Poslíčci - bolest konečníku. Je to normální?

4. srp 2022

Ahojky holky. Uz jsem dvakrat zustala v nemocnici s tim ze mam silne bolestive tvrdnuti bricha (poslicky x kontrakce) jsem uz kousek pred terminem porodu.
Jde mi o to ze pokazdy kdyz mam ty poslicky a prijde na me ta bolest mam hroznej tlak na konecnik a bolest na konecnik a neni to tlak jako na kakani ale proste fakt bolestivej tlak jak kdyby mi mel prasknout konecnik kdyz to tak mam popsat. Prosim uklidnete me nektera ze je to normalni a pri porodu neprijdu o streva 🙂 Je to muj 3 porod ale prvni porod sem takovy bolesti nemela a druhy porod byl tak rychli ze si skoro nic nepamatuji 🙂 jinak ne neptala sem se na to ja se strasne stydim.....

gbp
4. srp 2022

hele, tak ja bych se na to teda zeptala. jako chapu, ze se stydis, ja se po porodu ani nevycurala a musela sem vsechny poprosit, at odejdou z mistnosti 😂😅 a to sem pred nimi pred chvili porodila 😄🤷🏼‍♀️
ale nemusi to vubec nic byt a nebo taky muze. od nejake krece, zatlaceni na nerv, pres krecove zily, po hemeroidy...nemam zkusenost, tak neporadim, ale at to radsi ohlidaji, ne? nez mit pak nejake vetsi problemy, to by pak stydlivost musela jit stranou uplne 🙄

palja
4. srp 2022

Když jsem byla podruhé těhotná, tak jsem měla taky takový hrozny tlak, jak kdyby mě to děcko mělo roztrhnout. Myslela jsem celou dobu, že mám zácpu a seděla jsem vždycky strašně dlouho na záchodě, ale na stolici jsem se bála jít, abych nevyprdla i malou 😄😄🤦‍♀️ no a pak jsem vlastně zjistila, že malá je tam už strašně natlacena a ještě jsem k tomu měla hemoroid. Taky jsem měla strach, abych neporodila doma.
Ale taky bych to radši řekla a zeptala se na to. Však jsou tam od toho a jsou na to zvyklí.

klokanka31
4. srp 2022

@gbp Počkej ty sis měla odskočit před ostatními?😯

klokanka31
4. srp 2022

Radši se na to zeptej doktora...abys nakonec neporodila ještě doma 🤔

gbp
4. srp 2022

@klokanka31 jo, na takovou tu misku 😅🤭 jakoze sem jeste nemela vstavat. porodni asistentka to chtela, jestli to pujde a bude to v poradku 🤷🏼‍♀️
ale byla hodna, pustila mi i vodu, kdyz odchazela 😂🙈

klokanka31
4. srp 2022

@gbp Ježiš a já myslela že se to tak dělalo kdysi před 30 lety, to znám z vyprávění... Já si naštěstí mohla odskočit normálně na wc a o samotě 😅

gbp
4. srp 2022

@klokanka31 asi jiny kraj, jiny mrav 🤭 hele, ja zase slysela, ze chtej nekde videt ocistky (jako ukazat vlozku), nebo ze osahavaj orsa, jak sou nality apod., a me se doktor zeptal: Jak se citite? 😅 tak mozna teda zlaty curani 😂🙈

klokanka31
4. srp 2022

@gbp 🤯ještě že jsem měla ambulantní porod a nikdo mi nikam nečučel ani nesahal 😄

kmarie81
4. srp 2022

@gbp ja curala poprve ve sprse, to mi poradila sestra na sestinedeli, aby me nepaleli stehy, ta sestra byla v koupelne se mnou, ale nedivala se na me. A vlozku - teda stehy sem ukazovala tusim druhy, treti den po porodu pri vizite.

saraca
7. srp 2022

Ja jsem měla tento tlak skoro 2 dny a bylo to jakoby jsem měla přiskříplý nerv u konečníku. Podbřišek bolel druhý den asi jen 20 minut velmi mírně. Ale kvůli tomu konečníku jsem ten den nic nedělala a radši ležela bo pak to nebolelo. Ale bylo to dost nepříjemné. Byla jsem asi v 35 týdnu skoro a byl to den po bouřce. Mysleli jsme, že jsou to hemeroidy ale pak už se ta bolest nikdy neukázala. Teď jsem v 37.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru