Poznaly jste, kdy se Vám prcek v břiše otočil?

ludul
5. kvě 2015

Holky,poznaly jste, kdy se Vám prcek otočil ( hlavičkou dolů)? Mě náš krtek kope jen v podbříšku, výš jak u pupíku jej necítím - spíše níže než výš....Na minulé kontrole byl hlavičkou nahoru. Nyní jsem 29 týden,vím, že je ještě čas, jen mě zajímalo, jestli jste poznaly, kdy se otočil - třeba tvarem břicha, kopáním jinde než dříve či jinými znaky...

franerka
5. kvě 2015

já to poznala jednak kopáním nad pupíkem a pod žebrama a taky tlačením hlavičky v podbříšku a tlačením malé na močák. prostě jsem věděla jak je otočená a doktor mi to jen potvrdil. malá je tedy otočená hlavou dolů už dlouho a doufám, že už se nepřetočí .-)

elinka89
5. kvě 2015

Jak a kdy se otočil je mi záhadou 😀 Myslela jsem, že to poznám, protože už je toho miminka přece jen kousek. Ale nic. Prostě mě jednou začal dloubat nožkama do žeber na pravé straně a na levé na mě vystrkoval prdelku. Bylo to někdy po 32.tt a už tak zůstal až do porodu 🙂
A jenom otázečka na tebe ludul: už máš po svatbě a co šaty? 😉

scruffy
5. kvě 2015

Malá se otočila tak měsíc před porodem a nepoznala jsem nic, až když mi to doktor řekl při kontrole, že už je hlavou dolů.

ludul
autor
5. kvě 2015

@elinka89 jj, už mám po svatbě .. zatím máme jen 5 foteček - příští týden by měl být zbytek 🙂 dnes jsem se vůbec nevyspala, náš prďolka vyváděl, jak ještě nikdy a mám pocit, že se to neustále stupňuje - říkala jsem mu před svatbou - vydrž do svatby, pak si můžeš dělat, co chceš, vyloženě si to vzal k srdci a teď řádí 🙂

jitavrtule
5. kvě 2015

@ludul nepoznala jsem to, malá je otočená teda už dlouho, ale kdyby mi to dr. nepotvrdila podle utz, tak bych nevěděla, kde má co. Přijde mi, že dokáže "škodit" stejně aktivně rukama, zádama, hlavou i nohama 🙂

jajinka25
5. kvě 2015

Mne stále kope dole v podbrisku a u Dr. Jsem se ptála jestli je hlavičkou dolu tak sahal a říká je pro jistotu mi to ukázal i na sonu nevěřila jsem svým očím hlavičku ma dole ale pohyby jen v podbrisku tak nevím jak je tam ta zizalka naše skroucena 😵

lucinka58
5. kvě 2015

Tak já to poznala cca před 2 týdny - začal mě kopat nad pupíkem a konečně ho cítím 🙂 Jinak mám placentu dole vepředu, takže do té doby jsem moc pohybů necítila 🙂 Podle ultrazvuku už je ty 2 týdny přetočenej hlavičkou dolů 🙂 Joooo a ještě jeden poznatek - víc tlačí na močák a musím každou chvilku na záchod, i když se sebe vytlačím jen malinko 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru