Poznaly jste, že brzy přijde porod? Pomohly jste tomu?

katkasikula
1. pro 2016

Ahoj holky... mám týden do prvního termínu a jsem z toho nervózní... Z porodu ne ale z toho jestli to poznám.. U dcerky byli bolesti a pak jsme hned jeli ale tady si nejsem jistá zda poznám až mi praskne voda... A další dilema jak na pomoct miminku ven zkoušela jsem vše procházku,vanu,sex ,úklid už jsem nervózní protože jsem Otekla a bolavá když mi poradíte budu velice ráda...

andelka
1. pro 2016

Oba porody začaly stejně,bolestmi. Voda mi předem nikdy nepraskla. A do porodnice jsme rozhodně nejeli hned,proc taky.
S popohanenim neporadim,prvni porod byl 3 dny před TP,druhy 9 dní před. Nic jsem pro to nedělala. Nech to na přírodě.

jitavrtule
1. pro 2016

Asi tak jak pise andelka. Voda mi nepraskla, do porodnice jsem jela s kontrakcemi po cca 8 minutách, po dojezdu byly po pěti, po natočení monitoru při příjmu po třech a za hoďku byla malá venku 🙂 jako že se něco děje poznáš, jak moc to je nebo není snesitelný taky a podle toho holt pojedete. Myslím že žádná zaručená rada jak popohnat dítě ven asi není....užívej poslední chvíle dva v jednom a zkus se hodit do klidu, to většinou pomůže nejvíc 🙂

lucykal
1. pro 2016

Já jsem rodila předčasně, ale pár hodin před jsem sestře říkala o špinění (zřejmě se chystal porod, řekla mě, že je to z vyšetření) nikdy jsem to neměla. Když jsem usínala cítila jsem tvrdé kopnutí a cca za 30 min mě vzbudilo nutkání na wc a praskla voda.

balet
2. pro 2016

Ja vůbec. Mela jsem spatne spocitany termin, takze jsem zjistila, ze rodim az s prasknuim vody...😊

raduska21
2. pro 2016

U me pomohly prochazky a pak jsem vzala hard, klekla na ctyri a vytirala cely barak, potom tepla vana - v noci zacly bolesti a rano hura do porodnice 🙂

misar91
2. pro 2016

Me začali oba porody polestmi,hlenova zátka odešla u obouch tři týdny před.... První porod byl dlouhý a kontrakce hrozné bolestivý.když mi začal Druhy porod nepoznala jsem to a přijeli do porodnice tak tak.úplně něco jiného,myslela jsem ze jsou to poslicci a kdybych nezačala krvácet porodim doma.jinak zkoušeli jsme taky bůh ví co abychom tomu pomohli ale stejně si nedal říct takže to nech az si miminko samo řekne a bude připravené 😉

bledulka84
2. pro 2016

Ja si 3 dny predem byla jista, ze do 3 dnu porodim a stalo se. Rupla mi voda a rekla bych, ze to nejde nepoznat 🙂 proste to lupne a nekontrolovane tece 🙂 kontrakce prisly az o par hodin pozdeji.

jjustyna
2. pro 2016

Mě první porod vyvolávali, takže tam jsem čekala a věděla, praskla mi voda a nekontrolovaně tekla. U druhého porodu mi taky odtekla, ale cítila jsem to jen tak, že jsem cítila trošku teplo mezi nohama a nebyla si jistá. Až sestra zkusila ten test na plodovku, tak mi to potvrdila. Ale u nás poznal manžel, že pujdeme rodit. Večer jsem pekla a stěžovala si, že mě vždy pichne v třísle a bolest proletí celou nohou. A manžel prohlásil, že do rána jedeme. No ve dvě v noci začaly bolesti a v pět jsme jeli rodit. A já se mu večer smála. 🙂 Osobně si myslím, že mimi nevyženete. Narodí se, až bude samo chtít.

monikagurthova
2. pro 2016

Ja jsem rodila akutním císařem 3 týdny pred TP,ale věděla jsem ze to prijde. Cely víkend mi bylo zle byla jsem unavená otekla mrzuta. V pondělí 4.4. jsem šla na monitor a domluvit si v porodnici císaře (Eli se neotocila a ja nechtěla porod KP) natočili monitor a prý no nějaké kontrakce tam jsou ale je to v pohodě termín 18.4. No dojela jsem s manželem domu a ja mu říkám: ja ti říkám ze dneska rodim. Cely den jsem byla unavená ospala. V jednu odpoledne odešla zatka a v pul 11 vecer praskla voda a jeli jsme 🙂 v porodnici natočili monitor zjistili ze rodim a jsem bez kontrakci takze sup a císař a elinka vykoukla 5.4. na svět. Pcha 14 dni čekat ja to doktorovi říkala když jsme odcházeli z monitoru rano ze se brzy uvidime 🙂

terezapetrova
2. pro 2016

@bledulka84 tak pokud naraz tece voda tak to asi není problem poznat, ze zacina porod ne vždy ovšem tece naraz ci rovnou velke množství..

denik_matky
3. pro 2016

No v den co jsem rodila jsem si jeste zajela na "vylet" do Prahy na pokec - do terminu jsem mela cca 6 dni a planovany cisar za 4 dny. Nevim jestli to bylo tim, ze do me pritel hustil, jestli jsem si jista, ze tam chci jet a jestli mi dochazi, ze za par dni rodim ;D kazdopadne mela jsem takove zvlastni pocity, ale nejak jsem to neresila, v klidu jsem si pokecala s lidma z prace a jela domu :D a pak v noci jsem se nejak otacela ze zad na bok, probudila jsem se a neco ze me vyteklo. Na vytok jsem byla zvykla, ale tohle se mi zdalo nejak jiny, tak jsem tam tak lezela, asi 15 minut googlila, kde jsem se docetla radu, ze mam vstat a dojit si na zachod. No na zachod uz jsem samozrejme nedosla :D takze neboj, myslim, ze minimalne ve finale to uz poznas ;D

alice345
24. led 2023

Asi 2 dny před porodem mi odešla hlenová zátka. V den porodu ve 3 ráno mě probudil pocit mokra - byla to prasklá plodová voda, kontrakce jsem neměla vůbec. Poté co odešla zátka jsem dělala psí kusy, aby to konečně začalo - na moje tehdejší poměry dlouhá procházka (asi tak 20 min :D), pálivé jídlo, horká koupel, sklenka červeného... Ale upřímně si myslím, že už jen nastal čas, protože tyto věci jsem dělala od 37+0 a nic, rodila jsem až 39+0.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru