Píchá mě (jakoby) na čípku, máte zkušenost?

petule89
25. črc 2014

Hezký večer holky,
jsem ve 30. týdnu a od středy mě občas píchne v podbřišku. Nevím,jestli je to na čípku nebo někde jinde,ale je to dost nepříjemné a docela bolestivé. Pokud mi k tomu ještě ztvrdne bříško,tak to opravdu bolí. Na tvrdnutí břicha "trpím" asi od 25. týdne a od 27. týdne mám od doktora naordinovanou maximální dávku hořčíku. Na kontrole jsem byla naposledy 30.6.,objednaná jsem na 1.8.
Mrňousek je v pořádku,vrtí se,kope a teď zrovna škytá 😀
Máte některá podobné zkušenosti? Prosím,poraďte,co vám pomohlo nebo doporučili lékaři.

fykyska
25. črc 2014

To co popisuješ je zcela normální - může to být poslíček u toho tvrdne bříško, nebo přícházejí v nepravidelných intervalech různé bolesti vypadající jako menstruační- jak kdy jak komu. Také to může být jen tím, že mrňous narazí na nějaký nerv a to zabolí, a nebo prostě narazí na čípek pokud už je níž..Prostě už je miminko velké nemá celé břicho a dělohu jen a jen pro sebe a naráží do ,,okolí" a tím jak roste a různě se tam otáčí a hledá svojí polohu to může způsobovat tyto pocity a stavy....Pokud chodiíš na pravidelné kontroly a lékaři nezpozorovali nic neobvyklého nelámala bych si hlavu , to k tomuhle stavu prostě patří různé, pnutí, bolení, tlačení, nepínání a nepříjemnosti v oblasti zad, podbřišku nebo ,,pipiny" .
Co by Ti mohlo pomoci, nohy nahoru, změna polohy, lehnout si na bok, prodýchat si celou situaci v klidu a zhluboka, pokusit se do mřnouska jemně ,,dloubnout" jestli se jako neráčí uhnout 😀 a nebo to přetrpět 🙂 Dát si něco sladkého po tom se děti, jak komu, jak které 🙂 začnou trošku víc hýbat a mohou se uhnout z ,,nervu" bodu který Ti způsobuje bolest..
Rozhodně to chce klid 🙂 a odpočinout si

petule89
autor
25. črc 2014

@fykyska myslíš,že by to už takhle brzo mohl být poslíček? Na poslední kontrole jsem měla kratší čípek (35mm ve 27.tt - prý ješté ok),ale "hrdlo dlouhé" (jak říká pan doktor 😀 ) Na kontroly samozřejmě chodím!! Když je to normální,tak se pokusím neplašit 😀 a vydržet to do toho příštího pátku. Děkuji za uklidnění a rady 🙂)

bonavoxa
25. črc 2014

@petule89 Já moc neuklidním. Takové divné píchání jakoby zespod čípku jsme cítila asi týden. Měla jsme jít na kontrolu, tak jsme neřešila...Na kontrole ale hrůza, čípek ze 3 cm zkrácený na polovinu, zevnitř nálevka jen 6 mm.Proležela jsme další tři měsíce..jen na záchod.

petule89
autor
25. črc 2014

@bonavoxa nestraš ☹ Nepíchá mě to pořád,jen občas - dneska asi 7x + tvrdnutí v průměru tak 2 do hodiny... To určitě nic nebude. Prcek už stejně má někde napsáno,kdy se má narodit,takže ať se budu snažit sebevíc,jestli se má narodit dřív,tak se prostě narodí...

daasenka85
25. črc 2014

Také jsem občas měla, podle mě nesouvisí se zkracujícím s čípkem, měla jsem teda také, ale od 20.týdne, píchalo mě ale ze začátku těhu. teď už jste ale vklidu, i kdyby se zkracoval, než se zkrátí, budete v termínu 😎

bonavoxa
25. črc 2014

@petule89 Nestraším. Popisuji svoji zkušenost. Většinou to teda nic není, ale mě třeba víc bolelo roztahování dělohy někdy ze začátku, než tady tohle. A předtím to nic nebylo...pak už ano. Dnes bych už nic na netu nehledala a neptala se kamarádek, jestli to měly taky, ale pro jistotu šla k Dr.

fykyska
26. črc 2014

@petule89 Bude dobře uvidíš 😉 Pokud jsi nejsi jistá, skoč si k lékaři dřív aby Tě vyšetřil/a a bude 😉

lucc23
26. črc 2014

Ahoj, já jsem celkově měla neskutečné bolesti a tvrdnutí asi od 20 tt. Ať už to byla štiplavá bolest, kdy se roztahovala děloha, nebo bolestivé pnutí vazů až do třísel. Asi v 30 tt mě děsně bolel podbřišek, spát jsem nemohla, otočit v posteli jsem se nemohla.. prostě hrozné bolesti.. No a když jsem měla fakt velké bolesti panevních kostí, stydké kosti ( jako vy se od sebe roztahovaly) a nakonec i to píchání - pálení čípku (až tak že jsem se při chůzi musela zastavovat a samovolně mi při tom píchnutí jela ruka mezi nohy, protože mi přišlo, že malý je napůl venku) tak jsem šla k dr. Tak se jen usmála a uklidnila mě, že se malý ráčil otočit nožkama dolů a zvesela mě kope nízko.. Trvalo to asi ještě dva dny a pak klid 🙂
teď když mě něco bolí nebo píchá, tak čekám 2-3 dny jestli to přejde.. ale každopádně jestli je to velká bolest nebo se ti něco nezdá, zajdi k dr ;) Přeju ať to brzy přejde a nic to není 🙂

verusky
27. črc 2014

@petule89
Ahojky, tak ja tyto bolesti mela poprve pred par dny, to jsem si rikala, ze se nemuzu splest a neco se deje, ale u doktorky cipek v poradku a hlavicka jeste nenalehajici... Holt to musime vydrzet, miminko si dela, co se mu zachce a narazi tam, kde je to ciltive... Odpocivej a setri se, ja uz taky neblaznim 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru