Preeklapsie. Jak u Vás probíhala a jaký byl postup lékařů?

majla63
6. pro 2019

Ahojky maminky, má některá zkušenost s preeklapsie. Případě jak u vás probíhala a jaký byl postup. Děkuji budu ráda za zkušenosti 😊

theuska29
6. pro 2019

Byla jsem do cca 8 měsíce naprosto v pohodě. Ze dne na den se to zlomilo v otoky nohou, zhoršené dýchání a tlak 130/90-95 (normálně mám 110/85). Asi po dvou týdnech tlak 140/90-95. Gynekolog mě poslal do porodnice na pozorování (3 dny), kde se rozhodli, že to ještě zvládnu a jela jsem domu. Po pár dnech mi v rizikové pořádně vzali krev a moč. Na další kontrolu jsem jela i s otoky rukou a hlavně krku. Tlak 160/104. Rovnou mě poslali se špatnými výsledky do porodnice a druhý den vyvolávaný porod.

majla63
autor
6. pro 2019

@theuska29 no já právě do 8 měsíce taky vše v pohodě a pak jsem šla na běžnou kontrolu a tlak vysoký tak mě poslala do nemocnice na vyloučení preeklapsie tam vše dobrý byla jsem tam dva dny tlak šel dolů preeklapsie vyloučena. V nemocnici chtěli, aby mi na další kontrole nabrali krev a tlak Zase na prd tak mi nasadila dopegyt a po výsledku krve, ktery jsou hraniční tak mě zase poslala do nemocnice. Kde už to potvrdili zatím mírná forma žádné otoky ani bílkovina v moči nic. Tak sbírám 24 hodin moč měla bych tu být ještě přes víkend a pak mě předají do rizikové poradny kde mě budou víc hlídat a bylo mi řečeno, že to bude před termín 🤦 tak jsem zvědavá jak to dopadne nakonec. Zatím je to drobek má odhad jen 1500g

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru