Nedaří se jim vyvolat porod

katolinka
20. říj 2018

Maminky v úterý jsem nastupovala do porodnice, na vyvolávání, ve středu mi dělali zátěžovi test to nic semnou neudělalo, ve čtvrtek mi dali první tabletku a nic bolesti 100% A jak kdyby nic , no a dneska mi dali 2 taky nic bolesti 100% pak utekly a nejsou, měla ste to naka zítra jdu na 4 tak snad něco, i dr s sestřičky jsou hotove tě 100% a já se směju a nic mi není a jsem furt na jeden prst , jo a kvůli vysoký váze vyvolávají

hezz17
20. říj 2018

Co myslíš těma 100%??

martaskaaa
21. říj 2018

Myslím, že pokud se to už nepohne po tolika pokusech, tak to vyřeší císařem, kdyz teda ho chtějí uz dostat ven. Ja jsem rada, ze me to zabralo skoro hned, byla jsem taky na prst. Druhy den začali vyvolavst a za 5h bylo hotovo.

katolinka
autor
21. říj 2018

@martaskaaa ano. Ale já dneska dostanu 4 a jsem furt na prst a prostě bolesti mám jen tak 4 max 5 hodin a pak se strati a nic mi není, je mi dobře a furt cpát prášky není dobrý

katolinka
autor
21. říj 2018

@hezz17 kontrakce

natysnovec
21. říj 2018

Ja mela 5 tablet,furt nic..potom oxitocin..a ten mi to pekne rozjel.

martaskaaa
21. říj 2018

@katolinka tak to by me asi trefilo tak dlouho čekat a furt by to nezabiralo 😓 jeste neni asi mimi pripraveny jit ven

vladuska29
21. říj 2018

@katolinka měla jsem to samé a nakonec jsem musela na císaře

klea81
21. říj 2018

Ať ti prasknou vodu, já pak porodila za 57 min a otevřela se z 1 na 9 cm 😉

dasenka25
21. říj 2018

@katolinka Ahoj, v dubnu se tohle stalo kolegyni. Bohužel jsou limitovaný nějakou max dávkou těch tablet. Takže nakonec řeší sekci... Kolegyni začali vyvolávat ve čtvrtek, neměla žádnou reakci, žádné otevírání, zkracování čípku, bolesti... Takže v pondělí ráno šla na cisare

dasenka25
21. říj 2018

@klea81 Ono ne vždy je prasknutí vody výhra. Mně ji prasklý na 2cm, zastavil se mi porod, porodila jsem nakonec přirozeně, ale bohužel až za 16hodin. Pak mi MUDr. řekla, že pichnuti vody musí být správně indikovano a u me to nějak netrefili...

klea81
21. říj 2018

@dasenka25 no u mě to bylo jediné co porod rozjelo, takže ano, je to individuální

martaskaaa
21. říj 2018

Ne vzdy je nález takovy, aby sla píchnout voda.

priefi
21. říj 2018

@klea81 mi praskli vodu a vubec nic to se mnou neudelalo, krom chvilkoveho ustopueni kontrakci a pak o to bolestivejsich kontrakce, nakonec mi dali oxitocin a otvirali manualne branku. Prvne jsem totiz byla jen na 1cm, v tom me nechali 18h v kontrakcich, pak mi pichli injekci pravdy, ta jak zafungovala, tak me kontrakce otevrely na 4 cm, pak zase 4,5h nic, rupli plodovku, po hodine bez efektu, jen bolestivejsi kontrakce, po dalsi hodine teda ten oxitocin a manualne otevreli branku a po 30h kontrakci byl konecne maly na svete.

klea81
21. říj 2018

@martaskaaa tak to byl přesně můj případ 😉

dasenka25
21. říj 2018

@priefi Meka jsem to hodně podobné. Teď čekám druhé a přeji si, abych přijela do porodnice a byla alespoň na 4cm otevřená a šla rovnou na box 😂😂😂

priefi
21. říj 2018

@dasenka25 vidim to stejne 😅 me se taky na hekarne nelibilo. Jedine stesti, ze jsem byla na pokoji na hekarne sama 😅

mialagia
21. říj 2018

@katolinka já jsem zase přenášela a reakce na tablety vůbec žádná..dál mě naštěstí nemučili a císař..jsem byla radši než nějaký manuální roztahování nebo jiný hokus pokusy..🙂

@priefi prosím tě co to je ta injekce pravdy?😃

rajani
21. říj 2018

@mialagia plegomazin. Psychotikum, casto v porodnictví užívané, ale ve SPC kontraindikovane pro použití během porodu.

priefi
21. říj 2018

@mialagia nevim presne, co to je za latka (strejda google to ale urco bude vedet 😅). Jedna se o latku, ktera zastavi stahy delohy pokud se jedna o neucinne stahy, neboli poslicky, pomuze telu se uvolnit a poslicci skonci a rodicka si odpocine. Avsak pokud to jsou kontrakce, ktere z nejakeho duvodu nezvladaji otevrit branku, pomohou telu, aby se uvolnilo a kontrakce zacaly otvirat branku. Mi tato injekce pomohla z 1cm na 4cm a pak zase stopka.

priefi
21. říj 2018

@rajani proc teda to pouzivaji, kdyz je tam ta kontraindikace? Co to muze zpusobit? Mi v porodce rekli, ze to je naprosto bezpecne, nez jsem s tim souhlasila

normalnimatka
21. říj 2018

hehe, no mimčo má prostě svůj plán. a doktoři ať si zjevně trhnou;)
nevim, jestli je dostatečnej a dobrej důvod jen vysoká váha...? jinak můžeš zkusit požádat třeba o hamiltona.
jinak asi je prost brzo, no. co termín, je stanovenej dobře? víš, kdy došlo k početí? do konce 41. tejdne bych to nehrotila. jestli placenta dobře funguje by se mělo poznat z utz. tak ať se snažej.

rajani
22. říj 2018

@priefi proč se dělají i jiné postupy které jsou non lege? Nevim. Ale ověřené (klinicky) nejsou a nemusí mit vzdy dobry vliv na ženu nebo ditko. Nebyly k takovému účelu povolené...

priefi
22. říj 2018

@rajani je fakt, ze treba i ascorutin ma v pribalovce napsano, ze se nema v tehu. Nez mi to pichli, tak 3 sestry mi rikaly, at si o to reknu a ja nejak ne a ne, porad jsem si rikala, ono se to rozjede a prdlajz. Pak jedna ze sestricek to nevydrzela a navrhla to dr.sama. Dr.mi to nepichla, s tim,.ze jeste chvili pockame. Jelikoz se nic nedelo, krom bolestivych kontrakci, rekla jsem si o to pak sama.

mialagia
22. říj 2018

@rajani
@priefi aha tak to ale musí být svinstvo..tyo hlavně co dítě ňáký psychotikum mu tam cpát..fakt taky nechápu postupy některých porodnic..jako dneska už i ten oxytocin co vím je diskutabilní..🤨

hanka_12345
22. říj 2018

@katolinka tyjo 5 hodin bolesti a odejde to a nic toho to byy me jeblo

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru