den mi do 2 hod.praskla voda.

ajavrana
22. črc 2009

Tak, zítra mám nástup na vyvolání ☹ , tak jsem právě dopila koktejl 😝 , tak uvidíme, zda to něčemu pomůže... byla bych nejšťastnější člověk, kdyby se to rozjelo samo. Pak dám vědět 🙂

pajka888
3. srp 2009

čau holky, chci se zeptat, kolik toho oleje jste si dávali a může být místo meruňkového džusu třeba pomerančový?
Já si dnes v lékárně koupila lahvičku oleje 25 ml, myslíte že to použít celé, nebo jen polovinu?

petja
autor
3. srp 2009

odvažovala jsem to podle panáka a měla jsem přes půl panáka,myslim že pomeranč být může,někdo měl myslim i banán.Ty meruňky,nebo rozmix.meruňkový kompot je hlavně na podporu střevní peristaltiky a podle mě má svůj účel.Podle mě v hypernově ho seženeš paji

pajka888
4. srp 2009

Petja, díky. Není ten olej z lékárny nějaký ředěný? Mě ho tam připravovali na počkání, tak aby to potom mělo nějaký účinek...

petja
autor
5. srp 2009

Paji,to nevim..klasický olej je hodně hustý,pokud je v lednici,skoro neteče,z lékarny ti nepovim...

pajka888
5. srp 2009

Tak jsem se mrkla do ledničky a je docela hustý, tak snad je to ok. Třeba ho nebudu ani potřebovat... 🙂

pajka888
9. srp 2009

Petja, myslíš že to můžu zkusit 12.8. (tj.den po termínu), nebo že je to ještě brzo?

kaleilah
9. srp 2009

pajko ty už to nemůžeš vydržet co, viděla jsem tě na porodní bábě, teď tady 😀

pajka888
9. srp 2009

nemůžu, ale dnes už mám nějaké příznaky, bolí mě kříže a v podbřišku, vlezla jsem do vany a nějak to nepomohlo, tak třeba to půjde nakonec samo.

kaleilah
10. srp 2009

pajko tak držim palce, takhle se to rozjelo i u mě 🙂

pajka888
10. srp 2009

Jé super, tak to jsi mě potěšila, to bych mohla mít do konce týdne odrozeno. 🙂

Sice noc byla dobrá, ale teď ráno mám to samé co včera, trochu se asi projdu po městě a uvidíme.

petja
autor
12. srp 2009

Paji,zkusit můžeš kdy chceš,ale já osobně bych do toho šla,až jak tě budou chtít sami...teda vše se řídí i podle vyšetření...

pajka888
12. srp 2009

Petja, díky, vypadá to špatně, v pátek jdu na kontrolu a domluvíme se co a jak bude dál. Nevíš jak dlouho nechají v Přerově přenášet, termín jsem měla v úterý 11.8.

petja
autor
12. srp 2009

Paji,proč špatně,něco je v nepořádku?Věřím,že už máš toho bříška dost,ale má to svůj důvod.Mě říkali,že mě nechají přenášet 14 dní,potom vyvolávají.Na vyvolávačku mě chtěli hlavně proto,že mám už málo plodovky,že už je načase.Nakonec to nebyla taky zas tak pravda,plodovky vyteklo a ještě při porodu vodopád,jak říkala PA Štěpánka.No ale lepší než něco zanedbat asi...Budeš chodit teď myslim denně nebo obden na kontrolu,tak se max.můžeš zeptat,jestli vypadá plodová voda dobře,na to mají nějaké odběry myslim,jinak bych to nechala byt.

pajka888
12. srp 2009

Špatně jsem myslela, že to na porod nevypadá, byla jsem právě v úterý a to mě říkal Hejda, že v pátek se domluvíme co bude dál. tak jsem si myslela, že ten další týden už by mě to vyvolali, ale podle toho co píšeš, budu ještě další týden čekat. To mám teda radost. No uvidíme co mě řeknou v pátek.

kaleilah
12. srp 2009

pajko, ty pořád nic? už jsem myslela že mám mimčo u sebe ☹ 🙂 🙂

pajka888
13. srp 2009

Zatím nic, uvidím co mě řeknou zítra na kontrole. Doufám že nejpozději příští týden už bude venku.

kaleilah
14. srp 2009

tak jak paji?

pajka888
14. srp 2009

Jsem z kontroly doma, čípek zkrácený, na monitoru zachyceno pár kontrakcí (ani o nich nevím), snad by se to mohlo každým dnem rozběhnout. V pondělí jdu znovu na kontrolu a pokud do té doby neporodím, tak bude vyvolání. Ale jsem ráda, že vím, že příští týden budu mít prcka už u sebe.

kaleilah
14. srp 2009

já chci takyyyyyyyyyy, tobě těch pád dnů uteče, ale já mám před sebou ještě tolik týdnůůůů 😀 😵 😵 tak pěkně sexíkujte, masírujte bradavky ať jedete rodit ez vyvoláni 🙂

pajka888
14. srp 2009

Kaleilah, neboj, tobě to taky uteče... 🙂
Jdu teda uklidit byt, oprat a přebrat tašku do porodnice, jestli mám opravdu všechno.

teodorek
18. srp 2009

Ahoj holky,jsem tady nová,nepsaly jste tady ,tak snad se zase rozepisete 😉 Chci se s Vami podelit o zazitek,ikdyz vlastne neni o co stat 😀 Vcera jsem si po precteni vsem Vasich prispevku u kterych jsem mela uplne otevrenou pusu 😀 sla koupit ingredience.Mam znamou v lekarne a tak jsem ji primo rekla na co t chci...kupodivu vsechny holky v lekarne se mnou souhlasily 😅 nic mene na lahvicku mi napsaly vzkaz,ze mam dat malou kavovou lzicku do pusy,cistou.S nicim nemichat,upozornuji ostatni,ze jsem jim primo rekla na co t chci,tak a si pa nektera nekoupi jakykoliv olej rec.a nepijeto....nektere nejsou prevarene.Protoze jak jsem si vsimla nektere holky tady psalyo tom ze se nemuze olej pouziva vnitrne atd atd.MUZE ale prevareny...NO moje sestra je zdravotni sestra,tak jem ji volala a rekla ji at prijde,rikala at to vypiju vecer,ze logicky pres noc se to dostavi do strev a rano me to prozene tim ze urcite chytnu por.bolesti.Ja to teda vypila o pul 8 vecer a v 11 mi zaclo litani na zacho,al nic hrozneho....do jedne jse mela asi podle me kontrakce ktere bly nepravidelne,alesilne jak sv.na 😀 pa jsem si ala teplou vodu to mi pomahalo,ale preslo 😠 tak ted nevim jestli me jeste neco ceka,je fakt ze jsem nepouzila merunkovy dzus,jsem na vesnici tady ho nikde nemaji a kdyz jsem bylave meste tak jsem ho nemohla sehnat 😒 takze nevim jestli vypit zbytek jeste ted.Holky ma 34kg navic a uz to nezvladam a at si mysli kazdy co cce,ae pro me s touto vahou co jse v tehu pribrala je kazdy den utrpeni ted ten konec.MUdr mi rekl ze to bude kazdym dnem,ze jsem nachystana i maly,navic maly makolem 3800g plus minus....ale nic mi nezabira ☹ ☹ ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru