Pocity na zvracení a občasné zvracení v 31. tt

dehanka
28. pro 2016

Ahojky,chtela jsem se zeptat,ve ctvrtek koncim 31.tyden a 2x jsem v tomto tydnu zvracela a z vanocniho prejidani to neni🙂 jednou asi tak 2-3 hodiny po probuzeni a po druhe zase vecer. A je mi furt na zvraceni.je to normalni?cele tehotenstvi jsem zatim nezvracela.moc diky za reakce.

zuzinka6
28. pro 2016

Ahoj, já jsem 25t, nevolnosti jsem měla dost vyčerpávající přesto bez zvracení 7-12t. Teď poslední dobou mi je taky dost šoufl na zvracení, ale zase to pomine, zase bez zvracení. Na začátku v tom 7-12t to bylo non stop 24 hodin denně šílený nevolnosti, nemohla jsem nic...tak aspon, že teď je to slabší

absintka19
28. pro 2016

@dehanka pokud to mas az ted tak to zavidim 🙂 ja jsem mela celodenni nevolnosti do 18tt, a ted jsem 22tt a vcera to prislo ale to nejspise z vune uzeneho masa 🙂 neboj je to normalni, moje mamka zvravela az do porodu 🙂

valeriem
28. pro 2016

Ja teda mela cele tehu (30 tydnu) pocity na zvraceni. Zvracela jsem parkrat, ale soufl mi bylo furt ☹ zvladla kaem denne tak snidani ☹ zlepsilo se to az po porodu 😉

lajla
28. pro 2016

@dehanka ano je to normalni..prvni tehu do 12 tt, 2-4 tehu zvraceni prakticky nonstop a ted nevolnosti a zvraceni.cca do 18tt od te doby obcasne zvraceni a caste nevolnosti

finist
28. pro 2016

Máš i nějaké jiné obtíže,kupříkladu bolesti hlavy, bolesti v zádech,malatnost,které jsi pred tim neměla. Zvracení a pocit na zvracení muze a nemuzi byt priznakem tzv.HELLP syndromu.Ale taky to muze byt zvetsujicim se tlakem delohy.

lajla
28. pro 2016

@finist tam je zakladem vysoky krevni tlak ne? A kdyz je tak se pridruzi dalsi symptomy a to dr uz resi...to ne...

finist
28. pro 2016

Vysoký tlak být zprvu nemusí,většinou ano.Chtela jsem pouze nastínit tuto moznost.Hellp se rozvíjí delší dobu a má většinou nespecificke priznaky.(nausea,zvracení,bolesti v epigastriu,bolesti zad,hlavy,prostě takové chřipkové stavy,hlavním dg.ukazatelem jsou laboratorní výsledky ) Tazatelka nepsala,jestli trpí nevolnosti dlouhodobě,ci je to ojedinělý stav nyní,zdá ma i jiné obtíže. Jsem pro.asis.,tak asi ,,postižení práci,".Pravdepodobne to nic nebude🙂

dehanka
autor
28. pro 2016

@finist
Ahojky,moc vsem dekuji za odpovedi,jine priznaky sice mam,ale prikladam to k rostoucimu brisku,boli me hlava a zada,ale vysoky tlak nemam.mam ho cely zivot nizky a ted v tehu ho mam krasny 120/75,normalne ho mam 95/65.jinak jsem do ted fungovala bez problemu a nijak me nic moc neomezovalo.ale mozna to zvraceni je i od paleni zahy.ted jsem si precetla,co to je hellp syndrom,tak jsem trochu vydesena🙂, ale jdu 5.1. na
krev na protilatky, tak se tam radsi poptam.moc diky za odpovedi.

finist
28. pro 2016

Nedá mi to,ale kdyby jsi přišla k nám do ambulance a výše zmiňované potíže udala, tj.zvraceni ,bolesti hlavy a zad, jsi jasný adept na hospitalizaci k vyloučení Hellp. Pri přetrvávani ci zhoršení , bez do nemocnice.Pokud máš moznost,nech si změřit tlak nyni.Do 5.1. je přeci jen daleko.Uz raději mlcim🙂 At to nic není,přeci jen ,Hellp je poměrně výjimečná dg.

kytkatka
28. pro 2016

V tomto týdnu je děloha hodně vysoko, mě se zase špatně dýchalo. Za chvíli začne klesat, třeba se ti ulevi.

dehanka
autor
28. pro 2016

@kytkatka
Diky,taky si rikam,ze by to mohlo byt tim.tak uvidim.

dehanka
autor
28. pro 2016

@finist
Ahojky,tak jsem si merila tlak a mam 125/75 takze asi v pohode,kdyby se mi pritizilo tak rozhodne vlitnu do nemocnice.moc diky.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru