Pohyby - pomoc. Poradíte, prosím?

anicka123kk
28. srp 2020

Zdravím,
Včera později odpoledne mě hrozne bolelo břicho, tvrdlo mi a měla jsem křeče, pak to přešlo v noci jsem cítila par kopanců pak rano úplně maličko a od te doby nic..jsem 29tt, nevím jestli mám jet na pohotovost zjistit jestli je všechno v pohodě, nebo ještě počkat, nechci dělat hysterickou scénu, tak prosím radu?

areh
28. srp 2020

@anicka123kk zavolej na pohotovost a oni ti poradí jestli radši přijet. Jinak je normální, že se mimčo někdy hýbe víc někdy méně. Mě se vždycky nejvíc hýbalo večer. Takže jsem vždycky počkala do večera jestli rozjede svoji "diskotéku" 🙂 ale pro klid si fakt radši zavolej 😉

veruuu_kubesovic
28. srp 2020

to bych nejspíš jela, raději zbytečně než to podcenit...

anicka123kk
autor
28. srp 2020

mi prave vždycky po kávě se rozjela “diskotéka” a když sem si ji dala dneska tak nic

anuliinka2013
28. srp 2020

Zkus pripadne neco sladkeho ci trochu kofeinu, zda mimco nerozhybes... ja tohle resila v 336 tydnu (pohyby byly, ale hooodne slabounke) a jela jsem cca po pul dni do porodnice, kdemi vynadali, ze jsem nejela hned... ale vse bylo nastesti ok.

anuliinka2013
28. srp 2020

V 36.tydnu samozrejme 🙂

anicka123kk
autor
28. srp 2020

@anuliinka2013 no to kafe jsem prave dneska zkusila a taky nic

jade85
28. srp 2020

Jeď. Bude to ok, ale jistota je jistota, za hysterku nebudeš, to je asi nejčastější věc, se kterou se na gyn pohotovost jezdí 😁

katule1990
28. srp 2020

@anicka123kk Určitě nechci radit, abys něco podceňovala, jen napíšu svojí zkušenost. Jsem ve 28tt a někdy taky pohyby dlouho necítím. Včera jsem tam třeba měla takový harakiri, až jsem se bála, co se děje, že sebou tak mele, dnes jsem pro změnu byla tak zabraná do práce, že ani zpětně nevím, jestli jsem nějaký pohyby přes den cítila. Myslím, že je normální, že je některý den aktivnější, některý míň. Nebo je zrovna natočené tak, že kope směrem k zádům. Ale jestli jsi z toho ve stresu, tak se radši zkontrolovat nech, ať jsi v klidu, že je vše v pořádku 🍀.

hanousek1992
28. srp 2020

Rači jet nez pak pozde

goovana
28. srp 2020

@anicka123kk já bych určitě jela. Radši 100x zbytečně než jednou a pozdě

fouskovi
28. srp 2020

Určitě jed já takhle taky jela a vse v pořádku jen tvrdě spal

anicka123kk
autor
28. srp 2020

Tak nakonec jsem jela, mám vysoký tlak a málo plodovky, ale ozvy a utz v pořádku a neví proč jsem nic necítila, prý možná tvrdá děloha, dekuju moc za rady🙂

katule1990
28. srp 2020

@anicka123kk Hlavně, že je vše v pořádku 🙂! Vysoká tlak máš vždycky? Jestli ne, tak to teď třeba bylo jen ze stresu.

anicka123kk
autor
28. srp 2020

@katule1990 vysoký tlak mám vždycky, doktor se dost divil ze se to nijak neřeší, tak nevím

katule1990
29. srp 2020

@anicka123kk Aha, tak to je zvláštní, že to na gyndě neřeší, tak snad to není nic závažného. Já ho zase mívám dost nízký, ale to je prý v těhotenství normální.

fouskovi
29. srp 2020

@anicka123kk tak dupnout na doktora tohle není sranda vysoký tlak v těhotenství

ada22
29. srp 2020

Pořiď si tlakoměr nebo si ho někde půjč a měř si průběžně tlak, když budeš doma v klidu. Já třeba u doktora mívám vysoký. Dvakrát jsem měla holtra a vždy ok. Vysoký tlak v těhu by se neměl podceňovat jak ppíše @fouskovi

marta_kovar
29. srp 2020

@anicka123kk Mně na gyndě musí vždy aspoň 3x přeměřovat protože mám hrozně vysoký tlak. A když měří po kontrole, tak je v normálu. Prostě člověk jak se v podvědomí bojí jestli je všechno OK, tak si tlak akorát sám tím zvýší. Takže jsem si právě koupila domů tlakoměr a měřím si ho doma. A to ho mám zase spíš nízký. 😊

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru