Plodová voda. Máte zkušenost, když jí je hodně?

misamikes
14. dub 2021

Ahoj maminky , mám prosbu ,dnes jsem byla na kontrole jsem 35+4 a dr mi řekl , že mám hodně plodové vody a více mi k tomu neřekl ?! Máte někdo zkušenost ? Děkuji

zelenaesmolda
14. dub 2021

@misamikes
a proc ses nezeptala primo jeho?

misamikes
autor
14. dub 2021

@zelenaesmolda ptala ale jeho odpověď zněla ze se to stává a kdyby něco ať prijedu a nebo ze se uvidíme za dva tydny
Ale na internetu píší celkem vážně i věci tak nevím

tynule123
14. dub 2021

@misamikes já zase na kontrole 30+6 tt měla málo plodové vody a taky mě k tomu nic neřekl

makkyv
14. dub 2021

@misamikes já jsem měla s malou plodové vody též hodně a dozvěděla jsem se to až v nemocnici den porodu a nic se nám nestalo. Malá měla mít přes 4 kg až se narodí, buben jsem měla, jak kdyby tam byla dvojčata. Když jsem přijela do porodnice, sestřičky mi pichly vodu a smaly se, ze potřebují snad belík 😅 malá se narodila a odesla jsem domu s 3 kg holčičkou..byly jsme obe zdrave a v pořádku, jenom se mala trosku nalokala te plodové vody,ale je naprosto zdravá a dela nám každý den radost 🥰

aneta_v
14. dub 2021

@misamikes já měla nadlimit plodové vody v obou těhotenstvích, první dceru jsem rodila 34+0 a řekli mi, že plodovka mohla tlačit na čípek, který jsem měla zkrácený, druhou dceru jsem rodila 38+5. Moje máma měla taky nadlimit a měla vše v pořádku a obě děti v termínu. Takže to podle mě neznamená víceméně nic 😂

mamikry
14. dub 2021

@misamikes Kamarádka kvůli nadbytku plodové vody rodila předčasně ve 30tt, ale měla ji hodně už od 20tt snad. Takže se může stát, že třeba porodíte dřív, ale ve 36tt už to není žádná tragédie, tak bych se nebála.

ajuska17
14. dub 2021

@misamikes taky jsem měla hodně plodovky , pupek jak když bych čekala trojčata. Moje dr neřešila ale vše bylo v pořádku i když jsem rodila o dva týdny dřív. Ale měla jsem opravdu hodně , něco šlo ven po cestě do porodnice a v porodnici sestra ještě píchla vodu a sama se divila kolik ji mám .

lenickakl
15. dub 2021

měla jsem hodně plodovky, dozvěděla jsem se to až na kontrolách v porodnici před termínem.. porod vyvolávaný týden po termínu...

tynule123
15. dub 2021

@misamikes a měl někdo málo plodovky pro změnu?? 🙈🙈

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru